UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Інспектори праці роз’яснюють учням навчальних закладів області законодавство про працю

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели цикл інформаційних заходів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Чернігова і області. У рамках проведення Всеукраїнського тижня права інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели цикл інформаційних заходів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Чернігова і області.

Так, упродовж тижня, з 10 до 14 грудня, посадовці відвідали Ріпкинську гімназію імені Софії Русової Ріпкинської районної ради, Ріпкинську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2, а спільно з представниками Чернігівського місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги і Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби - Чернігівську загальноосвітню школу І - III ступеню № 6 та Чернігівське вище професійне училище.

Під час зустрічей зі школярами, інспектори праці розповідали про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснювали їхні права, гарантії та обмеження.

 

До учнів було доведено, що одним із основних принципів трудового законодавства є рівність трудових прав усіх громадян. Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України неповнолітні, тобто особи, що не досягай вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

За загальним правилом, що міститься у частині 1 статті 188 КЗпП України, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які досягли шістнадцяти років. Втім, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Також згідно з частиною З статті 188 КЗпП України допускається прийняття на роботу осіб, яким виповнилося чотирнадцять років при дотриманні низки певних умов.

Окрему увагу учнів інспектори праці звертали на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Усі неповнолітні особи приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

Наприкінці кожної зустрічі діти мали змогу поставити представникам Управління Держпраці у Чернігівській області питання, отримати відповіді і роз’яснення.

За словами інспекторів праці, на сьогоднішній день одним з основних завдань органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілкових організацій, навчальних закладів та суспільства в цілому має стати об’єднання зусиль з метою недопущення фактів порушень прав неповнолітніх працівників та їхнього негайного усунення у випадку вчинення, проведення активної роз’яснювальної роботи з питань трудових правовідносин як серед осіб, які не досягли 18 років, так і з роботодавцями.

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області пройшов «День відкритих дверей»

До Всесвітнього тижня права в Управлінні Держпраці у Чернігівській області 13 грудня відбувся «День відкритих дверей», коли кожен охочий міг відвідати Управління, поспілкуватися з керівниками і фахівцями, поставити їм будь-які запитання. До Всесвітнього тижня права в Управлінні Держпраці у Чернігівській області 13 грудня відбувся «День відкритих дверей», коли кожен охочий міг відвідати Управління, поспілкуватися з керівниками і фахівцями, поставити їм будь-які запитання.

Так, зокрема, до Управління завітали представники ПрАТ «Чернігівське головне підприємство по племінній справі» та громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу Чернігівської області.

Спілкуючись з аграріями, посадовці звернули їхню увагу на Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджені наказом Мінсоцполітики від 29.08.2018 № 1240, прокоментували ряд вимог та інновацій.

Також гостям були надані роз’яснення стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці, порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу, призначення працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

Відповіли інспектори і на питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

За словами фахівців Управління, подібні заходи сприяють відкритості та прозорості і роботі територіальних органів Держпраці, забезпечують сталий розвиток діалогу між роботодавцем і державною владою.

 

У Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання Міжвідомчої ради

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яке відбулося 11 грудня 2018 року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яке відбулося 11 грудня 2018 року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової.

У рамках порядку денного учасники засідання розглянули стан виконання Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в частині підтримки та розвитку сім’ї, запобігання домашньому насильству. Обговорили зміни до зазначеної Комплексної обласної програми в частині забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок та відповідно до Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.

Крім того, учасники засідання приділили увагу питанню впровадження нових технологій діагностики, методів лікування та реабілітації наркологічних хворих та осіб, які постраждали від насильства в сім’ї в контексті вітчизняного і світового досвіду.

Атестація робочого місця за умовами праці машиніста (кочегара) котельні

У період опалювального сезону набуває актуальності питання атестації за умовами праці робочого місця машиніста (кочегара) котельні, основна мета якої полягає у регулюванні відносин між власником і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги і компенсації залежно від умов праці. Також за результатами атестації визначаються невідкладні заходи щодо поліпшення безпеки праці. У період опалювального сезону набуває актуальності питання атестації за умовами праці робочого місця машиніста (кочегара) котельні, основна мета якої полягає у регулюванні відносин між власником і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги і компенсації залежно від умов праці. Також за результатами атестації визначаються невідкладні заходи щодо поліпшення безпеки праці.

Оскільки посада машиніста (кочегара) котельні відноситься до категорії робочих місць з важкими та шкідливими умовами праці, то відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний організувати проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вжити заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів.

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442, відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства. За порушення терміну та порядку проведення атестації робочих місць за умовами  праці та інших  нормативно-правових  актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці, роботодавець несе адміністративну відповідальність згідно з частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Атестація проводиться на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

 

Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про охорону праці» під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

 

Якщо ж підприємство не проведе атестацію і не надаватиме працівникам належні гарантії та пільги і компенсації в порядку, визначеному законодавством, то працівник має право звернутися до суду і вимагати відшкодування матеріального і морального збитку. У такому разі відсутність проведення атестації не тільки не врятує роботодавця від відповідальності, але, навпаки, стане доказом його провини.

Проведено онлайн-прийом громадян спеціалістами Державної служби України з питань праці

Відповідно до графіку онлайн-прийомів громадян 12 грудня 2018 року фахівці Державної служби України з питань праці за допомогою скайп-зв’язку відповіли на запитання чернігівців – представників підприємств, установ і організацій області, які попередньо оформили свій запит в Управлінні Держпраці у Чернігівській області та отримали запрошення на онлайн-прийом. Відповідно до графіку онлайн-прийомів громадян 12 грудня 2018 року фахівці Державної служби України з питань праці за допомогою скайп-зв’язку відповіли на запитання чернігівців – представників підприємств, установ і організацій області, які попередньо оформили свій запит в Управлінні Держпраці у Чернігівській області та отримали запрошення на онлайн-прийом.

Так, заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Тетеря звернувся до начальника відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Володимира Літвінова з питанням стосовно зняття з реєстрації у відповідних органах Держпраці низки обладнання у зв’язку з набранням чинності Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18) та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18).

Володимир Літвінов зазначив, що облік підіймальних споруд територіальні органи Держпраці ведуть на підставі узагальнених даних, отриманих під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), наданих суб’єктам господарювання дозволів, матеріалів первинних технічних оглядів тощо. Реєстрація, зняття з реєстрації підіймальних споруд Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, не передбачена.

 

Начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Василь Лісовик надав кваліфіковану відповідь на запитання щодо отримання дозволу Держпраці на експлуатацію ємності для зберігання дизельного пального згідно з пунктом 1 додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011, поставлене заступником директора ТОВ «ОЛІАН ЛПГ» Андрієм Лосєм.

 

Він роз’яснив, що відповідно до вимог пункту 5.1 ДСТУ «Паливо дизельне. Технічні умови» дизельне паливо належить до 4 класу небезпеки, є мало небезпечною речовиною і вимога Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у цьому випадку не застосовується.

 

У начальника служби охорони праці ПАТ «Слов`янські шпалери – КФТП» Сергія Коваленка було запитання про необхідність отримання підприємством спеціального дозволу на користування надрами, якщо загальний об’єм видобутої води з шести діючих свердловин перевищує 300 м3 за добу, у той час як з кожної свердловини окремо водозабір складає в середньому, 55 м3 за добу. Вичерпні роз’яснення з цього питання надав головний спеціаліст відділу геолого-маркшейдерських робіт Управління гірничого нагляду Держпраці Анатолій Петров.

 

Конституційне право громадян на звернення до органів державної влади

Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У статті 40 Конституції України зазначено, що громадяни України мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов’язок органів влади та посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді. Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У статті 40 Конституції України зазначено, що громадяни України мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов’язок органів влади та посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді.

Отже, право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. Це право включає дві складові.

 

По-перше, звернення громадян є однією з форм участі населення в державному управлінні, у вирішенні державних і суспільних справ, можливістю активного впливу громадянина на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

 

По-друге, це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади скарг, заяв і клопотань. У такому розумінні – це механізм виконання соціальних обов’язків публічної влади.

 

Загальні засади реалізації права громадян на звернення визначено Законом України «Про звернення громадян». У цьому Законі надано чіткі визначення термінів «звернення», «пропозиції», «заяви» та «скарги» громадян, зазначені вимоги до звернень, порядок їх розгляду, а також відповідальність за порушення Закону.

 

Законом також встановлено умови, за яких звернення не підлягають розгляду і вирішенню. Звернення не підлягає розгляду, коли воно не підписане автором, у разі відсутності даних про місце проживання, а також при анонімності звернення. Також не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішене по суті, а також скарги, терміни для подання яких закінчилися, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

 

Крім того, Законом забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина.

Держпраці – на захисті трудових прав працівників!

Загальна декларація прав людини – декларація, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року у палаці Пале-де-Шайо у Парижі. Вона представляє вираження прав, на які усі люди від народження мають невід’ємне право. Загальна декларація прав людини – декларація, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року у палаці Пале-де-Шайо у Парижі. Вона представляє вираження прав, на які усі люди від народження мають невід’ємне право.

Декларація складається з 30 статей, які лягли в основу наступних міжнародних договорів, регіональних документів по правам людини, національних конституцій та інших законів. Міжнародний законопроект з прав людини складається з Всесвітньої Декларації Прав Людини, Міжнародного Пакту про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та двох факультативних протоколів до неї. У 1966 році Генеральна Асамблея прийняла два докладних договори, які завершують Міжнародний законопроект про права людини. В 1976 році, після того як договори були ратифіковані достатнім числом окремих націй, законопроект набув статусу міжнародного права.

 

До 70-річчя Загальної декларації прав людини Державною службою України з питань праці створено відеоролик, який можна подивитися за посиланням.

 

Проведено семінар-нараду з представниками підприємств дорожнього будівництва

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках заходів до Всеукраїнського тижня права провели на базі ДП «Облавтодор» семінар-нараду за темою «Дотримання вимог безпеки під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках заходів до Всеукраїнського тижня права провели на базі ДП «Облавтодор» семінар-нараду за темою «Дотримання вимог безпеки під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період».

Захід відбувся за участю посадовців Управління патрульної поліції у Чернігівській області, Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, представників підприємств галузі дорожнього будівництва: філій та ДЕД ДП «Чернігівський облавтодор», КП «АТП 2528» Чернігівської міської ради, ТОВ «Транс-Лайн-Груп», ТОВ «ШБУ-14» та корпорації «Укртрансбуд».

Учасники зустрічі опрацювали питання реалізації і захисту прав людини, зокрема, на безпечні умови праці під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області розповіли про основні тенденції розвитку сучасного законодавства про охорону праці, підкреслюючи, що відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Крім того, у рамках заходів, спрямованих на реалізацію Угоди про асоціацію Україна – ЄС, що набула чинності 01.09.2017, та її відповідних додатків, а також положень Конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 році, розглянуто питання належного оформлення праці, управління ризиками на робочому місці, оцінки та контролю ризиків. Зокрема, представники Управління надали інформацію про спільний проект ЄС і МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який спрямовано на просування міжнародних трудових норм, покращення безпеки і гігієни праці і додержання законодавства про працю в Україні.

Також учасники семінару-наради обговорили стан виробничого травматизму за 2018 рік в галузі автодорожнього транспорту, проаналізували причини й правові наслідки деяких нещасних випадків. Опрацювали загальні вимоги Правил охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг (НПАОП 63.21-1.01-09), вимоги безпеки під час виконання робіт в умовах погіршення погодних умов.

Представники Управління патрульної поліції у Чернігівській області розповіли присутнім про вимоги до організації дорожнього руху у місцях проведення дорожніх робіт. Не обійшли увагою і питання організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій, визначення категорії працівників, оформлення відповідної документації.

 

Наприкінці заходу учасники мали змогу у режимі вільного спілкування обмінятися досвідом, поставити посадовцям актуальні для себе питання і отримати роз’яснення.

Продовжується інформаційна кампанія для робітників і роботодавців Чернігівщини

У рамках проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права на Чернігівщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій з метою привернення уваги суспільства до питання детінізації трудових відносин. У рамках проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права на Чернігівщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій з метою привернення уваги суспільства до питання детінізації трудових відносин.

Цього разу інспектори праці Управління відвідали кілька торгових центрів міста Чернігова, де спілкувалися з працівниками торгових модулів, доводили їм переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

 

У разі виникнення у громадян певних запитань, пов’язаних з особистими ситуаціями щодо соціальних гарантій і трудових відносин, посадовці надавали кваліфіковані роз’яснення і практичні поради. Крім того, кожен охочий отримував інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

 

Подібні інформаційно-роз’яснювальні заходи, зустрічі з колективами підприємств, установ і організацій усіх форм власності триватимуть упродовж грудня.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

«Ukraine NOW UA» – новий бренд України, який був розроблений рекламним агентством «Banda Agency» і схвалений рішенням Кабінету Міністрів України у травні 2018 року. «Ukraine NOW UA» – новий бренд України, який був розроблений рекламним агентством «Banda Agency» і схвалений рішенням Кабінету Міністрів України у травні 2018 року.

Також Урядом були схвалені відповідні рекомендації стосовно використання національного бренду «Ukraine NOW UA», відповідно до яких він створений, «щоб показати сучасних українців і запросити до України подібних активних і рішучих людей з усього світу». За концептуальним поглядом розробників, бренд «Ukraine NOW UA» має постійно розповсюджувати «now-філософію» серед українців і мотивувати іноземців познайомитися з Україною та її можливостями вже зараз.

Основним логотипом бренда є типографічне поєднання назви країни з основним комунікаційним повідомленням «NOW» та відповідною піктограмою. Основною піктограмою є національний домен верхнього рівня для України – «UA». Логотип постійно трансформується. Елементи можуть вільно змінювати своє положення та форму, адаптуватися під формат носія. Піктограма в логотипі доповнює контекст макета.

Детальні рекомендації стосовно використання логотипу бренду «Ukraine NOW UA» - за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/kabmin-zatverdiv-rekomendacijnij-brend-buk-ukraine-now

Увага! Газ у побуті – підвищена небезпека!

З метою попередження виникнення нещасних випадків та аварій під час використання газу в побуті Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про неухильне дотримання вимог Правил користування газовими приладами. З метою попередження виникнення нещасних випадків та аварій під час використання газу в побуті Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про неухильне дотримання вимог Правил користування газовими приладами.

У більшості нещасних випадків, що пов’язані з використанням газу в побуті, основними причинами є порушення абонентами правил користування газом, а також незадовільний технічний стан газових приладів і димовентканалів. Незнання елементарних правил безпечного користування газом у побуті призводить до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж. Так, лише цього року на території Чернігівської області сталося дві аварії під час використання газових приладів, внаслідок яких було травмовано три особи, з них дві людини загинули.

 

Тож Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує, що громадяни, які користуються побутовими газовими приладами та обладнанням, зобов’язані:

1. Пройти інструктаж, включаючи дітей шкільного віку, по безпечному користуванню газовими приладами в класі інструктажу спеціалізованого підприємства газового господарства, або при пуску газу на місці проведення робіт.

2. Стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до включення і під час роботи газових приладів.

3. Перед включенням газової колонки або котла необхідно перевірити наявність тяги в димоході, для цього підноситься палаючий сірник до отвору у запальника або під ковпак колонки. Якщо тяга відсутня, полум’я спокійне, не відхиляється у бік приладу або полум’я відхиляється у бік приміщення, користуватися газовим приладом забороняється!

4. По закінченні користування газом закрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів зрідженого газу всередині кухонь – додатково закрити вентилі у балонів.

5. Не дозволяти користуватися газовими приладами особам, які не пройшли інструктаж.

6. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

При включеному газовому приладі (плиті, колонці, котлі) на кухні обов’язково повинна бути відкрита кватирка для забезпечення припливу повітря. Перед користуванням духовою шафою її необхідно провітрити, відкривши дверцята для припливу повітря до пальника духовки. По закінченні користування газом необхідно закрити крани перед газовими приладами та на них. Якщо газ балонний – закрити вентиль на балоні і крани на приладі.

Абоненти – споживачі природного газу, які проживають у багатоповерхових житлових будинках, у випадку виявлення відсутності тяги мають звернутися до балансоутримувачів житла (ЖКП, відомство, товариство співвласників, будинковий кооператив) для приведення димових та вентиляційних каналів у належний технічний стан, так як, згідно з п. 6.1 розділу V «Правил безпеки систем газопостачання» безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні використовуватися спеціалізованою організацією, яка має декларацію на виконання цих робіт.

 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1. Користуватися газовими приладами при закритих кватирках, відсутності тяги в димових та вентиляційних каналах.

2. Втручатися в роботу автоматичної системи безпеки газових приладів.

3. Проводити самостійну установку, заміну і ремонт газового обладнання.

4. Користуватися несправним газовим обладнанням.

5. Залишати працюючі газові прилади без нагляду.

6. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням.

7. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів. Самовільно встановлювати додаткові шибери в димоходах і на димовідвідних трубах від водонагрівачів.

8. Користуватися газом після закінчення терміну дії акту про перевірку і чищення димових і вентиляційних каналів.

9. Відкривати крани газової плити, не маючи в руках запаленого сірника.

 

Проектування, монтаж, пусконалагоджувальні роботи газового обладнання повинні проводити спеціалізовані організації, що мають на даний вид діяльності відповідні дозволи. Самостійно встановлювати і запускати газове обладнання в роботу категорично забороняється.

 

Виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати й не вимикати світло та електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу, і викликати аварійну службу за телефоном 104.

Усі аварійні виклики з ліквідації витоків газу виконуються газовим господарством цілодобово та безкоштовно.

Проведено засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 30 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядався стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 18 липня 2018 року з водієм автотранспортних засобів ТОВ «Форест Авто», а також питання анулювання дозволу, який виданий 12.12.2014 № 314.14.74 приватному комерційно-виробничому підприємству «Ливадия». У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 30 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядався стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 18 липня 2018 року з водієм автотранспортних засобів ТОВ «Форест Авто», а також питання анулювання дозволу, який виданий 12.12.2014 № 314.14.74 приватному комерційно-виробничому підприємству «Ливадия».

За результатами звіту представника ТОВ «Форест Авто» і доповіді завідувача сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Колегія визнала роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму і організації відповідних умов праці на підприємстві незадовільною та зобов’язала керівника підприємства розробити і затвердити комплекс заходів по приведенню умов праці у відповідність до діючих нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки, забезпечити належне функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, забезпечити контроль за застосуванням працівниками, які виконують роботи на висоті, засобів індивідуального захисту, а також контроль за дотриманням працівниками підприємства вимог інструкцій з охорони праці та нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Під час розгляду питання стосовно анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, виданого комерційно-виробничому підприємству «Ливадия», було встановлено, що зазначеним підприємством були надані недостовірні відомості щодо виконання робіт підвищеної небезпеки, на які і був виданий дозвіл. За результатами голосування члени Колегії одноголосно прийняли рішення про анулювання дозволу, виданого підприємству від 12.12.2014 № 314.14.74 на виконання робіт підвищеної небезпеки (монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме – ліфтів).

 

Про виконання прийнятих рішень Управління Держпраці у Чернігівській області має бути проінформовано у визначені терміни.

Чернігівщина долучається до проведення Всеукраїнського тижня права

Всеукраїнський тиждень права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. В Україні проводиться щорічно у тиждень, що включає 10 грудня, коли відзначається День прав людини, та супроводжується проведенням заходів з актуалізації знань про людські права та про Загальну декларацію прав людини. Всеукраїнський тиждень права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. В Україні проводиться щорічно у тиждень, що включає 10 грудня, коли відзначається День прав людини, та супроводжується проведенням заходів з актуалізації знань про людські права та про Загальну декларацію прав людини.

Чернігівщина, у свою чергу, також щорічно долучається до проведення Всеукраїнського тижня права. Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області здійснюється робота, спрямована на підвищення рівня правової обізнаності населення з питань охорони праці та промислової безпеки, додержання трудового законодавства, конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, охорони та гігієни праці.

 

Посадові особи Управління проводять семінари-наради, лекції, засідання «круглих столів», під час яких працівникам підприємств, установ і організацій області надаються роз’яснення стосовно додержання діючих нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати різних видів допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення: легалізації трудових відносин; видів, тривалості й правильності призначення щорічних відпусток; своєчасності виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ і організацій області; особливостей працевлаштування та застосування праці інвалідів тощо.

 

З метою надання консультативної допомоги посадовими особами Управління здійснюються особисті прийоми громадян, проводиться робота з письмовими зверненнями.

 

Крім того, в Управлінні продовжують роботу «телефони довіри», за якими громадяни мають змогу поставити фахівцям запитання і отримати роз’яснення і практичні поради стосовно вимог чинного законодавства у зазначених напрямках: (0462) 677-509, (0462) 677-126, (0462) 604-117, (0462) 675-548.

Шкільні автобуси повинні їздити безпечно

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області 27 листопада провели інструкторсько-методичне заняття у Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті Менського району, де навчають водіїв і забезпечують функціонування мережі шкільних автобусів, які здійснюють перевезення учнів шкіл з віддалених населених пунктів району. Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області 27 листопада провели інструкторсько-методичне заняття у Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті Менського району, де навчають водіїв і забезпечують функціонування мережі шкільних автобусів, які здійснюють перевезення учнів шкіл з віддалених населених пунктів району.

Основним питанням, про яке йшлося під час зустрічі, було дотримання особливих вимог безпеки під час перевезення неповнолітніх пасажирів.

 

Зокрема, увага учасників заходу була акцентована та тому, що до початку організованого перевезення груп дітей шкільним автобусом директор школи зобов’язаний: підготувати у 3-х примірниках схему маршруту та графік руху автобуса, погодити їх у територіальних підрозділах Національної поліції і затвердити наказом відділу освіти; скласти у 3-х примірниках список дітей і педагогічних працівників, що допускаються до перевезення.

 

Фахівці Управління підкреслили, що водії шкільних автобусів повинні мати стаж керування автобусом не менше 5 років. У водія, що здійснює перевезення дітей, повинен бути маршрутний лист, наказ директора закладу про використання автобуса, список осіб, які перевозяться, схема маршруту. На автобусах, що здійснюють перевезення дітей, повинен бути розпізнавальний знак «Діти» та увімкнене ближнє світло фар. Перевезення дітей здійснюється тільки у світлу пору доби та з урахуванням складних погодних умов. Рух шкільного автобуса дозволяється із швидкістю не більше 80 км/год.

 

Крім того, учасникам була доведена інформація про стан виробничого травматизму у транспортній галузі з початку 2018 року, проаналізовані обставини та причини нещасних випадків на транспорті, опрацьовані заходи, які необхідно вживати з метою недопущення небезпечних ситуацій.

 

Наприкінці заходу державні інспектори взяли участь у проведенні технічного огляду шкільних автобусів перед виїздом на лінію, під час якого вони надали методичну допомогу водіям та технічному і обслуговуючому персоналу закладу.

Проведено цикл семінарів стосовно нових Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів

З 12 жовтня поточного року набрали чинності Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України 27.08.2018 №1220 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 19.09.2018 за 1082/32534. З 12 жовтня поточного року набрали чинності Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України 27.08.2018 №1220 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 19.09.2018 за 1082/32534.

У зв’язку з цим посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області упродовж листопада провели цикл відповідних семінарів-навчань для фахівців суб’єктів господарювання, що займаються експлуатацією (використанням за призначенням, технічним обслуговуванням, ремонтом), переобладнанням (реконструкцією), обов’язковим технічним контролем (технічним оглядом), експертним обстеженням навантажувачів.

Під час семінарів з учасниками опрацьовувалися вимоги безпеки під час експлуатації навантажувачів, що надаються працівникам для використання їх за призначенням, розглядалися небезпеки, пов’язані з їх експлуатацією.

Доводилися вимоги до ремонту, переобладнання (реконструкції) навантажувачів та до експлуатації навантажувачів. Окрема увага приділялася мінімальним вимогам безпеки до навантажувачів, виготовлених до 12.08.2013, тобто до дати обов’язкового застосування Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62.

 

Під час заходів слухачі мали можливість отримати необхідні нормативні документи, навчально-методичні матеріали, роз’яснення, коментарі, кваліфіковані відповіді від фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області та спеціалістів ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці».

По закінченню роботи слухачам проводилася перевірка знань.

 

Крім того, Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу, що дія нового НПАОП поширюється на:

- вилкові навантажувачі з противагою (автонавантажувачі та електронавантажувачі);

- навантажувачі з висувними вантажопідіймачем або вилами;

- навантажувачі з вилами, розміщеними між виносними опорами (лонжеронами);

- навантажувачі з платформою;

- навантажувачі з робочим місцем водія, що піднімається;

- навантажувачі з бічним узяттям вантажу (однобічні, двобічні, фронтально-бічні тощо);

- навантажувачі вилкові фронтальні та стрілові (з телескопічною стрілою);

- штабелеукладачі самохідні (з робочим місцем водія або керовані з підлоги);

- штабелеукладачі з ручним пересуванням (з електричним або гідравлічним приводом підіймання, з підійманням ручною лебідкою);

- штабелеукладачі комбіновані.

 

Не поширюються вимоги цих Правил на:

- візки вантажні з підіймальним пристроєм;

- фронтальні, напівповоротні, перекидні одноковшові, вилкові та грейферні навантажувачі, оснащені важільною системою;

- снігонавантажувачі;

- багатоковшові навантажувачі та навантажувачі з лапами, що нагортають.

Проведено семінар-нараду для медичних працівників міста Чернігова

Фахівці сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з інженерами з охорони праці закладів охорони здоров’я міста Чернігова за темою: «Аналіз травматизму та заходи щодо запобігання виникнення нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод». Фахівці сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з інженерами з охорони праці закладів охорони здоров’я міста Чернігова за темою: «Аналіз травматизму та заходи щодо запобігання виникнення нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

Представникам медзакладів був доведений стан виробничого травматизму в Чернігівській області за 10 місяців 2018 року, проаналізовані причини і наслідки нещасних випадків. Посадовці Управління зазначили, що внаслідок пригод на транспорті (дорожньо-транспортних пригод, наїзду транспортних засобів на потерпілих) на виробництві у 2018 році травмувалось 20 осіб (22,5 %) проти 11 осіб (12,2 %) за відповідний період 2017 року, у тому числі загинуло 4 особи.

 

Учасники заходу опрацювали основні вимоги Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013 № 65/80, розглянули особливості проходження водіями транспортних засобів попередніх, періодичних, передрейсових та післярейсових медичних оглядів.

 

Окремо фахівці Управління звернули увагу медиків на основні вимоги Порядку проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 05.08.2008 № 975, наголошуючи на необхідності забезпечити організацію безпечного руху транспортних засобів на територіях лікувально-профілактичних закладів та дорогах загального користування, на забезпеченні проведення водіям транспортних засобів інструктажів з безпеки руху та з питань охорони праці, а також проходженні водіями стажування з метою підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв транспортних засобів.

Колективу ТОВ «Малтюроп Юкрейн» надані роз’яснення з питань безпеки під час робіт на висоті

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» 20 листопада 2018 року взяли участь у виробничій нараді ТОВ «Малтюроп Юкрейн», під час якої у рамках навчання технічних керівників, посадових осіб та інших робітників підприємства надали роз’яснення з питань безпечного виконання робіт на висоті. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» 20 листопада 2018 року взяли участь у виробничій нараді ТОВ «Малтюроп Юкрейн», під час якої у рамках навчання технічних керівників, посадових осіб та інших робітників підприємства надали роз’яснення з питань безпечного виконання робіт на висоті.

На заході були присутні технічний директор заводу з виробництва солоду в Чернігові, майстри виробничих дільниць (солодовних та елеватору), інженерно-технічні працівники, ремонтний персонал та оператори лінії у виробництві харчової продукції.

Посадовці опрацювали з працівниками підприємства основні вимоги Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07). При цьому основна увага приділялася безпечному виконанню ремонту і технічному обслуговуванню обладнання, виконанню технологічних процесів під час виробництва, яке розташоване на висоті понад 1,3 м. Окремо учасники обговорили питання здійснення виробничих операцій, які пов’язані із зберіганням та відвантаженням солоду.

 

Наприкінці наради працівники ТОВ «Малтюроп Юкрейн» отримали примірники відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, роздаткові матеріали, їм були надані кваліфіковані відповіді та роз’яснення стосовно певних аспектів безпечного виконання робіт на висоті. Після виробничої наради було проведено перевірку знань робітників з питань охорони праці.

Відбулося засідання оргкомітету регіонального туру конкурсу "Охорона праці очима дітей"

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено планове засідання організаційного комітету з підготовки та проведення відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено планове засідання організаційного комітету з підготовки та проведення відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Члени оргкомітету – представники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області обговорили низку організаційних питань відбіркового туру конкурсу, визначили відповідальних за кожний напрямок його підготовки та проведення, визначили дату наступного засідання оргкомітету.

 

Примітка: відповідно до Положення про VIІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», роботи учасників мають бути надіслані учасниками до Управління Держпраці у Чернігівській області не пізніше 15 лютого 2019 року.

                 

З детальною інформацією про умови проведення конкурсу, вимоги до оформлення малюнків та критерії оцінювання робіт можна ознайомитися у Положенні про VIІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», розміщеному на офіційному веб-сайті Управління Держпраці у Чернігівській області, або зателефонувавши до прес-служби Управління за номером: 095 334 24 30.

Керівника суб’єкта господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності

Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області проведено інспекційне відвідування на залізничній станції «Ніжин» ВП Київська дирекція залізничних перевезень регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», під час якого перевірено додержання законодавства про працю з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці та оцінки умов праці. Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області проведено інспекційне відвідування на залізничній станції «Ніжин» ВП Київська дирекція залізничних перевезень регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», під час якого перевірено додержання законодавства про працю з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці та оцінки умов праці.

У ході інспекційного відвідування було виявлено, що керівництвом станції «Ніжин» не проведено позачергову атестацію робочого місця чергового по залізничній станції, не дотримано вимоги пункту 3 і абзаців 2, 3, 4, 5, 6 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442.

 

Виявлені факти є порушенням вимог припису Управління Держпраці у Чернігівській області від 16.07.2018 № 04-05/02/2.

 

За результатами інспекційного відвідування складено акт, припис, протокол і постанову по справі про адміністративне порушення. На начальника залізничної станції «Ніжин» ВП Київська дирекція залізничних перевезень регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» накладено штраф у сумі вісімсот п’ятдесят гривень за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено статтею 1886 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В області продовжується робота з виявлення нелегальної праці

На Чернігівщині тривають спільні комплексні заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установ і організаціях усіх форм власності. На Чернігівщині тривають спільні комплексні заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установ і організаціях усіх форм власності.

Так, у період з 12 до 16 листопада інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інспекційні відвідування трьох підприємств агропромислової галузі, під час яких було виявлено 35 працівників без належного оформлення трудових відносин – робота виконувалася на підставі цивільно-правових договорів, які мали ознаки трудових, що суперечить вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України.

 

Ще двох працівників з аналогічним порушенням трудового законодавства інспектори праці Управління виявили під час самостійного інспекційного відвідування фізичної особи-підприємця.

 

За результатами проведених контрольних заходів керівникам підприємств видано приписи на усунення виявлених порушень, матеріали передано до керівництва Управління Держпраці у Чернігівській області для накладення відповідних фінансових санкцій згідно з абзацом 2 частини 2 статті 265 КЗпП України (30 мінімальних заробітних плат за одного працівника без належного оформлення трудових відносин).

 

Одночасно матеріали інспекційних відвідувань за ознаками злочину, передбаченого статтею 172 Кримінального Кодексу України, будуть направлені до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з вимогами статті 214 Кримінально-процесуального Кодексу України.

Увага! Основна причина дорожньо-транспортних пригод – порушення правил дорожнього руху

На Чернігівщині за 10 місяців 2018 року внаслідок пригод на транспорті (дорожньо-транспортні пригоди, наїзд транспортних засобів на потерпілих) на виробництві травмувалося 20 осіб (22,5 %) проти 11 осіб (12,2 %) за відповідний період 2017 року, у тому числі, загинуло 4 особи. На Чернігівщині за 10 місяців 2018 року внаслідок пригод на транспорті (дорожньо-транспортні пригоди, наїзд транспортних засобів на потерпілих) на виробництві травмувалося 20 осіб (22,5 %) проти 11 осіб (12,2 %) за відповідний період 2017 року, у тому числі, загинуло 4 особи.

Так, 17.01.2018 тракторист ФГ «Білі Роси» Коропського району, перебуваючи за кермом трактора Т-150К, під час пересування по автомобільній дорозі смт Понорниця – с. Оболоння Коропського району не впорався з керуванням, з’їхав в кювет та перекинувся. Внаслідок ДТП тракторист загинув на місці події.

 

23.01.2018 на вулиці Любецькій міста Чернігова водій маршрутного таксі скоїв зіткнення з тролейбусом КП «Чернігівське тролейбусне управління». Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій тролейбусу та пасажири маршрутного таксі отримали тілесні ушкодження.

 

17.03.2018 шість працівників ПОСП «Ічнянське» Ічнянського району, рухаючись по автомобільній дорозі с. Іржавець – с. Гужівка – м. Ічня на роботу в службовому автомобілі Volkswagen T5 до м. Ічня, потрапили в ДТП, зіткнувшись із зустрічним вантажним автомобілем Hyundai. Внаслідок ДТП три працівники ПОСП «Ічнянське» отримали травми різного ступеню тяжкості, а водій ПОСП «Ічнянське» від отриманих травм помер в лікарні.

 

04.07.2018 завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», рухаючись у відрядження приватним автомобілем «GEELY» разом з двома іншими пасажирами, потрапила в дорожньо-транспортну пригоду внаслідок лобового зіткнення автомобіля «GEELY» з автомобілем «ГАЗЕЛЬ». Завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення, водій автомобіля «GEELY» та два пасажири від отриманих травм загинули.

 

12.10.2018 буртоукладач ПрАТ «Бахмацьке бурякоприймальне підприємство» під час виконання робіт з навантаження буряку на площадці для його зберігання і відвантаження отримав тяжкі травми внаслідок наїзду трактора ПТС-77. Автомобілем підприємства потерпілого було доставлено до Бахмацької центральної районної лікарні, де потерпілий від отриманих травм помер.

 

18.11.2018 водій маршрутного автобусу ПрАТ «Таксосервіс» Volkswagen LT сполученням «Чернігів – Сокиринці» на 127 кілометрі автодороги «Чернігів – Прилуки – Пирятин» скоїв зіткнення з автомобілем «КАМАЗ-5320» з напівпричепом. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмовано 8 осіб, з яких 2 дитини.

 

Аналіз більшості нещасних випадків, які сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод, свідчить про те, що їхньою основною причиною є порушення правил безпеки руху. Враховуючи викладене та з метою попередження травмування працівників внаслідок дорожньо-транспортних пригод, Управління Держпраці у Чернігівській області попереджує суб’єктів господарювання, які здійснюють вантажні та пасажирські перевезення, або експлуатують транспортні засоби, про необхідність вжиття наступних заходів:

- забезпечити організацію безпечного руху транспортних засобів на територіях підприємств та дорогах загального користування;

- забезпечити проведення водіям транспортних засобів інструктажів з безпеки руху та з питань охорони праці, при проведенні яких особливу увагу звертати на особливостімаршруту, погодні умови, особливості вантажу, що впливає на безпеку руху, особливості керування транспортним засобом за умов надзвичайних ситуацій;

-забезпечити проходження водіями стажування з метою підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв транспортних засобів;

- забезпечити дотримання вимог Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013 № 65/80, зокрема, в частині проходження водіями транспортних засобів періодичних, передрейсових та післярейсових медичних оглядів (водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік);

- забезпечити дотримання вимог Порядку перевірки транспортних засобів автомобільними перевізниками, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 05.08.2008 № 974, зокрема, в частині систематичної перевірки технічного стану транспортних засобів згідно з вимогами законодавства та недопущення до руху не укомплектованих, з незадовільним технічним станом транспортних засобів;

- забезпечити дотримання вимог Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340, щодо організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів;

- забезпечити своєчасне проведення спеціального навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з питань охорони праці водіям транспортних засобів.

Державні інспектори спілкувалися зі студентами Коледжу економіки і технологій

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для студентів Коледжу економіки і технологій Чернігівського національного технологічного університету за темою «Охорона праці в закладах готельно-ресторанного господарства та торгівлі». Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для студентів Коледжу економіки і технологій Чернігівського національного технологічного університету за темою «Охорона праці в закладах готельно-ресторанного господарства та торгівлі».

Посадовці познайомили присутніх з інформацією про стан виробничого травматизму у зазначених сферах з початку поточного року у Чернігівській області, довели вимоги низки нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема, Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15), Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13). Опрацювали також Положення про розробку інструкцій з охорони праці (НПАОП 0.00-4.15-98) та надали практичні роз’яснення загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників.

Крім того, за допомогою мультимедійних засобів студентам були продемонстровані випадки порушень вимог безпеки у сфері торгівлі, разом з аудиторією проаналізовані причини й правові наслідки кожного нещасного випадку.

Окремо фахівці Управління приділили увагу належному оформленню трудових відносин, що наразі для вихованців коледжу – майбутніх молодих спеціалістів – є досить актуальним питанням. Вони розповіли про переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, підкреслили відповідні соціальні гарантії для належно оформленого працівника, нагадали про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці.

 

Упродовж зустрічі студенти ставили державним інспекторам запитання стосовно тих чи інших аспектів своєї подальшої професійної діяльності, отримували відповідні роз’яснення і поради.

Триває системна превентивна робота з питань охорони праці у навчальних закладах області

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з представниками батальйону Управління патрульної поліції в Чернігівській області провели семінар-нараду з організації охорони праці , профілактики виробничого травматизму та безпеки дорожнього руху для педагогічного колективу і учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Чернігівської міської ради. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з представниками батальйону Управління патрульної поліції в Чернігівській області провели семінар-нараду з організації охорони праці , профілактики виробничого травматизму та безпеки дорожнього руху для педагогічного колективу і учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Чернігівської міської ради.

Керівництву і вчителям школи були доведені основні вимоги Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах: вимоги до персоналу, організаційні та технічні заходи, які забезпечують безпечні умови виконання робіт. Були наведені приклади нещасних випадків, які трапилися у 2018 році внаслідок порушення вимог безпеки під час виконання робіт на автотранспорті та під час навчально-виховного процесу, проаналізовані їх причини і правові наслідки.

 

Крім того, керівництву закладу були надані роз’яснення порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

 

Після цього разом із працівниками патрульної поліції було проведено заняття з учнями молодших класів, під час якого дітям в ігровій формі розповіли про правила поведінки пішоходів під час дорожнього руху, зокрема, при перетинанні проїжджої частини на регульованих і нерегульованих пішохідних переходах, при користуванні громадським транспортом тощо.

Проблеми праці неповнолітніх обговорили на засіданні координаційної ради

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні координаційної ради у справах дітей, яке проводилося 15 листопада у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні координаційної ради у справах дітей, яке проводилося 15 листопада у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової.

На засіданні були присутні посадовці Служби у справах дітей облдержадміністрації, Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Управління освіти і науки облдержадміністрації. У режимі відеозв’язку до обговорення були також залучені представники міст і районів, об’єднаних територіальних громад області.

Цього разу члени координаційної ради розглядали результати роботи щодо профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх за дев’ять місяців 2018 року, заслуховували звіти представників профільних відомств, обговорювали низку проблемних питань у цьому напрямку.

Доповідаючи про стан наглядової діяльності щодо додержання суб’єктами господарювання області законодавства про працю неповнолітніх та недопущення дискримінації трудових прав молодих працівників, представники Управління Держпраці у Чернігівській області зауважили, що інспекторами праці упродовж січня – вересня 2018 року було проведено 664 інспекційних відвідування підприємств, установ і організацій області, в ході яких вивчались питання щодо дотримання законодавства про працю неповнолітніх. Також було проведено 422 превентивних заходи щодо праці неповнолітніх, у тому числі, 190 у районних центрах зайнятості, 12 у навчальних закладах області та 219 при проведенні контрольних заходів. Роботодавцям і працівникам надавалися роз’яснення та консультації щодо поліпшення роботи застосування трудового права відносно неповнолітніх, а також молодих працівників із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при забезпеченні їх першим робочим місцем.

Члени координаційної ради неодноразово підкреслювали, що запобігання та поступова ліквідація найгірших форм дитячої праці є спільною метою діяльності органів державної влади, які опікуються проблемами дітей. Саме тому існує потреба в постійній взаємодії зацікавлених сторін з метою створення гідних умов праці для неповнолітніх; забезпечення постійного обміну інформацією стосовно тих, хто шукає роботу, та працевлаштованих неповнолітніх для запобігання порушень трудових правовідносин.

Стан заборгованості із виплати зарплати – у фокусі уваги

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 14 листопада цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової. Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 14 листопада цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

На розгляд були винесені питання ліквідації боргів із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях області, стану погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, а також проблема недотримання графіків погашення зарплатних боргів та реальних умов для прискорення виплати заборгованої зарплати на підприємствах ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» і ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл».

 

За інформацією Управління Держпраці у Чернігівській області, ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» є найбільшим підприємством боржником області. Упродовж 2018 року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 72 звернення громадян, у тому числі 1 колективне звернення, від 221 працівника Товариства. Інспекторами праці було проведено 4 контрольних заходи підприємства, (з яких 2 – за зверненнями громадян) та 2 – на підставі інформації Головного управління статистики у Чернігівській області.

 

При проведенні інспекційного відвідування у жовтні 2018 року виявлено заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 2 379 400 гривень перед 450 працівниками Товариства. За результатами проведених контрольних заходів керівнику підприємства-боржника внесено 4 приписи на усунення виявлених порушень та передано 3 матеріали до правоохоронних органів для прийняття рішення про притягнення його до кримінальної відповідальності за статтею 175 Кримінального Кодексу України.

 

Крім того, на ПрАТ «Чернігівський завод радіоприладів» накладено 3 фінансові санкції на загальну суму близько 33 500 гривень, з яких сплачено 11 200 гривень. Вимоги припису, внесеного у березні 2018 року, ПрАТ «Чернігівський завод радіоприладів» виконано та ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 2 559 600 гривень.

 

Стосовно ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» у 2018 році до Управління надійшло 3 звернення громадян, проведено 2 контрольні заходи у березні і травні, під час яких виявлено заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 1 427 800 гривень і 1 047 100 гривень відповідно перед 331 працівником Товариства, яку погашено у повному обсязі.

 

За результатами інспекційних відвідувань було складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 41 КУпАП, матеріали передані до правоохоронних органів, а також на підприємство накладено 2 фінансові санкції на загальну суму близько 20 100 гривень, які сплачено у повному обсязі.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно відпрацювання шляхів прискорення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати по зазначеним підприємствам, визначені відповідні додаткові заходи.

 

Проведено збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі

У місті Чернігові за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області. У зборах взяли участь представники найбільших будівельних підприємств: ТОВ «Основа-Буд-7», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «ЛЕКС» та інших підприємств галузі. У місті Чернігові за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області. У зборах взяли участь представники найбільших будівельних підприємств: ТОВ «Основа-Буд-7», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «ЛЕКС» та інших підприємств галузі.

У рамках порядку денного державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області розповіли членам громадської ради про особливості виконання вантажно-розвантажувальних робіт баштовими кранами на будівельних майданчиках, акцентуючи увагу на типових порушеннях при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт баштовими кранами на будівельних майданчиках, проінформували про стан виробничого травматизму в Україні та у Чернігівській області в цілому і у будівельній галузі за підсумками ІІІ кварталу 2018 року.

Були обговорені особливості безпечного виконання робіт на висоті та верхолазних робіт, вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками та вимоги безпеки під час виконання транспортних робіт технологічним транспортом на будівельних майданчиках, деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року.

Крім того, державні інспектори надали представникам будівельних підприємств роз’яснення стосовно особливостей безпеки під час виконання транспортних робіт технологічним транспортом на будівельних майданчиках, а також при експлуатації навантажувачів (відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 27.08.2018 № 1220). Опрацювали і питання навчання інженерів з охорони праці для виконання функцій координатора з охорони праці на виконання Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050).

Окремо увагу членів громадської ради фахівці Управління привернули до проблеми оформлення трудових відносин у будівельній галузі. Вони закликали до відповідального ставлення роботодавців до цього питання, розповіли про переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, підкреслили відповідні соціальні гарантії для належно оформленого працівника, нагадали про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці.

 

Представники підприємств будівельної галузі, у свою чергу, поділилися власним досвідом стосовно пошуку суб’єктів, які здійснюють навчання інженерів з охорони праці для виконання функцій координатора з охорони праці.

У підсумку зустрічі члени громадської ради ухвалили рішення щодо посилення контролю за недопущенням типових порушень при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт баштовими кранами на будівельних майданчиках, за забезпеченням належної організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, за дотриманням вимог чинних правил, будівельних норм та експлуатаційної документації під час виконання робіт на висоті та верхолазних робіт на підприємствах будівельної галузі.

Чернігівщина долучилася до написання радіодиктанту національної єдності

Щороку в Україні у День української писемності, з метою привернення уваги суспільства до українського слова, популяризації української мови серед населення держави проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Щороку в Україні у День української писемності, з метою привернення уваги суспільства до українського слова, популяризації української мови серед населення держави проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області у свою чергу також долучилися до написання радіодиктанту, що цього року мав назву «Крила України», перетворивши буденний робочий день на свято єдності національного духу, приналежності до духовних надбань, рідної мови та культури.

 

Як зазначив перед написанням диктанту перший заступник начальника Управління Олександр Тищенко, цей захід є для всіх громадян, і особливо державних службовців, не просто перевіркою власних знань української мови, а справжнім символом долучення до української національної ідеї, єднання з усіма, хто у цю хвилину в будь-якій частині світу знаходиться перед радіоприймачем в очікуванні радіодиктанту.

За умовами заходу, кожен бажаючий зможе надіслати написаний власноруч диктант у відсканованому або сфотографованому вигляді до студії «UAУкраїнське радіо» за адресою: м. Київ-1, вул. Хрещатик, 26 для кваліфікованої перевірки.

 

Роботу по детинізації трудових відносин обговорили на міжвідомчій нараді

За ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області 07 листопада за участю представників Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відбулася міжвідомча нарада щодо активізації роботи по легалізації зайнятості та заробітної плати під головуванням начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Сергія Дорошенка. За ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області 07 листопада за участю представників Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відбулася міжвідомча нарада щодо активізації роботи по легалізації зайнятості та заробітної плати під головуванням начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Сергія Дорошенка.

Під час наради йшлося про підвищення ефективності роботи відомств по детинізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

 

Так, начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко зазначив, що, відповідно до затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з 05 жовтня до 07 листопада поточного року всього в області здійснено 88 контрольних заходів, 57 з яких – стосовно легалізації трудових відносин (з них 39 – спільних). За результатами спільних контрольних заходів у 6 суб’єктів господарювання посадовці виявили 19 працівників без належного оформлення.

Крім того, у жовтні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели 73 відвідування роботодавців відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.1017 № 295, завдяки яким було легалізовано працю 636 працівників.

 

Також учасники міжвідомчої наради обговорили актуальні напрямки поліпшення співпраці щодо обміну інформацією та поданням відповідної звітності, склали План спільник контрольних заходів на листопад поточного року.

 

Представники Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, у свою чергу, підкреслили, що з метою боротьби з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами і надалі вживатимуться всі можливі заходи, передбачені чинним законодавством.

 

Опалювальний сезон в закладах освіти – на контролі Управління

З метою попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень у закладах освіти фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно із представниками органів місцевої виконавчої влади, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації провели низку превентивних заходів у навчальних та дошкільних закладах. З метою попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень у закладах освіти фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно із представниками органів місцевої виконавчої влади, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації провели низку превентивних заходів у навчальних та дошкільних закладах.

Упродовж серпня – жовтня поточного року посадовці провели більше 40 семінарів-нарад відповідного тематичного спрямування у відділах (управліннях) освіти місцевих органів самоврядування та в навчальних і дошкільних закладах, а саме: відділах освіти Чернігівської і Ічнянської районних рад, Городянської і Чернігівської міських рад, Коропської і Новгород-Сіверської райдержадміністрацій, відділах освіти, сім’ї, молоді та спорту Корюківської та Менської райдержадміністрацій, управлінні освіти Чернігівської міської ради, відділі культури, сім’ї, молоді та спорту Городянської міської ради, закладах освіти Коропського, Прилуцького, Ніжинського, Сновського, Ічнянського, Бобровицького, Козелецького та Чернігівського районів, у Чернігівському позашкільному навчальному закладі «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з лижного спорту».

 

Під час зустрічей з освітянами фахівці Управління роз’яснювали вимоги безпеки у навчальних закладах, безпечного функціонування устаткування підвищеної небезпеки в осінньо-зимовий період, розповідали про основні причини нещасних випадків. У контексті роботи закладів освіти їх керівникам надавалися рекомендації стосовно безпечної експлуатації котелень, підготовки матеріально-технічної бази до нового опалювального сезону, основних вимог електробезпеки, безпечної експлуатації і технічного обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газових котелень. Зверталася увага на проведення технічного обслуговування котлів, наявність паспортів і експлуатаційної документації, проведення професійного добору та навчання кочегарів і операторів котелень та ряд інших актуальних питань.

 

Одночасно в поточному році державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели перевірки 29 навчальних і дошкільних закладів, під час яких було виявлено близько 800 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Позитивним фактором у поточному році також стало завершення процесу виведення з експлуатації підвальних котелень у трьох навчальних закладах області. Відповідно до наявної на сьогодні інформації, в області відсутні котельні, що розташовані у підвальних приміщеннях закладів освіти.

 

Питання безпечного функціонування навчальних і дошкільних закладів в осінньо-зимовий період 2018-2019 років перебуває на постійному контролі Управління.

Розпочато щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2019 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з листопада 2018 до квітня 2019 року VIIІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2019 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з листопада 2018 до квітня 2019 року VIIІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

У конкурсі можуть брати участь учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів віком від 6 до 18 років.

 

Відбіркові регіональні тури триватимуть до лютого 2019 року. Фінальний тур і оголошення переможців проводитимуться у березні-квітні 2019 року.

 

Конкурсні роботи для підбиття підсумків відбіркового регіонального туру конкурсу мають бути надіслані учасниками до Управління Держпраці у Чернігівській області не пізніше 15 лютого 2019 року.

 

Із більш детальною інформацією про умови проведення конкурсу, вимоги до оформлення малюнків та критерії оцінювання робіт можна ознайомитися у Положенні про VIIІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», розміщеному на офіційних веб-сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці» та Управління Держпраці у Чернігівській області або зателефонувавши до прес-служби Управління за номером: 095 334 24 30.

 

Тож запрошуємо учнівську молодь Чернігівщини віком від 6 до 18 років долучитися до участі у конкурсі, проявити власний талант, позмагатися за цінні призи, а у разі перемоги у регіональному етапі – мати змогу гідно представити Чернігівську область у фіналі конкурсу у місті Києві!

Вітаємо працівників соціальної сфери з професійним святом!

Шановні колеги!
Від усього серця вітаю з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери! Шановні колеги! Від усього серця вітаю з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери!

На сучасному етапі розвитку нашої держави, з усіма соціальними, політичними і економічними викликами сьогодення, стати на захист трудового законодавства, соціальних прав і гарантій громадян, зайнятості та працевлаштування населення, надання соціальних послуг кожному, хто цього потребує – означає вибрати для себе в житті надважку місію.

 

Завдяки вашим знанням, професіоналізму, багатому досвіду роботи ви щоденно, у будні та свята відкликаєтеся на нагальні проблеми громадян, підтримуєте їх у подоланні життєвих труднощів, допомагаєте повірити в себе і свої можливості, знайти вихід з найскрутнішої ситуації.

 

Щиро вірю, що ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі слугуватимуть людям, а це свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини.

 

Нехай множаться ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять вам людську шану та повагу!

 

Шановні колеги! Із вдячністю за ваші добрі шляхетні справи бажаю всім вам міцного здоров’я, щастя, достатку, родинного затишку і тепла у ваших оселях, нових успіхів у роботі, мудрості і витримки у всіх життєвих випробуваннях, невичерпної життєвої енергії!

 

                                                                                           Начальник Управління Держпраці

                                                                                           у Чернігівській області

                                                                                          Сергій Дорошенко

Завершено перевірку структурних підрозділів ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України»

На виконання пункту 3.6 наказу Держпраці від 14.09.2018 № 91 посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області у період з 08.10.2018 по 22.10.2018 року провели планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці в структурних підрозділах ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» у Чернігівській області, а саме: у Філії «Хлібна база № 83» та Філії «Ічнянське хлібоприймальне підприємство». На виконання пункту 3.6 наказу Держпраці від 14.09.2018 № 91 посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області у період з 08.10.2018 по 22.10.2018 року провели планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці в структурних підрозділах ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» у Чернігівській області, а саме: у Філії «Хлібна база № 83» та Філії «Ічнянське хлібоприймальне підприємство».

Під час проведення перевірки обох підприємств фахівці Управління притягнули до адміністративної відповідальності 7 посадових осіб, виявили 109 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, серед яких: не проводиться періодична перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів підприємства; не проводяться контрольні огляди газового господарства; не проведене декларування робіт підвищеної небезпеки, відповідно до п. 15 додатку 6 (роботи із збереження та переробки зерна) «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107; не встановлений порядок ретельного спостереження за електроустановками та електрообладнанням з боку електротехнічних працівників; шафа газорозподільного пункту потребує ремонту та інші.

 

Керівникам перевірених підприємств видані обов’язкові до виконання приписи та встановлені терміни усунення виявлених порушень. Терміни та якість усунення виявлених під час перевірки порушень знаходяться на контролі посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області.

Детінізація ринку праці: спільна відповідальність і спільні зусилля

У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області з вересня цього року розпочато відповідну спільну діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області з вересня цього року розпочато відповідну спільну діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Так, упродовж вересня цього року був затверджений План спільних превентивних заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості та доходів населення. Виконавці Плану – Управління Держпраці у Чернігівській області, Головне Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Головне Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, органи місцевого самоврядування, інші соціальні партнери.

 

 

У рамках Плану посадовці відомств брали участь у дорадчих органах при обласній та районних держадміністраціях і виконкомах міських рад, відвідували з превентивними інформаційно-роз’яснювальними заходами колективи підприємств, установ і організацій області, розповідаючи працівникам і керівникам підприємств про переваги легальної праці, недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, доводили розміри фінансових санкцій та юридичні наслідки порушень законодавства про працю. На сьогоднішній день в області проведено понад 200 інформаційно-роз’яснювальних заходів.

 

 

Крім того, Управлінням Держпраці у Чернігівській області спільно з Головним Управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головним Управлінням Пенсійного фонду України у Чернігівській області затверджено План спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з визначенням конкретних суб’єктів господарювання для проведення відповідних інспекційних відвідувань.

 

 

Починаючи з 05 жовтня 2018 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели 56 таких спільних контрольних заходів щодо виявлення нелегальної зайнятості, за результатами яких у 5 роботодавців виявили факти використання найманої праці 15 осіб без належного оформлення трудових відносин.

 

 

 

Посадовими особами Управління буде прийнято рішення про накладення фінансових санкцій за статтею 265 КЗпП України – 30 мінімальних заробітних плат за одного працівника без належного оформлення трудових відносин, що на даний час становить 111 тисяч 690 гривень.

 

 

 

Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз звертає увагу керівників суб’єктів господарювання: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, усі соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством України! А дотримання вимог трудового законодавства позбавляє роботодавця ризику отримати суттєві фінансові санкції за використання незадекларованої праці!

Затверджено Технічний регламент вибухових матеріалів промислового призначення

Сфера відповідальності Державної служби України з питань праці (Держпраці), як органу державного ринкового нагляду, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

Управління Держпраці повідомляє, що відповідно до статті 5 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 802 затверджено Технічний регламент вибухових матеріалів промислового призначення. Постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування, а саме 06.04.2019.

Проведено чергове засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 26 жовтня 2018 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 26 жовтня 2018 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області.

Цього разу члени Колегії розглядали стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 21 серпня 2018 року зі слюсарем-електриком ПрАТ «НОМЗ», та питання анулювання дозволу, виданого 19.09.2018 № 240.18.74 приватному підприємству «Інтермолпром».

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління Колегія визнала роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці у ПрАТ «НОМЗ» недостатньою, а керівника підприємства зобов’язала вжити низку відповідних заходів.

Стосовно ПП «Інтермолпром» Колегія доручила Управлінню Держпраці у Чернігівській області розглянути у встановленому порядку питання щодо анулювання дозволу підприємству на виконання робіт підвищеної небезпеки (виконувати монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки).

Про виконання прийнятих рішень Управління Держпраці у Чернігівській області має бути проінформовано у визначені терміни.

Опалювальний період – час підвищеної уваги до котелень у навчальних закладах

З метою забезпечення безпечного та безперебійного функціонування навчальних та дошкільних закладах під час осінньо-зимового періоду попередження виробничого травматизму і дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області у межах своїх повноважень проводиться відповідна превентивна робота. З метою забезпечення безпечного та безперебійного функціонування навчальних та дошкільних закладах під час осінньо-зимового періоду попередження виробничого травматизму і дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області у межах своїх повноважень проводиться відповідна превентивна робота.

Зокрема, на базі Чернігівської районної адміністрації державні інспектори провели семінар-нараду для керівників середніх навчальних і дошкільних закладів області.

 

Учасники заходу були проінформовані про стан виробничого травматизму на підприємствах соціально-культурної сфери з початку 2018 року, були доведені роз’яснення стосовно безпечної експлуатації котелень та підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до нового опалювального сезону.

Крім того, фахівці Управління опрацювали з освітянами вимоги Положення про розробку інструкцій з охорони праці (НПАОП 0.00-4.15-98) та вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05).

За підсумками семінару-наради учасники ухвалили рішення стосовно перегляду у навчальних і дошкільних закладах існуючих інструкцій з охорони праці, а також вжиття необхідних заходів для забезпечення навчання з питань охорони праці працівникам, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

Державні інспектори провели флеш-моб із працівниками Чернігівського тролейбусного управління

З метою недопущення нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод, підвищення ефективності відповідної роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з представниками Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області провели на території КП «Чернігівське тролейбусне управління» тематичний флеш-моб. З метою недопущення нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод, підвищення ефективності відповідної роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з представниками Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області провели на території КП «Чернігівське тролейбусне управління» тематичний флеш-моб.

За словами державних інспекторів, метою заходу є привернення уваги керівництва і працівників підприємств сфери транспорту, а також пересічних громадян до питання безпечної експлуатації транспортних засобів, охорони та гігієни праці, недопущення виробничого травматизму.

 

У рамках флеш-мобу водіям і кондукторам підприємства доводилися основні вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62-12), Правил охорони праці на міському електричному транспорті (НПАОП 60.2-1.01-06), вимоги безпеки під час підготовки до виїзду, руху по території підприємства, роботі на лінії.

Проводився аналіз нещасних випадків, які сталися у транспортній галузі з початку 2018 року, обговорювався стан аварійності на автошляхах області серед перевізників та основні засади профілактики дорожньо-транспортних пригод.

 

Також державні інспектори звернули увагу керівництва підприємства на питання стану виконання комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів, підвищення існуючого рівня охорони праці.

Упродовж заходу посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області неодноразово наголошували на посиленні контролю за дотриманням належного технічного стану транспортних засобів перед виїздом на лінію та після повернення з неї, на неухильному додержанні вимог особистої безпеки під час роботи водіїв та кондукторів на маршрутах.

Проведені спільні зі службою зайнятості тематичні семінари для роботодавців області

Упродовж вересня-жовтня фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні циклу тематичних семінарів для роботодавців щодо легалізації праці та запобігання порушень трудового законодавства, які проводилися на базі Чернігівського обласного, Чернігівського міського та кількох районних центрів зайнятості. Упродовж вересня-жовтня фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні циклу тематичних семінарів для роботодавців щодо легалізації праці та запобігання порушень трудового законодавства, які проводилися на базі Чернігівського обласного, Чернігівського міського та кількох районних центрів зайнятості.

Під час зустрічей посадові особи Управління знайомили учасників з розпорядженням Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремим дорученням Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати, розповідали про соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання. Розглядали види перевірок та повноваження Управління Держпраці  в питаннях  контролю за дотриманням законодавства.

Одночасно у рамках семінарів обговорювалися правові та організаційні засади Закону України «Про зайнятість населення» та практичні питання його застосування, особливості укладання трудових договорів та договорів цивільно-правового характеру.

 

Розглядали також і особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення тощо.

 

Роботодавцям надавалися інформаційні матеріали, брошури й пам’ятки, бланки звітної документації, перелік нормативно-правових документів про права та пільги для осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, осіб з інвалідністю та інші.

Медичним працівникам Чернігова надано методичну допомогу

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками і членами медичної комісії Чернігівських міських лікарень № 1, № 2, № 3. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками і членами медичної комісії Чернігівських міських лікарень № 1, № 2, № 3.

У ході зустрічі учасники обговорили питання виконання вимог «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246. Зокрема, представники Управління надали роз’яснення стосовно складання плану-графіку і термінів проведення періодичних медичних оглядів працівників, оформлення Заключного акту й надання відповідної оперативної інформації за результатами огляду.

Окремо були проаналізовані проблемні ситуації, що найчастіше виникають під час оформлення відповідної документації.

 

Фахівці Управління також надали медичним працівникам рекомендації стосовно впровадження організаційних заходів з профілактики професійних захворювань, зменшення ризиків шкідливих факторів виробничого процесу на працівників тощо.

Питання протидії нелегальним АЗС та АГЗП обговорили на міжвідомчій нараді у прокуратурі області

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко прийняв участь у міжвідомчій нараді щодо стану протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, яка відбулася у прокуратурі Чернігівської області під головуванням прокурора області Володимира Комашка. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко прийняв участь у міжвідомчій нараді щодо стану протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, яка відбулася у прокуратурі Чернігівської області під головуванням прокурора області Володимира Комашка.

На нараді були також присутні виконуюча обов’язки голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Свириденко, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, керівники Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Управління Служби безпеки України у Чернігівській області, керівники місцевих прокуратур та начальники галузевих відділів апарату прокуратури.

 

Під час засідання йшлося про тіньовий ринок палива, через який державний бюджет систематично недоотримує значні кошти акцизного збору з пального, про заходи й напрями ефективної протидії роботі нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

 

Неодноразово зазначалося, що ці об’єкти створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, оскільки не проходять обов’язкових контрольних процедур, розміщуються у невстановлених місцях в безпосередній близькості до житлових та адміністративних будівель, працюють без оформленого належним чином землекористування, дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів нерухомості, оформлення трудових відносин із працівниками.

 

Прокурор області Володимир Комашко підкреслив, що матеріали про виявлені порушення в діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів до правоохоронних органів надсилалися лише Управлінням Держпраці в області.

 

Одночасно начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко запросив присутніх до більш ефективної взаємодії з даного питання та завірив, що Управлінням і надалі будуть вживатися всі можливі заходи впливу, передбачені чинним законодавством.

 

За результатами наради учасники прийняли рішення про створення міжвідомчої робочої групи, а також узгодили першочергові спільні заходи, про виконання яких керівники мають проінформувати прокуратуру Чернігівської області у визначений термін.

Проведено вебінар для керівників закладів профтехосвіти області

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації взяли участь у проведенні вебінару за темою «Підготовка до опалювального сезону та стан охорони праці у закладах професійно-технічної освіти області», який відбувся на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації взяли участь у проведенні вебінару за темою «Підготовка до опалювального сезону та стан охорони праці у закладах професійно-технічної освіти області», який відбувся на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області.

До участі у заході були запрошені директори закладів профтехосвіти, заступники директорів з навчально-виробничої роботи, спеціалісти служб охорони праці, відповідальні за електрогосподарство та за безпечну експлуатацію котельного обладнання.

Під час зустрічі йшлося про дотримання вимог безпеки у навчальних закладах, їх готовність до нового навчального року і безпечне функціонування в осінньо-зимовий період.

 

Посадові особи Управління довели присутнім основні причини нещасних випадків та проаналізували стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях соціально-культурної сфери Чернігівської області, у контексті роботи закладів освіти надали роз’яснення стосовно безпечної експлуатації котелень та підготовки матеріально-технічної бази до нового опалювального сезону, основних вимог електробезпеки в закладах освіти, вимог безпечної експлуатації і технічного обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газових котелень, а також щодо організації роботи з охорони праці в навчальних закладах.

У ході вебінару фахівці Управління неодноразово закликали присутніх при виникненні будь-яких питань або ситуацій, що потребують кваліфікованої допомоги, звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області для отримання відповідних консультацій та роз’яснень. Це, у свою чергу, дозволить вчасно запобігати виникненню нещасних випадків, сприятиме безпечній та безперебійній роботі обладнання та устаткування закладів освіти, його належний технічний стан.

 

Наприкінці заходу учасники мали змогу поставити посадовцям найбільш актуальні питання щодо забезпечення безпечного виконання робіт під час навчально-виховного процесу, приведення устаткування й обладнання навчального закладу у відповідність до вимог діючого законодавства з охорони праці, оформлення відповідної документації з охорони праці та інше.

Виявлено двох неоформлених працівників, які незаконно перебували на території України

У рамках Меморандуму про співпрацю та взаємодію до Управління Держпраці у Чернігівській області від Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області надійшла інформація про виявлених під час проведення перевірки ринків Чернігова двох громадян іноземних держав, які незаконно проживали на території України і нелегально працювали у фізичної особи-підприємця. У рамках Меморандуму про співпрацю та взаємодію до Управління Держпраці у Чернігівській області від Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області надійшла інформація про виявлених під час проведення перевірки ринків Чернігова двох громадян іноземних держав, які незаконно проживали на території України і нелегально працювали у фізичної особи-підприємця.

Подальше інспекційне відвідування підтвердило факт допуску роботодавцем до роботи осіб без укладання трудового договору, без видання наказу про прийняття працівників на роботу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, що є порушенням частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.


 

За результатами проведених контрольних заходів фізичній особі-підприємцю видано припис про усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування. Уповноваженими посадовими особами Управління були розглянуті матеріали інспекційного відвідування та, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, накладені відповідні фінансові санкції.


 

Тож, окрім адміністративного стягнення за порушення міграційного законодавства, підприємцю доведеться сплатити штраф на суму 223 тисячі 380 гривень за двох неоформлених працівників.

Проведено семінар для кадровиків і бухгалтерів суб’єктів господарювання

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні семінару для керівників, представників кадрових служб і бухгалтерів підприємств, установ і організацій, який проводився на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні семінару для керівників, представників кадрових служб і бухгалтерів підприємств, установ і організацій, який проводився на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Захід проводився спільно з управлінням Пенсійного Фонду України в Чернігівській області, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області, міським центром зайнятості і Спілкою жінок Чернігівщини.

 

Фахівці Управління проінформували учасників семінару про результати роботи, що проводиться у рамках спільної діяльності територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», розповіли про завдання, проблеми й пріоритетні напрямки боротьби з неоформленою працею та заробітними платами.

Також присутнім були надані роз’яснення визначеної законодавством відповідальності роботодавців, розмірів штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці, новацій у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

 

Окремим питанням були опрацьовані особливості здійснення інспекційних відвідувань з питань порушень законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів. У режимі вільного спілкування посадовці надавали відповіді на запитання «із зали», аналізували і роз’яснювали конкретні ситуації і приклади, що наводили учасники заходу.

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці! Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, які є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості вітчизні.

 

Пресвята Богородиця вважалася заступницею славетного козацького війська та всього українського люду. І сьогодні ми молитовно просимо у неї миру, добра, благополуччя, гідного і щасливого майбутнього для нашого народу.

 

Це свято кожного, хто в непростих умовах сьогодення віддає свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.

 

Сьогодні ми знову повертаємося пам’яттю і серцем до грізних і героїчних сторінок минулого, щоб ще раз зрозуміти, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

 

Тож вітаю усіх, хто носить високе звання захисника України – ветеранів, учасників війни, військовослужбовців, воїнів запасу, батьків та матерів солдатів. Зичу міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та добробуту їм та їхнім родинам.

 

Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України!

 

Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Козацької Покрови вас! З Днем захисника України!

Слава українському народу!

Слава Україні!

 

            Начальник Управління

            Управління Держпраці

            у Чернігівській області                                                                   С.В. Дорошенко

У фізичної особи-підприємця виявлено трьох неоформлених працівників

Відповідно до Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області провели інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю. Відповідно до Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області провели інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю.

У ході відвідування посадовці виявили трьох працівників, що виконували роботи з укладання тротуарної плитки по одній з вулиць Чернігова, без укладених у письмовій формі трудових договорів, оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу.

Тобто суб’єкт господарювання допустив порушення частин 1 і 3 статті 24 КЗпП України. Інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області роз’яснили роботодавцю його права та обов’язки, повідомили про розмір фінансових санкцій, що будуть накладені за порушення відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України (30 мінімальних заробітних плат за одного працівника без належного оформлення трудових відносин).

Наразі Управлінням вживаються відповідні заходи реагування, визначені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2017 № 295.

Управлінням підведено підсумки розгляду звернень громадян за 9 місяців 2018 року

За 9 місяців 2018 року до Управління надійшло 548 звернень громадян, у тому числі від заявників 144 звернення надійшло поштою, 76 – на особистому прийомі, 146 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 182 – через органи влади. Вирішено по суті 443 звернення громадян, у тому числі, надано 54 роз’яснення. За 9 місяців 2018 року до Управління надійшло 548 звернень громадян, у тому числі від заявників 144 звернення надійшло поштою, 76 – на особистому прийомі, 146 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 182 – через органи влади. Вирішено по суті 443 звернення громадян, у тому числі, надано 54 роз’яснення.

Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 50 заявникам (9% від загальної кількості звернень), 8 звернень (1%) направлено за належністю.

 

З загальної кількості звернень 325 (59%) стосуються питань охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інших), у тому числі 8 – з питань виплати мінімальної заробітної плати нижче мінімальної. Факти, викладені у зверненні, не підтвердилися (2 анонімних звернення не перевірялося).

 

Крім того, 161 звернення (28%) стосувалися питань трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо).

 

У звітному періоді  до Управління надійшло 34 запити на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято 238 осіб.

Розпочато проведення спільних комплексних контрольних заходів

У рамках затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області розпочали інспекційні відвідування підприємств будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю. У рамках затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області розпочали інспекційні відвідування підприємств будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю.

Десятого жовтня цього року посадовці провели у місті Чернігові інспекційне відвідування чотирьох об’єктів одного з товариств з обмеженою відповідальністю, яке працює у сфері будівництва. Як пізніше зазначили інспектори праці, це відвідування стало прикладом того, що належне оформлення трудових відносин дозволяє роботодавцю ставитися до візитів інспекторів без зайвих хвилювань і перестороги.

Це і забезпечило спокійне й доброзичливе відношення до інспекторів під час інспекційного відвідування. З боку керівника підприємства не було жодних спроб перешкоджання його проведенню, надавалися для огляду всі необхідні документи – табелі обліку робочого часу працівників, трудові договори, укладені у встановленому законодавством порядку на працівників, що були присутні на об’єктах тощо.

Крім того, упродовж відвідування інспектори спілкувалися із працівниками, відповідали на їхні запитання, надавали практичні рекомендації та роз’яснення.

На підприємстві порушень законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин посадовцями Управління Держпраці у Чернігівській області не зафіксовано.

Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз звертає увагу керівників суб’єктів господарювання: дотримання вимог трудового законодавства позбавляє вас від ризику отримати суттєві фінансові санкції за використання незадекларованої праці!

Триває інформаційна кампанія для робітників і роботодавців Чернігівщини

На Чернігівщині продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій, яка була розпочата Управлінням Держпраці у Чернігівській області минулого року з метою привернення уваги суспільства до проблем легалізації трудових відносин. На Чернігівщині продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій, яка була розпочата Управлінням Держпраці у Чернігівській області минулого року з метою привернення уваги суспільства до проблем легалізації трудових відносин.

Так, 10 жовтня цього року інспектори праці на чолі із заступником начальника Управління Іриною Хоменко провели черговий флеш-моб у приміщенні торгово-розважального центру «Hollywood» міста Чернігова.

 

Фахівці Управління доводили працівникам торгових модулів переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

 

До інспекторів підходили з уточнюючими запитаннями, цікавилися можливістю особистого прийому в Управлінні Держпраці у Чернігівській області. Було й кілька запитань від громадян щодо конкретних особистих ситуацій, пов’язаних із соціальними гарантіями і трудовими відносинами. Усім надавалися ґрунтовні кваліфіковані роз’яснення і практичні поради, вручалися інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

 

Як зауважила по закінченню заходу заступник начальника Управління Ірина Хоменко, зацікавленість працівників до питань трудового законодавства є найкращим показником того, що така форма взаємодії з громадськістю є ефективною, затребуваною населенням, сприяє усуненню бар’єрів між суспільством і владою, а також потребує постійного, систематичного проведення.

Детінізація ринку праці – лише спільними зусиллями

У Чернігівській області продовжується спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати. У Чернігівській області продовжується спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати.

Про роботу у рамках Плану спільних превентивних заходів Управління Держпраці у Чернігівській області, Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, а також у рамках Плану спільних з Головним Управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, розповіла в ефірі Чернігівського міського телеканалу "Дитинець" начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Вікторія Луцишина:

https://www.youtube.com/watch?v=azse6SG3oJw&t=19s

Надзвичайна ситуація на арсеналі боєприпасів: чужої біди не буває

Другу добу в Чернігівській обласній державній адміністрації триває робота обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в Ічнянському районі, спричиненої пожежею на арсеналі зберігання боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району 9 жовтня 2018 року. Другу добу в Чернігівській обласній державній адміністрації триває робота обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в Ічнянському районі, спричиненої пожежею на арсеналі зберігання боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району 9 жовтня 2018 року.

За останньою інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, наразі Чернігівщина готується прийняти масштабні гуманітарні вантажі з Харківської та Миколаївської облдержадміністрацій, Печерської райдержадміністрації м. Києва.

 

На черговому засіданні обласного оперативного штабу виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко акцентувала на відпрацюванні якісної логістики та правильного збереження отриманого.

 

У терміновому режимі вирішується питання забезпечення пунктів тимчасового перебування евакуйованих ковдрами, карематами, подушками та матрацами.

 

В області розгорнуто пункти збору гуманітарної допомоги для евакуйованих та постраждалих від пожежі на арсеналі зберігання боєприпасів. Теплі речі для дорослих та дітей, предмети гігієни, продукти харчування тривалого зберігання можна приносити за адресами:

- Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА (м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70, контактний телефон: (0462) 678-274);

- Чернігівський обласний молодіжний центр (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3, контактний телефон (0462)77-72-19);

- Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2 (м. Чернігів, пр. Перемоги, 183, контактні телефони 629-472, 629 480 (Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення);

- Ніжинська райдержадміністрація (м.Ніжин, вул. Батюка, 5-а; контактний телефон: (04631) 5-46-68);

- Прилуцька міська рада (м. Прилуки, вул. Незалежності, 82, контактний телефон: (04637) 3-20 59);

- Прилуцька райдержадміністрація (м. Прилуки, вул. Київська, 220, контактний телефон: (04637) 3-11-49);

- Борзнянський районний будинок культури (м. Борзна, вул. П. Куліша, 10, контактний телефон: 096-69-200-56).

 

Крім того, за повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, у зв’язку з пожежею на арсеналі, заборонений  рух наступними автошляхами:

- Р-68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці - /Н-07/: км 0+010 - км 94+171 – в напрямку м. Ічня;

- Т-25-24 Борзна – Ічня – Прилуки: км 25+100 – км 79+000 – в напрямку м. Ічня;

- Т-25-27 Бобровиця – Новий Биків – Ічня: км 74+390 – км 90+516 – в напрямку м. Ічня.

Вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ, Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ – Суми – Юнаківка в обох напрямках.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Детальніше...
Нещасний випадок внаслідок електротравми Нещасний випадок внаслідок електротравми Детальніше...
Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...