UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Питання протидії нелегальним АЗС та АГЗП обговорили на міжвідомчій нараді у прокуратурі області

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко прийняв участь у міжвідомчій нараді щодо стану протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, яка відбулася у прокуратурі Чернігівської області під головуванням прокурора області Володимира Комашка. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко прийняв участь у міжвідомчій нараді щодо стану протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, яка відбулася у прокуратурі Чернігівської області під головуванням прокурора області Володимира Комашка.

На нараді були також присутні виконуюча обов’язки голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Свириденко, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, керівники Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Управління Служби безпеки України у Чернігівській області, керівники місцевих прокуратур та начальники галузевих відділів апарату прокуратури.

 

Під час засідання йшлося про тіньовий ринок палива, через який державний бюджет систематично недоотримує значні кошти акцизного збору з пального, про заходи й напрями ефективної протидії роботі нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

 

Неодноразово зазначалося, що ці об’єкти створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, оскільки не проходять обов’язкових контрольних процедур, розміщуються у невстановлених місцях в безпосередній близькості до житлових та адміністративних будівель, працюють без оформленого належним чином землекористування, дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів нерухомості, оформлення трудових відносин із працівниками.

 

Прокурор області Володимир Комашко підкреслив, що матеріали про виявлені порушення в діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів до правоохоронних органів надсилалися лише Управлінням Держпраці в області.

 

Одночасно начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко запросив присутніх до більш ефективної взаємодії з даного питання та завірив, що Управлінням і надалі будуть вживатися всі можливі заходи впливу, передбачені чинним законодавством.

 

За результатами наради учасники прийняли рішення про створення міжвідомчої робочої групи, а також узгодили першочергові спільні заходи, про виконання яких керівники мають проінформувати прокуратуру Чернігівської області у визначений термін.

Проведено вебінар для керівників закладів профтехосвіти області

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації взяли участь у проведенні вебінару за темою «Підготовка до опалювального сезону та стан охорони праці у закладах професійно-технічної освіти області», який відбувся на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації взяли участь у проведенні вебінару за темою «Підготовка до опалювального сезону та стан охорони праці у закладах професійно-технічної освіти області», який відбувся на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області.

До участі у заході були запрошені директори закладів профтехосвіти, заступники директорів з навчально-виробничої роботи, спеціалісти служб охорони праці, відповідальні за електрогосподарство та за безпечну експлуатацію котельного обладнання.

Під час зустрічі йшлося про дотримання вимог безпеки у навчальних закладах, їх готовність до нового навчального року і безпечне функціонування в осінньо-зимовий період.

 

Посадові особи Управління довели присутнім основні причини нещасних випадків та проаналізували стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях соціально-культурної сфери Чернігівської області, у контексті роботи закладів освіти надали роз’яснення стосовно безпечної експлуатації котелень та підготовки матеріально-технічної бази до нового опалювального сезону, основних вимог електробезпеки в закладах освіти, вимог безпечної експлуатації і технічного обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газових котелень, а також щодо організації роботи з охорони праці в навчальних закладах.

У ході вебінару фахівці Управління неодноразово закликали присутніх при виникненні будь-яких питань або ситуацій, що потребують кваліфікованої допомоги, звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області для отримання відповідних консультацій та роз’яснень. Це, у свою чергу, дозволить вчасно запобігати виникненню нещасних випадків, сприятиме безпечній та безперебійній роботі обладнання та устаткування закладів освіти, його належний технічний стан.

 

Наприкінці заходу учасники мали змогу поставити посадовцям найбільш актуальні питання щодо забезпечення безпечного виконання робіт під час навчально-виховного процесу, приведення устаткування й обладнання навчального закладу у відповідність до вимог діючого законодавства з охорони праці, оформлення відповідної документації з охорони праці та інше.

Виявлено двох неоформлених працівників, які незаконно перебували на території України

У рамках Меморандуму про співпрацю та взаємодію до Управління Держпраці у Чернігівській області від Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області надійшла інформація про виявлених під час проведення перевірки ринків Чернігова двох громадян іноземних держав, які незаконно проживали на території України і нелегально працювали у фізичної особи-підприємця. У рамках Меморандуму про співпрацю та взаємодію до Управління Держпраці у Чернігівській області від Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області надійшла інформація про виявлених під час проведення перевірки ринків Чернігова двох громадян іноземних держав, які незаконно проживали на території України і нелегально працювали у фізичної особи-підприємця.

Подальше інспекційне відвідування підтвердило факт допуску роботодавцем до роботи осіб без укладання трудового договору, без видання наказу про прийняття працівників на роботу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, що є порушенням частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.


 

За результатами проведених контрольних заходів фізичній особі-підприємцю видано припис про усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування. Уповноваженими посадовими особами Управління були розглянуті матеріали інспекційного відвідування та, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, накладені відповідні фінансові санкції.


 

Тож, окрім адміністративного стягнення за порушення міграційного законодавства, підприємцю доведеться сплатити штраф на суму 223 тисячі 380 гривень за двох неоформлених працівників.

Проведено семінар для кадровиків і бухгалтерів суб’єктів господарювання

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні семінару для керівників, представників кадрових служб і бухгалтерів підприємств, установ і організацій, який проводився на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні семінару для керівників, представників кадрових служб і бухгалтерів підприємств, установ і організацій, який проводився на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Захід проводився спільно з управлінням Пенсійного Фонду України в Чернігівській області, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області, міським центром зайнятості і Спілкою жінок Чернігівщини.

 

Фахівці Управління проінформували учасників семінару про результати роботи, що проводиться у рамках спільної діяльності територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», розповіли про завдання, проблеми й пріоритетні напрямки боротьби з неоформленою працею та заробітними платами.

Також присутнім були надані роз’яснення визначеної законодавством відповідальності роботодавців, розмірів штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці, новацій у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

 

Окремим питанням були опрацьовані особливості здійснення інспекційних відвідувань з питань порушень законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів. У режимі вільного спілкування посадовці надавали відповіді на запитання «із зали», аналізували і роз’яснювали конкретні ситуації і приклади, що наводили учасники заходу.

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці! Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, які є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості вітчизні.

 

Пресвята Богородиця вважалася заступницею славетного козацького війська та всього українського люду. І сьогодні ми молитовно просимо у неї миру, добра, благополуччя, гідного і щасливого майбутнього для нашого народу.

 

Це свято кожного, хто в непростих умовах сьогодення віддає свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.

 

Сьогодні ми знову повертаємося пам’яттю і серцем до грізних і героїчних сторінок минулого, щоб ще раз зрозуміти, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

 

Тож вітаю усіх, хто носить високе звання захисника України – ветеранів, учасників війни, військовослужбовців, воїнів запасу, батьків та матерів солдатів. Зичу міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та добробуту їм та їхнім родинам.

 

Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України!

 

Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Козацької Покрови вас! З Днем захисника України!

Слава українському народу!

Слава Україні!

 

            Начальник Управління

            Управління Держпраці

            у Чернігівській області                                                                   С.В. Дорошенко

У фізичної особи-підприємця виявлено трьох неоформлених працівників

Відповідно до Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області провели інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю. Відповідно до Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області провели інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю.

У ході відвідування посадовці виявили трьох працівників, що виконували роботи з укладання тротуарної плитки по одній з вулиць Чернігова, без укладених у письмовій формі трудових договорів, оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу.

Тобто суб’єкт господарювання допустив порушення частин 1 і 3 статті 24 КЗпП України. Інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області роз’яснили роботодавцю його права та обов’язки, повідомили про розмір фінансових санкцій, що будуть накладені за порушення відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України (30 мінімальних заробітних плат за одного працівника без належного оформлення трудових відносин).

Наразі Управлінням вживаються відповідні заходи реагування, визначені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2017 № 295.

Управлінням підведено підсумки розгляду звернень громадян за 9 місяців 2018 року

За 9 місяців 2018 року до Управління надійшло 548 звернень громадян, у тому числі від заявників 144 звернення надійшло поштою, 76 – на особистому прийомі, 146 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 182 – через органи влади. Вирішено по суті 443 звернення громадян, у тому числі, надано 54 роз’яснення. За 9 місяців 2018 року до Управління надійшло 548 звернень громадян, у тому числі від заявників 144 звернення надійшло поштою, 76 – на особистому прийомі, 146 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 182 – через органи влади. Вирішено по суті 443 звернення громадян, у тому числі, надано 54 роз’яснення.

Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 50 заявникам (9% від загальної кількості звернень), 8 звернень (1%) направлено за належністю.

 

З загальної кількості звернень 325 (59%) стосуються питань охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інших), у тому числі 8 – з питань виплати мінімальної заробітної плати нижче мінімальної. Факти, викладені у зверненні, не підтвердилися (2 анонімних звернення не перевірялося).

 

Крім того, 161 звернення (28%) стосувалися питань трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо).

 

У звітному періоді  до Управління надійшло 34 запити на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято 238 осіб.

Розпочато проведення спільних комплексних контрольних заходів

У рамках затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області розпочали інспекційні відвідування підприємств будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю. У рамках затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області розпочали інспекційні відвідування підприємств будівельної галузі стосовно дотримання вимог законодавства про працю.

Десятого жовтня цього року посадовці провели у місті Чернігові інспекційне відвідування чотирьох об’єктів одного з товариств з обмеженою відповідальністю, яке працює у сфері будівництва. Як пізніше зазначили інспектори праці, це відвідування стало прикладом того, що належне оформлення трудових відносин дозволяє роботодавцю ставитися до візитів інспекторів без зайвих хвилювань і перестороги.

Це і забезпечило спокійне й доброзичливе відношення до інспекторів під час інспекційного відвідування. З боку керівника підприємства не було жодних спроб перешкоджання його проведенню, надавалися для огляду всі необхідні документи – табелі обліку робочого часу працівників, трудові договори, укладені у встановленому законодавством порядку на працівників, що були присутні на об’єктах тощо.

Крім того, упродовж відвідування інспектори спілкувалися із працівниками, відповідали на їхні запитання, надавали практичні рекомендації та роз’яснення.

На підприємстві порушень законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин посадовцями Управління Держпраці у Чернігівській області не зафіксовано.

Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз звертає увагу керівників суб’єктів господарювання: дотримання вимог трудового законодавства позбавляє вас від ризику отримати суттєві фінансові санкції за використання незадекларованої праці!

Триває інформаційна кампанія для робітників і роботодавців Чернігівщини

На Чернігівщині продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій, яка була розпочата Управлінням Держпраці у Чернігівській області минулого року з метою привернення уваги суспільства до проблем легалізації трудових відносин. На Чернігівщині продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для суб’єктів господарювання і робітників підприємств, установ і організацій, яка була розпочата Управлінням Держпраці у Чернігівській області минулого року з метою привернення уваги суспільства до проблем легалізації трудових відносин.

Так, 10 жовтня цього року інспектори праці на чолі із заступником начальника Управління Іриною Хоменко провели черговий флеш-моб у приміщенні торгово-розважального центру «Hollywood» міста Чернігова.

 

Фахівці Управління доводили працівникам торгових модулів переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

 

До інспекторів підходили з уточнюючими запитаннями, цікавилися можливістю особистого прийому в Управлінні Держпраці у Чернігівській області. Було й кілька запитань від громадян щодо конкретних особистих ситуацій, пов’язаних із соціальними гарантіями і трудовими відносинами. Усім надавалися ґрунтовні кваліфіковані роз’яснення і практичні поради, вручалися інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

 

Як зауважила по закінченню заходу заступник начальника Управління Ірина Хоменко, зацікавленість працівників до питань трудового законодавства є найкращим показником того, що така форма взаємодії з громадськістю є ефективною, затребуваною населенням, сприяє усуненню бар’єрів між суспільством і владою, а також потребує постійного, систематичного проведення.

Детінізація ринку праці – лише спільними зусиллями

У Чернігівській області продовжується спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати. У Чернігівській області продовжується спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати.

Про роботу у рамках Плану спільних превентивних заходів Управління Держпраці у Чернігівській області, Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, а також у рамках Плану спільних з Головним Управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, розповіла в ефірі Чернігівського міського телеканалу "Дитинець" начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Вікторія Луцишина:

https://www.youtube.com/watch?v=azse6SG3oJw&t=19s

Надзвичайна ситуація на арсеналі боєприпасів: чужої біди не буває

Другу добу в Чернігівській обласній державній адміністрації триває робота обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в Ічнянському районі, спричиненої пожежею на арсеналі зберігання боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району 9 жовтня 2018 року. Другу добу в Чернігівській обласній державній адміністрації триває робота обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в Ічнянському районі, спричиненої пожежею на арсеналі зберігання боєприпасів в смт Дружба Ічнянського району 9 жовтня 2018 року.

За останньою інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, наразі Чернігівщина готується прийняти масштабні гуманітарні вантажі з Харківської та Миколаївської облдержадміністрацій, Печерської райдержадміністрації м. Києва.

 

На черговому засіданні обласного оперативного штабу виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко акцентувала на відпрацюванні якісної логістики та правильного збереження отриманого.

 

У терміновому режимі вирішується питання забезпечення пунктів тимчасового перебування евакуйованих ковдрами, карематами, подушками та матрацами.

 

В області розгорнуто пункти збору гуманітарної допомоги для евакуйованих та постраждалих від пожежі на арсеналі зберігання боєприпасів. Теплі речі для дорослих та дітей, предмети гігієни, продукти харчування тривалого зберігання можна приносити за адресами:

- Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА (м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70, контактний телефон: (0462) 678-274);

- Чернігівський обласний молодіжний центр (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3, контактний телефон (0462)77-72-19);

- Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2 (м. Чернігів, пр. Перемоги, 183, контактні телефони 629-472, 629 480 (Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення);

- Ніжинська райдержадміністрація (м.Ніжин, вул. Батюка, 5-а; контактний телефон: (04631) 5-46-68);

- Прилуцька міська рада (м. Прилуки, вул. Незалежності, 82, контактний телефон: (04637) 3-20 59);

- Прилуцька райдержадміністрація (м. Прилуки, вул. Київська, 220, контактний телефон: (04637) 3-11-49);

- Борзнянський районний будинок культури (м. Борзна, вул. П. Куліша, 10, контактний телефон: 096-69-200-56).

 

Крім того, за повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, у зв’язку з пожежею на арсеналі, заборонений  рух наступними автошляхами:

- Р-68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці - /Н-07/: км 0+010 - км 94+171 – в напрямку м. Ічня;

- Т-25-24 Борзна – Ічня – Прилуки: км 25+100 – км 79+000 – в напрямку м. Ічня;

- Т-25-27 Бобровиця – Новий Биків – Ічня: км 74+390 – км 90+516 – в напрямку м. Ічня.

Вільний проїзд дорогами: М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ, Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ – Суми – Юнаківка в обох напрямках.

Вітаємо з нагородою!

З нагоди відзначення Дня юриста у приміщенні Чернігівської обласної ради відбулося урочисте нагородження працівників юридичної галузі. Юристів області вітали заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк. З нагоди відзначення Дня юриста у приміщенні Чернігівської обласної ради відбулося урочисте нагородження працівників юридичної галузі. Юристів області вітали заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк.

Не обійшли увагою і представників Управління Держпраці у Чернігівської області. Так, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня юриста почесною грамотою Чернігівської обласної ради з врученням нагрудного знаку нагороджений начальник відділу юридичного забезпечення Управління Іван Козаченко.

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає Івана Миколайовича із заслуженою нагородою і щиро бажає подальших успіхів, наснаги і доброї вдачі на професійному шляху!

 

Продовжується консультативна робота з питань гігієни праці на підприємствах області

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультації підприємствам, установам і організаціям з профільних питань, зокрема, щодо проведення медичних оглядів працівників, оформлення відповідної документації. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультації підприємствам, установам і організаціям з профільних питань, зокрема, щодо проведення медичних оглядів працівників, оформлення відповідної документації.

Так, у вересні поточного року за заявками керівників суб’єктів господарювання була надана методична допомога ТОВ «Ніжинтехплит», корпорація «Укртрансбуд», ТОВ «Ніжинхліб», ТОВ «Нептун», ТОВ «Український кардан».

Відповідно до пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, визначення категорії працівників проводилися за участю інженерів з охорони праці підприємств, уповноважених працівниками осіб.

Під час заходів розглядалися протоколи лабораторних досліджень умов праці, протоколи важкості і напруженості трудового процесу, проводилося визначення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища. Уточнювалися умови праці в залежності від технологічного процесу.

За результатами проведеної роботи посадовими особами Управління складалися Акти визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду у 2018 році, надавалися відповідні практичні поради і роз’яснення стосовно поліпшення умов праці на підприємстві та профілактики професійних захворювань.

Постанови Управління щодо фінансових санкцій за неоформлених працівників залишено без змін

У вересні цього року три постанови Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій на суб’єктів господарювання за грубі порушення ними законодавства про працю залишено у судовому порядку без змін. У вересні цього року три постанови Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій на суб’єктів господарювання за грубі порушення ними законодавства про працю залишено у судовому порядку без змін.

Так, Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення позов товариства з обмеженою відповідальністю, яке намагалося скасувати постанову Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій за порушення ним законодавства про працю.

 

Попередньо, на підставі звернення працівника підприємства про використання найманої праці без оформлення трудового договору, фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування стосовно фактів порушення законодавства про працю, у ході якого було виявлено порушення роботодавцем частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору).

 

На підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням винесено постанову про накладення штрафу на суб’єкта господарювання у розмірі 111 тисяч 690 гривень. Роботодавець, не погоджуючись із постановою, подав адміністративний позов про її скасування, втім Чернігівський окружний адміністративний суд залишив адмінпозов без задоволення.

 

В іншому випадку до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло звернення від особи, яка працювала певний час офіціантом в одному з кафе міста Чернігова, стосовно не оформлення трудових відносин і невиплати заробітної плати роботодавцем. Відповідно було проведено інспекційне відвідування, в результаті якого виявлено порушення суб’єктом господарювання вимог частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору) і прийнята постанова Управління про накладення штрафу у розмірі 111 тисяч 690 гривень.

 

Роботодавець звернувся до суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання постанови про накладення штрафу неправомірною та її скасування. Чернігівський окружний адміністративний суд, розглянувши матеріали справи, відмовив суб’єкту господарювання у задоволенні позову.

 

Ще одне грубе порушення законодавства про працю було виявлено на одному з товариств з обмеженою відповідальністю агропромислового комплексу. У ході розслідування нещасного випадку, що стався на підприємстві, інспектори Управління виявили, що з потерпілою особою був укладений цивільно-правовий договір, у той час, як робота, що виконувалася особою, мала ознаки трудових відносин. На підставі акту інспекційного відвідування за порушення вимог частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України було винесено постанову Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення штрафу у розмірі 111 тисяч 690 гривень.

 

Суб’єкт господарювання подав адміністративний позов про скасування постанови Управління, втім Чернігівський окружний адміністративний суд залишив адмінпозов без задоволення.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, усі соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством України!

На Чернігівщині триває спільна робота з детінізації зайнятості і доходів населення

У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області продовжується відповідна спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області продовжується відповідна спільна діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Так, упродовж вересня цього року був затверджений План спільних превентивних заходів Управління Держпраці у Чернігівській області, Головного Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості та доходів населення. У рамках Плану посадовці відомств брали участь у дорадчих органах при обласній та районних держадміністраціях і виконкомах міських рад, відвідали з превентивними інформаційно-роз’яснювальними заходами колективи понад 50 суб’єктів господарювання області, розповідаючи працівникам і керівникам підприємств про переваги легальної праці, недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, доводили розміри фінансових санкцій та юридичні наслідки порушень законодавства про працю. Станом на 03 жовтня було проведено близько 140 превентивних заходів.

 

Також Управлінням Держпраці у Чернігівській області спільно з Головним Управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області затверджено План спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з визначенням конкретних суб’єктів господарювання для проведення відповідних інспекційних відвідувань.

 

Відповідно до затвердженого Плану упродовж жовтня цього року інспектори праці та представники Управління ДФС у Чернігівській області здійснюватимуть спільні інспекційні відвідування суб’єктів господарювання області на предмет додержання законодавства про працю в частині належного оформлення найманих працівників, своєчасної виплати заробітної плати, правильності її нарахування тощо.

На Чернігівщині бригади мережних дільниць змагалися у професійній майстерності

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні фіналу щорічного конкурсу професійної майстерності бригад мережних дільниць ПАТ «Чернігівобленерго», який відбувся 28 вересня 2018 року на навчально-тренувальному полігоні Чернігівських міських електромереж. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні фіналу щорічного конкурсу професійної майстерності бригад мережних дільниць ПАТ «Чернігівобленерго», який відбувся 28 вересня 2018 року на навчально-тренувальному полігоні Чернігівських міських електромереж.

Основна мета конкурсу – підвищення рівня професійної підготовки працівників підприємства, безпечної організації робіт, перевірка знань та практичних навичок виконання робіт.

Відповідно до програми заходу бригад шести районів електромереж Чернігівщини виконували завдання по звільненню потерпілого від дії електричного струму, монтажу відгалуження до вводу в будівлю (споруду) із застосуванням самоутримних ізольованих проводів, гасіння місця займання паливно-мастильних матеріалів

Також одним з етапів змагання була оцінка теоретичних знань персоналом нормативних документів з охорони праці, технології робіт, пожежної безпеки, надання першої домедичної допомоги.

У підсумку суддями конкурсу були відмічені гідні виступи і високий професійний рівень команд, бригади-переможці були нагороджені почесними відзнаками.

За словами представників Управління Держпраці у Чернігівській області, кожен член бригади відповідальний не тільки за якість проведених робіт, але також за безпеку і дії своїх колег. Для цього постійне удосконалювання теоретичних знань і профмайстерності є для працівника вкрай актуальним завданням. Тому лідерство в цьому конкурсі є почесним, воно дає команді-переможцю статус не тільки самого висококваліфікованого колективу енергетиків на підприємстві, а й самого дисциплінованого у питаннях охорони праці і промислової безпеки.

 

Проведено чергове засідання колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 28 вересня 2018 року відбулося засідання колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 28 вересня 2018 року відбулося засідання колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області.

На розгляд членів Колегії було винесено п’ять питань: стан виконання заходів по усуненню порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, виявлених під час планової перевірки Спільного підприємства «Каштан Петролеум ЛТД», яка здійснювалася у період з 23 липня по 03 серпня 2018 року; хід усунення порушень, які було виявлено під час планової перевірки Чернігівського міжрайонного управління водного господарства; стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ТОВ «Сантехмонтаж-Чернігів» (інспекційне відвідування від 05.09.2018); стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Дочірнього підприємства «Чернігів-Сантехмонтаж» та стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів».

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління Колегія визнала відповідну проведену роботу у спільному підприємстві «Каштан Петролеум ЛТД» та у Чернігівському міжрайонному управлінні водного господарства недостатньою, а у ТОВ «Сантехмонтаж-Чернігів», ДП «Чернігів-Сантехмонтаж» і ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» – незадовільною.

За кожним із розглянутих пунктів члени Колегії прийняли відповідні рішення, про виконання яких керівники запрошених підприємств мають проінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

 

 

 

 

 

До уваги лабораторій, що проводять гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища

Наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2018 року № 784/1012, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня за № 905/32357 затверджено Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу. Наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2018 року № 784/1012, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня за № 905/32357 затверджено Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Атестація лабораторій є складовою системи забезпечення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та проводиться з метою забезпечення ефективності дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

 

Прийом та реєстрація документів для визнання лабораторії атестованою здійснюється відділами з питань гігієни праці Головних управлінь (Управлінь) Держпраці та передбачає наступні етапи:

1. Приймання документів та їх реєстрація в журналі обліку заяв (додаток 6).

2. Перевірка документів на комплектність:

- заява про визнання лабораторії атестованою на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (додаток 1);

- перелік факторів виробничого середовища та трудового процесу, які будуть досліджуватися лабораторією (додаток 2);

- відомості про засоби вимірювальної техніки для виконання досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (додаток 3);

- відомості про придбання лабораторією реактивів для дослідження відповідних факторів виробничого середовища і трудового процесу;

- відомості про кадрове забезпечення лабораторії (додаток 4);

- копії документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями, в яких розміщується лабораторія.

 

У разі, якщо лабораторія акредитована Національним агентством з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій», приймається лише заява та копія атестата про акредитацію.

 

Перевірка документів здійснюється у день внесення відповідного запису до журналу.

 

У разі прийняття рішення про залишення документів без розгляду у зв’язку з виявленням  порушень вимог Порядку, у строк не пізніше 5 робочих днів з дати їх реєстрації в журналі, Управління Держпраці письмово повідомляє уповноваженого представника лабораторії (фізичну особу-підприємця) та повертає повний комплект документів із зазначенням підстав у спосіб, визначений у заяві.

 

Лабораторія не може бути атестованою та внесеною до інформаційного переліку, якщо:

- документи, зазначені у пунктах 5,6 Порядку, оформлено з порушенням встановлених Порядком вимог (при поверненні зазначається назва документа та детально описується виявлене у ньому порушення);

- подано неповний комплект документів (при поверненні зазначається назва відсутнього документа).

 

Якщо після прийняття документів, зазначених у пунктах 5,6 Порядку, та аналізу на їх відповідність та комплектність Управлінням Держпраці приймається позитивне рішення, забезпечується передача таких документів до Держпраці для формування інформаційного переліку (не пізніше 2-х робочих днів з дати реєстрації у журналі).

 

Передача документів здійснюється разом із супровідним листом та описом із зазначенням кількості аркушів та сторінок. Ведення інформаційного переліку атестованих лабораторій здійснюється Держпраці України.

 

Консультації з питання атестації лабораторій  можна отримати у відділі з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області, за адресою:

м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, каб. 900, тел. (0462) 675-548, каб. 704 тел. (0462) 675382.

У Чернігові обговорили стан заборгованості із виплати зарплати та роботу з легалізації зайнятості

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 25 вересня 2018 року відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 25 вересня 2018 року відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення.

У заході взяв участь начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко. На засіданні також були присутні представники низки структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади: Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, обласного центру зайнятості, представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини та інші.

У рамках порядку денного учасники засідання розглядали результати моніторингових досліджень у сфері виплати заробітної плати, дотримання законодавства про працю в частині її своєчасної виплати, обговорили стан виплати заробітної плати в об’єднаних територіальних громадах та організацію упереджу вальних заходів для недопущення заборгованості з її виплати. Опрацювали також заходи, спрямовані на легалізацію робочих місць та заробітної плати, і наслідки нелегальної праці.

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко у своєму виступі проінформував присутніх про проведену Управлінням роботу, зазначивши, що з початку поточного року інспекторами праці здійснено 246 контрольних заходів, за результатами яких встановлено використання 40 роботодавцями найманої праці 313 осіб без належного оформлення трудових відносин. Також з початку року посадовцями Управління прийнято рішення про накладення фінансових санкцій за статтею 265 КЗпП України відносно 24 суб’єктів господарювання за фактом використання ними нелегальної найманої праці 222 осіб на загальну суму 24,8 млн гривень.

 

Також він підкреслив, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» фахівцями Управління спільно з представниками територіальних органів ДФС, Пенсійного фонду України, Держархбудінспекції, Національної поліції, та органів місцевого самоврядування проведено понад 44 заходи інформаційно-роз’яснювального характеру із суб’єктами господарювання області.

Крім того, Сергій Дорошенко акцентував увагу учасників засідання на пріоритетних напрямках подальшої роботи Управління, серед яких, зокрема, комплексний аналіз ситуації на ринку праці і причин нелегальної зайнятості, посилення превентивної, інформаційно-роз’яснювальної роботи, посилення заходів контролю за додержанням законодавства про працю.

Підсумовуючи свій виступ, начальник Управління Держпраці у Чернігівській області закликав голів виконавчих органів місцевих рад та об’єднаних територіальних громад активізувати роботу по визначенню чисельності інспекторів праці у громадах та внесенню належних змін до штатних розписів для забезпечення ефективної реалізації децентралізації повноважень з нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Триває перевірка Добрянського лісгоспу

На Чернігівщині відповідно до плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернігівській області на 2018 рік триває планова перевірка ДП «Добрянське лісове господарство». На Чернігівщині відповідно до плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернігівській області на 2018 рік триває планова перевірка ДП «Добрянське лісове господарство».

У ході проведення перевірки державними інспекторами Управління були виявлені пошкодження знімних вантажозахоплюючих органів вантажопідіймальних кранів, які були усунуті під час перевірки. Також було виявлено, що працівники, які обслуговують вантажопідіймальні машини та механізми, обладнання, що працює під тиском, не в повному обсязі пройшли навчання на НПАОП 0.00-1.81-18 та 0.00-1.80-18, затверджених у 2018 році.

Крім того, фахівці Управління провели з посадовими особами та працівниками підприємства інструкторсько-методичне заняття стосовно правил з охорони праці під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою кабельного крану.

За підсумками перевірки Управлінням Держпраці у Чернігівській області будуть видані відповідні розпорядчі документи, посадові особи та працівники підприємства, які допустили порушення, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

 

 

Питання охорони праці і трудового законодавства обговорили з керівниками пенітенціарних служб

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні наукового семінару для керівників Управлінь пенітенціарних служб з 14 областей України, який проводився у місті Чернігові 21 вересня на базі Академії Державної пенітенціарної служби. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні наукового семінару для керівників Управлінь пенітенціарних служб з 14 областей України, який проводився у місті Чернігові 21 вересня на базі Академії Державної пенітенціарної служби.

У рамках заходу представники Управління опрацювали з учасниками ряд актуальних на сьогодні питань у сфері охорони праці і промислової безпеки, законодавства про працю. Зокрема, надали присутнім роз’яснення стосовно проведення процедури застосування фінансових санкцій за порушення трудового законодавства, розповіли про переваги укладання строкових договорів засудженими замість цивільно-правових договорів. Обговорили також і вимоги діючого законодавства щодо умов оплати праці, правильності нарахування заробітної плати, виплати заробітної плати засудженим.

Крім того, фахівці Управління довели учасникам семінару останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювали питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення.

Наприкінці зустрічі керівники Управлінь пенітенціарних служб мали змогу поставити посадовцям Управління запитання, отримати кваліфіковані роз’яснення і практичні поради стосовно тих чи інших ситуацій, з якими вони стикаються у своїй професійній діяльності.

Проведено семінар-нараду для працівників обласного онкодиспансеру

До Управління Держпраці у Чернігівській області звернулося керівництво Чернігівського обласного онкологічного диспансеру з проханням про надання консультативної допомоги у проведенні первинної атестації робочих місць за умовами праці та визначення факторів виробничого процесу, що впливають за стан здоров’я працівників. До Управління Держпраці у Чернігівській області звернулося керівництво Чернігівського обласного онкологічного диспансеру з проханням про надання консультативної допомоги у проведенні первинної атестації робочих місць за умовами праці та визначення факторів виробничого процесу, що впливають за стан здоров’я працівників.

Фахівці Управління провели відповідний семінар-нараду для лікарів, лаборантів, медичних сестер та інженерно-технічного персоналу відділення променевої терапії медичного закладу.

У рамках зустрічі посадовці розповіли учасникам про особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, опрацювали питання оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам. Розглянули приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

Окремо присутні обговорили питання організації у медичному закладі роботи з профілактики професійних захворювань, у тому числі, туберкульозу, вжиття відповідних заходів.

Крім того, присутнім було доведено вимоги діючого законодавства стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці, надано роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Були проаналізовані деякі проблемні питання у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювалися питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Порушувалися і питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

 

Наприкінці семінару-наради був виділений час для спілкування медиків з фахівцями Управління у форматі «питання-відповідь», надання практичних порад і рекомендацій стосовно тих чи інших проблемних питань у сфері умов та гігієни праці, що виникають у роботі закладу.

Фахівці Управління надали агропідприємству роз’яснення з питань гігієни праці

За заявкою керівництва ТОВ «Ресурс Агро» Прилуцького району, яке працює у сфері сушіння й обробки зернових, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели визначення категорії працівників підприємства, які підлягають періодичному медичному огляду. За заявкою керівництва ТОВ «Ресурс Агро» Прилуцького району, яке працює у сфері сушіння й обробки зернових, посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели визначення категорії працівників підприємства, які підлягають періодичному медичному огляду.

Відповідно до пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, визначення категорії працівників проводилось за участю інженера з охорони праці підприємства та уповноваженої працівниками особи.

Під час роботи були розглянуті карти умов праці, протоколи лабораторних досліджень умов праці, протоколи важкості і напруженості трудового процесу, проведено визначення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища. Уточнювалися умови праці в залежності від технологічного процесу та місця розташування робочого місця.

Крім того, представники Управління відповідали на поставлені працівниками підприємства запитання, надавали відповідні практичні рекомендації, зокрема, щодо проходження попередніх (при влаштуванні на роботу) та періодичних медичних оглядів.

За результатами проведеної роботи лікарем з гігієни праці Управління було складено Акт визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду у 2018 році. Інженеру з охорони праці надана консультативна допомога по складанню списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, а також поради і роз’яснення стосовно поліпшення умов праці на підприємстві, профілактики професійних захворювань.

Комісії з проведення медоглядів Чернігівської міської лікарні № 1 надано консультативну допомогу

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області консультували комісію з проведення медичних оглядів Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області консультували комісію з проведення медичних оглядів Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради.

Під час зустрічі, відповідно до пунктів 2.9, 2.17 та 2.24 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, посадовці надали членам комісії роз’яснення і практичні поради стосовно складання плану-графіку проведення медичних оглядів, оформлення заключного акту за результатами періодичного медичного огляду працівників та складання оперативної інформації за результатами проведення попереднього (періодичних) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці за формою, зазначеною у додатку 10 Порядку.

Під час проведення зустрічі працівники відділу з питань гігієни праці Управління неодноразово наголошували на посиленні контролю за неухильним дотриманням працівниками закладу вимог відповідних законодавчих і нормативно-правових актів.

 

Крім того, відповідаючи на запитання медиків, фахівці Управління надали відповідні методичні рекомендації стосовно поліпшення умов праці на підприємстві та профілактики професійних захворювань.

Проведено черговий цикл інформаційно-роз’яснювальних заходів на підприємствах області

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Так, упродовж серпня й на початку вересня поточного року були проведені семінари- наради з колективами ПрАТ «Чернігівська картонажно-поліграфічна фабрика», ТОВ ВКФ «Явір-2», ТОВ «Планета-Інкс», ДП «Ніжинське лісове господарство», КП «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міської ради, ТОВ «Нікта Флеш», ПАТ «ПВК «Десна», ТОВ «Пассервіс-Люкс», ПП «СТВ», КП «Деснянське» Чернігівської міської ради, ТОВ «Сівертекс», ПАТ «Сан ІнБев Україна» та інших.

Під час зустрічей посадові особи Управління доводили останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Проводили аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювали питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушували питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

Розглядали також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

У режимі дискусії розглядали приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

Одночасно у рамках семінарів-нарад обговорювалися актуальні питання охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, фахівці Управління інформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області у 2018 році, доводили вимоги безпеки під час експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, інструментів та пристроїв, вимоги «Правил охорони праці під час зварювання металів» (НПАОП 28.52-1.31-13), «Правил охорони праці під час газоелектричного, контактного, кисневого та плазмового різання металів» (НПАОП 28.0- 1.35-14). Працівникам підприємств надавалися роз’яснення Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, Правил безпеки систем газопостачання, Положення про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків; громадських будівель, підприємств побутового та комунального господарства тощо.

Надаючи роз’яснення, фахівці Управління звертали увагу працівників підприємств на неухильне дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, на посилення контролю керівників за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводили юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства тощо.

Проведено нараду Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулася нарада Управління Держпраці у Чернігівській області з питань здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю та запобігання проявам корупції. У приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулася нарада Управління Держпраці у Чернігівській області з питань здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю та запобігання проявам корупції.

Відкриваючи нараду, начальник Управління Сергій Дорошенко зазначив, що на сьогодні серед напрямків роботи Держпраці пріоритетними залишаються питання детінізації трудових відносин, легалізації і своєчасності оплати праці, оптимізація превентивної роботи.

У рамках порядку денного заходу учасники опрацювали низку нагальних питань, зокрема, порядок формування єдиних справ розпорядчих документів, що приймаються під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) та наповнення Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Так, були актуалізовані й закріплені вимоги наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2017 № 961 «Про затвердження Порядку формування єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», обговорено вимоги стосовно внесення розпорядчих документів до єдиної справи і їх вилучення, порядку й термінів її зберігання тощо.

Окремим пунктом було питання запобігання проявам корупції та дотримання вимог антикорупційного законодавства. Головний спеціаліст з питань протидії корупції Андрій Штанько нагадав посадовцям про відповідальність за вчинення корупційного правопорушення, розповів про реальний та потенційний різновиди конфлікту інтересів, шляхи його запобігання і врегулювання, звернув увагу присутніх на обмеження й заборони певних видів поведінки посадових осіб, одержання подарунків, сумісництва і суміщення, спільної роботи близьких осіб тощо. Учасники наради обговорили питання співпраці влади та громадськості у прийнятті рішень у сфері антикорупційної політики, а також опрацювали питання захисту осіб, які надають допомогу у запобіганні і протидії корупції.

Також з метою перевірки рівня обізнаності у питаннях державної антикорупційної політики та етики державного службовця, учасники наради пройшли тестове опитування на знання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині запобігання конфлікту інтересів.

 

Начальник Управління Сергій Дорошенко вкотре наголосив на неприпустимості корупційних проявів на державній службі і закликав докладати максимум зусиль у реалізації державної антикорупційної політики.

Під час наради учасники також були ознайомлені з результатами роботи Управління в частині легалізації праці, здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати та основні напрями поліпшення якості інспекційних відвідувань з цих питань. Були проаналізовані основні проблеми та недоліки під час здійснення контрольних заходів щодо дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та шляхи їх вирішення.

 

У другій частині наради інспектори опрацьовували практичні галузеві питання безпосередньо у відділах зі своїми керівниками у приміщенні Управління.

Трьом перевізникам доведеться сплатити 781 тисячу 830 гривень штрафних санкцій

На Чернігівщині робочою групою у складі фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Головного Управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області та Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України проведено інспекційні відвідування трьох суб’єктів господарювання сфери пасажирських перевезень. На Чернігівщині робочою групою у складі фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Головного Управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області та Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України проведено інспекційні відвідування трьох суб’єктів господарювання сфери пасажирських перевезень.

У ході відвідувань було виявлено 7 осіб без документального підтвердження щодо офіційного оформлення з ними трудових відносин, що є порушенням частини 3 статті 24 КЗпП України.

  

За результатами контрольних заходів будуть винесені приписи на усунення виявлених порушень, при цьому матеріали інспектувань будуть направлені до правоохоронних органів щодо притягнення роботодавців до кримінальної відповідальності за ст. 172 Кримінального Кодексу України.

  

 

Крім того, Управлінням Держпраці у Чернігівській області наразі приймається рішення про накладення фінансових санкцій на вказаних суб’єктів господарювання відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України за допуск 7 працівників без належного оформлення трудових відносин загальною сумою 781 тисяча 830 гривень.

 

Проведено засідання колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 31 серпня 2018 року відбулося засідання колегії Управління, під час якого розглядалися наступні питання: про стан промислової безпеки та охорони праці в ПрАТ «Чернігівський цегельний завод № 3» за результатами планової перевірки, яка проводилась в період з 19.07.2018 по 25.07.2018; про стан промислової безпеки та охорони праці в ТОВ «Промінвестбуд Славутич» за результатами планової перевірки, яка проводилась в період з 05.07.2018 по 09.07.2018; про стан промислової безпеки та охорони праці в ТОВ «Торговий дім «РАТІБОР» за результатами планової перевірки, яка проводилась в період з 27.03.2018 по 30.03.2018; про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконний комбінат «Чексіл» та про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Акціонерного товариства «Готель «Градецький».

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління члени Колегії вирішили визнати недостатніми роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці у ПрАТ «Чернігівський цегельний завод № 3», роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці у ТОВ «Промінвестбуд Славутич» та роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці у ТОВ «Торговий дім «РАТІБОР».

Роботу щодо вжиття заходів, направлених на усунення порушень законодавства про працю та повну ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати у ПрАТ «Камвольно-суконний комбінат «Чексіл» і у АТ «Готель «Градецький» колегія Управління визнала незадовільною.

За кожним із розглянутих пунктів члени Колегії прийняли відповідні рішення, про виконання яких керівники запрошених підприємств мають проінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

 

 

Фахівці Управління взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху»

Представники Управління 2 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху» Представники Управління 2 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху»

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області 2 вересня взяли участь у бізнес-фестивалі «Разом до успіху», започаткованому минулого року у місті Чернігові.

Основною метою цього масштабного заходу є популяризація підприємництва в області, сприяння економічному розвитку регіону, встановлення економічних зв’язків між підприємствами споживачами, можливість підприємців заявити про наявні товари та послуги.

За програмою фестивалю Центральний парк культури та відпочинку було поділено на локації за тематичними напрямками. На території однієї з таких локацій розташовувалися інформаційні намети представників бізнесу та органів державної виконавчої влади, в тому числі і Управління Держпраці у Чернігівській області.

Фахівці Управління надавали всім відвідувачам свого намету консультації з питань законодавства про працю, доводили переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці для найманих працівників і роботодавців. Розповідали гостям фестивалю про визначену законодавством відповідальність роботодавців у разі виявлення незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю. У разі виникнення питань чи необхідності роз’яснень рекомендували звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області.

Крім того, користуючись великою кількістю присутніх на території Центрального парку культури та відпочинку суб’єктів господарювання, від фізичних осіб-підприємців до великих промислових виробників з усієї Чернігівщини, представники Управління Держпраці у Чернігівській області упродовж фестивалю відвідували їхні намети й місця розташування, роз’яснювали актуальні питання державного ринкового нагляду у виробничій сфері, доводили вимоги чинного законодавства з охорони праці стосовно виконання робіт з підвищеною небезпекою, порядку отримання відповідних дозволів, розповсюджували інформаційні матеріали, брошури й пам’ятки.

За словами начальника Управління Сергія Дорошенка, цей щорічний захід є для інспекторів слушною нагодою охопити консультативною, інформаційно-роз’яснювальною роботою якомога більше не тільки виробників-підприємців, а і пересічних громадян, бо як свідчить практика надання консультацій під час бізнес-фесту, саме ця категорія громадян є найбільш зацікавленою у питаннях дотримання роботодавцем трудових прав, створення безпечних умов праці тощо.

 

 

 

Нові роз’яснення щодо безоплатної видачі молока працівникам

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 1022-р «Про скасування, визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, деяких актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства» скасовано постанову Держкомпраці від 16 грудня 1987 №731/П13 «Про порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, які зайняті на роботах з шкідливими умовами праці».

 

Проте, відповідно до пункту 5 Переліку заходів та засобів з охорони праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 № 994, до заходів та засобів з охорони праці відноситься забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці» та колективного договору або угоди.

 

Хоча Порядок надання молока або інших рівноцінних харчових продуктів скасовано, вимоги щодо обов’язкового надання молока за роботу у важких та шкідливих умовах праці залишаються. Згідно зі статтею 166 Кодексу законів про працю України на роботах з шкідливими умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти. Також відповідно до статті 7 Закону України «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

 

У разі роз’їзного характеру роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором. Роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством.

 

Забезпечення працівників молоком – це встановлена законодавством норма. Молоко видається працівникам з метою зміцнення здоров’я і попередження професійних захворювань. Вживання молока сприяє підвищенню опору організму працівника дії токсичних речовин та фізичних факторів, які викликають порушення функції печінки, білкового і мінерального обміну, подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Молоко нормалізує обмінні процеси і функції організму і сприяє більш швидкому відновленню нормальної діяльності всіх систем життєзабезпечення людини.

 

З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442 в Україні врегульовано відносини між власником або уповноваженим ним органом і працівниками щодо реалізації прав на пільги і компенсації за роботу із шкідливими умовами праці.

 

Враховуючи вищезазначене, молоко або інші рівноцінні харчові продукти працівникам надаються, якщо за результатами атестації буде визначено, що умови праці працюючих будуть відноситися до важких та шкідливих умов праці та буде наявність на робочих місцях хімічних речовин. Обов’язково пільги та компенсації, які надаються працівникам, повинні бути внесені до колективного договору. При цьому, при визначенні права працівників на безкоштовне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів слід керуватися Переліком хімічних речовин, при роботі з якими у профілактичних цілях рекомендовано вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, який затверджено Міністерством охорони здоров’я СРСР від 04.11.1987 за № 4430-87, і який на теперішній час залишається чинним.

 

Керівникам ТОВ «ПК «ПОЖМАШИНА» надано консультації з питань гігієни праці

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання практичної допомоги з галузевих питань підприємствам, установам і організаціям Чернігівщини. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання практичної допомоги з галузевих питань підприємствам, установам і організаціям Чернігівщини.

Цього разу керівництво ТОВ «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ПОЖМАШИНА» Прилуцького району запросило фахівця Управління Держпраці у Чернігівській області на підприємство для проведення визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду.

 

Визначення категорії працівників проводилось за участю інженера з охорони праці підприємства та уповноваженої працівниками особи відповідно до пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246.

     

Під час роботи були розглянуті карти умов праці, протоколи лабораторних досліджень умов праці, протоколи важкості і напруженості трудового процесу, проведено визначення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища. Уточнювалися умови праці в залежності від технологічного процесу та місця розташування робочого місця.

 

Інженеру з охорони праці надана консультативна допомога по складанню списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам та  практичні поради і роз’яснення стосовно поліпшення умов праці на підприємстві, профілактики професійних захворювань. За результатами проведеної роботи лікарем з гігієни праці Управління складено Акт визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду у 2018 році.

На Чернігівщині проведено низку інспекційних відвідувань з метою виявлення нелегальної праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у серпні поточного року провели низку інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання, що здійснюють транспортні пасажирські перевезення у місті Прилуки Чернігівської області.

 

Цього разу інспекторів праці супроводжувала знімальна група місцевого телебачення.

 

Відеосюжет телекомпанії «Прилуки» і телеканалу «ТІМ» можна подивитися тут.

Чернігівщина відзначила День Незалежності України

Керівництво Управління Держпраці у Чернігівській області взяло участь в урочистих заходах, які проводилися у місті Чернігові з нагоди 27-ї річниці Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності біля пам’ятнику Т.Г.Шевченку на Валу. Керівництво Управління Держпраці у Чернігівській області взяло участь в урочистих заходах, які проводилися у місті Чернігові з нагоди 27-ї річниці Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності біля пам’ятнику Т.Г.Шевченку на Валу.

Після вітальних виступів та хвилини мовчання за участю керівництва області й міста Чернігова, представників органів державної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, духовенства, представників громадськості та засобів масової інформації була проведена урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзарю.

 

 

Шановні колеги!

Від усього серця вітаю вас із найголовнішими національними святами – Днем Державного Прапора і Днем Незалежності України! Святами єднання, вірності своєму народові, незмінності наших вікових прагнень до вільного життя на вільній землі. Від усього серця вітаю вас із найголовнішими національними святами – Днем Державного Прапора і Днем Незалежності України! Святами єднання, вірності своєму народові, незмінності наших вікових прагнень до вільного життя на вільній землі.

Так завжди було й буде: кожен з нас день у день своїми словами і вчинками створює історію свого життя. І з кожної такої особистої життєвої «піщинки» складається великий, славетний літопис народу.

 

Тож нехай потужне джерело вашого таланту і натхнення, незламний оптимізм і творча енергія будуть прикладом служіння Україні, примножують її славу, наповнюють її сторінки процвітанням та благополуччям. Нехай ці свята несуть у вашу оселю щастя й добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов!

 

У цей день я вітаю усіх вас, хто своїми діями докладається до нашої спільної справи – розбудови нової європейської держави України. Сьогодні наше завдання, завдання усіх громадян України – зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, докласти максимум наших зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту України.

 

Вірю, що цей день принесе нам світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до процесів державотворення на нашій землі. І нехай мрія про краще майбутнє окриляє усіх нас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної, незалежної, демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

 

Зі святом! З Днем Державного Прапора і Днем Незалежності України!

 

Україна – понад усе!

                                                                                                      Начальник

                                                                                                      Управління Держпраці

                                                                                                      у Чернігівській області

                                                                                                      С. Дорошенко

 

У Чернігівській обласній лікарні проведено семінар-нараду для працівників медичних закладів

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з фахівцями Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації провели на базі Чернігівської обласної лікарні семінар-нараду для працівників медичних закладів області стосовно взаємодії з питань державного ринкового нагляду та організації роботи з охорони, умов праці, порядку проведення медичних оглядів працівників, додержання законодавства про працю. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з фахівцями Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації провели на базі Чернігівської обласної лікарні семінар-нараду для працівників медичних закладів області стосовно взаємодії з питань державного ринкового нагляду та організації роботи з охорони, умов праці, порядку проведення медичних оглядів працівників, додержання законодавства про працю.

До участі у заході були залучені представники комунальних закладів та установ охорони здоров’я Чернігівської обласної ради, Чернігівської міської ради, центральних районних і міських лікарень, районних і міських центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У рамках порядку денного фахівці Управління опрацювали з учасниками актуальні на сьогодні питання державного ринкового нагляду у сфері охорони здоров’я, окреслили головні цілі й завдання, розповіли про діяльність Управління Держпраці у Чернігівській області у цьому напрямку, наголошуючи на важливості забезпечення ефективної співпраці органів місцевого самоврядування, медичних закладів, органів Держпраці та роботодавців Чернігівської області для зниження рівня невиробничого травматизму, скорочення виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах, в установах і організаціях.

 

 

Розповідаючи про ринковий нагляд безпосередньо у діяльності медичного закладу, представники Управління звернули увагу на законодавчі акти, якими визначаються механізми його здійснення, нагадали учасникам перелік видів нехарчової продукції, віднесених до сфери відповідальності Держпраці згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069. Вони зазначили, що відповідно до статті 7 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» споживачі (користувачі) мають право звертатись до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції. Звернення повинно бути оформлено відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» і може бути подано як окремою особою, так і групою осіб (колективне).

Також у ході семінару-наради посадовці довели присутнім актуальні питання легалізації заробітної плати і трудових відносин, окреслили пріоритетні на сьогодні завдання у сфері подоланні нелегальної праці, нагадали розміри фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства, а також роз’яснили новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

 

Були опрацьовані питання організації роботи з охорони праці в лікувальному закладі, зокрема, щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків.

Приділили увагу учасники заходу і дозвільним документам, що відносяться до компетенції органів Держпраці. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали представникам медичних закладів роз’яснення стосовно порядку їх отримання, довели останні зміни у чинному законодавстві, відповіли на поставлені запитання.

 

 

Крім того, у рамках порядку денного семінару-наради учасники розглянули особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці у закладах охорони здоров’я, обговорили повноваження атестаційної комісії, формування її складу, порядок надання пільг і компенсацій за шкідливі та важкі умови праці, шляхи реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Опрацювали питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, складання план-графіку проходження медогляду, заключного акту за результатами медичного огляду, підготовку оперативної інформації тощо.

 

 

Відвідувачам і колективу центру зайнятості надані роз’яснення трудового законодавства

Інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели профінформаційний семінар за темою «Легальна зайнятість» для відвідувачів і працівників Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели профінформаційний семінар за темою «Легальна зайнятість» для відвідувачів і працівників Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

Фахівці Управління довели переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, розповіли про соціальні гарантії працівника і визначену законодавством відповідальність роботодавців у разі виявлення незадекларованої праці, надали присутнім роз’яснення новацій у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю.

В ході семінару інспекторами неодноразово наголошувалося, що працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

 

Наприкінці заходу фахівці Управління надали вичерпні відповіді, роз’яснення та практичні поради на запитання, порушені учасниками, зокрема, стосовно деяких аспектів при працевлаштуванні на роботу осіб перед пенсійного віку, молодих матусь, відмов роботодавців при прийнятті на роботу оформляти трудові відносини, стосовно відповідальності роботодавця за затримку розрахунку при звільненні, застосування на практиці вимог статті 117 та ряду інших актуальних для себе питань.

Суб’єкту господарювання надано практичну допомогу у сфері гігієни праці

За заявкою керівництва КП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели визначення категорії працівників закладу, що підлягають періодичному медичному огляду. За заявкою керівництва КП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели визначення категорії працівників закладу, що підлягають періодичному медичному огляду.

Відповідно до пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, визначення категорії працівників проводилось за участю інженера з охорони праці підприємства та уповноваженої працівниками особи.

Під час роботи були розглянуті протоколи лабораторних досліджень умов праці, протоколи важкості і напруженості трудового процесу, проведено визначення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних  робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища. Уточнювалися умови праці в залежності від технологічного процесу.

За результатами проведеної роботи посадовими особами Управління складено Акт визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду у 2018 році, надані відповідні практичні поради і роз’яснення стосовно поліпшення умов праці на підприємстві та профілактики професійних захворювань.

Державні інспектори взяли участь у випуску тролейбусів на лінію КП «ЧТУ»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у контрольному випуску тролейбусів на лінію у комунальному підприємстві «Чернігівське тролейбусне управління». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у контрольному випуску тролейбусів на лінію у комунальному підприємстві «Чернігівське тролейбусне управління».

Державні інспектори провели огляд салонів тролейбусів, звертаючи увагу на необхідність оновлення написів у салонах автобусів, які інформують пасажирів про місце розміщення аварійних виходів, аптечок та вогнегасників, а також на оновленні рифленої поверхні на підніжках та спеціальних площадках тролейбусів. Були перевірені шляхові листи, документація на маршрути, зв’язок з диспетчером тощо.

За результатами роботи було складено акт контрольного випуску тролейбусів на лінію з переліком виявлених порушень для відповідного реагування посадовими особами КП «ЧТУ».

Зазначений акт буде розглядатися на черговому засіданні комісії з оперативного контролю по розгляду результатів поточного контролю охорони праці і безпеки руху на підприємстві.

Упродовж заходу посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області неодноразово наголошували на посиленні контролю за дотриманням належного технічного стану транспортних засобів перед виїздом на лінію та після повернення з неї, на неухильному додержанні вимог особистої безпеки під час роботи водіїв та кондукторів на маршрутах.

Триває перевірка атракціонної техніки Центрального парку культури та відпочинку міста Чернігова

У місті Чернігові державними інспекторами Управління Держпраці у Чернігівській області проводиться планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки КП «Центральний парк культури та відпочинку». У місті Чернігові державними інспекторами Управління Держпраці у Чернігівській області проводиться планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки КП «Центральний парк культури та відпочинку».

Фахівцями Управління перевіряються питання додержання працівниками вимог електробезпеки під час експлуатації атракційної техніки, зокрема, такої, що може нести загрозу відвідувачам парку, перевіряються умови безпеки експлуатації атракціонів з підвищеною небезпекою, навчання операторів атракціонів тощо. Особлива увага при цьому приділяється працездатності приладів безпеки, кріплень та стану металоконструкцій.

Не обходять увагою державні інспектори і питання наявності експлуатаційної документації, зокрема, у ході перевірки встановлено, що дані, зазначені в деклараціях відповідності матеріально-технічної бази атракційної техніки, повністю відповідають фактичним умовам її експлуатації і технічному стану. Також було встановлено, що атракціони до пуску в експлуатацію, наприкінці квітня цього року, пройшли експертне обстеження (технічне діагностування), за підсумками якого вони були визнані такими, що можуть бути допущеними до подальшої експлуатації.

Втім, перевірка має за мету не тільки виявлення порушень. Під час проведення перевірки державні інспектори надають необхідні практичні роз’яснення та консультації щодо дотримання вимог діючого законодавства та нормативно-правових актів.

За результатами планової перевірки буде складено відповідний акт, видані обов’язкові до виконання приписи. У разі виявлення порушень, працівники, які їх допустили, притягатимуться до адміністративної відповідальності.

 

Безпечне функціонування дитячих оздоровчих закладів – на особливому контролі державних інспекторів

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Профілактика виробничого травматизму і дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в оздоровчих закладах» для персоналу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова казка» КЗ «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради (с. Сапожків Хутір Новгород-Сіверського району).

 

Під час зустрічі йшлося про дотримання вимог безпеки у дитячих оздоровчих закладах, їхнє безпечне функціонування в період оздоровчої кампанії. Посадові особи Управління довели присутнім основні причини нещасних випадків та проаналізували стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях соціально-культурної сфери Чернігівської області з початку 2018 року, надали роз’яснення щодо вимог чинних законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці за наступними питаннями у контексті роботи закладів освіти.

Учасники заходу опрацювали питання проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, на запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань. Неодноразово підкреслювалося, що саме роботодавець є відповідальним за розробку, впровадження і ефективне функціонування системи управління охороною праці у закладі.

 

У ході семінару-наради державні інспектори закликали присутніх у разі виникнення будь-яких питань або ситуацій, що потребують кваліфікованої допомоги, звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області для отримання відповідних консультацій та роз’яснень. Це, у свою чергу, дозволить вчасно запобігати виникненню нещасних випадків, сприятиме безпечній та безперебійній роботі обладнання та устаткування оздоровчих закладів, його належний технічний стан.

 

Крім того, державні інспектори перевірили стан виконання приписів щодо усунення порушень, які були виявлені у закладі під час проведення попередніх позапланових перевірок 17 травня і 24 липня цього року. Так, керівництвом «Лісової казки» виявлені порушення були усунуті у повному обсязі, зокрема, на робочих місцях розміщені інструкції з охорони праці, працівники забезпечені засобами індивідуального захисту, проведені інструктажі з охорони праці, проведено ремонт дерев’яних конструкцій спортивного майданчику тощо.

Триває превентивна робота з колективами підприємств міста Чернігова

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Так, з початку серпня поточного року проведені семінари-наради з колективами ПАТ «ПВК «Десна» і ТОВ «Нікта Флеш».

 

Під час зустрічей посадові особи Управління доводили порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Проводили аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювали питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушували питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

Розглядали також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам, порядок надання оперативної інформації за результатами медоглядів.

У режимі дискусії аналізували приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам, опрацьовували питання профілактики професійних захворювань тощо.

Одночасно у рамках семінарів-нарад обговорювалися деякі актуальні питання охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, фахівці Управління інформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області у 2018 році, доводили вимоги безпеки під час зберігання хімікатів, лаків, фарб та зволожуючих розчинників (НПАОП 22.1-1.02.07), вимоги безпеки під час експлуатації пересувних газорізальних постів для газополум’яного обробітку металу, вимоги до зберігання, наповнення і обслуговування балонів зрідженого вуглеводневого газу та кисню.

Наприкінці кожної зустрічі учасники наголошували на необхідності посилення контролю за додержанням законодавства про працю, актуалізації роботи за напрямками, розглянутими під час семінарів-нарад, дякували представникам Управління за надану кваліфіковану допомогу.

 

 

У рамках боротьби з нелегальною працею інспектори праці провели флешмоб на вулицях Чернігова

«Легальна праця – запорука соціальних гарантій кожного громадянина України!» – під таким гаслом інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели флешмоб у центрі міста Чернігова. «Легальна праця – запорука соціальних гарантій кожного громадянина України!» – під таким гаслом інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели флешмоб у центрі міста Чернігова.

Метою акції було привернення уваги містян до проблеми легалізації зайнятості та заробітної плати населення, популяризація негативного ставлення громадян до неоформлених трудових відносин і зарплат «у конверті».

Представники Управління розповідали громадянам про соціальні гарантії працюючої людини, про визначену законодавством відповідальність роботодавців у разі виявлення незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю, роздавали перехожим відповідні інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки У разі виникнення питань чи необхідності роз’яснень закликали звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Флешмоб інспекторів праці викликав у перехожих неабияку зацікавленість. Дехто підходив з уточнюючими запитаннями, хтось цікавився можливістю особистого прийому в Управлінні Держпраці у Чернігівській області. Було й кілька запитань від громадян щодо конкретних особистих ситуацій, пов’язаних із соціальними гарантіями і трудовими відносинами. Кожен отримував кваліфіковані роз’яснення й практичні поради.

Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз нагадує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, усі соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством України!

У Чернігові провели Фінал ІІ Всеукраїнських змагань бригад аварійних служб газорозподільних компаній

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко узяв участь у практичній частині Фіналу ІІ Всеукраїнських змагань аварійних служб газорозподільних компаній «Наша майстерність – ваша безпека!» яке проводилося у місті Чернігові на навчально-тренувальному полігоні ПАТ «Чернігівгаз». Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко узяв участь у практичній частині Фіналу ІІ Всеукраїнських змагань аварійних служб газорозподільних компаній «Наша майстерність – ваша безпека!» яке проводилося у місті Чернігові на навчально-тренувальному полігоні ПАТ «Чернігівгаз».

Цього року три бригади-переможці регіональних конкурсів – ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз» і ПАТ «Чернівцігаз» – демонстрували практичні навички з локалізації аварійних ситуацій та теоретичні знання. За перебігом змагань спостерігали керівники Регіональної газової компанії, ПАТ «Чернігівгаз», представники Укргазпрофспілки, журналісти всеукраїнських та обласних засобів масової інформації.

 

Спілкуючись з працівниками бригад-учасниць конкурсу, начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко підкреслив, що високий рівень професійних знань, вмінь та навичок займає у роботі бригад аварійно-диспетчерської служби життєво важливе місце. Крім того, він зазначив, що сьогодні кожен роботодавець зобов’язаний тримати курс на впровадження європейських систем та методик управління охороною праці для створення належних умов праці робітникам. Бо якими б вагомими не були виробничі результати, вони не зможуть компенсувати людині втраченого здоров’я, а тим більш життя.

 

У свою чергу, головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Євгеній Денисенко зауважив, що аварійні ситуації, які час від часу трапляються як у виробничій сфері, так і в побуті, на жаль, підтверджують вислів, що «газ, як і дорога, помилок не вибачає». Тому не лише вичерпні теоретичні знання, а й постійне, систематичне удосконалення практичних навичок, проведення тренувальних занять, відпрацювання умовних аварійних ситуацій є найважливішою складовою професіоналізму газовиків.

 

Обласний конкурс вальників лісу: без дотримання вимог безпеки майстерність неможлива

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, який проводився 03 серпня поточного року на базі виробничої дільниці ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» (с. Узруй Новгород-Сіверського району). Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, який проводився 03 серпня поточного року на базі виробничої дільниці ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» (с. Узруй Новгород-Сіверського району).

Основними завданнями конкурсу були оцінка якості дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт та відпрацювання практичних навичок працівниками лісових господарств.

 

Цього року у професійній майстерності змагалися вальники одинадцяти Державних лісових господарств області. Оцінювала роботу вальників кваліфікована суддівська колегія.

 

Перед початком заходу учасникам був проведений інструктаж з охорони праці, під час якого були доведені вимоги «Правил з охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», що регламентують безпечне виконання робіт, включених до програми конкурсу-змагання: звалювання дерев, відокремлення гілок, монтаж пильного ланцюга та інших.

 

У ході змагань посадові особи Управління стежили за дотриманням учасниками зазначених вимог безпеки, що, у свою чергу, впливало на підсумковий результат участі у конкурсі.

Аналіз зафіксованих під час заходу порушень вимог «Правил з охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», які допускалися вальниками лісу, показав, що найпоширенішими з них є пересування в режимі роботи двигуна, коли пильний ланцюг рухається, порушення безпеки під час заміни ланцюга, проведення відокремлення гілок рухом бензопили «на себе», не дотримання розмірів підпилку.

Наприкінці заходу всі типові порушення були проаналізовані та обговорені з учасниками. Організатори конкурсу-змагання підкреслили неприпустимість таких порушень під час виробничого процесу на підприємствах лісового господарства та лісової промисловості, а також наголосили на підвищенні контролю за дотриманням відповідних вимог діючого законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

Продовжується цикл засідань «круглих столів» з питань легалізації праці

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у черговому засіданні «круглого столу» за темою: «Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – один з важливих факторів соціальної стабільності в суспільстві», цикл яких був розпочатий у липні цього року за ініціативою Чернігівського обласного центру зайнятості. Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у черговому засіданні «круглого столу» за темою: «Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – один з важливих факторів соціальної стабільності в суспільстві», цикл яких був розпочатий у липні цього року за ініціативою Чернігівського обласного центру зайнятості.

Цього разу нагальні питання легальної праці обговорювалися у приміщенні Чернігівського міського центру зайнятості за участю керівництва Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад, представників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців міста.

 

Учасники розглядали ситуацію на ринку праці Чернігівщини, проблеми впливу нелегальної зайнятості і міграційних процесів на забезпечення потреб роботодавців у кадрах, опрацювали актуальні методи підвищення ефективності надання соціальних послуг роботодавцям, дискутували стосовно шляхів розв’язання проблем тіньових заробітних плат, обмінювалися думками стосовно умов розвитку підприємств та можливостей підвищення соціальних гарантій працівників тощо.

 

Інспектори праці довели присутнім інформацію про діяльність Управління Держпраці у Чернігівській області у цьому напрямку, окреслили пріоритетні на сьогодні завдання, які полягають у контролі за додержанням законодавства про працю в частині легалізації трудових відносин, у черговий раз звернули увагу роботодавців на розміри фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства, а також надали роз’яснення новацій у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

 

З відеосюжетом про засідання «круглого столу» на телеканалі «Новий Чернігів» можна познайомитися за посиланням:

https://newch.tv/news/news/item?id=12334

Проведено засідання колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 27 липня 2018 року відбулося засідання колегії Управління У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 27 липня 2018 року відбулося засідання колегії Управління

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 27 липня 2018 року відбулося засідання колегії Управління, під час якого розглядалися питання стану виконання заходів щодо усунення причин настання групового нещасного випадку (ДТП), який стався 17 березня цього року з працівниками ПОСП «Ічнянське», стану промислової безпеки та охорони праці на комунальному підприємстві «Чернігівське тролейбусне управління», а також стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Остерського виробничого управління житлово-комунального господарства.

 

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління члени Колегії вирішили роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці у ПОСП «Ічнянське» і у КП «Чернігівське тролейбусне управління» визнати недостатньою, а роботу щодо вжиття заходів, направлених на усунення порушень законодавства про працю та повну ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати в Остерському виробничому управлінні житлово-комунального господарства визнати незадовільною.

 

За кожним із розглянутих пунктів члени Колегії прийняли відповідні рішення, про виконання яких керівники запрошених підприємств мають проінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

Проведено семінар-нараду для представників суб’єктів господарювання міста Чернігова

У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи та з метою надання суб’єктам господарювання консультативної допомоги 30 липня фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з охорони праці і умов праці та впровадження ефективних способів дотримання законодавства про працю. У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи та з метою надання суб’єктам господарювання консультативної допомоги 30 липня фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з охорони праці і умов праці та впровадження ефективних способів дотримання законодавства про працю.

На захід були запрошені понад 30 відповідальних за стан охорони і умов праці представників підприємств, установ і організацій міста Чернігова.

У рамках роботи семінару-наради посадовці проінформували учасників про стан умов праці на підприємствах Чернігівської області, розповіли про особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці, про порядок і терміни її проведення, довели юридичні наслідки за не проведення атестації робочих місць.

Учасники опрацювали питання порядку надання пільг і компенсацій за шкідливі та важкі умови праці, розглянуто процедуру оформлення трудових відносин відповідно до пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295.

Також були порушені деякі актуальні питання вимог ринкового нагляду до засобів індивідуального захисту. Так, фахівці Управління звернули увагу представників підприємств на те, що придбання засобів індивідуального захисту має здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства за умови, якщо ці засоби мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761. Роз’яснили присутнім і правила застосування знаку відповідності технічним регламентам.

Наприкінці семінару-наради державні інспектори нагадали учасникам, що лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені особи, потерпілі внаслідок нещасних випадків, упродовж доби мають надіслати Управлінню Держпраці у Чернігівській області письмове повідомлення за встановленою формою. Також повідомляється і про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання або користування нехарчовою продукцією.

Стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області

Станом на 20 липня поточного року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено 462 контрольні заходи, у тому числі, 42 інспекційних відвідування 29 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму 17 млн 333,3 тис. грн, з них 8 повторних інспекційних відвідувань підприємств-боржників щодо стану виконання припису. Станом на 20 липня поточного року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено 462 контрольні заходи, у тому числі, 42 інспекційних відвідування 29 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму 17 млн 333,3 тис. грн, з них 8 повторних інспекційних відвідувань підприємств-боржників щодо стану виконання припису.

Контрольними заходами виявлено 837 фактів порушень законодавства про працю (з них 469 – з питань оплати праці), на усунення яких та недопущення в подальшому, керівникам підприємств, установ та організацій області видано 304 приписи (з них 36 – керівникам підприємств-боржників). На винних посадових осіб та роботодавців складено 171 протокол про адміністративні порушення за статтями 41, 188-1, 1886 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з яких 19 протоколів – відносно керівників підприємств-боржників (з них 5 – за статтею 1886 КУпАП та 2 – за частиною 1 статті 41 КУпАП, у зв’язку з відмовою правоохоронних органів відкривати кримінальне провадження по справі невиплати заробітної плати).

 

Судами винесено 140 рішень, з них 109 – стосовно накладення штрафних санкцій на суму понад 57 тис. грн (у тому числі, 11 судових рішень відносно керівників підприємств-боржників на загальну суму 5,1 тис. гривень).

 

Матеріали 41 контрольного заходу (у тому числі, відносно 21 контрольного заходу підприємств-боржників) передано до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 175 та статтею 172 Кримінального Кодексу України.

 

На виконання приписів інспекторів праці виплачено 16 млн 531,1 тис. грн заборгованості із виплати заробітної плати 1570 найманим працівникам.

 

Крім того, упродовж 2018 року Управлінням розглянуто 182 справи щодо застосування фінансових санкцій та винесені рішення про накладення штрафу у розмірі 13 млн 702 тис. 643 грн (з них 30 постанов відносно підприємств-боржників на загальну суму 312 тис. 732 грн), з яких 127 суб’єктами господарювання сплачено понад 900 тис. грн (з них 6 постанов відносно-підприємств боржників на суму 67 тис. 014 грн).

 

До органів державної виконавчої служби області упродовж 2016 – 2018 років направлено 85 постанов щодо стягнення у примусовому порядку фінансових санкцій із суб’єктів господарювання Чернігівщини на загальну суму 12 млн 142 тис. 420 грн (у тому числі, 50 постанов на загальну суму 9 млн 751 тис. 370 грн направлено у 2018 році), з них – 21 постанова відносно підприємств-боржників на загальну суму 188 тис. 667 грн (у тому числі, 10 постанов по підприємствах-боржниках на загальну суму 80 тис. 700 грн направлено у 2018 році).

Стан заборгованості із виплати зарплати – у фокусі уваги

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 27 липня цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової. Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 27 липня цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

До участі у заході були запрошені представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади.

 

Цього разу члени тимчасової комісії розглядали ситуацію з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області і стан виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості із заробітної плати, шляхи їх реалізації державною виконавчою службою.

 

Обговорили також і перспективи погашення боргів із заробітної плати на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати по зазначеним підприємствам, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

Працівникам підприємств Корюківщини надано консультативну допомогу з питань легалізації праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальний захід для керівників і працівників ТОВ «Корфад» (м. Корюківка) та представників ряду фізичних осіб-підприємців Корюківського району. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальний захід для керівників і працівників ТОВ «Корфад» (м. Корюківка) та представників ряду фізичних осіб-підприємців Корюківського району.

Інспектори праці надали присутнім роз’яснення новацій у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю, довели переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, розповіли про соціальні гарантії працівника і визначену законодавством відповідальність роботодавців у разі виявлення незадекларованої праці.

Під час заходу учасники мали змогу поставити фахівцям Управління актуальні для себе питання у сфері дотримання законодавства про працю, легалізації заробітної плати, адміністративних послуг, що надаються Управлінням і отримати кваліфіковану консультативну допомогу, практичні поради й рекомендації стосовно вирішення тієї чи іншої ситуації.

Також працівники отримали відповідні інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені фахівцями Управління.

Упродовж спілкування неодноразово підкреслювалося, що питання легалізації зайнятості і заробітної плати є на сьогодні вкрай актуальним і потребує консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін - роботодавців, працівників, органів влади. Лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.