UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Вітаємо з Днем рятівника!

Щиро вітаємо усіх рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони Чернігівщини з професійним святом – Днем рятівника! Щиро вітаємо усіх рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони Чернігівщини з професійним святом – Днем рятівника!

Відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій – людей сильних духом, які з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги.

 

У цей день прийміть щиру вдячність і дозвольте побажати усім вам міцного здоров’я, сил та енергії для подальших успіхів у вашій небезпечній та відповідальній праці, побільше життєвих благ та якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших домівках, а Господь оберігає вас від усіх негараздів!

 

Зі святом вас, з Днем рятівника! 

Колектив Управління Держпраці

у Чернігівській області

 

                    

Працівникам Чернігівської індустріальної молочної компанії надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» стосовно правил безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, які працюють на твердому паливі. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» стосовно правил безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, які працюють на твердому паливі.

Під час заходу працівникам були доведені вимоги НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» та безпосередньо на прикладі котла однієї з котелень підприємства відпрацьовано порядок дій кочегарів при прийнятті зміни, зокрема, перевірку працездатності манометрів, запобіжних клапанів, іншої запірно-регулюючої арматури. Особливу увагу представники Управління звертали на дії кочегарів під час виникнення аварійних ситуацій.

Упродовж заняття працівники підприємства ставили актуальні для себе питання, отримували вичерпні кваліфіковані роз’яснення та практичні поради.

У підсумку посадові особи Управління вкотре підкреслили необхідність неухильного дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності посадових осіб і працівників підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведено семінар-нараду з колективом ПП «Альтеп-центр»

У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву, інженерно-технічному складу і робітникам ПП «Альтеп-центр» міста Чернігова. У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву, інженерно-технічному складу і робітникам ПП «Альтеп-центр» міста Чернігова.

Учасники заходу опрацювали питання організації безпечного виконання електрозварювальних робіт, дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13), обговорили вимоги безпеки під час зберігання хімікатів, лаків, фарб та зволожуючих розчинників, вимоги НПАОП 28.51-1.21-60 під час проведення фарбувальних робіт.

Працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Учасники семінару-наради обговорили також питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Ще одним питанням порядку денного став розгляд діючого законодавства України про державний ринковий нагляд. Посадовці обговорили з працівниками підприємств сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», яка набрала чинності 20 червня 2017 року. Увага присутніх була акцентована на тому, що придбання засобів індивідуального захисту повинно здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності, а також задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761. Посадовці зазначили, що обладнання, яке працює під тиском, що виробляється та/або вводиться в обіг на території України, має відповідати вимогам Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01 2011 № 35, а також, що під час введення обладнання в обіг виробник або його уповноважений представник – резидент України, або постачальник обов’язково проводить оцінку відповідності, складає декларацію про відповідність обладнання та маркує знаком відповідності.

 

Наприкінці зустрічі посадовці Управління надали учасникам роз’яснення стосовно нового порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, нагадали про відповідальність за порушення трудових відносин, процедуру оформлення трудових відносин.

Вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 розглянули на нараді Управління

Проведено нараду стосовно здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю для інспекторського складу та спеціалістів Управління Держпраці у Чернігівській області. Проведено нараду стосовно здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю для інспекторського складу та спеціалістів Управління Держпраці у Чернігівській області.

Основним питанням порядку денного було обговорення постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Учасники розглянули порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, у тому числі, вимоги до організації та проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, складення акта інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, припису та прийняття рішень за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю, оскарження припису або вимоги інспектора праці, забезпечення об’єкта відвідування та його працівників інформацією та консультаціями щодо найбільш ефективних способів додержання законодавства про працю тощо.

Також, головний спеціаліст Управління з питань запобігання та виявлення корупції надав учасникам наради роз’яснення низки вимог Закону України «Про запобігання корупції», зокрема, щодо утримання від виконання незаконних рішень чи доручень. Він звернув увагу на те, що згідно зі статтею 44, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на приватні інтереси, утримуються від виконання рішень чи доручень керівництва, якщо вони суперечать закону.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Олександр Тищенко у свою чергу наголосив на неприпустимості корупційних проявів на державній службі і закликав докладати максимум зусиль у реалізації державної антикорупційної політики, зокрема, і під час проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

 

Працівників Папернянського кар’єру консультували з питань охорони праці, гігієни та умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань організації роботи з охорони праці, гігієни та умов праці для керівників та працівників ТОВ «Папернянський кар’єр скляних пісків» (Ріпкинський район). Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань організації роботи з охорони праці, гігієни та умов праці для керівників та працівників ТОВ «Папернянський кар’єр скляних пісків» (Ріпкинський район).

Учасникам заходу були доведені вимоги щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали низку вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр відповідно до вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу України.

Представники Управління обговорили з працівниками підприємства особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Також були опрацьовані питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

За підсумками заходу учасники ухвалили низку рішень, зокрема, щодо перегляду робочої (проектної) документації з користування надр і приведення її у відповідність до Кодексу України про надра, забезпечення належного функціонування системи охорони праці, організації належного контролю утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються, додержання основних мінімальних вимог до виробничого обладнання тощо.

Проведено нараду з представниками підприємств сфери технічного обслуговування ліфтового господарства

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з представниками суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері технічного обслуговування ліфтового господарства, зокрема і у житловому секторі. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з представниками суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері технічного обслуговування ліфтового господарства, зокрема і у житловому секторі.

Під час заходу присутні були поінформовані про типові та найбільш поширені недоліки, які виявлялися під час перевірок суб’єктів господарювання, що забезпечують технічне обслуговування ліфтів, які здійснювалися за дорученнями уряду України та Державної служби України з питань праці. Проведено детальний аналіз причин їх виникнення, запропоновано найбільш ефективні шляхи усунення та необхідні заходи, які потрібно запровадити з метою недопущення аналогічних порушень у подальшому.

 

Учасники наради обговорили найбільш проблемні аспекти сучасного законодавства та економічної ситуації, які регулюють та впливають на стан ліфтового господарства і якість їх технічного обслуговування. Представники підприємств мали змогу обмінятися досвідом з подальшим врахуванням результатів діалогу під час виробничої, контрольної та наглядової діяльності, як обслуговуючими організаціями, так і Управлінням.

Окрім того, було опрацьовано взаємозв’язок Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, які затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 № 190 (НПАОП 0.00-1.02-08), Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, які затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072 (НПАОП 0.00-7.14-17) та Положення про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні, яке затверджене наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.04.2000 № 73. Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області підкреслили необхідність виконання покладених обов’язків обслуговуючої організації у повному обсязі, зокрема і після закінчення призначеного терміну експлуатації ліфта.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

 

Згідно з вимогами Положення про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні строк дієздатності ліфта становить 25 років за умов, що його експлуатація і технічне обслуговування відповідає вимогам нормативних документів. Після 25 років експлуатації проводиться обстеження ліфта для визначення можливості його подальшої роботи.

 

Власник ліфта несе відповідальність за збереження ліфтового обладнання і для забезпечення безперебійної та безпечної його експлуатації повинен виконувати такі умови:

- утримувати в належному стані електромережу освітлення підходів до машинного (блочного) приміщення, посадочних площадок, переходів через горище та інших, захисні пристрої до головного рубильника ліфта і нести відповідальність за якість та безперебійність подачі електроенергії до ліфтового обладнання;

- своєчасно виконувати будівельні та ремонтні роботи в шахті, машинному, блочному приміщеннях та ін. відповідно до графіка, узгодженого з спеціалізованою організацією;

- вживати заходи з недопущення в машинні (блочні) приміщення та шахту ліфта сторонніх осіб. За необхідності виконання робіт в зазначених приміщеннях іншими організаціями власник повинен узгодити це з спеціалізованою організацією;

- виконувати в установлені терміни приписи органів Держпраці та спеціалізованої організації щодо порушень правил експлуатації ліфтів;

- забезпечити експлуатацію ліфтів відповідно до їх призначення і вантажопідйомності.

 

З іншого боку, спеціалізована організація в разі укладання Договору відповідає за безперебійну і безпечну роботу ліфта і зобов’язана:

- всі роботи з технічного обслуговування ліфтів виконувати відповідно до графіка та якісно;

- своєчасно готувати ліфти до чергового технічного огляду, проводити його, поставивши до відома власника та вносити відповідні записи до паспорта ліфта і спеціального журналу;

- брати участь в проведенні планових перевірок ліфтів органами Держпраці;

- брати участь в розборі аварійних ситуацій на ліфтах, пошкоджень ліфтів, що виникли внаслідок актів вандалізму та інших причин;

- виконувати ремонт ліфтів, необхідність якого виникла внаслідок порушень правил користування (ці роботи виконуються за окрему плату);

- зупиняти роботу ліфта в разі незадовільного технічного стану, грубого порушення пасажирами правил експлуатації та невиконання власником своїх обов’язків.

 

Роботи з технічного обслуговування та ремонту ліфтів можуть виконувати тільки ті спеціалізовані організації, які мають дозвіл органів Держпраці на виконання цих робіт.

 

Виконання Положення є обов'язковим для всіх власників ліфтів незалежно від їх відомчого підпорядкування і спеціалізованих організацій, які виконують технічне обслуговування і ремонт ліфтів.

Інформаційна робота у закладах освіти щодо праці неповнолітніх триває

З метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальні заходи для учнів Прилуцького професійного ліцею та Куликівського професійного аграрного ліцею. З метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальні заходи для учнів Прилуцького професійного ліцею та Куликівського професійного аграрного ліцею.

Під час спілкування з фахівцями Управління ліцеїсти знайомилися з основними вимогами чинного законодавства України стосовно праці неповнолітніх, з умовами та особливостями прийняття їх на роботу і порядком припинення трудових відносин, вимогами до робочого часу і часу відпочинку неповнолітніх працівників, особливостями надання відпусток тощо.

Інспектори праці підкреслювали, що за загальним правилом, яке міститься у частині 1 статті 188 КЗпП України, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які досягли шістнадцяти років. Втім, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Також, згідно з частиною 3 статті 188 КЗпП України допускається прийняття на роботу осіб, яким виповнилося чотирнадцять років при дотриманні низки певних умов.

Представники Управління звертали увагу учнів на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Обговорювали питання заборони залучення неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, низку інших актуальних питань.

Посадовці відповідали на всі запитання, що ставили їм діти, закликаючи у разі потреби тих чи інших роз’яснень або консультацій звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

Питання охорони праці у сільському господарстві обговорили з працівниками ТОВ «Ресурс Агро»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки у сільськогосподарській галузі з колективом ТОВ «Ресурс Агро» Прилуцького району. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки у сільськогосподарській галузі з колективом ТОВ «Ресурс Агро» Прилуцького району.

Учасникам були доведені основні заходи безпеки при роботах по зберіганню зернових згідно з НПАОП 15.0-1.01-17 «Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна», вимоги безпеки під час проведення ремонтних робіт, а також під час проведення робіт на полях, на зернотоках.

 

Особлива увага при цьому зверталася на порядок забезпечення працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту, правильності та своєчасності проведення навчання як посадовим особам, так і працюючим на роботах з підвищеною небезпекою, проведення відповідних інструктажів, забезпечення інструкціями з охорони праці на робочих місцях.

Посадовці наголосили на необхідності запровадження таких профілактичних заходів, як контроль упродовж робочої зміни дотримання працівниками вимог охорони праці та трудової дисципліни, ознайомлення під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території підприємств (особливо це стосується водіїв, що залучаються до робіт на власному транспорті).

 

У підсумку семінару-наради присутні ухвалили низку рішень, зокрема, щодо посилення безпеки під час підготовки та експлуатації технологічного обладнання, підвищення контролю з боку відповідальних осіб структурних підрозділів до безпечного виконання робіт працівниками тощо.

Проведено семінар-нараду з колективом ТОВ «Чернігіввовна-плюс»

У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву і робітникам ТОВ «Чернігіввовна-плюс». У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву і робітникам ТОВ «Чернігіввовна-плюс».

Учасникам заходу були доведені вимоги щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали низку вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр відповідно до вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу України.

Окрім того, працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Учасники семінару-наради обговорили також питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Ще одним питанням порядку денного став розгляд діючого законодавства України про державний ринковий нагляд. Посадовці обговорили з працівниками підприємств сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», яка набрала чинності 20 червня 2017 року. Увага присутніх була акцентована на тому, що придбання засобів індивідуального захисту повинно здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності, а також задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761. Також учасникам семінару-наради були вручені відповідні інформаційні матеріали.

Фахівці Управління взяли участь у щорічному бізнес-фестивалі «Разом до успіху»

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області 1 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху», який проводиться вже третій рік поспіль у місті Чернігові. Представники Управління Держпраці у Чернігівській області 1 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху», який проводиться вже третій рік поспіль у місті Чернігові.

Основною метою цього масштабного заходу є популяризація підприємництва в області, сприяння економічному розвитку регіону, встановлення економічних зв’язків між підприємствами споживачами, можливість підприємців заявити про наявні товари та послуги.

За програмою фестивалю Алея Героїв у центрі Чернігова була поділена на локації за тематичними напрямками. На території однієї з таких локацій розташувалися інформаційні намети представників бізнесу та органів державної виконавчої влади, у тому числі і Управління Держпраці у Чернігівській області.

Упродовж дня фахівці Управління надавали всім відвідувачам свого намету консультації з питань охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, доводили переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці для найманих працівників і роботодавців та визначену законодавством відповідальність при виявленні незадекларованої праці. У разі виникнення питань чи необхідності роз’яснень рекомендували звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області.

Крім того, користуючись великою кількістю присутніх на території проведення заходу суб’єктів господарювання, від фізичних осіб-підприємців до великих промислових виробників з усієї Чернігівщини, представники Управління Держпраці у Чернігівській області упродовж фестивалю відвідували їхні намети й місця розташування, роз’яснювали актуальні питання державного ринкового нагляду у виробничій сфері, доводили вимоги чинного законодавства з охорони праці стосовно виконання робіт з підвищеною небезпекою, порядку отримання відповідних дозволів, розповсюджували інформаційні матеріали, брошури й пам’ятки.

За словами посадовців, цей щорічний захід є слушною нагодою охопити консультативною, інформаційно-роз’яснювальною роботою якомога більше не тільки виробників-підприємців, а і пересічних громадян, бо як свідчить практика надання консультацій під час бізнес-фесту, саме ця категорія громадян є найбільш зацікавленою у питаннях дотримання роботодавцем трудових прав, створення безпечних умов праці тощо.

 

 

 

 

 

Готовність міні-котелень до опалювального сезону обговорили у місті Прилуки

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками та інженерно-технічним складом КП «Прилукижитлобуд» та малого приватного підприємства «Монтаж наладка» міста Прилуки. Тема зустрічі – «Підготовка житлового фонду та блочно-модульних газових міні-котелень м. Прилуки до опалювального сезону». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками та інженерно-технічним складом КП «Прилукижитлобуд» та малого приватного підприємства «Монтаж наладка» міста Прилуки. Тема зустрічі – «Підготовка житлового фонду та блочно-модульних газових міні-котелень м. Прилуки до опалювального сезону».

Посадовці опрацювали з присутніми безпечне виконання робіт по обслуговуванню та ремонту газового обладнання котелень, технічну послідовність виконання робіт та основні заходи безпеки при обслуговуванні і ремонті газовикористовуючого обладнання та газопроводів. Була доведена інформація стосовно періодичності та технології проведення технічного обслуговування газового обладнання, наведені приклади наслідків неякісного та несвоєчасного виконання технічного обслуговування газового обладнання.

 

Учасники проаналізували аварійні ситуації, які можуть виникнути під час проведення обслуговування та ремонту газового обладнання, обговорили дії обслуговуючого персоналу в разі виникнення таких ситуацій.

 

Також фахівці Управління приділили увагу питанню переліку регламентних робіт, які необхідно провести перед пуском газу на котельні після тривалої зупинки, наголошуючи на необхідності своєчасного та якісного проведення технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання. Розповіли присутнім про обов’язки власників (балансоутримувачів та/або орендарів (наймачів)) житлових і громадських будинків, підприємств комунального та побутового обслуговування населення згідно «Правил безпеки систем газопостачання».

Окремо було висвітлено питання обстеження димових та вентиляційних каналів, переліку робіт, які необхідно провести під час їхнього обстеження, дій пічників у разі виявлення каналів, несправних та непридатних до подальшої експлуатації.

 

У підсумку семінару-наради учасники підкреслили необхідність завершення робіт по підготовці житлового фонду та блочно-модульних газових міні котелень м. Прилуки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років у повному обсязі до початку опалювального сезону.

Триває превентивна робота з охорони праці у медичних закладах Чернігівщини

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативну допомогу з питань чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки для колективів медичних закладів Чернігівщини. Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативну допомогу з питань чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки для колективів медичних закладів Чернігівщини.

Зокрема, були проведені семінари-наради для керівників та інженерно-технічного персоналу Пологового будинку Чернігівської міської ради та Чернігівської міської лікарні № 2 щодо безпечного виконання робіт у водопровідних та каналізаційних мережах.

Фахівці Управління довели учасникам вимоги Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць (НПАОП 41.0-1.01-79) та вимоги Типової інструкції по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85).

Під час практичної частини семінарів-нарад особлива увага слюсарів-ремонтників і монтажників санітарно-технічних систем зверталася на організацію контролю газоповітряного середовища під час газонебезпечних робіт, на забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, на наявність та справний стан вентиляційних систем і технологічного обладнання.

 

Представники Управління наводили приклади обставин та причин настання нещасних випадків, які трапилися під час ремонтних і очисних робіт у колодязях, котлованах, закритих просторах. На всі запитання учасників заходів надавалися кваліфіковані відповіді та роз’яснення.

Пацієнтам дитячого протитуберкульозного санаторію роз’яснювали особливості праці неповнолітніх

З метою підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційний захід для маленьких пацієнтів дитячого протитуберкульозного санаторію Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб. З метою підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційний захід для маленьких пацієнтів дитячого протитуберкульозного санаторію Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб.

Під час спілкування посадовці розповіли дітям про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

 

Окрему увагу учнів інспектори праці звертали на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Усі неповнолітні особи приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

Також обговорили питання заборони залучення неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, низку інших актуальних питань.

 

Наприкінці зустрічі посадовці відповіли на всі запитання, що ставили їм діти, і закликали у разі потреби тих чи інших роз’яснень або консультацій звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

Проведено нараду зі Службою у справах дітей та відділом ювенальної превенції ГУ Нацполіції області

З метою виконання доручення Держпраці України щодо реалізації Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» в Управління Держпраці у Чернігівській області 27 серпня 2019 року було проведено засідання з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх. З метою виконання доручення Держпраці України щодо реалізації Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» в Управління Держпраці у Чернігівській області 27 серпня 2019 року було проведено засідання з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх.

У заході взяли участь перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Олександр Тищенко, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Луцишина, заступник начальника Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Олифіренко та начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова.

У рамках порядку денного учасники опрацювали низку нагальних питань, зокрема, стан дотримання законодавства про працю неповнолітніх в області, умови та особливості працевлаштування неповнолітніх: вікові обмеження, тривалість робочого часу, надання відпусток, заробітна плата, медичні огляди, оплата листків непрацездатності тощо.

 

Олександр Тищенко зазначив, що діюче законодавство України встановлює спеціальні умови праці для неповнолітніх громадян. Більшість неповнолітніх, влаштовуючись на роботу, не знають про те, що вони наділені спеціальними законними правами. До того ж в більшості випадків роботодавці використовують нелегальну найману працю, де у результаті неповнолітні залишаються без належних їм гарантій праці. Саме тому питання охорони прав неповнолітніх, зокрема, захист їх трудових прав, є на сьогодні одним з пріоритетних.

Наприкінці засідання учасники визначили напрямки співпраці з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх між Управлінням Держпраці у Чернігівській області, службою у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації та Управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області на наступне півріччя 2019 року, а також узгодили механізм обміну інформацією у разі виявлення фактів використання нелегальної праці неповнолітніх.

УВАГА!

Внесено зміни до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. Внесено зміни до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» внесені зміни до пп. 7 та 37 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8.

 

У зв’язку з цим, при наданні адміністративних послуг з реєстрації, перереєстрації або тимчасової реєстрації, взятті на облік та знятті з обліку технологічного транспортного засобу відповідна реєстраційна дія здійснюється лише після проведення уповноваженою особою територіального органу Державної служби України з питань праці перевірки щодо наявності обтяжень машини за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, за умови їх відсутності або за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів.

 

У разі відсутності такої згоди матеріали повертаються на доопрацювання.

 

Також, у разі, якщо наявний у Реєстрі опис предмета обтяження є недостатнім, уповноважена особа Управління звертається до відповідного обтяжувача з метою ідентифікації цього предмету.

Проведено семінар-нараду з питань охорони праці для колективу ТОВ «Срібнянський молокозавод»

У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівників та інженерно-технічного складу ТОВ «Срібнянський молокозавод». У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівників та інженерно-технічного складу ТОВ «Срібнянський молокозавод».

Присутнім було доведено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області з початку 2019 року, проаналізовані причини та правові наслідки деяких нещасних випадків.

 

Фахівці Управління обговорили з учасниками семінару-наради організацію безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою, у тому числі, з хімічно небезпечними речовинами, надали роз’яснення стосовно отримання дозволів на їх виконання та на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення відповідних тренувальних занять з персоналом, порядку допуску працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою. Особливу увагу звернули на необхідність своєчасного проведення у встановлені терміни технічного опосвідчення машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення профілактичних та ремонтних робіт.

 

Крім того, учасники семінару-наради опрацювали вимоги до монтажу, налагоджування та безпечного виконання робіт в електроустановках до та вище 1000 В. Розглянули порядок проведення електричних вимірювань та випробувань в електроустановках, оформлення і видачі відповідного наряду-допуску, підготовку робочого місця, нагляд під час виконання робіт, організацію перерв тощо.

 

Окремо були порушені питання забезпечення працівників спецодягом і засобами індивідуального захисту, проведення інструктажів з охорони праці, забезпечення працівників відповідними інструкціями на робочих місцях.

Працівникам ТОВ «Сівертекс» надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці, гігієни та умов праці для керівників структурних підрозділів та працівників ТОВ «Сівертекс» міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці, гігієни та умов праці для керівників структурних підрозділів та працівників ТОВ «Сівертекс» міста Чернігова.

У рамках порядку денного учасникам було доведено особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року. Розглянуто порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників та складання поіменних списків працівників.

 

Обговорили також порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Представники Управління наголосили на актуальності атестації робочих місць за умовами праці, звернули увагу на наслідки, які можуть виникнути внаслідок її не проведення, на види пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

Також працівникам підприємства надали роз’яснення стосовно основних вимог законодавства України про державний ринковий нагляд та сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд». Посадовці підкреслили, що придбання засобів індивідуального захисту повинно здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761. Роз’яснено також правила застосування знака відповідності технічним регламентам.

Окрему увагу було приділено низці питань охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, представники Управління Держпраці у Чернігівській області опрацювали з присутніми застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт відповідно до Типової інструкції по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85), розглянули правила техніки безпеки при експлуатації водопостачання та водовідведення (НПАОП 41.0-1.01-79). Обговорили вимоги правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15.07), у тому числі, питання забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті тощо.

 

Наприкінці заходу посадовці у форматі вільного спілкування відповіли на поставлені працівниками підприємства запитання, надали кваліфіковані роз’яснення та практичні рекомендації.

Безпечне виробництво на підприємствах деревообробній галузі – на контролі Держпраці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості» з керівниками та інженерно-технічним персоналом ТОВ «Кофані» міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості» з керівниками та інженерно-технічним персоналом ТОВ «Кофані» міста Чернігова.

Працівникам підприємства була доведена інформація про стан виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості Чернігівської області з початку 2019 року в порівнянні з минулими роками, проаналізовані конкретні нещасні випадки. Як підкреслювали посадовці, серед основних причин настання нещасних випадків є не виконання посадовими особами своїх обов’язків щодо створення безпечних умов праці працівникам, не виконання самими працівниками вимог інструкцій з охорони праці щодо безпечного виконання робіт, не використання засобів індивідуального захисту працівниками під час виконання робіт.

Присутні були ознайомлені з питанням виробничих ризиків та їхнім впливом на безпеку праці. Фахівці Управління зазначили, що ризики визначаються для чинників виробничого середовища – техніки, технологій, організації праці, стану виробничої безпеки – і використовуються для розробки систем технічних і організаційних заходів, спрямованих на зниження травматизму та захворюваності на виробництві.

 

Учасникам були також надані роз’яснення основних вимог НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» щодо безпечної експлуатації та утримання у безпечному технічному стані виробничого обладнання, інструментів та пристроїв, вимог до змісту технологічної документації, до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію тощо.

У ході спілкування посадовці звернули увагу як керівників, так і працівників підприємства на необхідність дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, посилення контролю керівників підрозділів за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи та оптимізації діяльності служб охорони праці. Довели юридичні наслідки та види відповідальності за порушення чинного законодавства.

Вихованці дитячого санаторію «Пролісок» отримали знання законодавства про працю неповнолітніх

З метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальний захід для вихованців обласного дитячого санаторію «Пролісок» за темою «Додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з неповнолітніми. Заробітна плата в «конвертах». З метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальний захід для вихованців обласного дитячого санаторію «Пролісок» за темою «Додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з неповнолітніми. Заробітна плата в «конвертах».

Зустріч була організована спільно з представниками Служби у справах дітей Ніжинської райдержадміністраці, Ніжинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і Ніжинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Під час спілкування посадовці розповіли дітям про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

 

Також їм було доведено, що одним із основних принципів трудового законодавства є рівність трудових прав усіх громадян. Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області зазначили, що за загальним правилом, яке міститься у частині 1 статті 188 КЗпП України, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які досягли шістнадцяти років. Втім, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Також згідно з частиною 3 статті 188 КЗпП України допускається прийняття на роботу осіб, яким виповнилося чотирнадцять років при дотриманні низки певних умов.

 

Окрему увагу учнів інспектори праці звертали на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Усі неповнолітні особи приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

 

Наприкінці зустрічі посадовці відповіли на всі запитання, що ставили їм діти, і закликали у разі потреби тих чи інших роз’яснень або консультацій звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

З колективом ФГ «Інтер – Агро – База» обговорили питання легального працевлаштування

Учасникам зустрічі було доведено переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, надали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин, розповідали про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю. Учасникам зустрічі було доведено переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, надали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин, розповідали про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

Опрацювали також основні положення законодавчих актів України, що регламентують встановлення розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2019 року, обговорили зміни в трудовому законодавстві, внесені Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII, що стосуються визначень мінімальної заробітної плати, організації оплати праці, гарантій забезпечення дотримання мінімальної заробітної плати. Представники Управління навели приклади нарахування заробітної плати як при виконанні працівником місячної норми праці, так і при неповній зайнятості, при роботі за сумісництвом, при невиконанні місячної норми праці тощо.

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Наприкінці заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування відповіли на всі поставлені запитання,  надали учасникам вичерпні роз’яснення та практичні поради. Всі охочі отримали інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики.

За неналежно оформлених працівників роботодавець має сплатити більше 11 мільйонів гривень штрафу

На підставі листа Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у березні поточного року фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування одного з приватних підприємств Чернігова – мережі супермаркетів – з питань оформлення трудових відносин з найманими працівниками відповідно до вимог абзацу 1 підпункту 3 пункту 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 26.04.2017.

 

При проведенні інспекційного відвідування було виявлено велику кількість осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин. На підставі акту проведення інспекційного відвідування уповноваженою особою Управління на підприємство було накладено фінансові санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України.

 

Роботодавець звернувся до суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання постанови про накладення штрафу неправомірною та її скасування. Втім, Чернігівський окружний адміністративний суд, розглянувши матеріали справи, підтвердив правомірність винесеної Управлінням постанови про накладення фінансових санкцій відносно 90 неоформлених працівників.

 

Тож, за виявлених працівників, оформлених із порушенням трудового законодавства, суб’єкт господарювання має сплатити штрафні санкції загальною сумою 11 мільйонів 267 тисяч 100 гривень.

Працівникам ТОВ «АВАНТАЖ-7» надані роз’яснення з питань охорони, гігієни та умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву і робітникам регіонального структурного підрозділу Чернігівської області ТОВ «АВАНТАЖ-7». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву і робітникам регіонального структурного підрозділу Чернігівської області ТОВ «АВАНТАЖ-7».

Учасникам заходу були доведені вимоги безпечної експлуатації автомобільних газозаправних пунктів (НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»), вимоги безпечної експлуатації автомобільних заправних станцій, вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками (НПАОП 0.00-7.14-17). Присутні опрацювали питання забезпечення роботодавцями охорони праці працівниками відповідно до НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників», а також вимоги НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском».

Зокрема, увагу присутніх звернули на необхідність дотримання вимог безпечної експлуатації автомобільних заправних станцій, безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Окрім того, працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Учасники семінару-наради обговорили також питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити актуальні для себе запитання посадовцям Управління і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради і рекомендації.

Особливості праці неповнолітніх роз’яснювали вихованцям ГО «Сіверська Січ»

З метою підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційний захід для дітей – членів громадської організації «Сіверська Січ» смт Сосниця. З метою підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційний захід для дітей – членів громадської організації «Сіверська Січ» смт Сосниця.

Під час зустрічі діти познайомилися з основними вимогами чинного законодавства України стосовно праці неповнолітніх, з умовами та особливостями прийняття їх на роботу і порядком припинення трудових відносин, вимогами до робочого часу і часу відпочинку неповнолітніх працівників, особливостями надання відпусток тощо.

Посадовці звернули увагу дітей те, що обов’язковою умовою прийняття на роботу неповнолітніх є обов’язкове проходження попереднього медичного огляду відповідно до статті 191 Кодексу законів про працю України. Крім того, пунктом 1 частини 1 статті 51 КЗпП України для неповнолітніх працівників встановлено скорочену тривалість робочого часу: особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень (включно); особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень (включно); учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул, можуть працювати не більше 24 години на тиждень. Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу.

Також фахівці Управління звернули увагу дітлахів на вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, на їхні права у трудових правовідносинах, а також на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Обговорили питання заборони залучення неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, низку інших актуальних питань.

 

Під час бесіди діти мали змогу ставили інспекторам питання, отримували відповіді, коментарі та кваліфіковані роз’яснення.

Увага! Небезпека падіння з вагонів-зерновозів під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт

Останнім часом під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт вагонів-зерновозів почастішали випадки травмування працівників внаслідок падіння з вагонів. Враховуючи вищевикладене Управління Держпраці у Чернігівській області наголошує на неухильному дотриманні основних вимогах Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15). Останнім часом під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт вагонів-зерновозів почастішали випадки травмування працівників внаслідок падіння з вагонів. Враховуючи вищевикладене Управління Держпраці у Чернігівській області наголошує на неухильному дотриманні основних вимогах Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15).

Зокрема, при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт забороняється:

- перебування у вагоні працівників, які не причетні до процесу;

- перебування під піднятим вантажем та їх переміщення разом з вантажем;

- перебування між стінкою вагона, пакетами і навантажувачем, що робить маневрування;

- перебування усередині вагона під час навантаження насипних вантажів.

 

Також працівникам забороняється пересуватися по борту піввагона, сидіти, стояти на його бортах, підніматися на піввагон. Спускатися усередину піввагона необхідно за допомогою приставної драбини. Забороняється застосування вагонних скоб-трапів при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт.

 

Під час розвантаження вагона-зерновоза необхідно відкрити два завантажувальних люки, щоб уникнути утворення у вагоні вакууму. Продукт, який завис у вагоні, необхідно видаляти за допомогою вібраторів (типу ИВ-19, 20, 98) або лопат з подовженою ручкою.

 

Доступ працівників усередину вагонів-зерновозів за наявності в них вантажу забороняється.

 

Під час навантаження і розвантаження вантажів на електрифікованих залізничних коліях роботи на дахах вагонів, на навантажених платформах, на цистернах необхідно виконувати після відключення контактної мережі.

 

Під час завантаження вагона через люки в даху переходити з допоміжної площадки на дах залізничного вагона і назад необхідно по справному відкидному містку з поруччям. У зимовий час відкидний місток повинен бути очищений від снігу і льоду. Забороняється проводити роботи на даху вагона без наявності обгороджуючого поруччя або кріплення монтажного пояса працівника до тросової підвіски, а також переходити з даху одного вагона на іншій. По даху вагона пересування має здійснюватися по трапу.

Підприємствам Чернігівщини надаються роз’яснення щодо атестації робочих місць за умовами праці

Триває консультативно-роз’яснювальна робота Управління Держпраці у Чернігівській області на підприємствах, в установах і організаціях міста Чернігова і області стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці. Триває консультативно-роз’яснювальна робота Управління Держпраці у Чернігівській області на підприємствах, в установах і організаціях міста Чернігова і області стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці.

З початку серпня фахівці Управління провели ряд відповідних семінарів-нарад з колективами ДП «Холминське лісове господарство», Сосницького лісництва, КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Чернігівської міської ради, ТОВ «Майас Сілтумс» міста Чернігова та інших.

Під час заходів посадовці доводили працівникам вимоги чинного законодавства стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Роз’яснювався порядок надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювалися питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення.

Фахівці Управління неодноразово наголошували на актуальності атестації, на наслідках, які можуть виникнути у зв’язку з її не проведенням, наголошували на тому, що результати атестації є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також є необхідним для розроблення і реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів (включаючи і колективний договір) щодо покращання умов трудової діяльності.

Увагу громадян посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильність застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

У Менській об’єднаній тергромаді обговорили актуальні питання легалізації праці

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за темою «Вжиття заходів щодо забезпечення дотримання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-підприємцями додержання законодавства про працю та зайнятість населення», яке проводилося на базі Менської об’єднаної територіальної громади. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за темою «Вжиття заходів щодо забезпечення дотримання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-підприємцями додержання законодавства про працю та зайнятість населення», яке проводилося на базі Менської об’єднаної територіальної громади.

У рамках засідання члени робочої групи заслухали доповіді керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців Менської тергромади стосовно проведеної роботи з дотримання законодавства про працю та зайнятість населення.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області, у свою чергу, розповіли присутнім про діяльність Управління Держпраці у Чернігівській області у цьому напрямку, окреслили пріоритетні завдання для подальшої роботи у подоланні нелегальної праці, нагадали розміри фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства юридичними та фізичними особами-підприємцями, надали керівникам суб’єктів господарювання відповідні роз’яснення стосовно законодавства про працю і відповіли на поставлені запитання.

Упродовж спілкування неодноразово підкреслювалося, що питання легалізації зайнятості і заробітної плати є на сьогодні вкрай актуальним і потребує консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін – роботодавців, працівників, органів влади. Лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки тощо.

Проведено семінар-нараду для колективу КП «ЖЕК-13» міста Чернігова

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Цього разу посадовці провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань гігієни праці, умов праці та охорони праці для керівництва і інженерно-технічного складу комунального підприємства «ЖЕК-13» міста Чернігова.

Під час заходу посадові особи Управління довели останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорили питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушили питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

Розглянули також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам. У режимі дискусії розглядали приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

Одночасно колективу підприємства були надані роз’яснення деяких актуальних питань охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, фахівці Управління поінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області з початку 2019 року, довели вимоги чинного законодавства щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали основні вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62-12), вимоги безпеки під час експлуатації транспортних засобів, а також проаналізували типові порушення з метою недопущення їх у подальшій роботі.

 

Наприкінці зустрічі посадовці нагадали присутнім про відповідальність роботодавця за порушення законодавства про працю, про розміри штрафних санкцій та переваги легального працевлаштування.

Інформаційно-роз’яснювальна робота з питань трудового законодавства триває

Управління Держпраці у Чернігівській області продовжує цикл превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Управління Держпраці у Чернігівській області продовжує цикл превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

З початку серпня поточного року фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради і тематичні зустрічі із зазначених питань з колективами КП «Виробниче управління комунального господарства», ПП «Авто – старт» міста Ніжин, Сосницького міжрайонного управління водного господарства. Спілкувалися з працівниками ринків «Центральний» та «Нива» міста Чернігова.

 

Посадовці розповідали учасникам заходів про переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці, підкреслюючи, що неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі. Працівникам підприємств доводився порядок оформлення трудових відносин, соціальні гарантії належно оформленого працівника, надавалися роз’яснення стосовно видів відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю тощо.

 

Наприкінці кожного заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування надавали учасникам роз’яснення та практичні поради, вичерпні відповіді на поставлені запитання, роздавали всім охочим інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики.

Проведено семінар-нараду з керівництвом НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівного складу нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» у місті Прилуки. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівного складу нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» у місті Прилуки.

Учасники розглянули вимоги чинного законодавства до організації безпечного виконання газонебезпечних робіт на об’єктах нафтогазовидобувної промисловості, у тому числі, у замкненому просторі, безпечного виконання вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах. Особлива увага при цьому була приділена питанню обов’язків осіб, відповідальних за підготовку робочого місця і за проведення робіт, а також оформленню нарядів-допусків, проведення цільових інструктажів, дотриманню вимог зберігання, випробування і експлуатації засобів індивідуального захисту.

Посадовці Управління підкреслили, що відповідальність за розробку і реалізацію заходів безпеки при проведенні вогневих робіт на об’єктах покладається на керівників цих об’єктів або на уповноважених ними осіб.

 

Також представникам НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» надали роз’яснення стосовно технічної послідовності, періодичності виконання робіт та основних заходів безпеки при обслуговуванні і ремонті газового обладнання і газопроводів на підприємстві. Нагадали і про основні вимоги до працівників, які допускаються до експлуатації та обслуговуванні газовикористовуючого обладнання.

Крім того, учасники семінару-наради опрацювали питання безпечної експлуатації електроустановок до та вище 1000 В і електрообладнання у вибухонебезпечних зонах. Було розглянуто порядок оформлення і видачі відповідного наряду-допуску, підготовку робочого місця, нагляд під час виконання робіт, організацію перерв тощо.

Окремо був обговорений порядок проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих та небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, складання Акту визначення цієї категорій працівників.

Проведено нараду Управління з питань запобігання корупції

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено розширену нараду для посадових осіб Управління з питань запобігання проявам корупції та дотримання вимог антикорупційного законодавства. В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено розширену нараду для посадових осіб Управління з питань запобігання проявам корупції та дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Головний спеціаліст з питань протидії корупції поінформував посадовців про підсумки роботи Управління з питань запобігання корупції, ознайомив зі статистикою порушень антикорупційного законодавства у сфері державної служби і служби в органах місцевого самоврядування з початку 2019 року, окреслив цілі та завдання щодо подальшого вдосконалення антикорупційної діяльності.

У теоретичній частині наради учасники розглянули види та форми корупції, вимоги стосовно обмежень та заборон певних видів поведінки посадових осіб, зокрема: щодо використання службового становища, одержання подарунків, сумісництва і суміщення, спільної роботи близьких осіб тощо. Опрацювали питання реального та потенційного конфлікту інтересів.

Крім того, з метою перевірки рівня обізнаності у питаннях державної антикорупційної політики, учасники наради пройшли тестове опитування на знання Закону України «Про запобігання корупції», за результатами перевірки якого будуть прийняті відповідні рішення з оптимізації роботи Управління у цьому напрямку.

 

Начальник Управління Сергій Дорошенко вкотре наголосив на неприпустимості корупційних проявів на державній службі і закликав докладати максимум зусиль у реалізації державної антикорупційної політики.

Також він підкреслив, що без забезпечення належного рівня знань антикорупційного законодавства державних службовців неможливе ефективне функціонування всієї антикорупційної системи та закликав присутніх при будь-яких питаннях, що можуть виникнути у державного інспектора під час здійснення службових повноважень, звертатися до головного спеціаліста з питань протидії корупції Управління для кваліфікованих роз’яснень.

Наприкінці заходу кожен учасник отримав друкований варіант відповідної пам’ятки щодо запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.

Обласний конкурс вальників лісу: без дотримання вимог безпеки майстерність неможлива

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, який проводився 01 серпня поточного року на базі виробничої дільниці ДП «Семенівське лісове господарство». Представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, який проводився 01 серпня поточного року на базі виробничої дільниці ДП «Семенівське лісове господарство».

Основними завданнями конкурсу були оцінка якості дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт та відпрацювання практичних навичок працівниками лісових господарств. Серед видів змагань – звалювання дерева, монтаж нового ланцюга, обрізка сучків, комбінований різ та інші. Професійну майстерність вальників оцінювала кваліфікована суддівська колегія.

Перед початком заходу учасникам був проведений інструктаж з охорони праці, під час якого були доведені вимоги «Правил з охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», що регламентують безпечне виконання робіт, включених до програми конкурсу-змагання: звалювання дерев, відокремлення гілок, монтаж пильного ланцюга та інших.

У ході змагань фахівці Управління стежили за дотриманням учасниками зазначених вимог безпеки, що, у свою чергу, впливало на підсумковий результат участі у конкурсі.

Наприкінці заходу всі типові порушення були проаналізовані та обговорені з учасниками. Організатори конкурсу-змагання підкреслили неприпустимість таких порушень під час виробничого процесу на підприємствах лісового господарства та лісової промисловості, а також наголосили на підвищенні контролю за дотриманням відповідних вимог діючого законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

Працівників обласного шкірвендиспансеру консультували з актуальних питань гігієни та умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань гігієни та умов праці з керівниками і медичними працівниками Чернігівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Чернігівської обласної ради. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань гігієни та умов праці з керівниками і медичними працівниками Чернігівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Чернігівської обласної ради.

Учасникам заходу були доведені особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Було опрацьовано порядок й терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Окремо посадовці зауважили на правильності застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Окремо учасники обговорили питання офіційного працевлаштування. Учасникам розповіли про переваги легального працевлаштування, про порядок отримання мінімальної заробітної плати, про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. Розглянули порядок оформлення трудових відносин та відповідальність роботодавця за порушення законодавства про працю.

Превентивна робота на підприємствах Чернігівщини триває

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативно-роз’яснювальну допомогу підприємствам, установам і організаціям стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативно-роз’яснювальну допомогу підприємствам, установам і організаціям стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Так, проведено черговий цикл семінарів-нарад і тематичних зустрічей з колективами ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», КП «Комунальний ринок» міста Ніжина, Комунального вищого навчального закладу «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради, Ічнянської та Новгород-Сіверської філій Чернігівського обласного центру зайнятості, ресторану «Ічень», філії «Срібнянський райавтодор», Новгород-Сіверського центру первинної медико-санітарної допомоги та інших.

 

Учасникам заходів доводилися переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювалися негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповідали про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, надавали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин, вимог чинного законодавства щодо оплати праці, розповідали про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

 

Наприкінці кожного заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування надавали учасникам роз’яснення та практичні поради, вичерпні відповіді на поставлені запитання, роздавали всім охочим інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики.

Проведено чергове засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 26 липня 2019 року відбулося засідання Колегії Управління У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 26 липня 2019 року відбулося засідання Колегії Управління

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 26 липня 2019 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися два питання: стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 21.05.2019 зі слюсарем-ремонтником ТОВ «ТД «ІНТЕРЕЛЕКТРО» та стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 15.05.2019 зі слюсарем механоскладальних робіт ПрАТ «Чернігівський механічний завод».

Заслухавши звіти представників підприємств і доповіді посадових осіб Управління члени Колегії надали відповідні оцінки проведеній роботі по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці на обох підприємствах, а також ухвалили низку рішень, про виконання яких керівники ТОВ «ТД «ІНТЕРЕЛЕКТРО» та ПрАТ «Чернігівський механічний завод» мають поінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

Безпека під час експлуатації та обслуговування ліфтів – на контролі фахівців Держпраці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з керівництвом та працівниками ліфтової обслуговуючої організації ПКВП «ПОЛІССЯ-ЛІФТСЕРВІС» з метою надання практичної допомоги у рамках превентивної роботи. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з керівництвом та працівниками ліфтової обслуговуючої організації ПКВП «ПОЛІССЯ-ЛІФТСЕРВІС» з метою надання практичної допомоги у рамках превентивної роботи.

Безпосередньо на прикладі діючого ліфта посадовці Управління разом з робітниками підприємства проаналізували порядок дій електромеханіків з ліфтів під час проведення регламентних робіт та технічних оглядів ліфту, акцентуючи увагу на дотриманні вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

У ході заходу була відпрацьована обов’язкова перевірка рівня мастила в редукторі, перевірка стану тягових канатів та канатів обмежувача швидкості, точності автоматичної зупинки кабіни ліфта, наявності освітлення у приямках ліфтів, спрацьовування пристрою двостороннього зв’язку з диспетчерським пунктом, кнопок «стоп» та «виклик», пристроїв безпеки ліфта тощо. Учасники розглянули та проаналізували причини характерних поломок ліфтів, що можуть привести до їх зупинення.

У підсумку заходу представники Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголосили на необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації та обслуговування ліфтів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності працівників при виконанні зазначених робіт.

У Чернігові пасажирським перевізникам роз’яснювали вимоги охорони праці та трудового законодавства

У рамках системної превентивної роботи представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у рейдовій перевірці автомобільних перевізників щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів, яка проводилася Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області та відділом безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції міста Чернігова. У рамках системної превентивної роботи представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у рейдовій перевірці автомобільних перевізників щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів, яка проводилася Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області та відділом безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції міста Чернігова.

Фахівці Управління звернули увагу водіїв на питання належного оформлення трудових відносин, на необхідність проведення передрейсових медичних оглядів та технічних оглядів транспортних засобів, на укомплектованість транспортних засобів згідно з вимогами Правил дорожнього руху України та Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62-12).

Також водіям нагадували про необхідність оновлення написів у салонах автобусів, які інформують пасажирів про місце розміщення аварійних виходів, аптечок та вогнегасників, а також про оновлення рифленої поверхні на підніжках та спеціальних площадках автобусів.

Під час спілкування перевізникам доводилися основні вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62-12), вимоги безпеки під час експлуатації транспортних засобів, вимоги Порядку перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 05.08.2008 № 974.

Посадовці наголошували на посиленні контролю за дотриманням належного технічного стану транспортних засобів перед виїздом на лінію та після повернення з неї, на неухильному додержанні вимог особистої безпеки під час роботи водіїв та кондукторів на маршрутах.

Окрім того, водіям доводили переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. Нагадували про визначену законодавством відповідальність роботодавців, про розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці тощо. Вручалися розроблені фахівцями Управління методичні матеріали – брошури, листівки і буклети з питань легалізації трудових відносин.

Актуальні питання охорони праці обговорили з працівниками Куликівського виробничого управління ЖКГ

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони, гігієни праці та трудового законодавства керівництву і робітникам КП «Куликівське виробниче управління житлово-комунального господарства» Куликівської селищної ради. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони, гігієни праці та трудового законодавства керівництву і робітникам КП «Куликівське виробниче управління житлово-комунального господарства» Куликівської селищної ради.

Учасникам заходу були доведені вимоги щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Посадовці надали роз’яснення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр відповідно до вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу України.

Присутні опрацювали Типову інструкцію з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОПО.00-5.11-85), обговорили Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання водовідведення (НПАОП41.0-1.01-79).

Окрім того, працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Учасники семінару-наради обговорили також питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Працівникам лабораторії ДП НВК «Прогрес» надано допомогу з питань гігієни праці

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області надали консультативну допомогу ДП НВК «Прогрес» (м. Ніжин) стосовно оформлення документів з метою реалізації Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.05.2018 № 784/1012. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області надали консультативну допомогу ДП НВК «Прогрес» (м. Ніжин) стосовно оформлення документів з метою реалізації Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.05.2018 № 784/1012.

Під час консультації розглянуті питання наявності засобів вимірювальної техніки для виконання досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, а також реактивів для дослідження та їх відповідності переліку факторів виробничого середовища, які досліджуються лабораторією. Окремо були проаналізовані проблемні ситуації, що найчастіше виникають під час оформлення відповідної документації.

Посадовці також надали працівникам рекомендації стосовно впровадження організаційних заходів з профілактики професійних захворювань, зменшення ризиків шкідливих факторів виробничого процесу на працівників тощо.

Колективи підприємств Чернігівщини отримують методичну допомогу з питань трудового законодавства

На Чернігівщині триває проведення превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. На Чернігівщині триває проведення превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області проведено низку семінарів-нарад і тематичних зустрічей із зазначених питань з колективами КП «Сосницьке комунально-житлове управління», Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, Ічнянської Центральної районної бібліотеки імені С. Васильченка, Ічнянської аптеки №18, Ніжинської центральної міської лікарні імені М. Галицького, ТОВ «Ніжинхліб», Ріпкинського бюро правової допомоги, ряду фізичних осіб-підприємців Чернігівщини, закладів громадського харчування.

   

 

  часникам заходів доводилися переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювалися негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповідали про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, надавали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин, розповідали про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

 

 

  Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

 

Наприкінці кожного заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування надавали учасникам роз’яснення та практичні поради, вичерпні відповіді на поставлені запитання, роздавали всім охочим інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики.

 

 

Продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота на сільгосппідприємствах області

На Чернігівщині триває цикл превентивних заходів для працівників підприємств сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт. На Чернігівщині триває цикл превентивних заходів для працівників підприємств сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт.

Упродовж липня фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели низку семінарів-нарад з колективами ДП «Левона-С», СТОВ «Віра», ТОВ «Агрофірма «Товстоліс», СТОВ «Тупичівське» та інших.

У заходах брали участь керівники підприємств, інженери з охорони праці, трактористи і комбайнери, робітники та водії фермерських господарств.

 

Під час зустрічей посадові особи Управління доводили учасникам інформацію про стан виробничого травматизму на сільгосппідприємствах Чернігівської області з початку 2019 року, проводили аналіз причин та наслідків нещасних випадків у сільськогосподарській галузі, підкреслюючи, що, за статистикою, основними причинами нещасних випадків при проведенні зернозбиральних робіт є технічна несправність техніки, порушення технологічного процесу і виробничої дисципліни, не проведення навчання та перевірки знань з охорони праці тощо.

 

Обговорювалися шляхи недопущення виробничого травматизму, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків, посилення контролю з боку посадових осіб господарства в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів та нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання зернозбиральних робіт.

Фахівці Управління роз’яснювали аграріям вимоги організації та проведення навчання з питань охорони праці, Порядку перевірки технічного стану транспортних засобів, вимоги НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» тощо. Підкреслювали обов’язковість проведення передрейсових медичних оглядів водіїв та перевірки технічного стану транспортних засобів перед випуском на лінію.

 

Окрема увага під час зустрічей приділялася питанню легалізації заробітної плати і трудових відносин. Посадовці знайомили працівників і керівників підприємств з новаціями у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, розповідали про соціальні гарантії легального працевлаштування, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі виявлення незадекларованої праці. При цьому наголошувалося на неприпустимості застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, залучення неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

 

У підсумку кожного семінару-наради представники Управління підкреслювали, що проведення зернозбиральної робіт є складним періодом річного циклу сільськогосподарського виробництва, коли об’єктивно збільшуються ризики виробничого травматизму. Тож неухильне дотримання вимог безпеки, створення безпечних умов праці, забезпечення належного контролю є головною умовою запобігання виробничого травматизму та ефективною складовою успішного проведення зернозбиральної кампанії.

На Чернігівщині введено в експлуатацію мобільну бурову установку

Відповідно до Правил безпеки в нафтогазовидобувній промисловості України (НПАОП 11.1-1.01-08) фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні комісії по введенню в експлуатацію мобільної бурової установки Cooper LTO 550 вантажопідйомністю 120 тон на свердловини № 361 Савинківського газоконденсатного родовища, що знаходиться поблизу с. Поділ Срібнянського району. Відповідно до Правил безпеки в нафтогазовидобувній промисловості України (НПАОП 11.1-1.01-08) фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні комісії по введенню в експлуатацію мобільної бурової установки Cooper LTO 550 вантажопідйомністю 120 тон на свердловини № 361 Савинківського газоконденсатного родовища, що знаходиться поблизу с. Поділ Срібнянського району.

Введення змонтованого підйомника в роботу відбувалась після повної готовності підйомника до початку виконання робіт та за наявності укомплектованої бригади з капітального ремонту свердловини, який проводитиметься працівниками ТОВ «БК»Регіон».

За результатами роботи комісії було встановлено, що зазначена бурова установка відповідає вимогам чинного законодавства України з охорони праці та промислової безпеки і підписано відповідний акт про введення установки в експлуатацію.

Фахівці Управління взяли участь в оперативному контролі стану безпеки праці на будмайданчику

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в оперативному контролі стану дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці на будівельному майданчику ТОВ «Основа-буд-7» (м. Чернігів), де зводиться багатоквартирний житловий будинок. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в оперативному контролі стану дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці на будівельному майданчику ТОВ «Основа-буд-7» (м. Чернігів), де зводиться багатоквартирний житловий будинок.

Під час бесіди з будівельниками та при обході робочих місць представниками Управління разом з інженерно-технічними працівниками ТОВ «Основа-буд-7» перевірили якість ознайомлення працівників з технологічною послідовністю робіт, проектом виконання робіт, технологічними картами, проектною і робочою документацією. При цьому привернуто увагу до обов’язку кожного неухильно дотримуватись вимог безпеки, зокрема, у питаннях застосування засобів індивідуального і колективного захисту (касок, запобіжних поясів, козирків та ін.) згідно з вимогами ДБН А.3.2-2-2009 (НПАОП 45.2-7.02-12).

Учасники обговорили особливості будівельних процесів, які пов’язані із веденням робіт в умовах ущільненої забудови, зокрема, вимоги ДБН В.1.2-12-2008, опрацювали необхідні процедури та заходи, спрямовані на забезпечення безпечного виконання робіт на висоті та при здійсненні експлуатації і обслуговування обладнання, машин і механізмів. Так, з урахуванням сезонних особливостей погодних умов працівникам підприємства нагадали, що згідно з Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07) не дозволяється виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у нічний час при недостатній освітленості та якщо температура повітря вище плюс 35º С (у тому числі, при зведенні та облицюванні зовнішніх стін багатоповерхових будинків).

Підвищену увагу фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області приділили умовам безпечного виконання земляних робіт, робіт у котлованах, траншеях та ведення вогневих робіт згідно вимог Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85) та Інструкції з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах (НПАОП 0.00-5.12-01), наголошуючи на необхідності постійного контролю газоповітряного середовища, провітрювання та використання засобів захисту органів дихання під час проведення газонебезпечних робіт.

 

Обговорили також технологічні процеси з арматурних, опалубних, бетонних робіт, порядок подачі бетонної суміші у переносних бункерах та монтажі конструкцій вантажопідіймальним краном.

 

Наприкінці заходу посадові особи Управління відповіли на запитання присутніх, надали роз’яснення і практичні рекомендації з питань безпечного ведення робіт фахівцям підприємства.

 

За результатами обговорення були запропоновані відповідні рішення, спрямовані на безумовне впровадження обговорених вимог чинного законодавства на відповідних підприємствах та на підвищення рівня безпеки умов праці працюючих на оглянутому будівельному майданчику.

Використання безпечної техніки – обов’язкова вимога сучасності!

Згідно з вимогами статті 13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Згідно з вимогами статті 13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, зокрема: впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.

 

Як свідчить аналіз виробничого травматизму, упродовж останніх років близько 10 % всіх нещасних випадків стаються внаслідок технічних причин.

 

Враховуючи вищевикладене, та з метою підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці, Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу на забезпечення своєчасного проведення технічного переоснащення, модернізацію виробництва та капітальні ремонти виробничого обладнання. Адже технічне переоснащення та модернізація виробництва є найбільш ефективний спосіб запобігання виробничому травматизму!

Фахівці Управління обговорили з працівниками ТОВ «ЕМК «Сівер» питання електробезпеки

З метою профілактики виробничого травматизму під час експлуатації електроустановок на підприємствах посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі ТОВ «ЕМК «Сівер» практичне заняття для працівників, що залучаються до виконання робіт в електроустановках. З метою профілактики виробничого травматизму під час експлуатації електроустановок на підприємствах посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі ТОВ «ЕМК «Сівер» практичне заняття для працівників, що залучаються до виконання робіт в електроустановках.

У рамках програми заходу учасники відпрацьовували теоретичні знання й практичні навички дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, вимог виробничої дисципліни під час експлуатації електроустановок.

 

Під час теоретичної частини заняття присутнім були доведені основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98), опрацьовані вимоги до електрозахисних засобів, відповідальність працівників за організацію користування та утримання засобів захисту відповідно до вимог Правила експлуатації електрозахисних засобів (НПАОП 40.1-1.07-01). Обговорені організаційні і технічні заходи, що убезпечують працівників під час роботи та створюють безпечні умови виконання робіт.

Крім того, фахівці Управління поінформували учасників про стан виробничого травматизму за 6 місяців 2019 року на підприємствах енергетичної галузі Чернігівської області, приділивши окрему увагу нещасному випадку, який стався 08.07.2019 року з електрослюсарем з ремонту устаткування розподільчих пристроїв ВП Корюківський РЕМ АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» під час виконання ремонтних робіт на ПЛ-0,4 кВ, та який був смертельно травмований електричним струмом внаслідок не виконання технічних заходів з убезпечення проведення робіт на робочому місці.

У практичній частині безпосередньо на прикладі діючої електроустановки учасники заняття відпрацювали порядок допуску оперативних працівників до виконання робіт, підготовку робочого місця, здійснення нагляду під час виконання робіт за нарядом, перевірили теоретичні знання й практичні навички дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, вимог виробничої дисципліни.

 

Наприкінці представники Управління поставили працівникам ТОВ «ЕМК «Сівер» ряд контрольних запитань, провели аналіз помилок, допущених під час виконання практичного заняття.

Працівників підприємств консультують з питань атестації робочих місць за умовами праці

Регулювання відносин між роботодавцем і працівниками у реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах є основною метою атестації робочих місць за умовами праці. Відповідно, системна інформаційно-роз’яснювальна робота у цьому напрямку становить одну з невід’ємних складових діяльності Управління Держпраці у Чернігівській області. Регулювання відносин між роботодавцем і працівниками у реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах є основною метою атестації робочих місць за умовами праці. Відповідно, системна інформаційно-роз’яснювальна робота у цьому напрямку становить одну з невід’ємних складових діяльності Управління Держпраці у Чернігівській області.

Так, у липні поточного року фахівці відділу з питань експертизи умов праці Управління провели низку семінарів-нарад та зустрічей з колективами суб’єктів господарювання, зокрема, Сосницького професійно-аграрного ліцею, Сосницького хлібокомбінату райспоживспілки, працівниками ряду пунктів громадського харчування міста Чернігова.

Під час заходів посадовці доводили працівникам вимоги чинного законодавства стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Роз’яснювався порядок надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювалися питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення.

Увагу громадян посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильність застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

Також громадяни отримували відповідні методичні матеріали, що містять основну інформацію із зазначених питань, контактну інформацію Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Фахівці Управління неодноразово наголошували на актуальності атестації, на наслідках, які можуть виникнути у зв’язку з її не проведенням, наголошували на тому, що результати атестації є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також є необхідним для розроблення і реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів (включаючи і колективний договір) щодо покращання умов трудової діяльності.

На Чернігівщині відпрацьовані умовні аварійні ситуації витоку газу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні тренувального навчання для бригади аварійно-диспетчерської служби АТ «Чернігівгаз». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні тренувального навчання для бригади аварійно-диспетчерської служби АТ «Чернігівгаз».

У рамках навчання відпрацьовувалися дві теми: «Запах газу на газорозподільному пункті» та «Запах газу в будинку».

Перед початком робіт майстром бригади був проведений інструктаж з техніки безпеки і розподіл обов’язків, після чого бригада приступала до обстеження об’єкту, моніторингу території на загазованість та виконання відповідних робіт.

 

У ході навчання відпрацьовувалися різні можливі сценарії аварійних ситуацій в системах газопостачання і їх ліквідація.

Представники Управління у рамках проведення заходу ставили працівникам аварійно-диспетчерської служби контрольні запитання щодо правильності та своєчасності аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах системи газопостачання, а також перевірили комплектацію спеціалізованого автомобіля служби згідно з переліком оснащення аварійних автомобілів, які затверджуються газорозподільним підприємством.

 

За результатами контрольних опитувань фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області було відзначено належний рівень професійної підготовки, злагодженості дій бригади аварійно-диспетчерської служби АТ «Чернігівгаз», оперативність ліквідації умовних аварійних ситуацій.

Працівникам ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРИНГ» нагадали про переваги офіційного працевлаштування

Під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРИНГ» фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали працівникам підприємства роз’яснення вимог трудового законодавства. Під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРИНГ» фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали працівникам підприємства роз’яснення вимог трудового законодавства.

Безпосередньо на об’єкті проведення робіт з реконструкції водопроводу працівникам були доведені переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснені негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців, а також про розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, роз’яснили новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

Окремо інспектори праці розглянули з працівниками підприємства питання дотримання вимог трудового законодавства стосовно праці неповнолітніх, особливостей їхнього працевлаштування та припинення трудових відносин, прав і обмежень, вимог до тривалості робочого часу і часу відпочинку тощо.

Наприкінці зустрічі всі присутні отримали відповідні інформаційні пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

Роз’яснення вимог трудового законодавства – один із пріоритетів роботи Управління

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативно-методичну допомогу підприємствам, установам і організаціям з питань охорони праці і промислової безпеки, трудового законодавства, гігієни та умов праці. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативно-методичну допомогу підприємствам, установам і організаціям з питань охорони праці і промислової безпеки, трудового законодавства, гігієни та умов праці.

Зокрема, з початку липня було проведено низку превентивних заходів із зазначених питань для працівників краєзнавчого музею Ічнянської міської ради, Городнянського центру зайнятості, ТОВ «Сосницький сирзавод», для фізичних осіб-підприємців ринку «Привокзальний» (м. Чернігів), «Коржівського базару» (м. Сновськ), Центрального ринку міста Прилуки та інших.

 

Учасникам заходів доводили переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. Нагадували про визначену законодавством відповідальність роботодавців, про розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці тощо.

 

Для колективів Ніжинської центральної районної лікарні, КТВП «Школяр» і ТЦ «Гермес» міста Ніжин були проведені роз’яснювальні заходи за темою «Жінки за легалізацію заробітної плати. Захистимо майбутнє наших дітей, їх право на соціальний захист».

    

Працівникам та військовослужбовцям Ічнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Чернігівського військового госпіталю фахівці Управління довели вимоги законодавства про працю в частині захисту трудових прав і соціальних гарантій військовослужбовців, зокрема, стосовно збереження робочих місць та заробітних плат тих, хто був прийнятий на військову службу під час мобілізації.

 

На всі запитання працівників підприємств надавалися кваліфіковані роз’яснення і практичні поради, вручалися інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

 

 

Підсумки роботи у І півріччі 2019 року розглянули на нараді Управління

У приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 12 липня відбулася нарада Управління Держпраці у Чернігівській області з питань здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства про працю, а також проведено навчання для посадових осіб і інспекторського складу Управління. У приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 12 липня відбулася нарада Управління Держпраці у Чернігівській області з питань здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства про працю, а також проведено навчання для посадових осіб і інспекторського складу Управління.

Під час наради учасникам була доведена інформація про роботу Управління за І півріччя 2019 року та стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях Чернігівської області. Висвітлено діяльність Управління стосовно нагляду за додержанням законодавства про працю у частині легалізації трудових відносин, заборгованості по виплаті заробітної плати тощо. Розглянуті показники наглядової діяльності Управління за звітний період, окреслені цілі й завдання подальшого удосконалення роботи.

Керівники структурних підрозділів Управління відзвітували про проведену роботу, акцентуючи увагу присутніх на основних проблемах та недоліках інспекторів праці під час здійснення контрольних заходів.

Частину робочого часу наради приділили проблемним питанням дотримання вимог антикорупційного законодавства. Головний спеціаліст Управління з питань протидії корупції нагадав посадовцям про відповідальність за вчинення корупційного правопорушення та надав роз’яснення поняття «політична нейтральність» у контексті вимог Закону України «Про запобігання корупції».

У ході другої частини наради було проведено навчання для інспекторського складу і спеціалістів Управління за темами: «Щодо здійснення контрольних заходів з питань додержання законодавства про працю», «Основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337», «Порядок складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та вимоги до них» та «Основні вимоги ДБН В. 2.5-20:2018 «Газопостачання», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15.11.2018 № 305».

Наприкінці учасники мали змогу поспілкуватися з керівництвом Управління, обговорити нагальні проблеми у сфері охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю, обмінятися практичним досвідом із колегами.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян у І півріччі 2019 року

За І півріччя 2019 року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 315 звернень громадян, у тому числі від заявників 104 звернення надійшли поштою, 42 – на особистому прийомі, 94 звернення через Державну установу «Урядовий контактний центр», 75 – через органи влади. За І півріччя 2019 року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 315 звернень громадян, у тому числі від заявників 104 звернення надійшли поштою, 42 – на особистому прийомі, 94 звернення через Державну установу «Урядовий контактний центр», 75 – через органи влади.

Вирішено по суті 272 звернення громадян, у тому числі надано 24 роз’яснення. Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 27 заявникам (8,5 % від загальної кількості звернень).

 

Пріоритетними залишаються питання:

- невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати, охорони праці та промислової безпеки та інші – 196 звернень (57 % від загальної кількості), у тому числі 3 (1 анонімне) – з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної, один факт виплати заробітної плати нижче мінімальної підтвердився;

- трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 91 звернень (27 % від загальної кількості).

 

Також у звітному періоді  до Управління надійшло 34 запити на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництвом Управління проводився особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято понад 150 осіб.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...