UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Пам’ятка про безпечне функціонування дитячих оздоровчих закладів у 2019 році

З настанням оздоровчого періоду для запобігання травматизму, створенню належних та безпечних умов функціонування оздоровчих закладів представники Управління Держпраці у Чернігівській області беруть участь в перевірках підготовки оздоровчих таборів, санаторіїв до оздоровчого періоду в складі відповідних комісій, а також за особистими зверненням керівництва оздоровчих закладів. З настанням оздоровчого періоду для запобігання травматизму, створенню належних та безпечних умов функціонування оздоровчих закладів представники Управління Держпраці у Чернігівській області беруть участь в перевірках підготовки оздоровчих таборів, санаторіїв до оздоровчого періоду в складі відповідних комісій, а також за особистими зверненням керівництва оздоровчих закладів.

З метою поліпшення організації профілактичної роботи, попередження травматизму та організації і проведення безпечного оздоровлення та відпочинку дітей Управління нагадує:

 

Орієнтовний перелік документів, які повинні бути в оздоровчому закладі:

Довідка ЄДРПУ (свідоцтво про державну реєстрацію)

Статут підприємства

Наказ про призначення відповідальних осіб за стан охорони праці в підрозділах

Програма вступного інструктажу

Штатний розпис

Перелік інструкцій з охорони праці

Журнал реєстрації інструкцій з охорони праці

Журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці

Журнал вступного інструктажу з питань охорони праці

Журнали інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Експлуатаційні документи на обладнання

Документи, що підтверджують навчання посадових осіб та працівників з питань охорони праці

Журнал обліку видачі спецодягу та інших засобів індивідуального захисту

Наявність документів про проходження медоглядів

 

Стан території та санітарно-побутових приміщень:

Огородження території, встановлення попереджувальних знаків.

Наявність на в’їзді на територію оздоровчого закладу схематичного плану (схеми) руху транспортних засобів та працівників з показом дозволених та заборонених напрямків, поворотів, зупинок, виїздів, в’їздів.

Відсутність не закритих оглядових люків водопровідних і каналізаційних систем.

Задовільний стан кріплення вертикальних пристроїв(труб, вишок та ін.) засобів наочної агітації, що знаходяться на висоті.

Відсутність сухих і надламаних гілок та дерев.

Належний стан освітлення території оздоровчого закладу в темний час доби, особливо пішохідних доріжок, між будівлями і спорудами.

Відповідність санітарно-побутових приміщень вимогам діючих норм і правил з охорони праці (лазні, душові, санвузли).

Наявність медичного пункту.

При наявності харчоблоку – стан його утримання, обслуговування і нагляду здійснювати відповідно до правил охорони праці для підприємств громадського харчування.

При наявності пральні – стан утримання, обслуговування і нагляду за устаткуванням і пристроями здійснювати згідно з правилами охорони праці під час експлуатації пралень та лазень.

При використані в закладі природного газу для опалення та в харчоблоці - дотримання правил безпеки систем газопостачання.

При наявності в закладі персональних комп’ютерів здійснювати контроль стану виконання вимог до влаштування, обладнання та безпечної їх експлуатації згідно з правилами безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

При наявності на території оздоровчого закладу дитячих розважальних атракціонів експлуатацію організувати згідно з правилами будови безпечної експлуатації атракціонної техніки. Спортивні майданчики, які обладнані спортивним інвентарем, мають право експлуатуватись за умови проведення випробування обладнання, відсутності дерев, парканів на відстані 2 м, при наявності медичної аптечки з інструкцією по наданню допомоги, відсутності повітряних ліній електропередач.

 

Вимоги безпеки на воді:

1. Наявність паспорту на відкриття пляжу (місця масового відпочинку біля води), виданого органом місцевої виконавчої влади.

2. Наявність паспорту пляжу щодо обстеження (проводиться щорічно) дна акваторії водолазами й очищення від сторонніх предметів перед початком купального сезону, а також таких документів:

- акту водолазного обстеження дна акваторії пляжу;

- паспорту відповідної частини акваторії пляжу;

- акту про усунення перешкод з дна акваторії пляжу.

3. Наявність реєстрації всіх самохідних і несамохідних плавзасобів у встановленому порядку, щорічного проходження технічного огляду на предмет придатності їх до експлуатації.

4. Наявність на пляжі рятувальних постів, укомплектованих підготовленими рятувальниками і оснащених необхідним рятувальним майном з постійним  чергуванням.

 

Стан електробезпеки:

1. Наявність акту розмежування балансової належності електромережі між електропостачальною організацією і споживачем.

2. Наявність актів опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів.

3. Наявність протоколів вимірювань опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей і устаткування; опору ізоляції; перевірки повного опору петлі фаза-нуль.

4. Наявність графіка періодичного огляду, ремонту і чистки розподільчих електрощитових, щитків тощо.

5. Наявність індивідуальних засобів захисту від ураження електричним струмом.

6. Відсутність відкритих або пошкоджених електророзподільних щитів, електророзеток та некаліброваних плавких вставок на запобіжниках.

7. Наявність попереджуючих та забороняючих плакатів (написів).

8. Наявність електротехнічного персоналу та особи, відповідальної за електрогосподарство.

9. Штепсельні розетки, які встановлені в дитячих закладах, повинні мати захисні пристрої, які автоматично закривають гнізда штепсельної розетки.

10.Світильники повинні мати захисні ковпаки.

11. Двері приміщень електроустановок (щитів, збірок тощо) повинні бути постійно закриті на запірні пристрої (замки).

Чернігівщина долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки

Управління Держпраці у Чернігівській області долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки, який щороку проводиться у третій четвер травня з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави. Управління Держпраці у Чернігівській області долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки, який щороку проводиться у третій четвер травня з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави.

Працівники Управління сьогодні, 16 травня, як і більшість українців, прийшли на роботу у своїх кращих вишиванках, перетворюючи звичайний день на свято української єдності, національного духу, пам’яті свого роду й мудрості поколінь.

Відзначати Всесвітній день вишиванки вперше було запропоновано у 2006 році студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету, а вже упродовж наступних років свято набуло Всеукраїнського рівня. Згодом до нього почали долучатися українські діаспори у всьому світі.

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх українців із цим весняним святом і бажає всім здоров’я, миру й позитивного настрою!

 

Шануймо наші національні святині, історію і культуру своєї землі!

 

У Чернігові команди професійно-технічних закладів виборювали звання найвеселіших та найкмітливіших

У рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у Чернігові відбувся щорічний конкурс-вікторина з охорони праці серед команд професійно-технічних навчальних закладів міста Чернігова, який традиційно проводиться за ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області. У рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у Чернігові відбувся щорічний конкурс-вікторина з охорони праці серед команд професійно-технічних навчальних закладів міста Чернігова, який традиційно проводиться за ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області.

Цього року в конкурсі взяли участь три команди, які добре підготувались до найбільш очікуваного заходу до Дня охорони праці: Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту та Чернігівського професійного будівельного ліцею.

 

Виступи команд оцінювало журі, до складу якого увійшли представники Управління Держпраці у Чернігівській області, Чернігівського експертно-технічного центру Держпраці, Федерації профспілкових організацій Чернігівській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та ПАТ «Чернігівгаз».

 

Уболівальники – вчителі та студенти – як завжди, щиро підтримували команди своїх закладів, створюючи атмосферу свята і змагального азарту у глядацькій залі.

 

За рішенням журі цьогорічним володарем кубку переможця стала команда Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

 

За словами членів журі, головна мета цього конкурсу – зацікавити учнівську молодь нагальними проблемами у сфері охорони праці, сформувати правильне уявлення вимог безпечного виконання робіт у будь-якій галузі виробництва, у тому числі й тих, які опановують члени команд-учасниць, набути базових навичок охорони праці та промислової безпеки для майбутньої професійної діяльності.

 

За підсумками заходу команди отримали подарунки та подяки від організаторів.

 

Виробнича безпека – невід’ємна складова сільськогосподарських робіт

Упродовж березня-квітня цього року Управління Держпраці у Чернігівській області проводило системну роботу, спрямовану на попередження виникнення нещасних випадків в агропромисловому виробництві під час проведення весняно-польових робіт. Упродовж березня-квітня цього року Управління Держпраці у Чернігівській області проводило системну роботу, спрямовану на попередження виникнення нещасних випадків в агропромисловому виробництві під час проведення весняно-польових робіт.

Інформаційно-роз’яснювальні заходи організовувалися за різними напрямками наглядової діяльності та за участю соціальних партнерів, керівників підприємств, спеціалістів, голів первинних організацій профспілок, уповноважених осіб трудових колективів з питань охорони праці.

 

Під час тематичних превентивних заходів з колективами суб’єктів господарювання агропромислового комплексу фахівці Управління доводили вимоги Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві та інших галузевих НПАОП, зокрема, вимоги безпеки до виробничого обладнання та організації робочих місць, під час експлуатації сільськогосподарської техніки, під час використання пестицидів та мінеральних добрив, під час обробітку ґрунту, сівби, садіння та догляду за культурами тощо.

 

Державні інспектори проводили аналіз стану виробничого травматизму, обговорювали з аграріями причини й наслідки порушень, надавали рекомендації стосовно профілактики нещасних випадків на виробництві. Особлива увага приділялася питанням проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів, гербіцидів та інших агрохімікатів, безпечного проведення ремонту сільгосптехніки і автотранспорту та низці інших питань.

 

Також посадовцями розглядалися порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, виявлені у поточному році під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) у суб’єктів господарювання сільськогосподарського виробництва при підготовці та проведенні весняно-польових робіт.

 

За підсумками проведених превентивних заходів приймалися відповідні рішення, керівникам підприємств надавалися практичні рекомендації.

 

Робота Управління Держпраці у Чернігівській області, спрямована на дотримання вимог безпеки під час проведення сезонних сільськогосподарських робіт, триває.

Розпочато розслідування причин випадку професійного захворювання

До Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло повідомлення щодо професійного захворювання (отруєння) молодшої медичної сестри по догляду за хворими шостого терапевтичного відділення КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер». До Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло повідомлення щодо професійного захворювання (отруєння) молодшої медичної сестри по догляду за хворими шостого терапевтичного відділення КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

Відповідно до вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві фахівцями відділу з питань гігієни праці Управління розпочато розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання інфекційної етіології.

Наразі з адміністрацією Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру проводиться робота стосовно з’ясування обставин, які призвели до захворювання, надаються відповідні пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.

Колективу ТОВ «Фірма «Зірка плюс» надано роз’яснення з питань охорони, гігієни та умов праці

У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ТОВ «Фірма «Зірка Плюс». У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ТОВ «Фірма «Зірка Плюс».

У ході зустрічі з учасниками заходу були розглянуті питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

Учасники семінару-наради опрацьовували порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Увагу присутніх посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці.

 

Крім того, фахівці Управління надали низку рекомендацій та практичних порад стосовно профілактики професійних захворювань, зокрема, туберкульозу, організації відповідних заходів на виробництві.

Окремо порушувалося питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нових розмірів штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

 

Приділили увагу також і деяким питанням охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, працівникам підприємства були доведені вимоги безпеки під час зберігання хімікатів, лаків, фарб та зволожуючих розчинників, надані роз’яснення стосовно дотримання суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства з охорони праці під час використання хімікатів (НПАОП 22.1-1.02-07).

 

Під час спілкування з працівниками підприємств представники Управління наголошували на неухильному дотриманні вимог охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, акцентували на посилення контролю керівників за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводили юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства.

У Чернігові відкрито виставку ретро-плакатів з охорони праці та промислової безпеки

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко відкрив виставку ретро-плакатів з охорони праці та промислової безпеки, яка розташувалася у приміщенні КП «Чернігівській обласний навчально-курсовий комбінат». Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко відкрив виставку ретро-плакатів з охорони праці та промислової безпеки, яка розташувалася у приміщенні КП «Чернігівській обласний навчально-курсовий комбінат».

В експозиції зібрані наочні матеріали з безпечного виконання робіт та попередження нещасних випадків на виробництві, які використовувалися на підприємствах Чернігівської області, і охоплюють період з 1950-х до кінця 1980-х років минулого століття.

Як зазначив, відкриваючи виставку, Сергій Дорошенко, ці плакати мають на меті продемонструвати, що питання виробничої безпеки є для працюючої людини поза часом, вони актуальні у будь-який історичний період чи епоху. Відвідувачі виставки жартували, що вимоги до безпечного виконання робіт виникли ще тоді, коли давній предок сучасної людини виготовив собі з каменю найперше знаряддя праці.

Також організатори заходу висловили сподівання, що експозиція не лише зацікавить пересічних відвідувачів, але й стане у нагоді для студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, викладачів профільних дисциплін у якості наочного матеріалу для проведення наукових досліджень, написання робіт у сфері охорони праці та промислової безпеки.

Виставка працюватиме у приміщенні Чернігівського обласного навчально-курсового комбінату упродовж кількох тижнів.

Проблеми та перспективи у сфері охорони праці обговорили на засіданні «круглого столу»

У рамках реалізації плану заходів з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2019 році Дня охорони праці у місті Чернігові за участю першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Олександра Тищенка проведено засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Безпечне та здорове майбутнє праці». У рамках реалізації плану заходів з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2019 році Дня охорони праці у місті Чернігові за участю першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Олександра Тищенка проведено засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

На заході були присутні представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, Чернігівського обласного об’єднання роботодавців, органів державної виконавчої влади, підприємств міста Чернігова і області, представники громадськості.

Відкриваючи засідання «круглого столу», Олександр Тищенко наголосив на необхідності вжиття заходів для запобігання й попередження виробничого травматизму, а також доповів про стан охорони праці на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області та організацію виконання Плану заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2019 році під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Під час доповіді було наведено статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини та аналіз взаємозв’язку ефективності системи управління охороною праці на підприємстві з умовами виробництва і якістю організації виробничих процесів. Було звернуто увагу учасників на те, що близько 70 % нещасних випадків відбулися саме з організаційних причин, на усунення або недопущення яких не потрібно залучення коштів, а тільки потрібно дотримуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Всі учасники заходу мали змогу виступити і обговорити питання порядку денного. У ході дискусії за результатами доповідей було порушено ряд нагальних на сьогодні проблем, зокрема: недостатнього рівня загальної обізнаності і культури охорони праці населення; недостатньої кількості кваліфікованих кадрів; незадовільного стану здоров’я працюючих; затягування термінів розслідування нещасних випадків через відсутність висновків від правоохоронних органів тощо.

Учасники неодноразово підкреслювали необхідність збільшення і оптимізації інформаційної роботи, пошуку актуальних форм і методів просвітницької діяльності у сфері безпеки праці, зокрема, на базі середніх та професійно-технічних навчальних закладів.

 

Підсумовуючи захід, Олександр Тищенко наголосив на пріоритеті забезпечення безпечних та здорових умов праці робітників та зауважив, що всі пропозиції і побажання, озвучені учасниками під час обговорення, будуть враховані та використані у подальшому прийнятті відповідних спільних рішень.

 

Проведено чергове засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по сімох суб’єктах господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по сімох суб’єктах господарювання області.

Цього разу члени Колегії розглядали три питання: про стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком та нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки; про стан промислової безпеки та охорони праці за результатами планових перевірок підприємств та про стан погашення суб’єктами господарювання заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

 

Були заслухані доповіді посадових осіб Управління і звіти керівників підприємств: корпорації «Укртрансбуд», ДП «Чернігівський військовий лісгосп», ТОВ «Виробничо-комерційне мале підприємство «Волстас», ТОВ «Строй Центр» та ПрАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління № 82».

 

Керівники суб'єктів господарювання проінформували членів Колегії про усунення виявлених порушень та вжиті заходи по приведенню умов праці у відповідність з діючими нормативними актами з охорони праці та промислової безпеки.

 

На основі виявлених недоліків та якості вжитих підприємствами заходів, Колегія визнала їхню роботу із питань, що розглядалися, недостатньою, прийнявши по кожному з них відповідні рішення, про виконання яких керівники підприємств мають поінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

 

Шановні колеги!

З глибокою радістю та щирим серцем вітаю вас з Великоднем, зі світлим Воскресінням Христовим! Нехай царюють у ваших серцях любов і душевний спокій! З глибокою радістю та щирим серцем вітаю вас з Великоднем, зі світлим Воскресінням Христовим! Нехай царюють у ваших серцях любов і душевний спокій!

З настанням світлих Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські сподівання на щасливу долю, радісне майбутнє. Сьогодні Великодні дзвони озиваються у наших серцях вірою, надією і любов’ю, додають натхнення і сил для продовження нашої невтомної праці, спрямованої на розбудову рідної України.

 

Тож нехай Чудо Воскресіння Христового надихає вас на добрі та праведні справи заради процвітання нашої землі! Вірю, що переможний дух радості та всепрощення супроводжуватиме вас, наповнюватиме силою, енергією, наснагою!

 

Бажаю вам і вашим рідним у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло. Нехай Господь дарує вам щастя, надію, мир та злагоду!

 

Нехай воскресне у ваших душах усе найкраще на землі – непохитна віра, щира відданість і вічна любов. Миру вашим оселям, здоров’я вашим рідним, а дітям – великої світлої долі. Христос Воскрес!

 

Начальник

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                 С. ДОРОШЕНКО

Шановні колеги!

Від усього серця вітаю вас із нашим професійним святом – Днем охорони праці! Від усього серця вітаю вас із нашим професійним святом – Днем охорони праці!

Захист життя і здоров’я працюючої людини, дотримання її трудових прав потребують чималих зусиль, вимагають постійного контролю за тим, щоб працівник, який прийшов на виробництво, був захищений та впевнений у безпечному стані устаткування, щоб роботодавцем робилося все необхідне для безпечної праці.

 

Цього року День охорони праці в Україні відзначається під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці». І дійсно, наша з вами щоденна, наполеглива і самовіддана робота є одночасно безцінним внеском у високу культуру промислової безпеки і законодавчо захищених трудових відносин майбутніх поколінь. Кожні ваші професійні досягнення є маленькими цеглинами світових стандартів праці, з яких будується потужна, провідна, конкурентоспроможна економіка будь-якої держави.

 

У цей день щиро зичу всім вам доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, сімейного тепла та затишку, щоб ваша мудрість, досвід та ділові якості примножували б трудові здобутки українського народу!

 

Дякую вам за сумлінність, наполегливу працю, витримку та високий професіоналізм, адже життя і здоров’я людини були й залишаються найвищою цінністю!

 

Начальник

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                           С. ДОРОШЕНКО

 

До Дня охорони праці у ПАТ «Чернігівгаз» проведено засідання «круглого столу»

Посадові особи відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засідання «круглого столу» за темою «Безпечне та здорове майбутнє праці», яке відбулося у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у приміщенні головного офісу ПАТ «Чернігівгаз». Посадові особи відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засідання «круглого столу» за темою «Безпечне та здорове майбутнє праці», яке відбулося у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у приміщенні головного офісу ПАТ «Чернігівгаз».

У своєму виступі вони ознайомили учасників заходу з Концепцією реформування системи управління охороною праці і планом заходів щодо її реалізації, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р.

Фахівці Управління звернули увагу учасників засідання та тому, що найважливішою зміною до всього законодавства з безпеки гігієни праці є зобов’язання роботодавця здійснювати оцінку ризиків на робочих місцях, оскільки саме роботодавець буде відповідальний за створення безпечних умов праці. Ця вимога буде проходити через нові законодавчі норми. Так, в уже чинних «Вимогах щодо безпеки та захисту здоровя працівників під час роботи з екранними пристроями» (наказ Мінсоцполітики від 14.02.2018 № 207) міститься норма щодо обов’язкового дослідження робочих місць та оцінки ризику впливу на працівників шкідливих виробничих чинників.

Крім того, в ході зустрічі були обговорені питання стосовно організації та проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах  шкідливими та небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року та атестації робочих місць за умовами праці.

 

На Чернігівщині тримають роз’яснювальні заходи до Дня охорони праці в Україні

У рамках плану заходів з відзначення Дня охорони праці у Чернігівській області у 2019 році посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації провели семінар-нараду у КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» за темою «Безпечне та здорове майбутнє праці». У рамках плану заходів з відзначення Дня охорони праці у Чернігівській області у 2019 році посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації провели семінар-нараду у КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» за темою «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Фахівці Управління обговорили з учасниками стан виробничого травматизму в закладах освіти Чернігівської області з початку поточного року, проаналізували причини й правові наслідки порушень вимог охорони праці та промислової безпеки. Довели вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, Положення про розробку інструкцій з охорони праці, надали методичні рекомендації стосовно організації роботи служби охорони праці у закладі.

Також посадовці звернули увагу керівництва навчально-реабілітаційного центру на необхідність перегляду інструкцій з охорони праці та відповідної програми навчання у зв’язку з прийнятими законодавчими змінами і затвердженням нових нормативно-правових актів.

 

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити представникам Управління Держпраці у Чернігівській області актуальні питання і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради.

До уваги суб’єктів господарювання!

Урядом удосконалено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Урядом удосконалено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

20 квітня 2019 року набрали чинності зміни, внесені згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 (Урядовий кур’єр від 20.04.2019) до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107.

Проведено семінар-нараду з працівниками КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова»

До Всесвітнього дня безпеки і гігієни праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівників структурних підрозділів та інженерно-технічного складу виробничих підрозділів КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» стосовно покращення стану охорони праці та промислової безпеки. До Всесвітнього дня безпеки і гігієни праці фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівників структурних підрозділів та інженерно-технічного складу виробничих підрозділів КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» стосовно покращення стану охорони праці та промислової безпеки.

На початку зустрічі посадові особи Управління звернули увагу учасників на відзначенні 28 квітня Дня охорони праці в Україні, ознайомили з планом відповідних заходів у Чернігівській області, зачитали звернення Організаційного комітету до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій.

У рамках семінару-наради державні інспектори поінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах області з початку 2019 року, обговорили деякі питання профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

Працівникам підприємства були доведені основні вимоги Закону України «Про охорону праці», вимоги безпеки до виробничого обладнання та вимоги безпеки щодо використання виробничого обладнання на підприємствах галузі енергозабезпечення.

Також посадовці надали роз’яснення щодо прав робітників на охорону праці під час укладання трудового договору та безпосередньо під час роботи, звертаючи особливу увагу на організацію управління охороною праці та обов’язкам роботодавця, а також на обов’язки працівників щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

 

У практичній частині семінару-наради був проведений огляд виробничих приміщень, зокрема, котло-турбінного цеху ТЕЦ, з наданням інженерно-технічному складу практичних роз’яснень стосовно заходів безпеки під час експлуатації котельного обладнання.

Як неодноразово зазначалося учасниками заходу, подібні зустрічі мають велике значення, бо кожен присутній упродовж заходу міг поставити безпосередньо державним інспекторам актуальні питання і отримати кваліфіковану консультативну допомогу стосовно дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки.

Чернігівщина долучається до відзначення Дня охорони праці в Україні

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні. За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

У 2019 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

 

З метою гідного відзначення Дня охорони праці в Україні Управлінням Держпраці у Чернігівській області розроблено план відповідних заходів, створено Організаційний комітет, до складу якого увійшли посадові особи Управління, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців, Федерації профспілкових організацій Чернігівській області, Управління освіти і науки облдержадміністрації.

 

Планом заходів з підготовки та проведення в Чернігівській області у 2019 році Дня охорони праці передбачено проведення низки заходів, зокрема: засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Безпечне та здорове майбутнє праці», тематичні зустрічі з трудовими колективами з питань охорони праці, спортивні змагання, відкриті уроки для школярів та студентів навчальних закладів, конкурси на краще підприємство, краще робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), кращого працівника тощо. У приміщенні КП «Чернігівській обласний навчально-курсовий комбінат» з 25 квітня проводитиметься виставка ретро-плакатів з охорони праці та промислової безпеки.

 

Заплановано і проведення щорічного конкурсу Клубу веселих і кмітливих серед учнів професійних ліцеїв міста Чернігова за темою: «Безпечне та здорове майбутнє праці», який відбудеться на початку травня у місті Чернігові.

 

Усі заходи, що відбуватимуться у рамках Дня охорони праці в Україні, будуть висвітлюватися на веб-сайті та офіційній сторінці Управління у соціальній мережі Facebook, у місцевих засобах масової інформації, інтернет-ресурсах.

Загибель працівників не завжди «лікує» від халатності

Відповідно до плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернігівській області на 2019 рік проведена планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці в КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради. Відповідно до плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернігівській області на 2019 рік проведена планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці в КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради.

Під час проведення перевірки державні інспектори Управління зважали на той факт, що у 2010 році на каналізаційно-насосній станції № 2 підприємства стався груповий нещасний випадок, під час якого загинуло чотири працівника. За підсумками спеціального розслідування було визнано ряд посадових осіб підприємства, дії або бездіяльність яких призвела до нещасного випадку та які допустили ряд критичних порушень Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць.

 

На жаль, подібні трагедії не для кожного керівника є надійним уроком недбалого безвідповідального ставлення до питань безпеки під час процесу виробництва на ввіреному підприємстві.

 

Так, під час цьогорічної перевірки на КП «Прилукитепловодопостачання» було виявлено більше ста порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Деякі з них несуть загрозу життю і здоров’ю працівників.

 

 Зокрема, у цеху водовідведення наряди-допуски на проведення газонебезпечних робіт (чистка решіток приймального приміщення КНС, чистка каналізаційних ліній по місту тощо) не оформляються належним чином, не ведеться журнал ступенів контролю за станом охорони праці на рівні цеху. На момент перевірки в розподільчій камері напірних трубопроводів на виході з КНС № 10 були виконані газонебезпечні роботи по заміні засувки без оформлення наряду-допуску. Не зроблено своєчасно запис в оперативному журналі про несправність вентиляційної установки КНС № 17 В/М № 12. Не ведеться оперативний журнал щоденного нагляду за обладнанням та устаткуванням КНС № 9, КНС № 1, 2, 3, 4 Заудайського мікрорайону.

 

За результатами проведеної перевірки складено відповідний акт, видані розпорядчі документи щодо усунення виявлених порушень, керівництву підприємства винесено попередження про необхідність негайного зупинення газонебезпечних робіт та експлуатації знімних вантажозахоплюючих пристроїв.

 

Терміни та якість усунення виявлених під час перевірки порушень знаходяться на контролі посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області.

Проведено робочу зустріч між Управлінням Держпраці і Головним теруправлінням юстиції

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області і Сергій Дорошенко і виконуючий обов’язки керівника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Ігор Бондарев провели робочу зустріч у рамках Угоди про співробітництво, підписаної у лютому цього року. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області і Сергій Дорошенко і виконуючий обов’язки керівника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Ігор Бондарев провели робочу зустріч у рамках Угоди про співробітництво, підписаної у лютому цього року.

Очільники відомств розглянули результати проведеної роботи у сфері формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізацій державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.

Ключовим питанням зустрічі було обговорення проблеми налагодження взаємодії між Управлінням державної виконавчої служби і Управлінням Держпраці у Чернігівській області стосовно інформування про хід виконання виконавчого провадження, проведені стягнення і завершення проваджень.

 

Проаналізувавши якість обміну інформацією, сторони дійшли згоди стосовно вчасного інформування органами виконавчої служби Управління Держпраці у Чернігівській області про хід виконавчих проваджень та визначили ефективні напрямки взаємозвірки між відомствами.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян у І кварталі 2019 року

За І квартал 2019 року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 165 звернень громадян, у тому числі від заявників 58 звернень надійшли поштою, 13 – на особистому прийомі, 51 звернення через Державну установу «Урядовий контактний центр», 43 – через органи влади. За І квартал 2019 року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 165 звернень громадян, у тому числі від заявників 58 звернень надійшли поштою, 13 – на особистому прийомі, 51 звернення через Державну установу «Урядовий контактний центр», 43 – через органи влади.

Вирішено по суті 131 звернення громадян, у тому числі надано 15 роз’яснень. Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 12 заявникам (7,2 % від загальної кількості звернень).

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інші) – 89 звернень (53 % від загальної кількості), у тому числі 1 – з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної (факт виплати заробітної плати нижче мінімальної підтвердився);

- трудових відносин (не оформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 45 звернень (27,2 % від загальної кількості).

 

Також у звітному періоді до Управління надійшло 17 запитів на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян, вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято 85 осіб.

Актуальні питання боротьби з незадекларованою працею обговорили в ефірі обласного телебачення

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Вікторія Луцишина взяла участь в ефірі передачі «Тема дня» телеканалу «UA: Чернігів», де розповіла про роботу Управління у напрямку детінізації трудових відносин, про особливості здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, про відповідальність роботодавців за використання незадекларованої праці і виплату нелегальної заробітної плати, відповіла на актуальні запитання у цій сфері.

https://www.youtube.com/watch?v=20SLHHf50Hc

Колективу Гнідинцівського газопереробного заводу надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу Гнідинцівського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, робіт по обслуговуванню та ремонту газового обладнання котелень та безпечного виконання робіт в електроустановках до та вище 1000 В. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу Гнідинцівського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, робіт по обслуговуванню та ремонту газового обладнання котелень та безпечного виконання робіт в електроустановках до та вище 1000 В.

Особливу увагу присутніх посадовці звернули на те, що налив і злив вантажів, які перевозяться в цистернах, проводиться на місцях не загального користування, операції по наливу чи зливу залізничних цистерн виконуються тільки після віддалення локомотива на відстань не менше 100 метрів від естакади. Також було наголошено, що подавати під налив цистерни без технічного огляду і визнання їх придатними для перевезення небезпечних вантажів не дозволяється, як і подавати під налив вагони, контейнери, у яких до планового ремонту залишилося менше 15 діб.

Також працівникам підприємства були надані роз’яснення стосовно технічної послідовності виконання робіт та основних заходів безпеки при обслуговуванні і ремонті газовикористовуючого обладнання і газопроводів. Учасники опрацювали потенційні аварійні ситуації, що можуть виникнути під час проведення таких робіт, проаналізували дії обслуговуючого персоналу.

Окремо фахівці Управління зупинилися на питаннях монтажу, налагоджувальних роботах та організації безпечного виконання робіт в діючих електроустановках до та вище 1000 В. Обговорили, крім іншого, проведення цільового інструктажу при первинному допуску членів бригади, приймання в експлуатацію ново змонтованих чи реконструйованих електроустановок у вибухонебезпечних зонах, проведення електричних вимірювань електроустановок та електрообладнання до та вище 1000 В, їх періодичність та оформлення.

Медперсоналу обласного кардіодиспансеру надані роз’яснення з питань гігієни та умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці медичним працівникам Чернігівського обласного кардіологічного диспансеру. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці медичним працівникам Чернігівського обласного кардіологічного диспансеру.

Учасникам семінару-наради були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників та поіменних списків, оформлення Заключного акту за результатами періодичного медичного огляду працівників закладу, а також профілактики професійних захворювань.

Було опрацьовано порядок й терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, вимоги до складу і повноважень атестаційної комісії. Інспектори звернули увагу присутніх на те, що атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися.

Посадовці зауважили на правильності застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

 

Окремо було порушено питання офіційного працевлаштування. Учасникам розповіли про переваги легального працевлаштування, про порядок отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нагадали про нові розміри штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

У місті Ніжині відпрацьовано ситуацію ліквідації умовного витоку газу

У місті Ніжині у рамках місячника безпечного використання газу в побуті бригадою АДС Ніжинської дільниці управління експлуатації ПАТ «Чернігівгаз» були проведені тренувальні заняття за темою «Дії персоналу АДС при запаху газу у дворі житлового будинку» в умовах, наближених до реальних. У місті Ніжині у рамках місячника безпечного використання газу в побуті бригадою АДС Ніжинської дільниці управління експлуатації ПАТ «Чернігівгаз» були проведені тренувальні заняття за темою «Дії персоналу АДС при запаху газу у дворі житлового будинку» в умовах, наближених до реальних.

Захід проводився за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

У ході заняття з ліквідації умовного витоку побутового газу був відпрацьований алгоритм дій аварійної бригади у відповідності до вимог Плану локалізації та ліквідації аварій в газовому господарстві.

Присутній під час проведення заходу представник Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках проведення навчання поставив працівникам аварійно-диспетчерської служби низку контрольних запитань щодо правильності та своєчасності аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах системи газопостачання, а також перевірив комплектацію спеціалізованого автомобіля аварійно-диспетчерської служби згідно з переліком оснащення аварійних автомобілів, які затверджуються газорозподільним підприємством.

За результатами контрольного опитування було відзначено високий рівень професійної підготовки, злагодженості дій бригади аварійно-диспетчерської служби, оперативність ліквідації умовної аварійної ситуації.

 

На порядку денному – безпека праці під час весняно-польових робіт

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств агропромислової галузі Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці під час проведення весняно-польових робіт. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств агропромислової галузі Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці під час проведення весняно-польових робіт.

Зокрема, на базі СТОВ «Тупичівське» державні інспектори провели для представників служб охорони праці сільгосппідприємств Городнянського району семінар-нараду за темою «Охорона праці в умовах проведення весняно-польових робіт». Захід відбувся за участю керівництва Городнянської райдержадміністрації, посадовців Городнянського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області.

Посадовці Управління проінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах агропромислової галузі Чернігівської області, навели статистику нещасних випадків, надали роз’яснення стосовно створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали з присутніми вимоги організації та проведення навчання з питань охорони праці працівникам, обговорили Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками та вимоги НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».

Також посадові особи Управління довели останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорили питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо зупинилися на актуальних проблемах легалізації працевлаштування, додержання законодавства про працю.

Підсумовуючи зустріч, фахівці Управління вкотре наголосили на неухильному дотриманні вимог охорони праці і промислової безпеки під час проведення весняно-польових робіт, на забезпеченні надійної та безпечної експлуатації машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, своєчасному проведенню відповідного навчання та інструктажів працівникам.

Відбулося засідання оргкомітету з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

До складу оргкомітету увійшли представники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, правління Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців.

Члени оргкомітету обговорили відповідний план заходів, розглянули внесені пропозиції. Крім того було опрацьовано низку організаційних питань стосовно організації заходів до Дня охорони праці: проведення відкритих уроків, лекцій, конкурсу Клуб веселих і кмітливих серед учнів професійних ліцеїв міста Чернігова, засідання «круглого столу» із соціальними партнерами та інших. Були визначені дати проведення заходів, розподілені обов’язки та обсяги робіт щодо їхньої підготовки.

 

За несвоєчасний розрахунок при звільненні працівника роботодавець сплачуватиме штраф

Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу підприємств, установ і організацій на дотримання вимог статей 116 та 117 Кодексу законів про працю України стосовно строків виплат працівнику всіх сум, що йому належать, при його звільненні та відповідальності роботодавця за затримку розрахунку. Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу підприємств, установ і організацій на дотримання вимог статей 116 та 117 Кодексу законів про працю України стосовно строків виплат працівнику всіх сум, що йому належать, при його звільненні та відповідальності роботодавця за затримку розрахунку.

З початку 2019 року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області під час проведення інспекційних відвідувань у десяти суб’єктів господарювання були виявлені порушення вимог статті 117 Кодексу законів про працю України. На вісім підприємств були накладені штрафні санкції на загальну суму 2211690 гривень.

 

Для уникнення зазначених порушень, з метою додержання трудових прав працівників Управління нагадує суб’єктам господарювання, що відповідно до статті 83 Кодексу законів про працю України, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

 

Статтею 116 КЗпП України встановлено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

 

Відповідно до статті 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

 

Адміністративне стягнення за порушення законодавства про працю може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Усунення порушення законодавства про працю припиняє його дію, строки для застосування адміністративного стягнення відлічуються з дати вчинення правопорушення.

 

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 265 КЗпП України тягне за собою накладення штрафу на юридичну та фізичну особу-підприємця, який використовує найману працю, у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

 

Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 р. № 509.

 

Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю визначена Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295.

 

Відповідно до пункту 29 Порядку заходи з притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

 

Таким чином, у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог статті 117 КЗпП України, цей факт буде врахований уповноваженою особою при прийнятті рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій.

За результатами розгляду колективного звернення працівників погашено борги по заробітній платі

Захист трудових прав та інтересів працівників був і залишається одним з головних пріоритетів діяльності Управління Держпраці у Чернігівській області. Особливо це стосується такого напрямку як робота зі зверненнями громадян. Захист трудових прав та інтересів працівників був і залишається одним з головних пріоритетів діяльності Управління Держпраці у Чернігівській області. Особливо це стосується такого напрямку як робота зі зверненнями громадян.

З огляду на те, що розгляд звернень є одним з важливих складових діалогу суспільства і влади, оперативне, позитивне та якісне вирішення порушених громадянами питань набуває підвищеної уваги з боку посадових осіб Управління.

 

Так, у січні цього року до Управління надійшло колективне звернення 36 працівників одного з підприємств текстильної промисловості Чернігівщини стосовно заборгованості по виплаті заробітної плати за три місяці 2018 року, заборгованості з виплати заробітної плати за весь час щорічної відпустки працівникам та заборгованості з виплат при звільненні 23 працівників.

 

Інспектори праці провели інспекційне відвідування підприємства, у ході якого виявили низку порушень: вимог частин 1 і 4 статті 115 КЗпП України, частини 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», статті 21 Закону України «Про відпустки» і частини 1 статті 116 КЗпП України. Загальна сума заборгованості, виявленої інспекторами, становила 3 019 500 гривень.

 

За результатами інспекційного відвідування керівнику підприємства винесено припис про усунення виявлених порушень, матеріали направлено за ознаками злочину, передбаченого статтею 175 Кримінального кодексу України, до Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області для прийняття відповідного рішення. Крім того, постановою уповноваженої особи Управління Держпраці у Чернігівській області на підприємство було накладено штраф у розмірі 12519 гривень, який сплачено у встановлені терміни до державного бюджету.

 

У підсумку проведеної роботи, за даними державної статистичної звітності, станом на 01.03.2019 заборгованості, зазначені у колективному зверненні працівників, були погашені у повному обсязі.

Увага! Весняно-польові роботи!

Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. У березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і майже така ж частка транспортних робіт. Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. У березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і майже така ж частка транспортних робіт.

Великі обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, збільшення кількості працівників і задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби є об’єктивними факторами, які збільшують вірогідність травматизму, особливо при недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і внаслідок неналежної організації робіт.

 

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, Управління Держпраці у Чернігівській області рекомендує роботодавцям напередодні розгортання весняно-польових робіт посилити профілактичну діяльність по запобіганню виробничого травматизму згідно з вимогами законодавчих та нормативних актів загального і спеціального призначення. До них належать: Кодекс законів про працю України, Господарський кодекс України, Закони України «Про охорону праці», «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію», «Про фермерське господарство», «Про пестициди і агрохімікати» та інші. Загальні засади та особливості правової охорони життя і здоров’я працівників сільськогосподарських підприємств визначені у Правилах охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджених Наказом МНС України 26 листопада 2012 року № 1353 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14.12.2012 за № 2075/22387 (НПАОП 01.0-1.01-12).

 

Підготовку до весняно-польових робіт та їх проведення необхідно також здійснювати відповідно до вимог Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва (НПАОП 01.41-1.01-01), Правил техніки безпеки при роботі з водним аміаком (НПАОП 01.41-1.07-63), Правил безпечного застосування рідкого аміаку в сільському господарстві (НПАОП 01.41-1.08-82).

 

Дієвими заходами профілактики виробничого травматизму і професійних захворювань в першу чергу є:

- організація проведення навчання, інструктажів з питань охорони праці та професійного відбору працівників;

- забезпечення безпеки виробничого обладнання;

- забезпечення належного контролю за охороною праці;

- організація проведення перевірок технічного стану сільськогосподарської техніки перед початком роботи та усунення усіх виявлених недоліків;

- проведення передрейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів та механізаторів;

- організація режиму роботи та відпочинку працівників;

- підвищення рівня трудової та виробничої дисципліни.

 

Одночасно Управління нагадує, що перелік робіт при підготовці і проведенні весняно-польових робіт передбачає:

- ремонт і експлуатацію автомобілів, тракторів, причіпної чи навісної сільськогосподарської техніки;

- протруювання насіння і посадкового матеріалу;

- підготовку ґрунту до його обробітку;

- догляд за посівами та інше.

При виконанні кожного виду цих робіт необхідно постійно відстежувати місця потенційних небезпек та здійснювати прогнозування можливих наслідків.

 

Також з метою запобігання нещасним випадкам на механізованих виробничих процесах в полі необхідно запровадити такі заходи:

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечками, питною водою та засобами пожежогасіння;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи;

- не допускати експлуатації несправних машин та обладнання, експлуатації тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;

- дотримуватись нормативів щодо безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки;

- забезпечити виконання ремонту і технічного обслуговування у спеціально призначених для цього місцях із застосуванням знарядь, пристроїв та інструментів;

- огородити захисними кожухами рухомі, обертові частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті та інші передачі), які забезпечують безпеку працівників;

- контролювати протягом робочої зміни дотримання працівниками вимог охорони праці та трудової дисципліни, відстороняти від роботи осіб, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, а також не пройшли навчання з питань охорони праці та порушують вимоги безпеки та гігієни праці;

- заздалегідь підготовлювати ділянки полів для роботи на них машинно-тракторних агрегатів (вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди; встановити вішки в небезпечних місцях; проробити контрольні борозни з боку ярів на відстані не менше 10 м від краю; відбити поворотні смуги; обладнати місця для відпочинку та позначити добре видимими віхами);

- причіп та навіску обладнання на трактор необхідно виконувати удвох;

- завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами повинно бути механізованим. Ручне завантаження допускається лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора;

- не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках;

- при застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо у полі потрібно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримувати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією.

 

У 2019 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці». У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

 

У контексті цієї події 28 березня в Держпраці відбулося засідання організаційного комітету з проведення Дня охорони праці в Україні, в якому взяли участь представники Держпраці, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держатомрегулювання, Міжнародної організації праці, Фонду соціального страхування, профспілок і роботодавців, ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці».

 

На сьогодні затверджено текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Безпеку дітей у сім’ї, побуті та суспільстві обговорили на засіданні координаційної ради

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні координаційної ради у справах дітей, яке проводилося 27 березня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні координаційної ради у справах дітей, яке проводилося 27 березня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової.

На засіданні були присутні посадовці Служби у справах дітей облдержадміністрації, Управління освіти і науки облдержадміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Державної служби з надзвичайних ситуацій. У режимі відеозв’язку до обговорення були також залучені представники міст і районів, об’єднаних територіальних громад області, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Цього разу члени координаційної ради розглядали стан проведення профілактичної роботи із запобігання нещасним випадкам та загибелі дітей, реалізацію права дітей на сімейні форми виховання, забезпечення житлом дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Заслуховували звіти представників профільних відомств, обговорювали низку проблемних питань у цьому напрямку.

Члени координаційної ради неодноразово наголошували на необхідності забезпечення невідкладного обміну інформацією та реагування на будь-яку тривожну інформацію, що надходить, підкреслювали, що постійна взаємодія та координація всіх структур, які мають відношення до порушених питань, є найкращим механізмом попередження травмування дітей та насильства над ними.

 

У Чернігові проводиться дводенний тренінг з ефективної комунікації для інспекторів праці

У рамках проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» 27-28 березня у місті Чернігові проводиться тренінг з технік ефективних комунікацій для інспекторів праці Управління Держпраці у Чернігівській області та Управління Держпраці у Сумській області. У рамках проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» 27-28 березня у місті Чернігові проводиться тренінг з технік ефективних комунікацій для інспекторів праці Управління Держпраці у Чернігівській області та Управління Держпраці у Сумській області.

У заході бере участь директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера.

Тренінг проводять заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області Світлана Капуста та тренер від Проекту ЄС-МОП Віталій Бєлов.

У ході роботи учасники відпрацьовують техніки ефективного спілкування з роботодавцями та працівниками під час проведення інспекційних відвідувань, аналізують типові конфліктні та стресові ситуації, засоби комунікативної маніпуляції та впливу на інспекторів, з якими доводиться зустрічатися у професійній діяльності.

Окрім безпосереднього опрацювання програми тренінгу, інспектори мають змогу обмінятися з колегами і тренерами досвідом, практичними напрацюваннями.

 

У Чернігові розглянули стан легалізації заробітної плати і зайнятості населення

У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 26 березня цього року за участю заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення. У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації 26 березня цього року за участю заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення.

У заході взяла участь заступник начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко. На засіданні були присутні представники низки структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади, обласного об’єднання організацій роботодавців та інші.

 

У рамках порядку денного учасники засідання розглянули стан реалізації положень Генеральної та виконання сторонами партнерства зобов’язань територіальної угод за підсумками 2018 року, обговорили ситуацію у сфері легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проаналізували шляхи підвищення рівня оплати праці на підприємствах області.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко зауважила, що упродовж 2018 року питання оформлення трудових відносин вивчалося у ході проведення 417 контрольних заходів, за результатами яких встановлено використання 71 роботодавцем найманої праці 441 особи без належного оформлення трудових відносин. За результатами інспекційних відвідувань роботодавцям внесено 64 приписи на усунення виявлених порушень, 45 матеріалів направлено до правоохоронних органів з метою притягнення їхніх керівників за грубе порушення законодавства про працю до кримінальної відповідальності відповідно до статті 172 Кримінального Кодексу України. По 7 матеріалах прийнято рішення про відкриття кримінальних проваджень.

 

Посадовими особами Управління у 2018 році накладено фінансових санкцій за статтею 265 КЗпП України відносно 57 суб’єктів господарювання за фактом використання ними нелегальної найманої праці 380 осіб на загальну суму 42,4 млн гривень.

Стосовно питання своєчасної виплати заробітної плати та підвищення доходів населення, Ірина Хоменко підкреслила, що у 2018 році фахівцями Управління здійснено 916 контрольних заходів 797 суб’єктів господарювання, у тому числі, 74 інспекційні відвідування 49 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму понад 33,7 млн гривень. За результатами інспекційних відвідувань відносно керівників та посадових осіб підприємств, установ та організацій області складено 250 протоколів про адміністративні правопорушення для розгляду справ місцевими судами. Судами винесено 189 рішень щодо накладання штрафних санкцій на суму близько 99,8 тис. гривень.

 

На виконання приписів державних інспекторів праці, у 2018 році виплачено 30,8 млн грн заборгованості із зарплати.

 

Також вона наголосила, що основними завданнями Управління Держпраці в області на 2019 рік залишаються підвищення ефективності роботи по виявленню неоформлених працівників, прискоренню ліквідації заборгованої заробітної плати та додержанню  мінімальних гарантій в оплаті праці.

Підписано Угоду про співробітництво з міським терцентром комплектування та соціальної підтримки

У місті Чернігові підписано Угоду про співробітництво між Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Чернігівським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у рамках реалізації заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, удосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та за веденням персонального обліку працівників, у тому числі військовозобов’язаних і призовників. У місті Чернігові підписано Угоду про співробітництво між Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Чернігівським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у рамках реалізації заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, удосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та за веденням персонального обліку працівників, у тому числі військовозобов’язаних і призовників.

Метою Угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо забезпечення реалізації державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю та законодавства щодо ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.

Документом передбачено низку напрямів і заходів взаємодії: обмін інформацією щодо фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин щодо військовозобов’язаних чи призовників; забезпечення організації роботи сторін стосовно проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці спільно з представниками Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки юридичних осіб, які використовують найману працю; організацію та проведення спільних просвітницьких заходів та інформаційних кампаній; розміщення інформації правороз’яснювального характеру на офіційних інтернет-ресурсах відомств, у друкованих та електронних засобах масової інформації; спільну взаємодію з іншими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, адвокатською спільнотою, громадськістю тощо.

На думку сторін, втілення заходів, визначених Угодою про співробітництво, сприятиме процесу детінізації ринку праці та удосконаленню контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, військовозобов’язаними та призовниками, забезпечуватиме більш ефективну реалізацію їх трудових прав, а також підвищить рівень інформованості громадян з питань дотримання трудового законодавства.

Монтаж ліфтового обладнання – на особливому контролі державних інспекторів

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ПКВП «ПОЛІССЯ-ЛІФТСЕРВІС» стосовно дотримання вимог безпеки під час проведення монтажу ліфтів на одному з об’єктів будівництва міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ПКВП «ПОЛІССЯ-ЛІФТСЕРВІС» стосовно дотримання вимог безпеки під час проведення монтажу ліфтів на одному з об’єктів будівництва міста Чернігова.

Особливу увагу державні інспектори звернули на правильність монтажу настилів під час виконання робіт, наявності перильного огородження, надали працівникам підприємства практичні рекомендації щодо безпеки праці при проведенні робіт на висоті.

Окремо були порушені питання вимог щодо забезпечення працівників спеціальним одягом та спеціальним взуттям, необхідними засобами захисту, зокрема, безлямковими запобіжними поясами.

У підсумку працівники Управління вкотре підкреслили необхідність неухильного дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час монтажу, експлуатації та обслуговування ліфтів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності посадових осіб і працівників підприємств при виконанні зазначених робіт.

Тривають превентивні заходи з охорони праці на підприємствах Чернігівщини

В області продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності. В області продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності.

Упродовж лютого-березня поточного року фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели з керівним складом і працівниками низки підприємств області, зокрема, ТОВ «Чернігів-Інтерлісдеталь», ПП «Завод «Сільгоспмаш», ПП «Лілія», ТОВ «ВКФ «Явір-2» низку інформаційно-роз’яснювальних заходів, спрямованих на попередження виникнення виробничого травматизму, порушень вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

Працівникам підприємств була доведена інформація про стан виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості Чернігівської області у 2018 році в порівнянні з минулими роками, проаналізовані конкретні нещасні випадки. Як підкреслювали державні інспектори Управління, серед основних причин настання нещасних випадків є не виконання посадовими особами своїх обов’язків щодо створення безпечних умов праці працівникам, не виконання самими працівниками вимог інструкцій з охорони праці щодо безпечного виконання робіт, не використання засобів індивідуального захисту працівниками під час виконання робіт.

 

Учасникам семінарів-нарад були також надані роз’яснення основних вимог НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» щодо утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються. Викладалися основні загальні вимоги безпеки до виробничого обладнання, до змісту технологічної документації в частині забезпечення безпеки виробничого обладнання, вимоги до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію.

Розглядали також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

 

Спілкуючись з колективами підприємств, державні інспектори Управління систематично звертають увагу як керівників, так і працівників на необхідність дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, на посилення контролю керівників підрозділів за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводять юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства.

За неналежно оформлених працівників роботодавець має сплатити більше 12 мільйонів гривень штрафу

На Чернігівщині тривають заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності. На Чернігівщині тривають заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності.

Інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області в березні поточного року проведено інспекційне відвідування одного з суб’єктів господарювання міста Чернігова, що спеціалізується на роздрібній торгівлі у неспеціалізованих магазинах продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. У ході контрольного заходу було встановлено, що керівництвом підприємства у 2018 році укладено 103 договори з фізичними особами про надання послуг та виконання робіт різного характеру, що мали ознаки трудових.

 

Виявлені під час проведення інспекційного відвідування факти суперечать вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України, тобто мав місце допуск працівників до виконання робіт, без належного оформлення з ними трудового договору.

 

За результатами інспекційного відвідування керівництву підприємства винесено припис на усунення виявлених порушень.

 

Наразі Управлінням вживаються відповідні заходи реагування, визначені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2017 № 295, а також постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».

 

За 103 виявлених працівника, оформлених із порушенням трудового законодавства, на підприємство будуть накладені штрафні санкції на суму 12 мільйонів 894 тисяч 570 гривень.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Алкоголь на будівельному майданчику – злочин!

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з муляром одного з будівельних підприємств міста Чернігова. В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з муляром одного з будівельних підприємств міста Чернігова.

На підставі зібраних матеріалів було встановлено, що 11 лютого цього року робітник під час виконання робіт зі здійснення цеглової кладки на одному з будівельних об’єктів підприємства, впав з десятого поверху, отримавши травми, несумісні з життям. При проведенні судово-медичної експертизи у крові потерпілого було виявлено етанол у концентрації 3,0 г/л. Показання свідків нещасного випадку також підтвердили факт нехтування загиблим вимог безпеки, не використання ним засобів індивідуального захисту.

 

Комісією зі спеціального розслідування керівництву підприємства було запропоновано низку заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку, стан виконання яких знаходиться на контролі Управління Держпраці у Чернігівській області.

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

Управління звертає увагу суб’єктів господарювання і громадян на необхідність дотримання вимог електробезпеки, зокрема, в частині забезпечення заземлення електрообладнання і вжиття захисних заходів від ураження електричним струмом. Управління звертає увагу суб’єктів господарювання і громадян на необхідність дотримання вимог електробезпеки, зокрема, в частині забезпечення заземлення електрообладнання і вжиття захисних заходів від ураження електричним струмом.

Правилами улаштування електроустановок, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.07.2017 № 476, визначено наступне.

 

Заземлення і захисні заходи від ураження електричним струмом

Ця глава Правил поширюється на електроустановки змінного і постійного струму, призначені для виробництва, перетворення, трансформації, передавання та розподілу електроенергії нового будівництва, а також на ті, які реконструюють або технічно переоснащують.

Вимоги цієї глави можуть також поширюватися на діючі електроустановки з метою підвищення їх електробезпеки.

 

Заземлення

Виконання електричного з’єднання між визначеною точкою системи, установки або обладнання і заземлювальним пристроєм.

Захисне заземлення

Заземлення точки чи точок системи, установки або обладнання з метою забезпечення електробезпеки.

 

Примітка. У більш широкому розумінні поняття «заземлення» означає виконання електричного з’єднання між точкою системи, установки або обладнання і локальною землею (див. 1.7.31). З’єднання з локальною землею може бути навмисним, ненавмисним і випадковим, а також постійним або тимчасовим.

 

Захисний провідник (РЕ-провідник, від англ. «protective earthing» – захисне заземлення)

Провідник, призначений для забезпечення захисту від ураження електричним струмом у разі пошкодження ізоляції (наприклад, провідник для з’єднання відкритих провідних частин із заземлювачем, заземлювальним провідником, іншими відкритими провідними частинами, сторонніми провідними частинами, заземленою струмовідною частиною, глухозаземленою нейтральною точкою джерела живлення тощо).

Захисний заземлювальний провідник

Заземлювальний провідник, призначений для захисного заземлення.

 

Небезпечні струмовідні частини електроустановки не мають бути доступними для випадкового прямого дотику, а доступні для дотику відкриті і сторонні провідні частини не мають бути небезпечними як за нормальних умов (експлуатація електроустановки за призначенням і без пошкодження), так і за умови одиничного пошкодження.

 

Для запобігання ураженню електричним струмом у нормальному режимі (за відсутності пошкодження) слід застосовувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:

– основна ізоляція струмовідних частин (1.7.71);

– огорожі та оболонки (1.7.72);

– бар’єри (1.7.73);

– розміщення поза зоною досяжності (1.7.74);

– обмеження сили струму дотику в усталеному режимі та електричного заряду (1.7.75).

Для додаткового захисту від ураження електричним струмом у разі прямого дотику в електроустановках напругою до 1 кВ можна застосовувати ПЗВ (1.7.76).

 

Для запобігання ураженню електричним струмом у разі пошкодження ізоляції

слід виконувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:

– захисне заземлення (1.7.63, 1.7.65, 1.7.66);

– автоматичне вимикання живлення (1.7.61, 1.7.63);

– зрівнювання потенціалів (1.7.78);

– обладнання класу ІІ або з рівноцінною ізоляцією (1.7.86, 1.7.87);

– захисне електричне відокремлення (1.7.86, 1.7.88);

– ізолювальні (непровідні) приміщення, зони, площадки (1.7.86, 1.7.89);

– системи наднизької (малої) напруги БННН, ЗННН, ФННН (1.7.68-1.7.70);

– вирівнювання потенціалів (1.7.65, 1.7.66).

Заходи захисту в разі непрямого дотику слід виконувати в усіх випадках, якщо номінальна напруга перевищує 50 В змінного і 120 В постійного струму.

 

Заходи захисту від ураження електричним струмом повинні бути достатніми і реалізованими під час виготовлення електрообладнання або в процесі монтажу електроустановки чи в обох випадках.

Увага: лісосічні роботи!

Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком. Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком.

Аналіз цих нещасних випадків свідчить про те, що переважною більшістю причин їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення технологічного процесу та невиконання посадовими особами своїх посадових обов’язків щодо здійснення контролю за дотриманням працівниками вимог інструкцій та нормативно-правих актів з охорони праці.

 

Зокрема, 15 березня 2018 року вальник лісу ДП «Корюківське лісове господарство» після розкряжування стовбура, заглушивши бензопилку та піднявши щиток захисної каски, вирішив перейти в іншу частину ділянки, щоб залишити небезпечну зону. Пересуваючись по ділянці, працівник задів тулубом гілку дерева, що росло поруч, внаслідок чого вона відхилилась від тулуба в бік та вивільнившись, вдарила в праве око. Потерпілий отримав проникаюче рогівкове поранення правого ока. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

17 червня 2018 року вальник лісу ДП «Сосницярайагролісгосп» під час пересування в дощову погоду по території ділянки підсковзнувся та впав, вдарившись лівим коліном об пень, внаслідок чого отримав закритий перелом наружного мищелка лівої великої гомілкової кістки. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

01 серпня 2018 року під час лісосічних робіт звалюване дерево при падінні верхів’ям та боковими гілками зачепило дерево, що росло поруч, внаслідок чого воно вивернулось з кореневою брилою та прийшло в некерований рух, травмувавши при падінні верхівкою лісника ДП «Ніжинрайагролісництво». Працівник отримав забій м’яких тканин поперекової області. Основна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

07 лютого 2019 року під час виконання лісосічних робіт лісоруб ДП «Чернігівський військовий лісгосп» був травмований частиною падаючого дерева внаслідок чого потерпілий отримав травми плеча. Розслідування нещасного випадку триває, основна причина його настання – порушення технологічного процесу.

 

Того ж дня під час виконання лісосічних робіт лісоруб Новгород-Сіверського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» отримав травму голови упавшим деревом. При транспортуванні до лікарні потерпілий помер в автомобілі швидкої медичної допомоги. Розслідування не завершено. Ймовірна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

З метою попередження нещасних випадків при експлуатації деревообробного обладнання і виконанні лісосічних робіт Управління Держпраці у Чернігівській області пропонує посилити на підприємствах лісової галузі інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань організації безпечного виконання робіт працівниками та підвищити з боку керівництва рівень контролю і вимогливості щодо дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки.

 

Одночасно Управління попереджує працівників підприємств та населення про необхідність дотримання правил безпеки під час перебування в лісі.

Працівників ТОВ «Гермес-Т» консультували з актуальних питань охорони праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області 13 березня провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці з керівниками і працівниками ТОВ «Гермес-Т». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області 13 березня провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці з керівниками і працівниками ТОВ «Гермес-Т».

Учасникам заходу були доведені особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Було опрацьовано порядок й терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Окремо посадовці зауважили на правильності застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Також державні інспектори надали працівникам підприємства роз’яснення вимог безпеки під час використання хімікатів (НПАОП 22.1-1.02-07), вимог з охорони праці при використанні вентиляції, звертаючи увагу присутніх на обов’язки служби вентиляції.

Окремо було порушено питання офіційного працевлаштування. Учасникам розповіли про переваги легального працевлаштування, про порядок отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нагадали про нові розміри штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

На нараді Управління обговорили підсумки роботи у 2018 році

Управлінням Держпраці у Чернігівській області 07 березня проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу. Управлінням Держпраці у Чернігівській області 07 березня проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу.

Під час наради учасникам була доведена інформація про роботу Управління за 2018 рік та стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях Чернігівської області. Висвітлена діяльність Управління стосовно нагляду за додержанням законодавства про працю у частині заборгованості по виплаті заробітної плати, легалізації трудових відносин тощо. Розглянуті показники наглядової діяльності Управління за звітний період, окреслені цілі й завдання подальшого удосконалення роботи на 2019 рік.

Керівники структурних підрозділів Управління відзвітували про проведену роботу, акцентуючи увагу присутніх на основних показниках наглядової діяльності. Були розглянуті та проаналізовані основні проблеми та недоліки інспекторів праці під час здійснення контрольних заходів.

Частину робочого часу наради приділили проблемним питанням дотримання вимог антикорупційного законодавства. До участі у нараді був запрошений завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального Управління юстиції у Чернігівській області Андрій Трубенок, який розповів учасникам заходу про особливості фінансового контролю на державній службі, надав практичні роз’яснення щодо особливостей роботи системи електронного декларування, відповів на запитання.

Окремим питанням посадовці розглянули пропозиції голови профспілкової організації Управління стосовно внесення ряду змін до колективного договору з подальшим їх затвердженням шляхом відкритого голосування.

У ході другої частини наради було проведено навчання для інспекторського складу і спеціалістів Управління за темами: «Заземлення. Захисні засоби безпеки», «Процедура проведення інспекційного відвідування з питання використання найманої праці без належного оформлення».

 

Наприкінці учасники мали змогу поспілкуватися з керівництвом Управління, обговорити нагальні проблеми у сфері охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю, обмінятися практичним досвідом із колегами.

Любі наші жінки!

Сердечно вітаємо вас із найпрекраснішим, радісним днем весни – 8 березня! Сердечно вітаємо вас із найпрекраснішим, радісним днем весни – 8 березня!

Це свято приходить з першим подихом весни, з першими променями сонця. Нехай воно буде для вас радісним, спокійним, хай душа ваша повниться теплом, увагою, любов’ю рідних людей.

 

Ми, чоловіки, не втомлюємося захоплюватися вашою красою, оптимізмом і чарівністю, терпінням і працьовитістю, дивовижною силою жіночого характеру. Ми вдячні вам за мудрість і терпіння, за громадську активність, за одвічне прагнення до стабільності і порядку, справедливості та милосердя.

 

Щиро бажаємо, щоб лагідна посмішка весняного сонця дарувала вам міцне здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Залишайтеся завжди такими ж гарними, неповторними, ніжними та чуйними!

 

Нехай ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань!

 

 

 

Начальник

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                   С. ДОРОШЕНКО

Безпека на підприємствах нафтогазовидобувної галузі – на особливому контролі Держпраці

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу ТОВ «Прилуцький нафтоналив», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, безпечної експлуатації електроустановок та електрообладнання у вибухонебезпечних зонах, а також організації та проведення медичних оглядів працівників. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу ТОВ «Прилуцький нафтоналив», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, безпечної експлуатації електроустановок та електрообладнання у вибухонебезпечних зонах, а також організації та проведення медичних оглядів працівників.

Державні інспектори звернули особливу увагу присутніх на те, що налив і злив вантажів (сирої нафти), які перевозяться в цистернах, проводиться на місцях не загального користування, операції по наливу чи зливу залізничних цистерн виконуються тільки після віддалення локомотива на відстань не менше 100 метрів від естакади. Також було наголошено, що подавати під налив цистерни без технічного огляду і визнання їх придатними для перевезення небезпечних вантажів не дозволяється, як і подавати під налив вагони, контейнери, у яких до планового ремонту залишилося менше 15 діб.

Окремо фахівці Управління зупинилися на аналізі нещасних випадків, які сталися в електроустановках до та вище 1000 В. Особлива увага була приділена організаційним та технічним заходам безпечного виконання робіт по наряду-допуску та розпорядженню, зокрема, порядку видачі наряду-допуску, підготовці робочого місця та допуску до роботи, нагляду під час виконання робіт, оформленню перерв у роботі та її закінченню.

Також учасникам заходу були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року. Роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників, складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Відбулося нагородження переможців регіонального туру конкурсу «Охорона праці очима дітей»

У місті Чернігові у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 06 березня 2019 року відбулося урочисте нагородження переможців відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». У місті Чернігові у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 06 березня 2019 року відбулося урочисте нагородження переможців відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Цього року у конкурсі взяли участь понад трьохсот робіт учнів, вихованців, слухачів середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів Чернігівської області віком від 6 до 18 років.

За результатами роботи журі переможцями у першій віковій групі (віком від 6 до 10 років) стали:

вихованка Куликівського центру позашкільної освіти Оксана Гуз, робота «Двірничок-сніговичок» – 1 місце;

учениця Ічнянського ЗЗСО І – ІІІ ступеня № 4 Ольга Кардаш, робота «Безпека руху» – 2 місце;

вихованка Сновського Центру дитячої та юнацької творчості Анастасія Сотник, робота «Щоби я не захворіла – маску й рукавички вділа» – 3 місце.

 

У другій віковій групі (віком від 11 до 14 років) найкращими виявилися:

учень Ріпкинської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 Дмитро Єрмоленко, робота «Ти не супермен… Дотримуйся правил безпеки!» – 1 місце;

вихованка Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва Жанна Картун, робота «Няня, будь уважною, ремні безпеки повинні бути пристебнуті» – 2 місце;

учениця Носівської міської гімназії Софія Конопля, робота «Безпека в праці – безпека в житті» – 3 місце.

Переможцями у третій віковій групі (віком від 15 до 18 років) визнано:

учня Ріпкинської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 Миколу Вітченка, робота «Ти сам коваль своєї долі!» – 1 місце;

ученицю КЗЗСО І – ІІІ ступенів «Варвинський ліцей № 1» Олену Філігінську, робота «Охорона праці» – 2 місце;

учня Сухополов’янської ЗОШ І – ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Антона Єгорова, робота «Безпеку змолоду вивчай – до старості здоровим доживай» – 3 місце.

 

Переможці конкурсу у кожній віковій групі були нагороджені подяками Управління Держпраці у Чернігівській області та цінними подарунками.

Відповідно до Положення, творчі роботи, які посіли перші, другі та треті місця у кожній віковій групі, братимуть участь у фіналі VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проводитиметься у березні-квітні 2019 року у місті Києві.

Проведено семінар-нараду для працівників КП «Чернігівводоканал»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Цього разу державні інспектори зустрілися з керівництвом і працівниками комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради.

 

Під час семінару-наради посадові особи Управління довели останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорили питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушили питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

Розглянули також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам. У режимі дискусії розглядали приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

 

Одночасно посадовці надали працівникам підприємства роз’яснення деяких актуальних питань охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, фахівці Управління поінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області у 2018 та з початку 2019 року, довели вимоги нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки у виробничих підрозділах, під час експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, машин і механізмів деталі яких рухаються та/або обертаються. Опрацювали вимоги щодо типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, обговорили правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання водовідведення.

 

Було акцентовано увагу на необхідних процедурах та заходах, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті. Крім того, було наголошено на важливості застосування на практиці безпечних методів проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період.

 

Надаючи роз’яснення, фахівці Управління звертали увагу присутніх на неухильне дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, на посилення контролю керівників за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводили юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства тощо.

Питання охорони праці обговорили з медперсоналом обласної психоневрологічної лікарні

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці, охорони праці медичним працівникам Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці, охорони праці медичним працівникам Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

Учасникам семінару-наради були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Посадові особи Управління довели медпрацівникам вимоги щодо порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

 

Також учасникам були надали роз’яснення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр.

 

Окремо були опрацьовані питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нових розмірів штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

В області проведено зустріч зі школярами за темою «Безпека користування газом в побуті очима дітей»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» та працівниками аварійно-диспетчерської служби Менської дільниці підприємства відвідали Менський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, де розповіли школярам та вчителям про правила безпечного користування газом в побуті. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» та працівниками аварійно-диспетчерської служби Менської дільниці підприємства відвідали Менський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, де розповіли школярам та вчителям про правила безпечного користування газом в побуті.

Спілкуючись із дітьми, посадовці розповіли їм про те, як безпечно користуватися газовими приладами, навели приклади порушень, що спричиняють негативні наслідки. Школярам роз’яснили, що основними причинами нещасних випадків є порушення користувачами правил користування газом, несправний технічний стан газових приладів і димових та вентиляційних каналів, нехтування елементарними правилами безпечного користування газом у побуті.

 

Втім, найбільше захоплення у дітей викликала практична частина заходу, під час якої їм влаштували справжню екскурсію по спеціалізованому автомобілю аварійно-диспетчерської служби. Працівники ПАТ «Чернігівгаз» познайомили школярів з комплектацію автомобіля, продемонстрували деякі дії аварійно-диспетчерської бригади під час ліквідації аварійних ситуацій. Діти мали змогу наочно дізнатись про аварійну службу, яка цілодобово стоїть на стражі безпеки громадян, упевнитися, що машина аварійної служби оснащена всім необхідним для ліквідації або попередження аварій, потримати у руках справжнє обладнання та поставити газовикам питання щодо застосування того чи іншого інструмента чи пристрою.

 

По завершенню зустрічі посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області ще раз нагадали дітям про необхідність виконання правил безпечного користування газом у побуті, а також про те, що, виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново викликати аварійну службу за телефоном 104, припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати та не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу.

У Чернігові на профільній координаційній раді розглянули питання діалогу влади та бізнесу

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко взяв участь у засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке проводилося 27 лютого цього року головою Чернігівської обласної держаної адміністрації. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко взяв участь у засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке проводилося 27 лютого цього року головою Чернігівської обласної держаної адміністрації.

На заході також були присутні керівники Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Чернігівського обласного центру зайнятості, представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, підприємці.

 

Цього разу члени координаційної ради розглядали актуальні напрямки ефективної взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування і підприємницькою спільнотою.

Зокрема, обговорили низку нагальних питань оподаткування у контексті розвитку місцевих громад та забезпечення дотримання соціальних гарантій громадян, інновації законодавчої бази стосовно захисту бізнесу, розглянули ситуацію на ринку праці та проблеми працевлаштування.

 

Втім, враховуючи, що Законом «Про державний бюджет України» у 2019 році не передбачений мораторій на проведення перевірок, основну увагу під час засідання учасники приділили плановій діяльності контролюючих органів.

 

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко у своїй доповіді поінформував членів координаційної ради про проведену Управлінням у 2018 році роботу стосовно здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, окреслив основні завдання Держпраці на 2019 рік. При цьому він підкреслив, що на сьогодні головними пріоритетами у роботі Управління залишаються реалізація державної політики щодо детінізації зайнятості та боротьба з виплатою заробітної плати «у конвертах», підвищення ефективності роботи по виявленню неоформлених працівників, прискорення ліквідації заборгованої заробітної плати, профілактична робота та консультування роботодавців.

 

Присутні на засіданні представники бізнесу поставили низку запитань, відповідаючи на які, Сергій Дорошенко довів їм основні вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 стосовно Порядків здійснення державного контролю і державного нагляду, озвучив перелік підстав для проведення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та нагадав про види відповідальності за порушення трудового законодавства і суми відповідних штрафних санкцій.

 

Окрему увагу підприємців очільник Управління Держпраці у Чернігівській області звернув на питання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю інспекторами праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад, зокрема, надав роз’яснення статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розповів про певні особливості проведення інспекційних відвідувань цими інспекторами, про їхні права, повноваження та обов’язки, а також закликав присутніх на засіданні представників виконавчих органів місцевих рад до невідкладної активізації роботи по введенню посад інспекторів праці до штатних розписів для забезпечення ефективної реалізації децентралізації повноважень з нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Представникам суб’єктів господарювання надані роз’яснення трудового законодавства

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі з питань трудового законодавства для профспілкового активу, керівників та спеціалістів підприємств, установ і організацій, який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області у приміщенні Деснянської районної у місті Чернігові ради. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі з питань трудового законодавства для профспілкового активу, керівників та спеціалістів підприємств, установ і організацій, який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області у приміщенні Деснянської районної у місті Чернігові ради.

Фахівці Управління надали учасникам заходу кваліфіковані роз’яснення вимог Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, розповіли про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України. Нагадали також про визначену законодавством відповідальність роботодавців, про нові розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, що діють з 01 січня 2019 року, роз’яснили новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

Крім того, підприємцям були доведені переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. На конкретних прикладах інспекційних відвідувань продемонстровані негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців.

Наприкінці семінару був відведений певний час на запитання присутніх представникам Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Два підприємства Чернігівщини погасили заборгованість по заробітній платі

У лютому 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області  провели ряд контрольних заходів на підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. У лютому 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели ряд контрольних заходів на підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати.

Зокрема, при проведенні інспекційного відвідування Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» було виявлено факт невиплати працівникам заробітної плати за грудень 2018 року у розмірі 365,3 тисячі гривень, що є порушенням частини 1 статті 115 Кодексу Законів про працю України та статті 24 Закону України «Про оплату праці». Також, звільненим працівникам не було виплачено повний розрахунок у день звільнення, що є порушенням частини 1 статті 116 Кодексу Законів про працю України.

 

Ще одне підприємство – Державне підприємство «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України, за даними Держстату на початок 2019 року мало заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на загальну суму 2 378,2 тисяч гривень.

 

За результатами інспекційних відвідувань Управлінням були вжиті відповідні заходи. Питання погашення заборгованості на цих підприємствах були розглянуті на засіданнях Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області, за результатами яких були розроблені графіки погашення заборгованості із заробітної плати, відпрацьовані Плани дій по прискоренню ліквідації боргів.

 

На усунення виявлених порушень були внесені приписи, матеріали інспекційних відвідувань направлені до правоохоронних органів.

 

Крім того, вирішення цих питань розглядалися на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Чернігівській обласній державній адміністрації.

 

У результаті проведеної Управлінням Держпраці у Чернігівській області системної роботи станом на 22.02.2019 заборгованість із виплати заробітної плати в ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» та ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України на загальну суму 2743,5 тисяч гривень погашено у повному обсязі.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний випадок в КП «Вербівка» Ріпкинського району Смертельний випадок в КП «Вербівка» Ріпкинського району Детальніше...
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...

Всi випадки...