UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Ціна недотримання правил безпеки – людське життя

Дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки є безумовною запорукою безпечного виконання робіт та запобігання виникнення нещасних випадків під час виробничого процесу. Нехтування цими вимогами часто призводить до непоправних наслідків – втрати здоров’я працівника, а іноді, у найгіршому випадку – його життя. Дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки є безумовною запорукою безпечного виконання робіт та запобігання виникнення нещасних випадків під час виробничого процесу. Нехтування цими вимогами часто призводить до непоправних наслідків – втрати здоров’я працівника, а іноді, у найгіршому випадку – його життя.

Так, 06 листопада цього року різальник металу ТОВ «Чернігівський ковальський завод» виконував роботу з використанням прес-ножиць. Під час різання чергової заготівки стався скол металу, який влучив працівнику у сонну артерію. Під час транспортування до травмпункту потерпілий помер у кареті швидкої допомоги.

 

Інший випадок стався 11 листопада з маляром ПрАТ «Завод металоконструкцій і металооснастки». Робітник виконував вантажно-розвантажувальні роботи на малярній ділянці. У результаті падіння на нього металевої конструкції чоловік отримав травми, несумісні з життям.

 

Для з’ясування обставин і причин настання обох нещасних випадків зі смертельними наслідками Управлінням Держпраці у Чернігівській області відповідно до пункту 14 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» були створені відповідні комісії зі спеціального розслідування. До співпраці були запрошені члени родин загиблих.

 

Крім того, на зазначених підприємствах були проведені позапланові перевірки стану охорони праці та промислової безпеки, керівників і посадових осіб обох підприємств притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Наразі розслідування випадків тривають.

 

З метою підвищення рівня виробничої безпеки і запобігання нещасних випадків Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує на необхідності забезпечення належного функціонування системи управління охороною праці на підприємствах області, на неухильному дотриманні вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпечного виконання робіт, своєчасному проведенні навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці.

Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем

З метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, Державною службою України з питань праці розроблено Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем. З метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, Державною службою України з питань праці розроблено Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Ознайомитись з методичними рекомендаціями можна за посиланням: "Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем"

Персонал Чернігівської обласної лікарні консультували щодо безпечного використання медичного кисню

На Чернігівщині триває інформаційно-роз’яснювальна робота у медичних закладах стосовно безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем. На Чернігівщині триває інформаційно-роз’яснювальна робота у медичних закладах стосовно безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Зокрема, 17 листопада фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели технічні консультації для керівного складу та інженерно-технічного персоналу КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради.

Учасникам заходу були роз’яснені вимоги Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України № 333 від 05.03.2018, вимоги Правил безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря (НПАОП 0.00-1.65-88). Крім того, відповідальних осіб закладу ознайомлено з Методичними рекомендаціями Держпраці щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я.

Були опрацьовані питання безпечної експлуатації, транспортування, зберігання кисневих балонів, систем трубопроводів з киснем, запобігання настання нещасних випадків. Учасники розглянули оформлення технічної документації, яка має бути в наявності на кожну систему подачі кисню, обговорили необхідні заходи контролю у процесі експлуатації обладнання (огляди, випробування, знежирення киснепроводів тощо).

 

На Чернігівщині перевізників інформують про неприпустимість незадекларованої праці

Проведено понад 1200 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур’єрської діяльності у Чернігівській області. Проведено понад 1200 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур’єрської діяльності у Чернігівській області.

На виконання окремого доручення т.в.о. голови Держпраці В. Сажієнка від 28.10.2020 № Д-410/1/3.1-20 посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками органів місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Національної поліції та місцевих державних адміністрацій у період з 28 жовтня до 16 листопада провели понад 1200 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур’єрської діяльності у Чернігівській області.

Враховуючи обмеження, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», перевага надавалася дистанційному інформуванню: шляхом направлення листів на електронні адреси суб’єктів господарювання, засобами телефонного зв’язку, за допомогою соціальних мереж, месенджерів тощо.

Також було проведено низку нарад, засідань «круглих столів» відповідної тематики з роботодавцями, які працюють у сферах транспорту та кур’єрської діяльності на території Чернігівської області. Зокрема, 11-12 листопада інспектори праці провели засідання «круглого столу» з представниками ПрАТ «Таксосервіс», ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» та іншими, під час якого учасникам були доведені обов’язки роботодавця щодо укладення трудових договорів з найманими працівниками до початку їх роботи, обговорена відповідальність за допуск до роботи працівників без оформлення трудових відносин та ряд інших питань.

Крім того, Управлінням здійснюється моніторинг кількості застрахованих осіб у роботодавців, з якими проведені відповідні інформаційні та роз’яснювальні заходи з подальшим внесенням інформації до он-лайн таблиці.

 

Робота у даному напрямку триває.

Запрошуємо до участі у вебінарі

17 листопада об 11 годині ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» проводитиме вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства». 17 листопада об 11 годині ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» проводитиме вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства».

17 листопада об 11 годині ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» проводитиме вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства».

Подання заявки на участь, інформація щодо плану проведення вебінару і доповідачів – за посиланням http://ndiop.kiev.ua/news/24-17-listopada-2020-roku-v-du-naconalniy-naukovo-dosldniy-nstitut-promislovoyi-bezpeki-ta-ohoroni-prac-vdbudetsya-vebnar-na-temu-aktualn-pitannya-schodo-zdysnennya-derzhavnogo-naglyadu-za-dode.html

 

Увага! Медичний кисень!

Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання

Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено відповідно до Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 97/31549 та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885, інших нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Роз’яснення:

 

1. Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі – підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

 

2. Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

 

3. Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

 

4. Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

 

- за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;

- за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

 

5. До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

 

Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання.

 

Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/1051 1.

 

6. Вимоги до кисневих балонів.

 

Балони з киснем можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі. В останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і прямих сонячних променів.

 

Складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється.

 

Балони з киснем, які встановлюються у приміщеннях, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів та не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем.

 

Заповнені балони, з насадженими на них башмаками, мають зберігатися у вертикальному положенні. Для запобігання падінню балони слід встановлювати у спеціально обладнані гнізда, клітки або огороджувати бар’єром.

 

Балони, які не мають башмаків, можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев’яних рамах або стелажах. Під час зберігання на відкритих площадках дозволяється укладати балони з башмаками в штабелі з прокладками з мотузки, дерев’яного брусся або гуми між горизонтальними рядами.

 

У разі укладання балонів у штабелі висота штабелів не повинна перевищувати 1,5 м. Вентилі балонів мають бути повернуті в один бік.

На кожному балоні з киснем повинно бути вибите тавро, дата проведеного і наступного технічних оглядів.

Переміщення балонів у пунктах заповнення і споживання кисню має здійснюватися на спеціально пристосованих для цього візках або за допомогою інших пристроїв.

Транспортування і зберігання балонів повинно здійснюватися з накрученими ковпаками.

Дозволяється перевезення балонів у спеціальних контейнерах, а також без контейнерів у вертикальному положенні обов’язково з прокладками між ними і загорожею від можливого падіння.

 

Для запобігання спалаху під час експлуатації балонів і систем подачі кисню, необхідно під час ремонту і виконання робіт з використанням кисню не застосовувати устаткування, прилади, арматури, матеріали і деталі (ущільнювачі, прокладки тощо - з фібри, капрону, полікарбонату, гуми на основі натуральних каучуків, інших горючих у кисні матеріалів).

 

Споживачі, що мають балони, які потребують ремонту або повторного огляду, зобов′язані відправляти їх на підприємство-наповнювач або випробувальний пункт, які мають відповідний дозвіл (ліцензію) на виконання даних робіт.

 

Отримувати кисень в балонах на підприємстві-наповнювачі мають право тільки особи, які пройшли спеціальне навчання та мають відповідне посвідчення.

 

Забороняється:

 

- використовувати кисневі балони під інші гази і не за призначенням, а також наповнення киснем балонів з під інших газів;

- направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування (дозволені ВК-86 і ВК-74);

- отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою "КИСЕНЬ" або "КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ”, а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;

- визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;

- наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 МПа (0,5 кг/см2);

- проводити будь-які роботи у приміщенні з підвищеним у повітрі складової частки кисню більше 23%.

 

7. Вимоги до трубопроводів з киснем:

 

Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

 

Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

 

- проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

- використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

- появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

 

Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

 

- постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

- контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином;

- перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

 - кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

- підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми; - припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

 

Забороняється:

 

- здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з′єднання;

- прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

- паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

 

8. Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів - не рідше 1 разу на б місяців.

 

9. У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом- допуском.

 

10. Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

 

11. Основні небезпеки під час роботи з киснем

 

Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) і чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибухо-пожежною небезпекою.

 

Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо.

 

Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі - як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

 

12. Робота з киснем пов’язана із небезпеками:

 

- спалах устаткування, що задіяні в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

- спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

- вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в рідкому кисні;

- вибух у разі просякнення рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

- конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

- встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.

 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

 

ПАМ’ЯТАЙ!

 

НЕ використовуй одяг з синтетичних матеріалів під час роботи біля кисневих балонів;

НЕ використовуй для протирання устаткування та інструменту замаслене ганчір’я;

НЕ пали та НЕ використовуй відкритий вогонь у приміщеннях, де зберігаються кисневі балони;

НЕ здійснюй самостійно ремонт балонів;

НЕ розбирай і НЕ ремонтуй вентилі балонів;

НЕ викручуй вентиль;

НЕ перефарбовуй балони та НЕ змінюй написи;

НЕ дозволяй використовувати балони іншим особам;

НЕ використовуй балони без наявності в них залишкового тиску 0,05 МПа (0,5 кг/см2).

Розпочато інформаційну кампанію з детінізації праці у сфері транспорту і кур’єрській діяльності

На виконання окремого доручення Держпраці з 28 жовтня розпочато інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у сфері транспорту і кур’єрської діяльності. На виконання окремого доручення Держпраці з 28 жовтня розпочато інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у сфері транспорту і кур’єрської діяльності.

У рамках кампанії фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з працівниками органів місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Національної поліції проводитимуть інформаційну роботу щодо вимог чинного законодавства про працю, надаватимуть роз’яснення стосовно неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.

 

Зазначені заходи триватимуть до 15 листопада.

Розпочато щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2021 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з листопада 2020 до квітня 2021 року Десятий Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2021 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з листопада 2020 до квітня 2021 року Десятий Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

У конкурсі можуть брати участь учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів віком від 6 до 17 років.

 

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпека праці та здоров’я працівників у будь-яких галузях і сферах діяльності.

 

Роботи для підбиття підсумків відбіркового регіонального туру конкурсу мають бути надіслані учасниками до Управління Держпраці у Чернігівській області не пізніше 15 лютого 2021 року.

 

Із більш детальною інформацією про умови проведення конкурсу, вимоги до оформлення малюнків та критерії оцінювання робіт можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці» та Управління Держпраці у Чернігівській області або зателефонувавши до прес-служби Управління за номером: 095 334 24 30.

 

Тож запрошуємо учнівську молодь Чернігівщини віком від 6 до 17 років долучитися до участі у конкурсі, проявити власний талант, позмагатися за цінні призи, а у разі перемоги у регіональному етапі – мати змогу гідно представити Чернігівську область у фіналі конкурсу у місті Києві!

Увага! Карантинні обмеження!

Відповідно до протоколу № 39 від 23.10.2020 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місто Чернігів з 00 годин 00 хвилин 26.10.2020 знову включено до переліку адміністративно-територіальних одиниць, для яких установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Відповідно до протоколу № 39 від 23.10.2020 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місто Чернігів з 00 годин 00 хвилин 26.10.2020 знову включено до переліку адміністративно-територіальних одиниць, для яких установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

На цих територіях діють обмеження, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби, COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

 

У той же час, з метою якісного і своєчасного виконання покладених завдань, надання будь-яких консультацій громадянам Управління Держпраці у Чернігівській області здійснює засобами телефонного зв’язку, електронною поштою, за допомогою соціальних мереж (Facebook) та інших комунікаційних засобів, інформація про які розміщена на офіційному веб-сайті Управління.

 

Телефон/факс приймальні: (0462) 677-509.

Поштова адреса: 14000, м. Чернігів, вул. П’ятницька, буд. 39, каб. 802.

E-mail: 25cn@dsp.gov.ua

 

Проведення особистих прийомів громадян посадовими особами Управління на період карантинних обмежень призупинено.

 

Листи, заяви, скарги, пропозиції, запити на публічну інформацію, інші документи просимо надсилати засобами поштового або електронного зв’язку.

 

Оперативна інформація стосовно подальшого режиму роботи Управління Держпраці у Чернігівській області публікуватиметься на офіційному веб-сайті: http://cn.dsp.gov.ua та сторінці у соціальній мережі Facebook.

Держпраці змінює підходи до формування планів перевірок

Сьогодення вимагає від органів державної влади змін в організації діяльності та плануванні контрольних заходів для підвищення їх ефективності та не втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства. З цією метою Держпраці вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризикоорієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік. Сьогодення вимагає від органів державної влади змін в організації діяльності та плануванні контрольних заходів для підвищення їх ефективності та не втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства. З цією метою Держпраці вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризикоорієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік.

Принциповою відмінністю у методах визначення першочерговості проведення планових перевірок суб’єктів господарювання стали нові Критерії ризику від провадження господарської діяльності*.

 

Планові контрольні заходи першочергово орієнтовані на тих роботодавців, які підпадають під такі критерії:

- настання нещасних випадків, наявність випадків гострого або хронічного професійного захворювання у працівника, особи суб’єкта господарювання протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду тощо;

- наявність об’єктів підвищеної небезпеки без зареєстрованої у встановленому порядку декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки;

- наявність заборгованості з виплати заробітної плати або порушення строків її виплати;

- виплата працівникам заробітної плати на рівні або нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати;

- наявність звернень фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, проте позапланові заходи державного нагляду (контролю) не були проведені через недостатність підстав для їх проведення тощо.

 

З метою забезпечення належного та об’єктивного формування Плану заходів державного нагляду (контролю) Держпраці на 2021 рік керівники територіальних органів Держпраці особисто погоджували Плани заходів з керівництвом Держпраці.

 

Планування наглядової діяльності на підставі зазначених критеріїв дозволяє забезпечити адресність перевірок суб’єктів господарювання, віднесених переважно до високого ступеня ризику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), та досягти підвищення ефективності роботи Держпраці, направленої на забезпечення конституційних прав та свобод працівників в Україні.

 

* Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 383.

Інспекційними відвідуваннями виявлено вісім працівників без оформлення трудових відносин

З 09 по 15 жовтня у рамках кампанії з питань подолання незадекларованої праці інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інспекційні відвідування чотирьох суб’єктів господарювання, під час яких було виявлено вісім працівників, з якими не були оформлені трудові договори. З 09 по 15 жовтня у рамках кампанії з питань подолання незадекларованої праці інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інспекційні відвідування чотирьох суб’єктів господарювання, під час яких було виявлено вісім працівників, з якими не були оформлені трудові договори.

За результатами відвідувань посадовими особами Управління видані приписи керівникам підприємств стосовно усунення виявлених порушень. Готуються відповідні матеріали для передачі до правоохоронних органів для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого статтею 172 Кримінального Кодексу України «Грубе порушення законодавства про працю».

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

Працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці! Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості вітчизні.

 

Пресвята Богородиця вважалася заступницею славетного козацького війська та всього українського люду. І сьогодні ми молитовно просимо у неї миру, добра, благополуччя, гідного і щасливого майбутнього для нашого народу.

 

Це свято кожного, хто в непростих умовах сьогодення віддає свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.

 

Сьогодні ми знову повертаємося пам’яттю і серцем до грізних і героїчних сторінок минулого, щоб ще раз зрозуміти, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

 

Тож вітаю усіх, хто носить високе звання захисника України – ветеранів, військовослужбовців, воїнів запасу, батьків та матерів солдатів. Зичу міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та добробуту їм та їхнім родинам.

 

Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України.

 

Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Козацької Покрови вас! З Днем захисника України!

Слава українському народу!

Слава Україні!

 

З повагою

Начальник Управління                                                                   Микола ГЛУЩЕНКО

Постанову Управління щодо фінансових санкцій у розмірі більше мільйона гривень залишено без змін

28 вересня 2020 року постановою Шостого апеляційного адміністративного суду залишено без задоволення позов одного з суб’єктів господарювання Чернігівської області, який намагався оскаржити постанову Управління Держпраці у Чернігівській області (далі – Управління) про накладення фінансових санкцій у розмірі 1 млн 451 тис. 970 грн за грубі порушення ним законодавства про працю. 28 вересня 2020 року постановою Шостого апеляційного адміністративного суду залишено без задоволення позов одного з суб’єктів господарювання Чернігівської області, який намагався оскаржити постанову Управління Держпраці у Чернігівській області (далі – Управління) про накладення фінансових санкцій у розмірі 1 млн 451 тис. 970 грн за грубі порушення ним законодавства про працю.

Попередньо, у червні 2018 року до Управління надійшов лист від Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернігівській області щодо діяльності одного з контакт-центрів міста Прилуки.

 

Головні державні інспектори провели інспекційне відвідування підприємства стосовно фактів порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

 

За результатами відвідування було встановлено, що тринадцять працівників підприємства упродовж тривалого часу (з жовтня 2017 року по січень 2018 року) працювали на підприємстві без офіційного оформлення трудових відносин, без внесення записів до трудових книжок, а також без ведення табелів обліку робочого часу відносно цих працівників, що суперечить вимогам статті 2, частини 3 статті 24, статті 48, частини 1 статті 115 Кодексу законів про працю України, частинам 1, 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці».

 

Відповідно, суб’єкт господарювання не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття їх на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Отже, так як працівники фактично виконували трудові функції без оформлення трудових відносин і упродовж тривалого часу, на підприємство було накладено штрафні санкції, передбачені частиною 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (на момент вчинення порушення – 111690 грн) відносно кожного неоформленого працівника.

 

Роботодавець, не погоджуючись із постановою Управління про накладення штрафних санкцій, подав адміністративний позов про її скасування. Рішенням Київського окружного адміністративного суду постанову Управління було скасовано.

 

Втім, Шостий апеляційний адміністративний суд, розглянувши апеляційну скаргу Управління, скасував рішення Київського окружного адміністративного суду, а постанову Управління про накладення на суб'єкт господарювання штрафних санкцій залишив без змін.

 

Наразі роботодавець за допущені ним грубі порушення законодавства про працю має сплатити 1 млн 451 тис. 970 грн.

Інспекційними відвідуваннями виявлено десять працівників без оформлення трудових відносин

З 28 вересня по 01 жовтня у рамках кампанії з питань подолання незадекларованої праці інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інспекційні відвідування чотирьох суб’єктів господарювання, під час яких було виявлено десять працівників, з якими не були оформлені трудові договори. З 28 вересня по 01 жовтня у рамках кампанії з питань подолання незадекларованої праці інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інспекційні відвідування чотирьох суб’єктів господарювання, під час яких було виявлено десять працівників, з якими не були оформлені трудові договори.

За результатами відвідувань посадовими особами Управління видані приписи керівникам підприємств стосовно усунення виявлених порушень. Готуються відповідні матеріали для передачі до правоохоронних органів для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого статтею 172 Кримінального Кодексу України «Грубе порушення законодавства про працю».

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

Працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Увага! Важлива інформація!

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України з березня 2020 року на усій території України установлений карантин. Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України з березня 2020 року на усій території України установлений карантин.

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує, що у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, а також з метою недопущення масового розповсюдження коронавірусу COVID-19 здійснення особистих прийомів громадян посадовими особами Управління тимчасово призупинено!

 

До офіційного закінчення карантинного режиму надання будь-яких консультацій громадянам здійснюватимуться виключно засобами телефонного зв’язку, електронною поштою, за допомогою соціальних мереж та інших комунікаційних засобів, інформація про які розміщена на офіційному веб-сайті Управління.

 

Телефон/факс приймальні: (0462) 677-509.

 

Листи, заяви, скарги, пропозиції, запити на публічну інформацію, інші документи просимо надсилати до Управління засобами поштового або електронного зв’язку.

 

Поштова адреса: 14000, м. Чернігів, вул. П’ятницька, буд. 39, каб. 802.

E-mail: 25cn@dsp.gov.ua

 

Оперативна інформація стосовно подальшого режиму роботи Управління Держпраці у Чернігівській області публікуватиметься на офіційному веб-сайті: http://cn.dsp.gov.ua та сторінці Управління у соціальній мережі Facebook.

Важливо!

Звертаємо увагу керівників закладів охорони здоров’я та голів комісій з розслідування нещасних випадків або гострих професійних захворювань Звертаємо увагу керівників закладів охорони здоров’я та голів комісій з розслідування нещасних випадків або гострих професійних захворювань

Відповідно до пункту 30 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі – Порядок), розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства (установи, організації) проводиться протягом п’яти робочих днів з дня утворення комісії.

 

У разі виникнення потреби у проведенні лабораторних досліджень, експертизи, випробувань для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та у випадках, зазначених у пункті 43 Порядку, розслідування може бути продовжене роботодавцем за письмовим погодженням з територіальним органом Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) або за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) до отримання відповідних висновків, матеріалів, відповідей, пояснень тощо.

 

Враховуючи вищевикладене, у разі виникнення потреби продовження терміну розслідування нещасного випадку або гострого професійного захворювання суб’єкт господарювання (голова комісії) звертається з відповідним листом до територіального органу Держпраці, в якому обов’язково необхідно зазначати підстави для продовження термінів розслідувань нещасного випадку або гострого професійного захворювання.

 

Одночасно в листі щодо погодження терміну розслідування рекомендовано зазначати дату та номер наказу про утворення комісії з розслідування нещасного випадку або гострого професійного захворювання, назви установ, організацій до яких зроблено запити, їх дати та номера, а також відомості про запитувану інформацію.

З робочим візитом Чернігівщину відвідала заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк

На виконання доручення т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка 17 вересня заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк відвідала з робочим візитом Управління Держпраці у Чернігівській області. На виконання доручення т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка 17 вересня заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк відвідала з робочим візитом Управління Держпраці у Чернігівській області.

У ході зустрічі йшлося про пріоритетні завдання, визначені перед Держпраці, зокрема, стосовно проведення інспекційної кампанії щодо виявлення неоформлених працівників, розпочатої у вересні.

Алла Горбатюк звернулаособливу увагу присутніхна захист медичних працівників, наголосила на об’єктивності та своєчасності розслідувань нещасних випадків, пов’язаних з захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

 

Під час спілкування з керівниками структурних підрозділів Управління Держпраці у Чернігівській областізаступник Голови акцентувала на важливості формування ефективної комунікації між центральним апаратом Держпраці та його територіальними органами стосовно розв’язання актуальних питань.

Також учасники обговориливиконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони праці, техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які зберігають аміачну селітру насипом для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри, комплексних і рідких мінеральних добрив.

У Чернігові обговорили заборгованість із виплати зарплати і роботу з легалізації зайнятості

У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 17 вересня цього року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення. У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 17 вересня цього року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення.

У заході взяла участь заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко. На засіданні також були присутні представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини та інші.

 

У рамках порядку денного учасники засідання розглянули ситуацію в сфері оплати праці та стану своєчасної виплати заробітної плати, а також обговорили питання забезпечення своєчасного фінансування пенсій, скорочення заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, перевірки дотримання законодавства у сфері праці, трудових відносин та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування.

Так, заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко зазначила, щоу поточному році, з урахуванням умов дії постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, державними інспекторами праці проведено 433 контрольні заходи, у тому числі, 24 контрольні заходи 16 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму 22,7 млн гривень перед 1,7 тис. працівниками. За результатами контрольних заходів винесено 21 припис щодо ліквідації заборгованої заробітної плати, на керівників підприємств-боржників складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення для розгляду справ у судовому порядку, у зв’язку з чим таких роботодавців судовими органами притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму 4,1 тис. гривень.

Матеріали 12 контрольних заходів підприємств-боржників передано правоохоронним органам відповідно до статті 214 КПК України, з метою вирішення питання щодо притягнення керівників-порушників до кримінальної відповідальності за ознаками злочинів, передбачених статтею 175 Кримінального Кодексу України. По 5 матеріалах органами поліції прийнято рішення про відкриття кримінальних проваджень. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати суб’єктам господарювання винесено 7 фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України на загальну суму 94,2 тис. гривень, шість з яких сплачено на загальну суму 62,5 тис. гривень (66 %).

 

Всього, на виконання приписів (з урахуванням виданих приписів у попередньому році) державних інспекторів праці підприємствами-боржниками виплачено у 2020 році 20,0 млн гривень заборгованості із зарплати близько 2,9 тис. найманим працівникам.

Стосовно питання подолання використання незадекларованої праці Ірина Хоменко зауважила, що упродовж поточного року інспекторами праці Управління та органів місцевого самоврядування забезпечено проведення двох масштабних інформаційних кампаній, під час яких у січні інформаційними візитами відвідано щонайменше 7,0 тис. роботодавців області, а під час аналогічної кампанії у червні – серпні інспектори праці Чернігівської області провели 6,9 тис. відвідувань роботодавців щодо інформування про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризиків незадекларованої праці по 7-ми найбільш ризикованих видах економічної діяльності.

 

Окрім того, на виконання доручень Держпраці та обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, упродовж 9 місяців 2020 року Управлінням питання оформлення трудових відносин вивчалося у ході 220 інспекційних відвідувань, де було встановлено факт використання 13 роботодавцями найманої праці 97 осіб без належного оформлення трудових відносин та 4 роботодавцями допущено недотримання порядку оформлення трудових відносин.Керівникам суб’єктів господарювання винесено 17 приписів на усунення виявлених порушень, складено 12 протоколів за частиною 3 статті 41 КУпАП та направлено до правоохоронних органів 7 матеріалів інспектування з метою притягнення керівників до кримінальної відповідальності за статтею 172 Кримінального Кодексу України. По 8 матеріалах (з урахуванням переданих матеріалів у попередньому році) органами поліції прийнято рішення про відкриття кримінальних проваджень.

 

Ірина Хоменко підкреслила, що упродовж січня – вересня 2020 року уповноваженими посадовими особами Управління накладено фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України відносно 15 суб’єктів господарювання, за нелегальну працю 102 осіб, на загальну суму 11,8 млн гривень.

 

За підсумками спільного засідання було прийнято ряд відповідних протокольних рішень, зокрема, Головному управлінню Пенсійного фонду в області, Головному управлінню Державної податкової служби в області, Управлінню Держпраці в області, обласному центру зайнятості, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям, у порядку рекомендації виконавчим комітетам міських рад Чернігова, Ніжина, Н.-Сіверського, Прилук було доручено:

- продовжувати роботу, в межах наділених повноважень кожного, направлену на виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, запобігання нелегальній зайнятості та виплаті доходів без сплати належних сум податків, зборів до бюджету, внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування;

- продовжити вжиття невідкладних заходів реагування до роботодавців, які здійснюють господарську діяльність на території області та мають заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, з метою якнайшвидшого її погашення;

- продовжити здійснення превентивних заходів із суб’єктами господарювання області, спрямовані на недопущення використання найманої праці без оформлення трудових відносин та виникнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування.

Начальник Управління Микола Глущенко відвідав КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА»

У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівництва, інженерно-технічного складу та робітників КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА». У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівництва, інженерно-технічного складу та робітників КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА».

У заході взяв участь начальник Управління Микола Глущенко.

Під час теоретичної частини семінару-наради інспектори опрацювали з учасниками низку питань з охорони праці, законодавства про працю тощо. Зокрема, довели основні вимоги щодо необхідних процедур та заходів, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті під час ремонту та обслуговування обладнання. Розглянули загальні мінімальні вимоги безпеки до вантажопідіймальних кранів та машин згідно з вимогами Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18).

Окрему увагу приділили питанням безпечної експлуатації котельного обладнання, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів гарячої води та пари, які встановлюються Правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18). Надали кваліфіковані роз’яснення основних вимог Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85).

У свою чергу, начальник Управління Микола Глущенко, спілкуючись з колективом підприємства, наголосив на неухильному дотриманні вимог чинного законодавства про охорону праці та промислову безпеку і закликав присутніх керівників структурних підрозділів ТЕЦ до посилення контролю за додержанням працівниками правил безпечного виконання робіт задля збереження їхнього здоров’я та життя.

Також не обійшли увагою питання порядку і термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

Під час практичної частини семінару-наради Микола Глущенко відвідав об’єкти та виробничі приміщення підприємства: водопідвідний канал, берегову насосну станцію, котлотурбінний цех, центральний тепловий щит, головний щит керування, а також оглянув відкриту розподільчу установку напругою 110 кВ.

 

Увага – жнива!

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує суб’єктам господарювання агропромислової галузі, що період збирання врожаю є періодом підвищеної уваги до вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів. Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує суб’єктам господарювання агропромислової галузі, що період збирання врожаю є періодом підвищеної уваги до вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.

Аналіз виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу свідчить, що через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники та механізатори.

 

Для попередження травмування працівників під час сільськогосподарських робіт не допускається експлуатація несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами. Необхідно також пам’ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

 

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації. Забороняється допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

 

Працівники, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору (механізатори, водії, працівники зернотоків), повинні пройти спеціальне навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з питань охорони праці.

 

З метою забезпечення належного стану охорони праці, запобігання нещасним випадкам, пожежам та аваріям на підприємствах агропромислового комплексу мають бути впроваджені такі заходи:

- проведення інструктажів з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, перевірка знання працівників (механізаторів) щодо дотримання правил безпечного виконання робіт;

- посилення контролю за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці;

- заборона залучення підлітків до робіт з підвищеною небезпекою;

- проведення перевірок відповідності машин та обладнання вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки;

- забезпечення контролю за проведенням ремонту електрообладнання та відповідних електровимірювань електроустановок зерноприймальних токів, зерноочищувальних машин та зернонавантажувачів;

- проведення перевірок стану зерноочищувальних комплексів, наявності на завальних ямах, бункерах захисних решіток, захисних огорож та кожухів на всіх приводах (рухомих і обертових) машин;

- допуск до роботи на сільськогосподарських агрегатах осіб, не молодших 18 років, що пройшли спеціальне навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, отримали допуск до цих робіт, пройшли відповідні інструктажі з питань охорони праці на робочому місці, попередній (періодичний) медичний огляд і не мають медичних протипоказань;

- забезпечення належної діяльності служби охорони праці на сільськогосподарських підприємствах;

- контроль упродовж робочої зміни дотримання працівниками вимог охорони праці та трудової дисципліни, відсторонення від виконання робіт (не допуск до роботи) осіб, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, а також не пройшли навчання з питань охорони праці та порушують вимоги безпеки і гігієни праці;

- встановлення раціонального чергування періодів праці та відпочинку упродовж робочої зміни, що визначається виробничими умовами і характером виконуваної роботи, її важкістю та напруженістю;

- забезпечення проходження періодичного технічного огляду сільськогосподарської техніки в установлені терміни, які зазначено в інструкціях з експлуатації;

- забезпечення виконання ремонту і технічного обслуговування у спеціально призначених для цього місцях із застосуванням знарядь, пристроїв та інструментів, передбачених технологіями ремонтних робіт і технічного обслуговування;

- встановлення захисних кожухів на рухомі, обертові частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті та інші передачі), які забезпечують безпеку працівників.

 

Безпека праці має стати основним обов’язком для кожного керівника сільськогосподарського підприємства, який несе відповідальність перед своїми працівниками. Лише відповідальне ставлення як керівного складу, так кожного працівника, неухильне виконання вимог охорони праці та належна організація робіт дадуть змогу провести збирання врожаю без травм та аварій.

Фахівці Управління взяли участь у щорічному бізнес-фестивалі «Разом до успіху»

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області 06 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху», який проводиться вже четвертий рік поспіль у місті Чернігові. Представники Управління Держпраці у Чернігівській області 06 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху», який проводиться вже четвертий рік поспіль у місті Чернігові.

Основною метою цього масштабного заходу є популяризація підприємництва в області, сприяння економічному розвитку регіону, встановлення економічних зв’язків між підприємствами споживачами, можливість підприємців заявити про наявні товари та послуги.

За програмою фестивалю Алея Героїв у центрі Чернігова була поділена на локації за тематичними напрямками. На території однієї з таких локацій розташувалися інформаційні намети представників бізнесу та органів державної виконавчої влади, у тому числі і Управління Держпраці у Чернігівській області.

Упродовж дня фахівці Управління надавали всім відвідувачам свого намету консультації з питань охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, доводили переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці для найманих працівників і роботодавців та визначену законодавством відповідальність при виявленні незадекларованої праці. У разі виникнення питань чи необхідності надання роз’яснень рекомендували звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області.

Крім того, користуючись великою кількістю присутніх на території проведення заходу суб’єктів господарювання, від фізичних осіб-підприємців до великих промислових виробників з усієї Чернігівщини, представники Управління упродовж фестивалю відвідували їхні намети й місця розташування, роз’яснювали актуальні питання державного ринкового нагляду у виробничій сфері, доводили вимоги чинного законодавства з охорони праці стосовно виконання робіт з підвищеною небезпекою, порядку отримання відповідних дозволів, розповсюджували інформаційні матеріали, брошури й пам’ятки.

За словами інспекторів, цей щорічний захід є слушною нагодою охопити консультативною, інформаційно-роз’яснювальною роботою якомога більше не тільки виробників-підприємців, а і пересічних громадян, бо як свідчить практика надання консультацій під час бізнес-фесту, саме ця категорія громадян є найбільш зацікавленою у питаннях дотримання роботодавцем трудових прав, створення безпечних умов праці тощо.

Працівникам ТОВ «Основа-Буд-7» надано практичну допомогу з питань охорони праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках системної превентивної роботи провели інструкторсько-методичне заняття для робітників та інженерно-технічного персоналу ТОВ «Основа-Буд-7» на території одного з будмайданчиків підприємства на вулиці Кільцева міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках системної превентивної роботи провели інструкторсько-методичне заняття для робітників та інженерно-технічного персоналу ТОВ «Основа-Буд-7» на території одного з будмайданчиків підприємства на вулиці Кільцева міста Чернігова.

Учасникам заняття були надані роз’яснення мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках відповідно до розділу 5 НПАОП 45.2-7.03-17 в частині складання плану охорони праці майданчику.

 

Під час заходу приділено увагу профілактиці виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони та промислової безпеки. Зокрема, учасникам доведені основні вимоги безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, вимоги щодо організації та проведення навчання з питань охорони праці тощо.

 

Також, на прикладі баштового крану КБ 403А державні інспектори Управління опрацювали з працівниками підприємства питання регулювання гальмівного механізму вантажопідіймального баштового крану згідно з вимогами НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

 

Також, на прикладі баштового крану КБ 403А державні інспектори Управління опрацювали з працівниками підприємства питання регулювання гальмівного механізму вантажопідіймального баштового крану згідно з вимогами НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання». 

Наприкінці заходу інспектори Управління вкотре зауважили на необхідності посилення контролю за недопущенням порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки під час будівельних робіт, на забезпеченні належного функціонування системи охорони праці на підприємстві.

Роз’яснення стосовно викривачів корупції

1 січня 2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції. 1 січня 2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції.

Хто такий викривач?

Викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (частина третя статті 272).

Разом з тим, згідно з внесеними до Кримінального процесуального кодексу України змінами викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником (пункти 16-2 та 25 частини першої статті 3).

Коли виникають права та гарантії захисту викривача?

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

На який термін набувається статус викривача?

Законом України «Про запобігання корупції» не визначено термін, на який фізична особа набуває статус викривача.

За яких умов повідомлення підлягає розгляду?

Повідомлення підлягає розгляду за сукупності наступних умов:

- містить інформацію про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»;

- якщо наведена у повідомленні інформація стосується конкретної особи;

- повідомлення містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Які існують канали для повідомлень?

- внутрішні канали повідомлення – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу;

- зовнішні канали повідомлення – шляхи повідомлення інформації викривачем через фізичних чи юридичних осіб, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки;

- регулярні канали повідомлення – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації викривачем НАЗК, іншому суб’єкту владних повноважень, до компетенції якого належить розгляд та прийняття рішень з питань, щодо яких розкривається відповідна інформація.

Які заходи можуть бути вжиті викривачем для захисту?

Заходами захисту викривача та його близьких осіб у зв’язку із здійсненим повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» можуть бути:

1) за наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну викривача, його близьких осіб – звернення до правоохоронних органів;

2) при порушенні трудових прав викривача, його близьких осіб або загрозі їх порушення:

- інформування керівника або роботодавця про права та гарантії захисту викривача, передбачені Законом України «Про запобігання корупції» та необхідність їх дотримання;

- звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції;

- звернення до відповідного суду.

Які права має викривач?

- бути повідомленим про свої права та обов’язки;

- отримувати підтвердження прийняття та реєстрації повідомлення;

- на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом прав викривача;

- на конфіденційність;

- повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» анонімно;

- у разі загрози життю і здоров’ю на забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла або на відмову від таких заходів;

- на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривачів, витрат на адвоката у зв’язку із захистом прав особи як викривача, витрат на судовий збір;

- на винагороду у визначених законом випадках;

- на отримання психологічної допомоги;

- на звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках;

- на отримання інформації про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.

Які гарантії захисту у разі загрози життю, здоров’ю та майну викривачів та близьких осіб?

За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну викривачів, їх близьких осіб у зв’язку із здійсненим повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Які гарантії захисту трудових прав викривача?

Викривачу(а) та його близьким особам у зв’язку з повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» не може бути:

- відмовлено у прийнятті на роботу;

- звільнено чи примушено до звільнення;

- притягнуто до дисциплінарної відповідальності;

- піддано з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова у призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу;

- відмовлено в укладенні чи продовженні договору, трудового договору (контракту).

У разі відсторонення викривача від виконання трудових обов’язків не з його вини оплата праці на період відсторонення здійснюється в розмірі середньої заробітної плати працівника за останній рік.

Викривач, його близькі особи, звільнені з роботи у зв’язку з повідомленням підлягають негайному поновленню на попередній роботі (посаді), а також їм виплачується середній заробіток за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення викривача, його близької особи на роботі (посаді) розглядається більше одного року не з їхньої вини, їм виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Для захисту прав та представництва своїх інтересів викривач має право:

- користуватися всіма видами правової допомоги, передбаченої Законом України «Про безоплатну правову допомогу»;

- залучити адвоката самостійно та отримати відшкодування витрат на адвоката та на судовий збір у зв’язку із захистом прав особи як викривача;

на представництво Національним агентством його інтересів в суді.

Які умови отримання винагороди викривачем?

Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у 5000 і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.

Розмір винагороди становить 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Розмір винагороди не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

В кожному випадку суд встановлює конкретний розмір винагороди, що підлягає виплаті, з урахуванням критеріїв персональності та важливості інформації.

У разі відсутності хоча б одного із критеріїв суд прийматиме рішення про відмову у виплаті винагороди.

Винагорода виплачується викривачу за рахунок Державного бюджету України органами державного казначейства.

Яка відповідальність за порушення прав викривача?

Адміністративна – за незаконне розголошення інформації про викривача, його близьких осіб чи інформації, що може ідентифікувати особу викривача, його близьких осіб, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень, штраф від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік (частина друга статті 172-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

Кримінальна – за незаконне звільнення працівника з роботи у зв’язку з повідомленням ним як викривачем про вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» штраф від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправними роботами на строк до 2 років (частина перша статті 172 Кримінального кодексу України).

Нові повноваження уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції у сфері захисту викривачів з 01 січня 2020 року:

- організація роботи внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», отримання та організація розгляду повідомленої через такі канали інформації;

- співпраця з викривачами, забезпечення дотримання їхніх прав та гарантій захисту, передбачених законом;

- надання працівникам відповідного органу чи юридичної особи або особам, які проходять у них службу чи навчання, чи виконують певну роботу, методичної допомоги та консультацій щодо повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» та захисту викривачів, проведення внутрішніх навчань з цих питань.

Нові права уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції у сфері захисту викривачів з 01 січня 2020 року:

- витребувати від інших структурних підрозділів відповідного органу чи юридичної особи документи та робити чи отримувати їх копії;

- викликати та опитувати осіб, дій або бездіяльності яких стосуються повідомлені викривачем факти, у тому числі керівника, заступників керівника органу, установи, організації;

- звертатися до Національного агентства щодо порушених прав викривача, його близьких осіб;

- вносити подання керівнику відповідного органу чи юридичної особи про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності за порушення Закону України «Про запобігання корупції»;

- виконувати інші визначені законом повноваження, спрямовані на всебічний розгляд повідомлень викривачів та захист їхніх прав та свобод.

                                                         За матеріалами Національного агентства з

                                                                                     питань запобігання корупції

Літня спека – період підвищеної уваги при виконанні газонебезпечних робіт

У літній період підвищення температури атмосферного повітря є фактором, що сприяє більш інтенсивному виділенню клоачних газів на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства. Це, у свою чергу, збільшує ризик отруєння ними працівників під час проведення газонебезпечних робіт, пов’язаних з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (колекторів, тунелів, колодязів, приямків), тощо. У літній період підвищення температури атмосферного повітря є фактором, що сприяє більш інтенсивному виділенню клоачних газів на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства. Це, у свою чергу, збільшує ризик отруєння ними працівників під час проведення газонебезпечних робіт, пов’язаних з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (колекторів, тунелів, колодязів, приямків), тощо.

З метою запобігання виникненню аварійних ситуацій під час експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства, Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про основні вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робіт, а саме:

 

- до роботи в колодязях систем водопостачання і водовідведення допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання й перевірку знань. Також має бути призначена відповідальна особа за підготовку об’єкта до проведення газонебезпечних робіт і відповідальна за безпосереднє проведення робіт;

 

- при направленні робітників на виконання робіт в колодязях, підземних комунікаціях відповідальні за проведення робіт керівники зобов’язані виписувати наряд-допуск із зазначенням небезпек і заходів захисту;

 

- при роботі в колодязях бригада повинна складатися не менше ніж з трьох осіб: один працює в колодязі, другий – на поверхні, третій спеціально спостерігає за роботою в колодязі і у разі потреби надає допомогу працюючому;

 

- перед спуском у колодязь необхідно переконатися у відсутності його загазованості, для чого використовують газоаналізатори (індикатори газу) або лампу ЛБВК відповідно до інструкцій заводу-виробника, а також у міцності скоб або сходів за допомогою жердини;

 

- лампу ЛБВК запалюють на поверхні, вдалині від відкритого колодязя. Забороняється запалювати лампу в колодязях. Незалежно від результатів перевірки робітнику забороняється спускатися в колодязь і працювати в ньому без запобіжного пояса і палаючої лампи ЛБВК;

 

- при роботах в колодязях та інших підземних комунікаціях, де можуть скупчуватися вибухонебезпечні гази, дозволяється користуватися для освітлення акумуляторними ліхтарями напругою не вище 12 В. Палити і користуватися відкритим вогнем в цих місцях забороняється.

 

Бригада, що виконує роботи в колодязях, повинна мати наступні запобіжні та захисні пристосування: індивідуальні запобіжні пояси на кожного члена бригади з лямками і мотузками, які пройшли попередні випробування (довжина мотузки повинна бути не менше ніж на 2 м більше глибини колодязя); мотузку з карабіном; сигнальний жилет, захисну каску; шланговий протигаз зі шлангом довжиною на 2 м більше глибини колодязя, але загальною довжиною не більше 12 м (категорично забороняється замінювати ізолюючий протигаз фільтруючим); дві лампи ЛБВК; акумуляторний ліхтар напругою не вище 12 В (категорично забороняється замінювати акумуляторний ліхтар джерелом світла з відкритим вогнем); ручний або механічний вентилятор; огороджувальні переносні знаки встановленого зразку; гаки та ломи для відкривання кришок колодязів; жердина або складна лінійка для перевірки міцності скоб.

 

Крім того, на підприємстві має бути розроблена Інструкція з охорони праці щодо організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт. Вимоги безпеки повинні бути не нижчі від вимог, викладених у Типовій інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт і Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання і водовідведення населених місць. В інструкції необхідно визначити систему контролю під час проведення газонебезпечних робіт та форму участі в них служби охорони праці.

 

Недотримання вимог основних нормативних документів, що регулюють питання проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 41.0-1.01-79 «Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць» і НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт»), призводить до виникнення аварійних ситуацій, втраті людського здоров’я та життя.

Проведено Координаційну нараду Управління Держпраці у Чернігівській області

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області під головуванням начальника Управління Миколи Глущенка проведено Координаційну нараду щодо організації роботи Комісії по перевірці знань з питань охорони праці. В Управлінні Держпраці у Чернігівській області під головуванням начальника Управління Миколи Глущенка проведено Координаційну нараду щодо організації роботи Комісії по перевірці знань з питань охорони праці.

До участі у заході були запрошені керівники ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», ПП «Чернігівський центр охорони праці», ДП «Учбово-курсовий комбінат корпорації «Укрбуд», ТОВ «Український технічний контроль», ТОВ «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат», підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, ТОВ «Експертно-сервісний центр Прилуки», Центру «Охорона праці».

У рамках порядку денного наради учасники опрацювали питання складу Комісії по перевірці знань з питань охорони праці Управління Держпраці у Чернігівській області, розглянули порядок оформлення, підписання, здачі та збереження протоколів засідання Комісії, вимоги до листів-заявок. Обговорили терміни надання щомісячної інформації щодо навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб, а також механізм подання запиту на створення комісії за участю Держпраці.

 

Засідання проводилося із дотриманням протиепідеміологічних карантинних заходів.

 

За підсумками Координаційної наради прийнято низку рішень, зокрема, щодо складу Комісії з перевірки знань з питань охорони праці, оформлення та надання Управлінню відповідної документації (запитів на створення комісії за участю Держпраці, листів-заявок, протоколів, інформації щодо навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб), а також порядку проведення перевірок знань у рамках діючих карантинних обмежень.

Роз’яснення щодо здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу роботодавців на те, що одним із заходів соціального захисту працівників є своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці, за результатами якої встановлюються пільги та компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці. Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу роботодавців на те, що одним із заходів соціального захисту працівників є своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці, за результатами якої встановлюються пільги та компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.

Основними нормативно-правовими актами, якими слід керуватись при проведенні атестації робочих місць, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі – Порядок) та Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

 

Відповідно до пункту 1 Порядку атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

 

Згідно з пунктом 4 Порядку атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації – уповноважена найманими працівниками особа.

 

Позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

 

Пунктом 11 Порядку передбачено, що контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на Державну службу України з питань праці.

 

Консультаційну та методичну допомогу щодо здійснення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці можна отримати у відділі з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернігівській області за адресою: 14000, Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. П’ятницька, буд. 39 (7-й поверх, каб. 700 та 701), тел. 0688226005.

 

Додатково повідомляємо, що за результатами аналізу стану дотримання законодавства про працю штрафні санкції до суб’єктів господарювання не застосовуються.

 

Орієнтовний перелік документів, які необхідні для проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання рекомендацій щодо його застосування:

 

- лист на ім’я начальника Управління Держпраці у Чернігівській області на фірмовому бланку підприємства (установи, організації) за підписом керівника підприємства (завірений печаткою) щодо проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці;

- наказ керівника про проведення атестації робочих місць за умовами праці;

- штатний розпис підприємства (установи, організації);

- протоколи засідань атестаційної комісії;

- перелік робочих місць, що підлягають атестації;

- фотографії робочого дня на робочі місця, які атестуються;

- розрахунки доплат за шкідливі умови праці та днів додаткової відпустки за шкідливі умови праці на кожне робоче місце, яке атестується;

- договір, укладений з лабораторією на проведення лабораторно-інструментальних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу;

- протоколи санітарно-гігієнічних досліджень шкідливих виробничих факторів на робочих місцях, які атестуються;

- карти умов праці на всі робочі місця, що атестуються;

- наказ керівника про результати атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;

- наказ керівника про результати попередньої (якщо проводилася) атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;

- витяги з наказу про результати атестації, які додані до трудових книжок працівників, яким підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;

- план заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників.

Медикам Чернігівщини роз’яснено порядок розслідування профзахворювань на COVID-19

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі Чернігівської обласної лікарні семінар-нараду за участю представників Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, обласного та міського профпатологів. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі Чернігівської обласної лікарні семінар-нараду за участю представників Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, обласного та міського профпатологів.

Посадовці надали учасниками роз’яснення стосовно порядку розслідування гострих професійних захворювань на COVID-19, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2, обговорили алгоритм оформлення та подання відповідної документації згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 337 від 17.04.2019.

Крім того, представники Управління нагадали про заходи, що мають бути вжиті для зменшення ризику інфікування, розповіли про шляхи передачі вірусу, групи ризику, симптоми, притаманні захворюванню, а також опрацювали з учасниками порядок дій при підозрі на ураження коронавірусом Сovid-19.

Допомога по частковому безробіттю під час карантину у період відпустки без збереження зарплати

Внесено зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину Внесено зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Постановою від 15.07.2020 № 600 Уряд вніс зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 (далі – Порядок № 306) (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 16.07.2020 № 135).

 

Враховуючи зазначене, зміни набули чинності з 16 липня поточного року.

Допомогу отримають на період карантину та протягом 30 календарних днів після завершення карантину, застраховані особи у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності, а також:

- працівники, які отримують оплату часу простою відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);

- працівники, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до пункту 3-1 частини першої статті 25 та статті 26 Закону України «Про відпустки» (крім осіб, які отримують пенсію);

- фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.

 

Нагадуємо! Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину та у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Розмір допомоги по частковому безробіттю. Допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду зайнятості і не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Строк виплати допомоги по частковому безробіттю. Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.

Строк звернення за одержанням коштів. Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю. Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавець або фізична особа-підприємець, яка є застрахованою особою подає такі документи:

- роботодавець – заяву в довільній формі, в якій зазначається, зокрема, інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України, разом із засвідченими роботодавцем копіями підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів, передбачених цим пунктом;

фізична особа-підприємець, яка є застрахованою особою, – заяву у довільній формі;

- засвідчену роботодавцем/фізичною особою-підприємцем, який є застрахованою особою, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

- роботодавець – відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із статтею 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», за формою згідно з додатком 1;

- фізична особа-підприємець, яка є застрахованою особою та звертається за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину, – відомості щодо себе за формою згідно з додатком 2. У разі подання відомостей щодо себе та щодо найманих працівників фізична особа-підприємець, яка є застрахованою особою, подає відомості за формами згідно з додатками 1 і 2;

- довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, подану роботодавцем або фізичною особою-підприємцем, яка є застрахованою особою, на підставі звітних відомостей, що надаються до Пенсійного фонду України або ДПС, крім фізичних осіб-підприємців, які є застрахованими особами та відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

У разі, коли суб’єкт господарювання належить одночасно до різних категорій суб’єктів підприємництва за різними критеріями, належність до відповідного суб’єкта підприємництва в цілях застосування цього Порядку визначається за річним доходом від провадження будь-якої діяльності на звітний рік.

Показник річного доходу суб’єкта підприємництва від будь-якої діяльності визначається на підставі офіційних звітних даних за останні чотири квартали (для суб’єкта підприємництва, що подає квартальну звітність) або за останній звітний рік (для суб’єкта підприємництва, що подає річну звітність).

Середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) визначається за даними відповідної статистичної звітності, де зазначається такий показник, або іншої передбаченої законодавством звітності, в якій наявні відповідні відомості.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається центрами зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою-підприємцем, яка є застрахованою особою, документів за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Перерахування коштів на поточний рахунок фізичній особі-підприємцю, яка є застрахованою особою, або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється центром зайнятості щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості на підставі відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», наданих роботодавцем за формою згідно з додатком 4, а фізичною особою-підприємцем, яка є застрахованою особою, – за формою згідно з додатком 5.

Міністерство цифрової інформації запустило онлайн-платформу з цифрової грамотності

Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», цілі якої: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути». Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», цілі якої: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути».

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.

 

Наразі, на онлайн-платформі доступний новий онлайн-курс «Кіберняні». З цього курсу можна дізнатися, як мінімізувати ризики втрати приватної, чутливої інформації. Як попередити кібератаку та кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку, якщо вони все ж таки сталися.

 

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernann

 

                                                                                         За матеріалами

                                                                                        Державної служби України

                                                                                        з питань праці

Роботи з благоустрою території: підвищена увага під час експлуатації мотокос

З настанням літнього періоду і проведенням робіт з прибирання та благоустрою територій населених пунктів Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу керівників та працівників підприємств на необхідність дотримання правил охорони праці під час експлуатації ручного бензо- та електроінструменту, призначеного для скошування трави, у зв’язку з ризиками травмування працівників. З настанням літнього періоду і проведенням робіт з прибирання та благоустрою територій населених пунктів Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу керівників та працівників підприємств на необхідність дотримання правил охорони праці під час експлуатації ручного бензо- та електроінструменту, призначеного для скошування трави, у зв’язку з ризиками травмування працівників.

Так, 02 червня 2020 року прибиральник території благоустрою Новгород-Сіверської міської ради отримав травматичну ампутацію чотирьох пальців кісті правої руки внаслідок порушення вимог безпеки під час експлуатації мотокоси Oleo Mac. Одною з причин травмування стало виконання очищення коси від скошеної трави під час її роботи (обертання ножів).

 

Відповідно до інструкцій заводів-виробників та вимог безпеки, оператору або будь-яким іншим особам забороняється здійснювати спроби прибирати зрізані матеріали під час роботи двигуна або обертання ріжучої насадки, так як це може привести до травмування. Перед тим, як видалити траву або інші матеріали, що намоталися на вал ножа, слід виключити двигун і дочекатися зупинки ножа.

 

Одночасно, відповідно до статті 14 Закону України «Про охорону праці» працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Увага! Застосування хімічних засобів захисту рослин під час сільськогосподарських робіт

Весняно-польові роботи є одним з найвідповідальніших етапів сільськогосподарського виробництва, адже від їх своєчасного та відповідального виконання із застосуванням сучасних засобів обробітку ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, виконання посівних робіт, робіт з захисту рослин залежать результати майбутнього урожаю. Весняно-польові роботи 2020 року ускладнюються виконанням в умовах загальнодержавного карантину через пандемію коронавірусної інфекції. Весняно-польові роботи є одним з найвідповідальніших етапів сільськогосподарського виробництва, адже від їх своєчасного та відповідального виконання із застосуванням сучасних засобів обробітку ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, виконання посівних робіт, робіт з захисту рослин залежать результати майбутнього урожаю. Весняно-польові роботи 2020 року ускладнюються виконанням в умовах загальнодержавного карантину через пандемію коронавірусної інфекції.

У сучасному сільськогосподарському виробництві застосовується широкий спектр хімічних засобів захисту рослин від шкідників та бур’янів, до яких відносяться пестициди, гербіциди, а для підживлення рослин – мінеральні добрива.

 

Хімічні речовини по ступеню можливої дії на організм людини розділяються на наступні класи небезпеки: 1 клас – надзвичайно небезпечна речовина; 2 клас – високонебезпечна; 3 клас – помірно небезпечна; 4 клас – малонебезпечна. На даний час набуло поширення застосування обезводненого аміаку, який по ступеню можливої дії на організм людини відповідно з ГОСТ 12.1.007-76 відноситься до 4 класу небезпеки. Тож, керівникам і спеціалістам підприємств потрібно організувати роботу згідно з Правилами охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18).

 

Вимоги безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив

 

Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та інших нормативно-правових актів у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів. Не дозволяється у темний час доби здійснювати роботи, пов’язані з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт. Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких у разі порушення герметичності упаковки може спричинити займання. Не дозволяється перевозити пестициди та протруєне насіння разом із біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами, а також із людьми. Не дозволяється використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тару від мінеральних добрив, навіть після її знешкодження (знезаражування). Тара з-під мінеральних добрив утилізується згідно з вимогами природоохоронного законодавства. У машинах, які застосовуються для роботи з пестицидами, усі з’єднання магістралей переміщення пестицидів (фланці, затички, штуцери, ніпелі, люки тощо) повинні мати ущільнювальні прокладки.

 

До роботи з пестицидами і мінеральними добривами допускаються особи, які пройшли спеціальне навчання та інструктаж з охорони праці на робочому місці, які не мають медичних протипоказань і пройшли медичні огляди. Не допускаються особи молодше 18 років, вагітні жінки та жінки, які годують грудьми. Роботодавці зобов’язані надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору. Тривалість роботи з пестицидами 1 і 2 класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими – 6 годин на добу (з доробкою іншої частини робочого дня на операціях, не пов’язаних із застосуванням пестицидів).

 

Особливу обережність слід дотримувати при роботі з водним та обезводненим аміаком. Не допускається робота при несправних робочих органах агрегату, підтіканні рідини. В аварійній ситуації тракторист повинен негайно покинути кабіну і відійти на безпечну відстань. Кузова, баки, ємності, робочі органи машин по внесенню добрив і транспортні засоби після закінчення роботи необхідно ретельно очищати і промивати водою, а після роботи з пестицидами наноситься знешкоджуюча (детоксикаційна) речовина (10 % розчин ДІАС або 25 % розчин хлорного вапна), витримується 40-50 хвилин, після чого промивається водою.

 

Перед початком робіт з обробки сільгоспугідь вся техніка, яка використовується перевіряється відповідальними працівниками та виконавцями робіт на справність, регулюється розташування робочих органів, норми витрати рідини випробуються на воді. На корпус машин наносяться написи, що вказують на необхідність застосовувати при роботі засоби індивідуального захисту. Машини повинні бути обладнані бачком з водою не менше 5 л для миття рук. При роботі з використанням вентиляторних і штангових тракторних обприскувачів швидкість вітру не повинна перевищувати 4 м/с з максимально можливим рухом агрегату проти вітру і на відстані не менше 300 м від населених пунктів, джерел водопостачання, місць відпочинку населення і ділянок проведення ручних робіт по догляду за культурами. Заправку обприскувачів виконують закритим способом по герметичним шлангам. Кабіни тракторів при заправці та внесенні пестицидів повинні бути повністю закриті. На ділянках, оброблених пестицидами, роботи поновлюють тільки після закінчення визначених термінів, встановлених в залежності від фізико-хімічних властивостей використаних пестицидів (від 1 до 60 діб). Після роботи з пестицидами і мінеральними добривами слід перевдягатись та прийняти душ. Використаний спецодяг пруть централізовано в спеціальних пральнях.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області наголошує, що необхідною умовою успішного проведення комплексу сільськогосподарських робіт та збереження людського потенціалу є створення роботодавцями та відповідальними керівниками робіт безпечних умов праці, суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

 

З метою попередження виникнення нещасних випадків, гострих професійних отруєнь, професійних захворювань, забезпечення безперебійної роботи підприємств в агропромисловому секторі під час проведення весняно-польових робіт, керівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, слід звернути увагу на важливість:

- недопущення скупчення працівників у великі групи;

- виконання працівниками санітарно-гігієнічних заходів;

- проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

- проведення передрейсових медичних оглядів трактористів та водіїв;

- забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також антисептиками;

- дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;

- забезпечення експлуатації винятково тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;

- недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування засобів індивідуального захисту на посівних машинах та машинах для

- дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;

- забезпечення дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час переміщення техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

Про затвердження технічного регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище

Управління Держпраці у Чернігівській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 N 1186 затверджено Технічний регламент шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, який набирає чинності через 1 рік з дня опублікування, а саме, з 11 березня 2021 року. Управління Держпраці у Чернігівській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 N 1186 затверджено Технічний регламент шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, який набирає чинності через 1 рік з дня опублікування, а саме, з 11 березня 2021 року.

Технічним регламентом встановлюються вимоги до шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, з метою захисту здоров’я людей, охорони довкілля та обігу такого обладнання на ринку України.

 

Дія Технічного регламенту поширюється на обладнання, що використовується ззовні приміщень, яке зазначено у пункті 15 та пункті 17 цього регламенту, а визначення видів обладнання наведено в додатку 1:

- ущільнювальні машини;

- компресори (< 350 кВт);

- ручні бетоноломи та вибійні молотки;

- будівельні лебідки (з двигуном внутрішнього згорання);

- бульдозери (< 500 кВт);

- самоскиди (< 500 кВт);

- екскаватори гідравлічні або канатні (< 500 кВт);

- екскаватори-навантажувачі (< 500 кВт);

- автогрейдери (< 500 кВт);

- гідравлічні блоки живлення;

- ущільнювальні машини (компактори) для полігонів твердих побутових відходів типу навантажувач з ковшем (< 500 кВт);

- газонокосарки (крім сільськогосподарського та лісового обладнання і багатофункціональних засобів, основний моторизований компонент яких має встановлену потужність > 20 кВт);

- машини для підстригання газонів/машини для вирівнювання країв газонів;

- автонавантажувачі з двигуном внутрішнього згорання з противагою, навантажувачі (< 500 кВт);

- самохідні крани;

- мотокультиватори (< 3 кВт);

- асфальтоукладальники (крім асфальтоукладальників, оснащених розрівнювальним брусом з високим ступенем ущільнення);

- електричні генератори (< 400 кВт);

- баштові крани;

- зварювальні генератори;

- підйомні платформи з двигуном внутрішнього згорання;

- кущорізи;

- будівельні підіймачі для вантажів (з електричним двигуном);

- будівельні стрічко-відрізні верстати;

- будівельні дискові відрізні верстати;

- ланцюгові пили переносні;

- комбіновані машини для промиванн під високим тиском та машини для всмоктування;

- ущільнювальні машини (тільки трамбувачі вибухової дії);

- бетонозмішувачі або розчино змішувачі;

- будівельні лебідки (з електричним двигуном);

- конвеєрне та розприскувальне обладнання для бетону та розчину;

- стрічкові конвеєри;

- охолоджувальне обладнання на транспортних засобах;

- обладнання для буріння;

- обладнання для завантаження та розвантаження бункерів або цистерн на вантажних автомобілях;

- контейнери для переробки скла;

- машини для підстригання трави (мотокоси)/машини для вирівнювання бордюрів;

- машини для обрізання живоплоту;

- машини для промивання під високим тиском;

- гідравлічні машини високого тиску;

- гідравлічні молоти;

- швонарізувачі;

- повітродуви (вентилятори) для прибирання (опалого) листя;

- всмоктувачі (пилососи) для прибирання (опалого) листя;

- автонавантажувачі з двигуном внутрішнього згорання з противагою;

- мобільні контейнери для відходів;

- асфальтоукладальники (оснащені розрівнювальним брусом з високим ступенем ущільнення);

- обладнання для забивання паль;

- трубоукладачі;

- гусеничні машини для роботи на снігу;

- електричні генератори (≥ 400 кВ);

- підмітально-прибиральні машини;

- сміттєвози;

- машини дорожні фрезерні;

- скарифікатори;

- шредери/подрібнювачі;

- снігоприбиральні машини з роторними робочими органами (самохідні, без пристосувань);

- машини для всмоктування;

- траншеєкопачі;

- авто бетонозмішувачі;

- водяні помпові агрегати (не для використання під водою).

 

Дія Технічного регламенту поширюється тільки на обладнання, що вводиться в обіг або експлуатацію як суцільний об’єкт, придатний для використання за призначенням. Додаткові пристрої, що не потребують підключення до елементів живлення та окремо вводяться в обіг або експлуатацію, не є об’єктом цього Технічного регламенту, крім ручних бетоноломів та відбійних молотків, а також гідравлічних молотів.

 

Дія Технічного регламенту не поширюється на:

- обладнання, основним призначенням якого є перевезення вантажів та людей автомобільними, залізничними, водними, повітряними шляхами;

- обладнання, що спеціально спроектоване та створене для військових цілей, для охорони громадського порядку, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, а також швидкої та невідкладної медичної допомоги.

 

Установлено, що надання на ринку та/або введення в експлуатацію обладнання, що було введено в обіг до дня набрання чинності вищезазначеною постановою, не може бути заборонено чи обмежено з причин невідповідності такого обладнання всім або окремим вимогам затвердженого Технічного регламенту.

Також, вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд». Сфера відповідальності Держпраці, як органу державного ринкового нагляду, доповнюється новим видом продукції «Обладнання, що використовується ззовні приміщень» вимоги до якого встановлюються зазначеним технічним регламентом.

Аналіз стану умов праці на підприємствах Чернігівської області

Атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, основна мета якої полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками з метою реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, основна мета якої полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками з метою реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Пунктом 11 постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильністю застосування відповідних списків та переліків, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, на скорочену тривалість робочого тижня, на встановлення  підвищеної оплата праці, та застосування інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці, покладається на Держпраці.

 

За останніми статистичними спостереженнями станом на 01.01.2020 в області 11118 осіб (18,4 % до облікової кількості штатних працівників) працювали в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам.

 

Найбільш поширеними шкідливими факторами виробничої діяльності є:

- напруженість праці, яка наявна на робочих місцях 49,7 % зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці;

- виробничий шум, ультразвук, вібрація – 47,2 %;

- мікроклімат – 42,7 %;

- важкість праці – 37,2 %;

- хімічні фактори – 31,5 %.

 

Відповідно до чинного законодавства України працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, надаються пільги та компенсації у вигляді додаткових відпусток, скороченого робочого тижня, доплат, безкоштовного лікувально-профілактичного харчування, видачі молока або інших рівноцінних продуктів харчування, права на пенсію на пільгових умовах.

 

Хоча б одним із видів пільг або компенсацією за роботу в несприятливих умовах праці користуються 12205 працівників області. Найбільш поширеними видами пільг за роботу в несприятливих умовах праці є доплати за умови праці, які встановлені 8036 особам (13,3 % персоналу обстежених підприємств), додаткові відпустки за роботу зі шкідливими умовами праці – 6757 осіб (11,2 %) та додаткові відпустки за особливий характер праці – 3240 осіб (5,4%).

 

У профілактичних цілях 3033 особи (24,9 %) отримували безкоштовно молоко або інші рівноцінні продукти харчування та 12 осіб – лікувально-профілактичне харчування.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує, що атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Згідно з чинним законодавством України всі пільги і компенсації, в тому числі і пільгове пенсійне забезпечення працівникам за роботу у шкідливих і важких умовах праці, надаються тільки за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

 

Саме з метою своєчасного та якісного проведення атестацій робочих місць за умовами праці, фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області постійно проводяться відповідні превентивні заходи у вигляді семінарів-навчань, зустрічей з колективами суб’єктів господарювання, надається методична допомога атестаційним комісіям підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

У Чернігівській облдержадміністрації обговорили стан заборгованості із виплати зарплати

У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення)

У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, у якому взяла участь заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко.

 

Також до участі у заході були запрошені представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади.

 

Цього разу члени тимчасової комісії і робочої групи розглядали стан виконання протокольного рішення Комісії від 21.04.2020, опрацювали коригування графіків, загальну ситуацію та вжиті заходи погашення боргів із виплати заробітної плати на підприємствах області.

 

Не менш важливим у порядку денному був розгляд питання проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання стосовно неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення, зокрема, стосовно підвищення ефективності роботи з погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, посилення контролю за повнотою і своєчасністю оплати праці працівникам, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

У Чернігівській ОДА обговорили актуальні питання ринку пасажирських перевезень

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Вікторія Луцишина взяла участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань функціонування ринку автомобільних пасажирських перевезень, яке відбулося 20 травня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації. Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Вікторія Луцишина взяла участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань функціонування ринку автомобільних пасажирських перевезень, яке відбулося 20 травня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації.

До складу робочої групи увійшли керівники Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Управління патрульної поліції в Чернігівській області, обласного відділення Всеукраїнської спілки автомобільних перевізників, структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, представники громадськості.

 

Під час засідання йшлося про оптимізацію міжвідомчої взаємодії та ефективні напрямки боротьби з нелегальними перевізниками. За підсумками обговорення були визначені пріоритетні напрямки роботи на найближчий період часу та прийнято низку відповідних рішень.

Чернігівщина долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки

Щороку в Україні з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави у третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки. Щороку в Україні з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави у третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки.

Відзначати Всесвітній день вишиванки вперше було запропоновано у 2006 році студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету, а вже упродовж наступних років свято набуло Всеукраїнського рівня. Згодом до нього почали долучатися українські діаспори у всьому світі.

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області, дотримуючись карантинних заходів, також долучився до відзначення свята. Цього дня посадовці вдягнули свої кращі вишиванки, перетворивши звичайний робочий день на свято української єдності, національного духу, пам’яті свого родводу, духовних надбань й мудрості поколінь.

 

Вишиванка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це справжня національна святиня, яка символізує духовне багатство, народну мудрість і знання, традиційний зв’язок поколінь. Це символ приналежності до свого роду, національна ознака, один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, мультикультурному світі.

 

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх українців із цим весняним святом і бажає всім здоров’я, миру й позитивного настрою!

 

Шануймо наші національні святині, історію і культуру своєї землі!

Відбувся всеукраїнський вебінар для фахівці управлінь Держпраці

Майже 1000 інспекторів праці з усієї України 20 травня взяли участь у вебінарі «COVID-19 пандемія: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці можуть пом’якшити наслідки», який організовано Проєктом ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні». Майже 1000 інспекторів праці з усієї України 20 травня взяли участь у вебінарі «COVID-19 пандемія: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці можуть пом’якшити наслідки», який організовано Проєктом ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

На початку вебінару з вітальним словом виступив Голова Держпраці Ігор Дегнера. Очільник Служби подякував організаторам та підкреслив важливість заходу, особливо в період карантинних обмежень.

 

Спікерами вебінару були менеджер Проєкту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Держпраці Людмила Харчук, начальник управління інспекційної діяльності Держпраці Олег Гнатюк, заступник директора департаменту з питань праці Держпраці Олена Коновалова. Модератором заходу виступила Софія Литвин, національний координатор Проєкту ЄС-МОП.

 

Учасники вебінару детально ознайомилися з впровадженням системи управління ризиками, що дозволить зменшити негативний вплив COVID-19. Обговорили основні застосовані стандарти ЄС та міжнародні трудові норми і керівні принципи.

 

Також висвітлено питання обов’язків роботодавців, прав і обов’язків працівників, роль інспекторів праці. Розглянуто приклади конкретних превентивних та захисних заходів для зниження ризику інфікування коронавірусом на роботі.

 

Підбиваючи підсумки вебінару, очільник Держпраці наголосив, що нині перед Службою, в контексті COVID-19, стоїть багато викликів, проте перші кроки вже зроблено. Проведено навчання близько 1500 інспекторів, попереду уніфікація критеріїв ризику для планування діяльності Служби. Ігор Дегнера закликав колег рухатися вперед, шукати не перешкоди, а можливості для реалізації поставлених завдань.

 

 

За матеріалами Державної служби України з питань праці

http://dsp.gov.ua/maizhe-1000-inspektoriv-pratsi-poinformovano-pro-zakhody-bezpeky-na-robochomu-mistsi-iaki-dopomahaiut-vriatuvaty-zhyttia/

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян за 4 місяці 2020 року

За 4 місяці 2020 року до Управління надійшло 215 звернень громадян, у тому числі, 51 звернення надійшло поштою, 46 – на особистому прийомі, 76 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 42 – через органи влади. За 4 місяці 2020 року до Управління надійшло 215 звернень громадян, у тому числі, 51 звернення надійшло поштою, 46 – на особистому прийомі, 76 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 42 – через органи влади.

Вирішено по суті 117 звернень громадян, у тому числі, надано 23 роз’яснення.

 

Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 19 заявникам (8,8% від загальної кількості звернень).

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інші) – 105 звернень (49 % від загальної кількості), у тому числі, 2 звернення з питань виплати  мінімальної заробітної плати;

- трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 65 звернень (30 % від загальної кількості).

 

У звітному періоді до Управління надійшло 5 запитів на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято 70 осіб.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

 

Відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позаплановий захід за зверненням фізичної особи здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

 

На підставі зазначеного, звернення направляється до Державної служби України з питань праці для отримання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю).

 

Одночасно повідомляємо, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 17.03.2020 № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введено обмеження стосовно проведення контрольних заходів державного нагляду (контролю).

 

Відповідний захід державного контролю буде здійснюватися після закінчення карантину та отримання погодження на його проведення.

Роз’яснення окремих вимог безпеки під час ремонту дорожнього покриття

З початком теплого періоду року на дорогах України, навіть під час періоду карантину, триває проведення ремонтних робіт. Однак, завжди слід пам’ятати, що небезпеку для життя і здоров’я, як самих робітників, так і оточуючих, становлять не тільки небезпечні віруси, а у першу чергу – небезпечні технологічні процеси та обладнання, яких у дорожньому будівництві застосовується чимало. З початком теплого періоду року на дорогах України, навіть під час періоду карантину, триває проведення ремонтних робіт. Однак, завжди слід пам’ятати, що небезпеку для життя і здоров’я, як самих робітників, так і оточуючих, становлять не тільки небезпечні віруси, а у першу чергу – небезпечні технологічні процеси та обладнання, яких у дорожньому будівництві застосовується чимало.

Водночас не завжди працівники відповідних дорожньо-будівельних підприємств і організацій належним чином дотримуються вимог безпеки під час виконання робіт.

 

У зв’язку з цим, Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках роз’яснювальної та превентивної роботи нагадує про необхідність неухильного додержання вимог відповідних нормативно-правових актів та керівних документів.

 

Найголовнішим спеціалізованим нормативно-правовим актом з охорони праці, який регулює питання безпеки під час будівництва, реконструкції та ремонту дорожнього полотна, є Правила охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг, затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 28.12.2009 № 216 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 15.03.2010 за №218/17513 (НПАОП 63.21-1.01-09).

 

Також при організації та облаштуванні міць ведення робіт слід дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, ДСТУ 4100:2014 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови» та СОУ 45.2-00018112-006:2006 (Стандарт Укравтодору. Безпека дорожнього руху. Порядок огородження та організація дорожнього руху в місцях проведення дорожніх робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг).

 

Зокрема, слід пам’ятати, що згідно з вимогами НПАОП 63.21-1.01-09 забороняється до встановлення огороджень завозити на ділянку виконання ремонтно-будівельних робіт устаткування, матеріали та здійснювати там їх складування. Складувати інструмент можна лише в огородженому місці на узбіччі проїжджої частини, при цьому розміщувати його необхідно паралельно напрямку руху транспорту. Під час влаштування дорожнього покриття працівники повинні перебувати з навітряної сторони від машин, що працюють. Під час виконання дорожніх робіт у межах смуги дороги, по якій не припиняється рух, працівники зобов’язані одягати жилети яскраво-помаранчевого кольору.

 

Під час укладки асфальтобітумної суміші необхідно також дотримуватися наступних вимог безпеки:

- подавати автомобіль-самоскид на розвантаження тільки по сигналу машиніста асфальтоукладача;

- перед початком руху автомобіля заднім ходом водій зобов’язаний подати звуковий сигнал;

- під час розвантаження суміші з автомобіля в бункер працівники повинні перебувати не ближче ніж 1 м;

- для відкривання заднього борту автомобіля-самоскида під час розвантаження асфальтобетонної суміші в бункер асфальтоукладача необхідно застосовувати спеціальний металевий гачок;

- для очищення кузова автомобіля-самоскида від залишків асфальтобетонної суміші необхідно застосовувати спеціальні скребки або лопати з ручкою довжиною не менше ніж 2 м, при цьому працівник повинен стояти на землі.

 

Під час роботи асфальтоукладачів і котків не дозволяється:

- перебувати стороннім особам у зоні їх роботи;

- регулювати роботу ущільнюючих механізмів;

- залишати асфальтоукладачі і котки без нагляду з двигуном, що працює;

- ремонтувати шнеки, живильники та інші механізми.

 

Під час руху асфальтоукладача не дозволяється очищати від суміші крила прийомного бункера. Переносити асфальтобетонну суміш лопатами вручну дозволяється лише на відстань, яка не перевищує 8 м.

 

У разі укладання асфальтобетонної суміші з поверхнево-активними речовинами та активаторами потрібно користуватися герметичними окулярами та універсальними респіраторами.

 

Роботи з укладання та розбирання бортових каменів повинні виконуватися під наглядом майстра. Для установки бортових каменів у проектне положення повинні застосовуватися механізми, які обладнані спеціальними захватами, а навантажувати та розвантажувати їх вручну не дозволяється. Переносити (переміщати) вручну бортові камені повинні чотири працівника одночасно з використанням спеціальних кліщів та за умови, якщо навантаження на кожного з працівників не перевищує 50 кгс. Не дозволяється їх переміщення за допомогою крюків волоком вручну.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян за І квартал 2020 року

За І квартал 2020 року до Управління надійшло 181 звернення громадян, у тому числі, 42 звернення надійшли поштою, 46 – на особистому прийомі, 59 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 34 – через органи влади. За І квартал 2020 року до Управління надійшло 181 звернення громадян, у тому числі, 42 звернення надійшли поштою, 46 – на особистому прийомі, 59 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 34 – через органи влади.

Вирішено по суті 109 звернень громадян, у тому числі, надано 15 роз’яснень.

 

Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 15 заявникам (8,2% від загальної кількості звернень).

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інші) – 86 звернень (48 % від загальної кількості), у тому числі, 1 роз’яснення з питань виплати  мінімальної заробітної плати;

- трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 56 звернень (31 % від загальної кількості).

 

У звітному періоді до Управління надійшло 5 запитів на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято 70 осіб.

Увага! Гострі професійні захворювання у медичних працівників Чернігівської області

Останнім часом різко збільшилась кількість гострих професійних захворювань у медичних працівників, викликаних COVID-19. Станом на 12.05.2020 в області зареєстровано 11 гострих професійних захворювань на COVID-19, спричинені коронавірусом SARS-CoV-2 серед медичних працівників. Останнім часом різко збільшилась кількість гострих професійних захворювань у медичних працівників, викликаних COVID-19. Станом на 12.05.2020 в області зареєстровано 11 гострих професійних захворювань на COVID-19, спричинені коронавірусом SARS-CoV-2 серед медичних працівників.

Керівниками закладів охорони здоров’я, де були виявлені випадки захворювань, створено комісії з розслідування гострих професійних захворювань. До складу комісій увійшли лікарі з гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Процедуру проведення розслідування гострих професійних захворювань визначено Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі – Порядок).

 

Відповідно до пункту 3 Порядку гостре професійне захворювання (отруєння) – це захворювання (або смерть), що виникло після однократного (протягом не більш як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у тому числі інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання).

 

Діагноз гострого професійного захворювання, що виникає на виробництві, встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактичного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці.

 

Отже, лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, робота яких пов’язана з підвищеним ризиком зараження (надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, дезінфекційні заходи тощо), розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку.

 

Враховуючи рекомендаційні листи Держпраці, та з метою виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» під час проведення розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до вимог Порядку, до закінчення карантину Управління Держпраці у Чернігівській області рекомендує:

 

- проводити розподіл обов’язків членів комісій з урахуванням обмеження контактного спілкування між членами комісії та особами, що можуть бути залучені до розслідування нещасного випадку, зокрема, делегувати представникам роботодавця виконання тих обов’язків комісії, що передбачені пунктом 33 Порядку, необхідність виконання яких передбачає перебування членів комісії на території суб’єкта господарювання;

 

- здійснювати опитування свідків, зустріч з потерпілими, членами його сім’ї або уповноваженою ним (ними) особою, проводити обмеженим складом комісії (один-два), в разі необхідності засідання комісії проводити обмеженим складом з дотриманням вимоги щодо кворуму, та з використанням конференц-зв’язку і інших сучасних засобів зв’язку;

 

- виконувати інші обов’язки комісії та документальне оформлення матеріалів розслідування, з урахуванням обмежень, пов’язаних із запровадженням карантинних заходів.

До уваги медичних працівників та керівників закладів охорони здоров’я

Наразі у засобах масової інформації обговорюється питання щодо рівня захищеності медичних працівників, а також гарантії і компенсації, що надаються державою за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я під час ліквідації епідемії та здійснення заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Наразі у засобах масової інформації обговорюється питання щодо рівня захищеності медичних працівників, а також гарантії і компенсації, що надаються державою за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я під час ліквідації епідемії та здійснення заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2020 № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, cпричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» (далі – наказ № 768) затверджено перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року.

 

Пунктом 2 зазначеного наказу встановлено, що персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

 

Структура заробітної плати визначена статтею 2 Закону України «Про оплату праці», відповідно до якої заробітна плата складається із основної та додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

 

Основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

 

Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

 

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати – до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

 

Таким чином, доплата, передбачена наказом № 768, є додатковою заробітною платою.

Відповідно до статті 94 Кодексу законів про працю України заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

 

Таким чином, зазначена доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) повинна проводитися за весь робочий час, відпрацьований працівником за професією (посадою), яка зазначена у переліку до наказу № 768 та у персональному переліку працівників, яким встановлена доплата.

 

Територіальним органам Держпраці доручено провести роз’яснювальну роботу у всіх державних та комунальних медичних закладах України та особисто звернути увагу керівників цих закладів на необхідність виконання норм чинного законодавства.

 

У разі, якщо інформаційно-роз’яснювальна робота не матиме необхідного впливу, Держпраці будуть вжиті всі заходи у межах наданих повноважень, у тому числі щодо притягнення до відповідальності винних посадових осіб, щодо забезпечення виконання законодавства з метою забезпечення прав медичних працівників.

 

Якщо медичні працівники вважають, що їх трудові права порушуються, вони можуть звернутися будь-яким зручним способом до Держпраці або її територіальних органів для забезпечення проведення інспекційних відвідувань та вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень і притягнення до відповідальності винних посадових осіб.

 

                                                                                       За матеріалами

                                                                                       Державної служби України

                                                                                       з питань праці

 

Роз’яснення щодо роботи працівників, які досягли 60 років і більше, в умовах карантину

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати онлайн-консультації суб’єктам господарювання у рамках запроваджених карантинних обмежень. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати онлайн-консультації суб’єктам господарювання у рамках запроваджених карантинних обмежень.

Зокрема, на гарячу лінію Управління звернувся керівник одного з підприємств Чернігова з питанням стосовно виконання роботи працівниками, які досягли 60 років і більше, а також стосовно виплати середньої заробітної плати за час перебування на карантині.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Вікторія Луцишина у телефонному режимі роз’яснила, що пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 року № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211», визначено, що серед людей, які потребують самоізоляції, є особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

 

Постановою Кабінету Міністрів України 08 квітня 2020 року № 262 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» уточнено перелік обєктів, які можуть працювати під час карантину, а також категорії громадян віком 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції. Названою постановою передбачено, що заборона на ведення діяльності під час карантину не поширюється на роботу суб’єктів господарювання з надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів діяльності.

 

Крім того, вона зазначила, що особами, які потребують самоізоляції, є, зокрема, особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості; мають безперервний промисловий цикл; надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я; є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню; включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

 

Також керівнику було роз’яснено, що Законом України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» доповнено статтю 26 Закону України «Про відпустки» новою нормою щодо надання працівникам відпустки без збереження заробітної плати, де зазначено, що: «У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті». При цьому, пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» названого Закону передбачено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), роботодавець може доручити працівникові виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику за його згодою відпустку.

 

Таким чином, надання відпустки без збереження заробітної плати передбачено за письмовою домовленістю між роботодавцем та працівником. Відпустка без збереження заробітної плати – це право, а не обов’язок працівників, тобто, роботодавець не має права примушувати працівників йти у таку відпустку. У разі наявності у працівника невикористаних днів щорічної відпустки, за його бажанням та за згодою роботодавця, можуть бути надані щорічна основна або додаткова відпустки, а також інші оплачувані відпустки, передбачені законодавством.

Проведено онлайн-екзамен для працівників підприємств Прилуцького району

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у роботі екзаменаційної комісії для щорічної перевірки знань робітників, що виконують роботи на висоті, суб’єктів господарювання Прилуцького району. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у роботі екзаменаційної комісії для щорічної перевірки знань робітників, що виконують роботи на висоті, суб’єктів господарювання Прилуцького району.

З огляду на введений на території України карантинний режим та заходи, спрямовані на недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19, а також з метою збереження життя, здоров’я та забезпечення безпеки працівників, спілкування із представниками підприємств, які знаходилися у Прилуцькому навчальному підрозділі Чернігівського обласного навчально-курсового комбінату, проводилося в режимі онлайн-конференції за допомогою Skype-зв’язку.

 

 

 

В ефірі «Чернігівської хвилі» – про День охорони праці, COVID-19 та трудові права під час карантину

У рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області Галина Краснопольська і начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Луцишина взяли участь у програмі «Полудень» в ефірі «UA: Українське радіо. Чернігівська хвиля». У рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області Галина Краснопольська і начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Луцишина взяли участь у програмі «Полудень» в ефірі «UA: Українське радіо. Чернігівська хвиля».

Посадовці привітали слухачів «Чернігівської хвилі» з Днем охорони праці – 2020, розповіли про права і обов’язки працівників та роботодавців під час карантинного режиму, про заходи зменшення ризику передачі коронавірусу на робочих місцях, обговорили особливості роботи працівників пенсійного віку та інші актуальні на сьогодні питання у контексті боротьби з COVID-19.

Також гості студії відповіли на запитання слухачів, що надходили на телефонну лінію упродовж ефіру.

 

Запис програми «Полудень» можна подивитися на YouTube-каналі «UA: Українське радіо. Чернігівська хвиля» за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=iewq4BGx6wQ

Увага! Важлива інформація!

Держпраці запроваджує гарячу лінію для медичних працівників, які захворіли на COVID-19 Держпраці запроваджує гарячу лінію для медичних працівників, які захворіли на COVID-19

З метою проведення своєчасних розслідувань нещасних випадків/гострих професійних захворювань (інфікування COVID-19) у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 та забезпечення їх соціального захисту, Держпраці запроваджує гарячу лінію 044 279 03 28 для медичних працівників, які захворіли на COVID-19.

 

Докладніше – за посиланням:

http://dsp.gov.ua/main-news/derzhpratsi-zaprovadzhuie-hariachu-liniiu-dlia-medychnykh-pratsivnykiv-iaki-zakhvorily-na-covid-19/

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем охорони праці! Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем охорони праці!

Цього року перед людством постав новий виклик – пандемія COVID-19, яка вимагає від усіх нас особливих заходів та зусиль. Саме тому Міжнародна організація праці визначила девіз Дня охорони праці – 2020: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

 

У цьому розумінні робота, спрямована на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності, набуває для нас із вами нового, більш серйозного змісту, ставить нові невідкладні завдання, екстремальні умови, зменшує час на прийняття рішень, вимагає абсолютної мобілізації сил, ресурсів, досвіду і професіоналізму.

 

Вірю, що соціальна відповідальність кожного, неухильне дотримання карантинних вимог і заходів допоможуть нам спільними зусиллями перемогти цю хворобу.

 

Сьогодні хочу побажати всім, хто працює у сфері охорони праці, з новими силами і натхненням і надалі нести благородну варту підтримки безаварійної роботи всіх суб’єктів господарювання заради забезпечення належних, здорових і безпечних умов праці на робочому місці.

 

Зичу вам доброго здоров’я, оптимізму, впевненості у своїх силах, віри у себе і в людей, і нехай ваша наснага, мудрість, професіоналізм примножують трудові здобутки нашої країни.

 

Дякую вам за сумлінну й наполегливу працю і вірність справі.

 

Адже життя і здоров’я працюючої людини були й залишаються у нашій державі найвищою цінністю!

 

Т.в.о. начальника Управління

Держпраці у Чернігівській області                                                   О. ТИЩЕНКО

Зміни до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту

15.04.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 271, якою внесено зміни до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту 15.04.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 271, якою внесено зміни до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту

15.04.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 271, якою внесено зміни до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761 та до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 (далі – Перелік).

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 271 дозволяється введення в обіг засобів індивідуального захисту, що визначені Переліком у випадках, якщо вони відповідають вимогам Технічного регламенту або на підставі повідомлення Держпраці. При цьому, дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, на які видано таке повідомлення Держпраці.  Отже, на Держпраці покладено завдання щодо видачі повідомлень про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги Технічного регламенту, але використання яких необхідно в інтересах охорони здоров’я.

У зв’язку зі змінами, просимо звернути увагу на корективи у кодах УКТЗЕД та найменуваннях засобів індивідуального захисту, що внесені до Переліку. Разом з цим, надаємо інформацію щодо рекомендованих характеристик засобів індивідуально захисту, використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я при боротьбі з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

НАГОЛОШУЄМО, що заяви про введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я,- подаються заявником дистанційно на електронну адресу, розміщену на сайті Головних управлінь (Управлінь) Держпраці залежно від місця реєстрації суб’єкта господарювання.

З метою надання оперативної відповіді, Держпраці створила всі умови для опрацювання таких заяв і видачі повідомлень не пізніше наступного робочого дня з моменту їх надання.

ЗАВАНТАЖИТИ ШАБЛОН ЗАЯВИ ТУТ

                                                     За матеріалами Державної служби України з питань праці 

 

Дорогі співвітчизники!

Від усього серця вітаю Вас зі святом світлого Христового воскресіння! Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу. Від усього серця вітаю Вас зі святом світлого Христового воскресіння! Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

Цей величний день спонукає кожного із нас замислитися над споконвічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої душі любов’ю і добротою, духовно зміцнює кожного з нас.

 

Бажаю, щоб Божа милість та благословення зійшли на вас і ваші родини, а мир, любов та злагода запанували у ваших оселях. Нехай царюють у ваших серцях радість і спокій, душа стає світлішою, а помисли будуть щирими та добрими.

 

Прошу у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Нехай Свято Великодня стане для кожного початком нового життя – кращого і добрішого, буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави, здійснення найзаповітніших сподівань!

 

Т.в.о. начальника

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                                          О. ТИЩЕНКО

День охорони праці-2020: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19. Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19.

З метою належного відзначення організаційний комітет з підготовки та проведення у 2020 році Дня охорони праці в Україні за участі представників Держпраці, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Міжнародної організації праці в Україні, Фонду соціального страхування України та організацій профспілок і роботодавців опрацював Звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня охорони праці в Україні.

 

Державна служба України з питань праці рекомендує під час організації відзначення Дня охорони праці використовувати підготовлений Міжнародною організацією праці Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці, та постер до Дня охорони праці, що додаються.

 

Звернення 

Контрольний перелік заходів

Постер до Дня охорони праці

 

Новини
Трагiчнi випадки
Нещасний випадок в ПрАТ Нещасний випадок в ПрАТ "Чернігівський МК та МО" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок стався 06.11.2020 в ТОВ «Чернігівський ковальський завод» Смертельний нещасний випадок стався 06.11.2020 в ТОВ «Чернігівський ковальський завод» Детальніше...
Загинув тракторист ТОВ «Гетьманське» Загинув тракторист ТОВ «Гетьманське» Детальніше...
Смертельний нещасний випадок стався в ДП «Семенівкарайагролісгосп» Смертельний нещасний випадок стався в ДП «Семенівкарайагролісгосп» Детальніше...

Всi випадки...