UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Підсумки роботи за 5 місяців 2018 року обговорили на нараді Управління

Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу. Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу.

Відкриваючи нараду, начальник Управління Сергій Дорошенко зазначив, що на сьогодні серед напрямків роботи Держпраці пріоритетними є питання детінізації трудових відносин, легалізації і своєчасності оплати праці, оптимізація превентивної роботи, якісний розгляд звернень громадян.

 

У своїй доповіді він ознайомив учасників з інформацією про проведену Управлінням з початку року роботу щодо виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, розповів про кількість здійснених фахівцями Управління контрольних заходів, про результати інспекційних відвідувань, суми накладених штрафних санкцій, сум погашених завдяки роботі Управління заборгованостей із заробітної плати на підприємствах області тощо.

Окремо Сергій Дорошенко підкреслив, що з метою активізації роботи з попередження та виявлення незадекларованої праці в області Управлінням було розроблено та узгоджено з Держпраці Паспорт неформальної зайнятості регіону, а також відпрацьовано відповідний План дій, який спрямовано на подолання цієї проблеми. Паспорт базується на даних Головних управлінь статистики, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та Управління Держпраці у Чернігівській області у розрізі видів економічної діяльності, з урахуванням розвитку соціально-економічної ситуації регіону. Паспорт дав змогу визначити галузі з найвищим рівнем ризику неофіційного працевлаштування, найбільш критичні види економічної діяльності області та найбільшу питому вагу офіційно неоформлених працівників.

 

Розглянули учасники наради також і стан виробничого травматизму на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області з початку року. Перший заступник начальника Управління Олександр Тищенко доповів про введену практику проведення по кожному виду нагляду всебічних превентивних заходів, спрямованих на попередження виникнення порушень діючого законодавства з охорони праці, а також зупинився на деяких нещасних випадках зі смертельними наслідками, які сталися на підприємствах області у поточному році, проаналізувавши їхні причини та правові наслідки.

 

Крім того, були заслухані звіти ряду інспекторів, розглянуті їхні показники наглядової діяльності у звітному періоді. Начальник відділу юридичного забезпечення Іван Козаченко розповів присутнім про основні аспекти оформлення інспекторської документації.

Окремим пунктом порядку денного наради було питання запобігання проявам корупції та дотримання вимог антикорупційного законодавства. Головний спеціаліст з питань протидії корупції Андрій Штанько навів приклади резонансних корупційних правопорушень, що були викриті правоохоронними органами на території України у 2017-2018 роках. Також з метою перевірки рівня обізнаності у питаннях державної антикорупційної політики та етики державного службовця, учасники наради пройшли відповідне тестове опитування.

 

Начальник Управління Сергій Дорошенко вкотре наголосив на неприпустимості корупційних проявів на державній службі і закликав докладати максимум зусиль у реалізації державної антикорупційної політики.

У ході другої частини наради було проведено навчання для інспекторського складу і спеціалістів Управління, під час якого присутні опрацювали основні вимоги правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, обговорили вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, а також вимоги правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

 

Наприкінці учасники мали змогу поспілкуватися з керівництвом Управління, обговорити нагальні проблеми у сфері охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю, обмінятися практичним досвідом із колегами.

Затверджено вимоги до експертних організацій, які виконують експертизу стану охорони праці

Про офіційне опублікування наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» Про офіційне опублікування наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

У бюлетені «Офіційний вісник України» від 05 червня 2018 року № 043 за номером 1532 опубліковано наказ Міністерства соціальної політики України від 12 квітня 2018 р. № 507 «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 травня 2018 р. за № 569/32021.

Цей наказ набирає чинності з 05 грудня 2018 р. Після набрання чинності наказом експертні організації повинні відповідати усім його вимогам, зокрема бути акредитованими Національним агентством з акредитації України як органи з інспектування, що здійснюють інспектування як третя сторона.

До Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею відбувся семінар для працівників юридичних служб

У рамках заходів, які проходять цього року за ініціативою Міжнародної організації праці під девізом «Захищене і здорове покоління» та на передодні відзначення 12 червня Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, на базі управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області відбувся семінар для працівників юридичних служб, юрисконсультів та інших категорій працівників місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій Чернігівської області.

У своєму виступі представник Управління Держпраці у Чернігівській області доповів присутнім щодо особливостей працевлаштування і нормування праці неповнолітніх осіб за трудовим законодавством України, заходів для поліпшення безпеки та охорони здоров’я молодих спеціалістів. Зокрема, були розглянуті вимоги Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, Переліку важких  робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється  застосування праці неповнолітніх, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 31.03.94 № 46, Положення про порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професіям, пов'язаним з роботами із шкідливими та важкими умовами праці, а також з роботами підвищеної небезпеки, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 30.12.1994 № 130, тощо.

 

Під час виступу наголошено на необхідності суворого дотримання чинних норм щодо особливого порядку прийняття на роботу неповнолітніх, обов’язкового проведення попереднього та щорічних періодичних медичних оглядів за рахунок роботодавця осіб віком до 21 року згідно із Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246. Вказано на законодавчу заборону допуску залучення неповнолітніх до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, до праці на підземних і важких роботах, на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці. Нагадані Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітними, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22.03.1996 № 59, та розглянуті обмеження по віку, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, скорочення тривалості їх робочого часу, особливості нормування та оплати праці, відпусток та деякі інші умови праці. 

Особливу увагу звернуто на необхідність вжиття роботодавцями вичерпних заходів з метою недопущення випадків травмування неповнолітніх працівників та профілактики професійних захворювань на виробництві.

Управлінням підведено підсумки розгляду звернень громадян за 5 місяців 2018 року

З початку поточного року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 297 звернень громадян, що на 164 звернення (або на 45%) менше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року, з них анонімних – 17; відмовились від розгляду звернення 25 заявників. Викладені факти підтвердилися у 86 зверненнях. Вирішено по суті 230 звернень громадян. З початку поточного року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 297 звернень громадян, що на 164 звернення (або на 45%) менше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року, з них анонімних – 17; відмовились від розгляду звернення 25 заявників. Викладені факти підтвердилися у 86 зверненнях. Вирішено по суті 230 звернень громадян.

Із загальної кількості звернень 177 (60 % загальної кількості) стосуються питань охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інших), у тому числі 8 – з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної (2 анонімних, по одному зверненню надано роз’яснення, 5 розглянуто). Факт виплати заробітної плати нижче мінімальної не підтвердився.

 

Крім того, 86 звернень (29 %) стосуються питань трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо).

 

З початку року до Управління надійшло 17 запитів на публічну інформацію.

 

З Державної установи «Урядовий контактний центр» надійшло 89 звернень, з них анонімних – 13; відмовились від розгляду звернення 9 заявників. Викладені факти підтвердилися у 30 зверненнях.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань, зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято понад 160 осіб.

Боротьба з незадекларованою працею – пріоритетний напрямок Держпраці

З початку 2018 року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено численні відвідування суб’єктів господарювання з питань виявлення незадекларованої праці. З початку 2018 року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено численні відвідування суб’єктів господарювання з питань виявлення незадекларованої праці.

В результаті таких відвідувань виявлено понад 100 працівників, які виконували роботи без укладання трудових договорів, без оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, що суперечить вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України.

 

За результатами проведених контрольних заходів керівникам підприємств видано приписи на усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування, накладені фінансові санкції згідно з абзацом 2 частини 2 статті 265 КЗпП України.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні оплачувані відпустки.

Проведено семінар-нараду з працівниками ТОВ «Прилуцький нафтоналив»

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою в умовах літнього підвищення температури повітря для керівного складу ТОВ «Прилуцький нафтоналив». Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою в умовах літнього підвищення температури повітря для керівного складу ТОВ «Прилуцький нафтоналив».

Присутнім були доведені вимоги законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час організації безпечного виконання вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах, зокрема, при проведенні виробничих операцій, пов’язаних із застосуванням відкритого вогню, іскроутворення та нагрівання до температур, які можуть викликати загорання матеріалів і конструкцій. Особлива увага при цьому була приділена питанню обов’язків осіб, відповідальних за підготовку робочого місця і за проведення робіт, а також оформленню нарядів-допусків, проведення цільових інструктажів, дотриманню вимог зберігання, випробування і експлуатації засобів індивідуального захисту.

Посадовці Управління підкреслили, що відповідальність за розробку і реалізацію заходів безпеки при проведенні вогневих робіт на об’єктах покладається на керівників цих об’єктів або на уповноважених ними осіб.

 

Крім того, учасники семінару-наради опрацювали питання безпечної експлуатації електроустановок до та вище 1000 В і електрообладнання у вибухонебезпечних зонах. Були розглянуті порядок оформлення і видачі відповідного наряду-допуску, підготовка робочого місця, нагляд під час виконання робіт, організація перерв тощо. Учасникам надали роз’яснення стосовно приймання в експлуатацію новозмонтованих чи реконструйованих електроустановок у вибухонебезпечних зонах.

Окремим питанням був обговорений порядок організації проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих та небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, складання Акту визначення цієї категорій працівників.

Пам’ятка щодо стану охорони праці в оздоровчих закладах

1. Документи з охорони праці, які повинні бути в наявності

 

1.1. Акт перевірки оздоровчого закладу комісією організації, на балансі якої він знаходиться.

1.2. Положення про службу охорони праці.

1.3. Наказ про призначення відповідальних осіб за стан охорони праці в підрозділах оздоровчого закладу.

2.4. Положення про навчання з питань охорони праці.

2.5. Посвідчення, протоколи про навчання та перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів оздоровчого закладу.

2.6. Посадові інструкції посадових осіб, наявність в них обов’язків з питань охорони праці.

2.7. Програма вступного інструктажу та журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці працівників.

2.8. Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

2.9. Перелік професій і посад працівників, які звільняються від первинного, повторного та позапланового інструктажів.

2.10. Інструкції з охорони праці за професіями та видам робіт.

2.11. Журнали реєстрації і видачі інструкцій з охорони праці.

2.12. Журнал реєстрації потерпілих від нещасних випадків.

2.13. Перелік працівників, які зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці і забезпечуються безкоштовно молоком, мають право на скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, інші пільги і компенсації, що надаються в передбаченому законодавством порядку.

2.14. Особисті картки чи журнал обліку видачі працівникам передбаченого за нормами спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

2.15. Паспорти технічного стану будівель (споруд).

2.16. Колективний договір між керівником (власником) оздоровчого закладу  та профспілковим комітетом (представниками уповноваженими трудовим колективом.

2.17. Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.

*зазначений перелік не є вичерпним.

 

2. Стан території та санітарно-побутових приміщень

 

2.1. Наявність огорожі території, встановлення попереджуючих знаків, написів.

2.2. Стан освітлення території оздоровчого закладу в темний час доби, особливо пішохідних доріжок, між будівлями і спорудами.

2.3. Відсутність незакритих оглядових люків водопровідних і каналізаційних систем.

2.4. Стан кріплення вертикальних пристроїв (труб, вишок і ін.), засобів наочної агітації, що знаходяться на висоті.

2.5. Відсутність сухих і надламаних гілок та дерев.

2.6. Відповідність санітарно-побутових приміщень вимогам діючих норм і правил з охороні праці (лазні, душові, санвузли й інші).

 

3. Стан спортивних майданчиків та споруд

 

3.1. Наявність спеціального журналу, в якому фіксуються результати випробувань спортивного інвентарю та обладнання на предмет надійності установлення та безпечності.

3.2. Відсутність дерев, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму, на відстані менш ніж 2 м від відкритого спортивного майданчика.

3.3. Наявність у спортивних спорудах укомплектованої медичної аптечки та інструкції щодо надання першої медичної допомоги.

3.4. Відсутність повітряних ліній електропередач, які проходять над територією відкритих спортивних майданчиків.

 

4. Стан електробезпеки

 

4.1. Наявність акту розмежування балансової належності електромережі між електропостачальною організацією і споживачем.

4.2. Наявність актів опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів.

4.3. Наявність протоколів вимірювань опору розтікання на основних заземлювачах і зазамленнях магістралей і устаткування; опору ізоляції; перевірки повного опору петлі фаза-нуль.

4.4. Наявність графіка періодичного огляду, ремонту і чистки розподільчих електрощитових, щитків тощо.

4.5. Наявність індивідуальних засобів захисту від ураження електричним струмом.

4.6. Відсутність відкритих або пошкоджених електророзподільчих щитів, електророзеток та некаліброваних плавких вставок на запобіжниках.

4.7. Наявність попереджуючих та забороняючих плакатів (написів).

4.8. Наявність електротехнічного персоналу та особи, відповідальної за електрогосподарство.

4.9. Штепсельні розетки, які встановлені в дитячих закладах повинні мати захисні пристрої, які автоматично закривають гнізда штепсельної розетки.

4.10. Світильники повинні мати захисні ковпаки.

4.11. Двері приміщень електроустановок (щитів, збірок тощо) повинні бути постійно закриті на запірні пристрої (замки).

 

5. Вимоги безпеки на воді

 

5.1. Наявність паспорту на відкриття пляжу (місця масового відпочинку біля води), виданого органом місцевої виконавчої влади.

5.2. Наявність паспорту пляжу щодо обстеження (проводиться щорічно) дна акваторії водолазами й очищення від сторонніх предметів, перед початком купального сезону, а також таких документів:

- акту водолазного обстеження дна акваторії пляжу;

- паспорту підводної частини акваторії пляжу;

- акту про усунення перешкод з дна акваторії пляжу.

5.3. Наявність реєстрації всіх самохідних і несамохідних плавзасобів у встановленому порядку, щорічного проходження технічного огляду на предмет придатності їх до експлуатації.

5.4. Наявність на пляжі рятувальних постів, укомплектованих підготовленими матросами-рятувальниками і оснащених необхідним рятувальним майном, з постійним чергуванням рятувальників.

5.5. Наявність на території дитячого оздоровчого закладу медичного пункту.

 

6. Дотримання інших нормативних актів

 

6.1. При наявності в оздоровчому закладі харчоблоку – стан утримання, обслуговування і нагляду за устаткуванням і пристроями згідно Правил охорони праці для підприємств громадського харчування (НПАОП 55.0-1.02-96).

6.2. При наявності пральні – стан улаштування, обслуговування і нагляду за устаткуванням і пристроями згідно Правил охорони праці під час експлуатації пралень та лазень (НПАОП 93.0-1.06-97).

6.3. При наявності в закладі газових балонів – стан організації їх транспортування, експлуатації і збереження та навчання обслуговуючого персоналу згідно Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском (НПАОП 0.00-1.59-87).

6.4. При використанні в закладі природного газу для опалення та в харчоблоці - стан виконання згідно Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76).

6.5. При наявності в закладі персональних комп’ютерів – стан виконання вимог до влаштування, обладнання та безпечної їх експлуатації згідно Правил під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти НПАОП 80.0-1.12-04

6.6. При наявності на території оздоровчого закладу дитячих розважальних механізованих атракціонів – згідно Правил будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки (НПАОП 92.7-1.01-06).

 

7. Вимоги безпеки на ігрових майданчиках

 

Ділянки майданчика, на яких експлуатуються дитячі немеханізовані атракціони, особливо місця приземлення під час катання з гірок, а також майданчики під зоною розгойдування гойдалок, мають бути засипані піском або тирсою. У процесі експлуатації вибоїни, що утворюються в місцях приземлення з гірок, необхідно засипати.

 

Атракціони, на які можна залізати, мають установлюватися з урахуванням ризику падіння з них. У тих випадках, коли падіння є частиною розваги, наприклад з манежів, сіток і конструкцій для лазіння, необхідно не тільки усунути травмонебезпечні частини конструкцій, але й забезпечити ударопоглинальне покриття відповідних ділянок. Усі цвяхи, гвинти, арматура та фурнітура мають бути заглибленні або захищені будь-яким іншим способом.

 

Для запобігання травмунню потрібно вивішувати попереджувальні написи. Вони повинні чітко вказувати, якими атракціонами потрібно користуватися без взуття, наприклад спуски, труби, бочки, що обертаються, тощо, щоб не вдаряти твердим взуттям інших осіб.

 

На гойдалках забороняється застосовувати жорсткі елементи підвішування. Гнучкі елементи підвішування гойдалок зі стальних канатів мають відповідати таким вимогам:сталеві канати мають бути виготовлені з оцинкованого або стійкого до корозії дроту, кінці сталевого каната в опресованихпетлях мають збігатися з краєм опресувальної втулки, кінці сталевого каната в петлях із затискачами, кінці різьби затискачів мати травмонебезпечний захист. Конструкція сидіння-колиски має унеможливлювати сповзання дитини із сидіння.

 

Проводити технічні огляди потрібно перед початком експлуатації, в процесі та після закінчення. Виявлені відповідні зміни конструкцій, поломки та технічні невідповідності негайно усунути, попередньо не допускаючи до експлуатації.

Питання легалізації виплати із заробітної плати розглянули на засіданні обласної робочої групи

У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення за участю заступника Голови правління Пенсійного фонду України Владислава Машкіна і директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери. У приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення за участю заступника Голови правління Пенсійного фонду України Владислава Машкіна і директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери.

Окрім членів обласної робочої групи на заході були присутні соціальні партнери – представники профспілок і роботодавців, міські голови та голови райдержадміністрацій області, представники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України, керівники підприємств-боржників.

Під час засідання йшлося про активізацію роботи з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Розглядали також і причини накопичення боргів із виплати заробітної плати, сплати єдиного соціального внеску і перспективи виправлення ситуації.

 

Директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера у своєму виступі озвучив підсумки роботи Держпраці стосовно виявлення нелегальної праці, окреслив актуальні напрямки її подолання, акцентуючи увагу присутніх на тому, що наразі головним пріоритетом у роботі Держпраці і надалі залишається боротьба з нелегальним працевлаштуванням.

Наголошуючи на необхідності усвідомлення соціальної важливості вирішення проблеми, він закликав до ефективної взаємодії органів Державної служби України з питань праці, Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, місцевого самоврядування та соціальних партнерів у питаннях легалізації трудових відносин.

 

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко зосередив увагу учасників засідання на шляхах активізації роботи з попередження та виявлення незадекларованої праці в області. Він зауважив, що з цією метою Управлінням розроблено та узгоджено з Держпраці Паспорт неформальної зайнятості регіону та відпрацьовано відповідний План дій, який спрямовано на подолання цієї проблеми. Паспорт базується на даних Головних управлінь статистики, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та Управління Держпраці у Чернігівській області у розрізі видів економічної діяльності, з урахуванням розвитку соціально-економічної ситуації регіону.

Крім того, як підкреслив Сергій Дорошенко, за допомогою Паспорта визначено галузі з найвищим рівнем ризику неофіційного працевлаштування, найбільш критичні види економічної діяльності області та найбільшу питому вагу офіційно неоформлених працівників. Причому, більша частка таких нелегалів працює у неформальному секторі економіки. У розрізі видів економічної діяльності в обох випадках – як у формальному, так і неформальному секторах економіки області, найбільшу частку неформальних працівників області сконцентровано у сільському, лісовому та рибному господарствах (23,3%), оптовій і роздрібній торгівлі, ремонту автотранспортних засобів (22,2%), промисловості (13,1%), будівництві (2,5 %).

 

Наголосив Сергій Дорошенко і на пріоритетних напрямках подальшої роботи Управління у цій сфері, серед яких систематичний комплексний аналіз ситуації, посилення превентивної роботи, взаємодія із соціальними партнерами тощо, а також закликав присутніх на засіданні роботодавців належним чином оформляти трудові відносини з працівниками, щоб уникнути застосування штрафних санкцій.

Крім того, у рамках порядку денного засідання члени обласної робочої групи заслухали звіти запрошених керівників підприємств-боржників: ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів», ДП «Ніжниський ремонтний завод інженерного озброєння», ТОВ «М’ясовиробничий комплекс «ПАНВІТЕК», ПАТ «Хімтекстильмаш» та інших.

 

За підсумками засідання були прийняті протокольні рішення, керівникам органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств поставлені відповідні завдання.

Деякі роз’яснення стосовно оплати праці неповнолітньому працівнику

Приклад: неповнолітній працівник (17 років) працює не 36 годин на тиждень, а 20 годин. Як здійснити оплату праці такому працівнику? Приклад: неповнолітній працівник (17 років) працює не 36 годин на тиждень, а 20 годин. Як здійснити оплату праці такому працівнику?

Оплата праці такому працівнику проводиться пропорційно відпрацьованому часу з урахуванням застосування скороченої тривалості робочого часу. Відповідно до статті 51 КЗпП України, для працівників віком від 16 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу – 36 годин на тиждень.

 

Частиною 1 статті 194 КЗпП України передбачено, що заробітна плата працівникам молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як і працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи. Водночас, згідно з частиною першою статті 94 КЗпП України, заробітна плата є винагородою, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

 

У зв’язку з цим, у разі роботи на умовах неповного робочого часу, оплата праці має здійснюватися пропорційно відпрацьованому часу з урахуванням застосуванням скороченої тривалості робочого часу.

 

Наприклад, у лютому 2018 року норма тривалості робочого часу на 2018 рік для працівників із 36-годиним робочим тижнем дорівнює 144 години. Фактично працівник відпрацював 80 годин. Посадовий оклад працівника дорівнює 5000 гривень. Годинна оплата працівника становить 5000 гривень: 144 години = 34,72 гривень. Оплата праці працівника за лютий 2018 року дорівнюватиме 34,72 гривні х 80 годин = 2777,6 гривень.

 

Водночас варто пам’ятати, що розмір мінімальної заробітної плати має бути не меншим від розміру мінімальної заробітної плати, розрахованої пропорційно виконаній працівником нормі (частина 5 статті 31 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/92-ВР).

 

Відповідно до статті 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII мінімальну заробітну плату з січня 2018 року встановлено в розмірі 3723 гривень.

 

Розмір мінімальної заробітної плати, розрахованої пропорційно виконаній працівником нормі (у прикладі, що розглядається), дорівнює 3723 гривень: 144 години х 80 годин = 2060 гривень.

 

Оскільки розмір нарахованої працівнику заробітної плати є вищим від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, то доплата до рівня мінімальної заробітної плати працівникові не здійснюється.

У Сновському районі проведено навчання з безпечного виконання робіт на висоті

На Чернігівщині, на базі приватного сільськогосподарського підприємства «Яна Плюс» у с. Камка Сновського району проведено навчання працівників підприємств району з питань безпечного виконання верхолазних робіт. На Чернігівщині, на базі приватного сільськогосподарського підприємства «Яна Плюс» у с. Камка Сновського району проведено навчання працівників підприємств району з питань безпечного виконання верхолазних робіт.

Під час теоретичної частини заняття державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області довели учасникам вимоги законодавства про охорону працю та промислову безпеку, зокрема і НПАОП 0.00-1.15-07 та ДБН А.3.2-2-2009 (Охорона праці і промислова безпека в будівництві. Основні положення), надали роз’яснення «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті» (НПАОП 0.00-1.15-07). Окрему увагу приділяли питанню рівню практичної підготовки осіб, що будуть під час виробничої діяльності виконувати роботи у безопорному просторі.

 

Під час теоретичної частини заняття державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області довели учасникам вимоги законодавства про охорону працю та промислову безпеку, зокрема і НПАОП 0.00-1.15-07 та ДБН А.3.2-2-2009 (Охорона праці і промислова безпека в будівництві. Основні положення), надали роз’яснення «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті» (НПАОП 0.00-1.15-07). Окрему увагу приділяли питанню рівню практичної підготовки осіб, що будуть під час виробничої діяльності виконувати роботи у безопорному просторі.

 

Практична частина заходу, що включала одночасно й перевірку знань учасників, проводилася безпосередньо на території елеваторного комплексу підприємства із залученням фахівців ТОВ «Український технічний контроль» та Центру промислового альпінізму «Верхолаз».

 

Присутні відпрацювали основні способи кріплення опорних та страхувальних канатів, роботу зі страхувальними системами, спусковими страхувальними пристроями та пристроями для підйому по канату. Закріплювали вміння й навички виконання операцій по кріпленню канатів, регулюванню страхувальних систем та спуску у безопорному просторі.

 

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області та фахівці з промислового альпінізму розглянули з учасниками занять можливі небезпеки, аварійні ситуації, шляхи їх запобігання чи подолання, продемонстрували й провели детальний аналіз типових помилок, які допускаються верхолазами під час виконання всіх стадій висотних робіт.

Працівникам ПП «СТВ-Сервіс» надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області під час планової перевірки ПП «СТВ-Сервіс» провели для працівників та керівного складу підприємства інструкторсько-методичне заняття з питань безпечного виконання робіт по виготовленню металоконструкцій, у тому числі, щодо роботи на металообробному обладнанні, виконанню вантажно-розвантажувальних робіт. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області під час планової перевірки ПП «СТВ-Сервіс» провели для працівників та керівного складу підприємства інструкторсько-методичне заняття з питань безпечного виконання робіт по виготовленню металоконструкцій, у тому числі, щодо роботи на металообробному обладнанні, виконанню вантажно-розвантажувальних робіт.

Посадовці надали відповідні роз’яснення стосовно методів безпечного виконання зварювальних та фарбувальних робіт, механічної обробки металів за допомогою верстатного обладнання та ручних електроінструментів та пристроїв. Розглянули недоліки технічного стану верстатного обладнання, які виявлено в ході перевірки та запропонували конкретні заходи, які необхідно вжити з метою приведення його у належний стан.

Приділили увагу і питанням практичного впровадження Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання. На прикладі двобалкового мостового електричного крана державні інспектори продемонстрували працівникам підприємства недоліки в організації безпечного ведення робіт, у практичному виконанні виробничих операцій стропальником, а також надали практичні рекомендації стосовно шляхів їх недопущення у подальшому при механізованому переміщенні вантажів.

 

Були надані консультації щодо правильної організації роботи служби охорони праці та енергетичної служби суб’єкта господарювання з урахуванням малої кількості працівників, за умови залучення працівників інших суб’єктів господарювання, неповнолітніх осіб, які проходять на базі підприємство виробничу практику у процесі професійно-технічного навчання, та при використанні у технологічному процесі обладнання, що належить іншим підприємствам.

Особливу увагу учасників заняття представники Управління звернули на питання доцільності механізму залучення на договірних засадах сторонніх спеціалістів (відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону праці») для виконання функцій інженера з охорони праці, які мають відповідну підготовку, при чисельності працюючих менше 20 осіб з метою підвищення фахового рівня підтримки роботодавця у питаннях безпеки виробництва та якості організації забезпечення функціонування системи управління охороною праці.

Проведено чергове засідання колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 25 травня 2018 року проведено засідання колегії Управління, під час якого розглядалися нагальні питання по кількох суб’єктах господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 25 травня 2018 року проведено засідання колегії Управління, під час якого розглядалися нагальні питання по кількох суб’єктах господарювання області.

Цього разу у рамках порядку денного члени Колегії розглядали стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком (ДТП), який стався 17 січня 2018 року з трактористом ФГ «Білі роси»; стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 05 квітня 2018 року із заточувальником стрічкових пил ПАТ «АТП № 2562»; стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам ТОВ «Роллінг Геймз» та стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Готель Градецький».

 

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління Колегія вирішила проведену роботу у ФГ «Білі роси», ТОВ «Роллінг Геймз» і у ПАТ «Готель Градецький» визнати незадовільною.

 

По кожному із запрошених на засідання суб’єктів господарювання члени Колегії прийняли відповідні рішення, про виконання яких їх керівники мають проінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

 

На нараді Управління обговорили вимоги безпечної експлуатації АГЗП і АГЗС

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено нараду з керівниками суб’єктів господарювання, які спеціалізуються на роздрібній торгівлі зрідженим вуглеводневим газом. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено нараду з керівниками суб’єктів господарювання, які спеціалізуються на роздрібній торгівлі зрідженим вуглеводневим газом.

 

У рамках зустрічі посадовці довели присутнім вимоги до технічного обслуговування систем газопостачання автомобільних газозаправних пунктів і станцій, надали роз’яснення стосовно вимог безпеки з охорони праці при експлуатації вибухозахищеного електрообладнання.

 

 

Учасники наради обговорили внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», а також вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.02 № 956 «Про ідентифікацію і декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки».

                

 

Крім того, начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко наголосив на недопущенні порушень трудового законодавства у частині офіційного оформлення трудових відносин.

 

                   

 

Він зазначив, що використання нелегальної праці, не укладення чи несвоєчасне укладення трудових договорів між роботодавцем та працівником тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Зокрема, статтею 265 КЗпП України передбачено, що юридичні та фізичні особи-підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111 690 грн).

Увага! Оголошення!

У місті Києві у приміщенні готелю «Братислава» 6 – 8 червня 2018 року відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018. Управління ризиками: від концепції до впровадження». У місті Києві у приміщенні готелю «Братислава» 6 – 8 червня 2018 року відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018. Управління ризиками: від концепції до впровадження».

На конференції заплановані виступи представників Мінсоцполітики, Держпраці, Інституту медицини праці ім. Ю.І Кундієва НАМН України, Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Міжнародної організації праці, Федерації роботодавців України, Федерації профспілок України та інших установ.

 

Своїм досвідом ділитимуться вітчизняні та міжнародні експерти у сфері безпеки та гігієни праці, керівники наглядових органів країн ЄС. Про участь в заході заявили представники Литви, Польщі, Чехії, Білорусі, Німеччини. На конференцію вже акредитувались керівники та фахівці з охорони праці понад  80 вітчизняних підприємств.

 

Традиційно у рамках заходу відбудеться нагородження лідерів у сфері управління ризиками за рейтингом журналу «Охорона праці» у двох номінаціях: серед підприємств і за особистий внесок.

 

З більш детальною інформацією про конференцію та як взяти в ній участь можна ознайомитися на сайті журналу: http://ohoronapraci.kiev.ua/

Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до навчально-виробничих майстерень

Навчання підлітків робітничим професіям проводиться на базі професійно-технічних училищ, ліцеїв. Для кращого освоєння навичок та умінь навчальна практика проходить в навчально-виробничих майстернях. Навчання підлітків робітничим професіям проводиться на базі професійно-технічних училищ, ліцеїв. Для кращого освоєння навичок та умінь навчальна практика проходить в навчально-виробничих майстернях.

Навчально-виробничою майстернею вважається приміщення, яке відповідає санітарно-технічним нормативам і вимогам із професії, оснащене сучасним обладнанням, засобами навчання відповідно до Державного стандарту з професії, робочих навчальних планів і програм, переліку виробничих робіт, нормативно-правових актів, навчально-методичних документів професійно-технічної освіти (Наказ Міністерства освіти та науки України «Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах» (зі змінами) від 30.05.2006 № 419).

 

Існують загальні підходи до створення навчально-виробничих майстерень:

- відповідність площі приміщення кількості студентів;

- наявність додаткового виходу на вулицю через теплий тамбур або коридор;

- забезпеченість штучного та місцевого освітлення. Треба пам’ятати, що від хорошого природного освітлення майстерні залежить продуктивність занять та стан здоров’я учнів. Освітленість робочих місць не повинна бути менше ніж 200 лк;

- дотримання мікроклімату (температурного режиму t° = 16°С – 19°С, відносної вологості; наявності вентиляції; приміщення повинні бути світлими, теплими і сухими. Забороняється організація майстерень у підвальних і напівпідвальних приміщеннях);

- колір фарбування стін, підлоги, обладнання, інструментів добирається відповідно до вимог ергономіки і технічної естетики, з використанням сигнальних кольорів і знаків безпеки (повинні мати матову поверхню, не давати відблисків);

- висота стелі повинна бути не менше 3 – 3,5 м;

- естетичне оформлення майстерні та захист студентів від впливу іонізуючих та неіонізуючих електромагнітних полів, випромінювання, шуму, вібрації та інших чинників, що виникають у внутрішньому середовищі навчально-виробничих майстерень;

- в зоні робочого місця майстра виробничого навчання рекомендується розміщувати шафи-секції для зберігання навчально-наочних посібників, інструментів, приладдя, пристосувань тощо;

- вікна в майстерні повинні бути з лівої сторони, щоб світло падало зліва на робочі столи. Вхід в майстерню повинен бути з боку перших робочих місць (з боку майстра виробничого навчання);

- кожна навчальна майстерня обладнується умивальником зі щітками і милом у кількості 20% від числа студентів, а також електрорушниками, ємностями для відходів, сміття. Навчальні майстерні повинні повністю забезпечуватися засобами пожежогасіння, пінними та вуглекислотними вогнегасниками, універсальними аптечками першої допомоги.

 

Для зберігання навчального обладнання та приладдя потрібно мати секційні шафи, які розміщують у приміщенні майстерні або вздовж однієї з бокових стінок.

 

Обладнання в навчальних майстернях розміщується так, щоб майстер зі свого робочого місця міг проводити інструктаж для всієї групи. Крім того, мають бути забезпечені найбільш безпечні умови для роботи студентів, зручний доступ з усіх боків до обладнання при роботі та ремонті, а також при транспортуванні матеріалів, виробів, відходів.

Рекомендації стосовно організації виробничого процесу в умовах літньої спеки

За попередніми прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, цього року влітку температура повітря по всій Україні сягатиме позначок на 1-1,5°С вище норми. Робота в умовах перевищення температурного режиму негативно впливає на працездатність та здоров’я людини. Тому вкрай важливо у цей період вжити відповідні заходи щодо створення комфортних мікрокліматичних умов на робочому місці. За попередніми прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, цього року влітку температура повітря по всій Україні сягатиме позначок на 1-1,5°С вище норми. Робота в умовах перевищення температурного режиму негативно впливає на працездатність та здоров’я людини. Тому вкрай важливо у цей період вжити відповідні заходи щодо створення комфортних мікрокліматичних умов на робочому місці.

До параметрів мікроклімату, які впливають на стан здоров’я працюючих, відноситься температура повітря, відносна вологість, швидкість руху повітря та теплове (інфрачервоне) випромінювання.

 

Робота в умовах підвищеної температури негативно впливає на організм людини і може викликати погіршення самопочуття, зниження працездатності та загострення хронічних хвороб. При тривалій роботі, в умовах підвищеної температури, в організмі працюючих порушуються процеси терморегуляції.

 

Особливо це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес, за таких умов, необхідно організовувати, з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму працюючих.

 

Відповідно до Державних санітарних норм і правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», залежно від категорії робіт, оптимальні показники температури, для виробничих приміщень повинні бути від +180С до +240С.

 

За високої температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. У такому випадку слід змінити порядок робочого дня і перенести години роботи на ранковий або вечірній час. Коригування робочого часу в таких умовах прописується в колективному договорі.

 

Для профілактики зневоднення організму необхідно правильно дотримуватися питного режиму. З метою забезпечення оптимального водного балансу рекомендується також відшкодовувати втрату солей, що виділяються з організму з потом за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочнокислих напоїв, соків, вітамінізованих напоїв. Пити воду слід часто, дрібними порціями щоб підтримувати нормальну гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його життєдіяльність, обмін речовин). Також рекомендовано обтиратися мокрими серветками (рушником). Виходячи на вулицю в спекотний день, слід віддати перевагу одягу з легких, бажано натуральних, матеріалів світлих тонів, а також пам’ятати про головний убір. Синтетика підсилює перегрівання організму та перешкоджає випаровуванню зі шкіри вологи, підсилює виділення поту і навіть може стати причиною теплового удару. Для захисту від надмірного теплового випромінювання, необхідно використовувати одяг з натуральних тканин або спеціальний одяг.

 

Вжиття цих та інших заходів під час роботи в умовах підвищеної температури атмосферного повітря, забезпечення комфортних температурних умов на робочому місці влітку забезпечить нормальне самопочуття працівників, стан їхнього здоров’я і, як результат, високий рівень працездатності та зменшення ризиків виробничого травматизму.

У Чернігові обговорили стан заборгованості із виплати заробітної плати

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке проводилося 22 травня 2018 року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації. Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке проводилося 22 травня 2018 року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації.

До участі у заході були запрошені представники низки структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади.

 

У рамках порядку денного члени тимчасової комісії розглядали ситуацію з погашенням боргів із виплати заробітної плати на підприємствах області, обговорювали проблемні питання та заходи щодо прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати працівникам житлово-комунального господарства. Опрацювали також і питання виникнення і шляхи врегулювання колективних трудових спорів у дошкільних навчальних закладах Борзнянської міської ради.

Про причини виникнення зарплатних боргів звітували запрошені на засідання керівники найбільших підприємств-боржників області, зокрема, ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл», ДП «Чернігівторф», ТОВ «Роллінг Геймз», ПАТ «Готель «Градецький» та інші.

 

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко зазначила, що Управлінням упродовж поточного року були здійснені інспекційні відвідування усіх підприємств, керівники яких наразі були присутні на засіданні тимчасової комісії.

За її словами, у поточному році інспекторами праці Управління проведено 267 контрольних заходів (19 з них тільки упродовж 14 – 18 травня), у тому числі 34 інспекційних відвідування 25 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму 12 млн 226,4 тис. грн (2535,8 тис. грн – упродовж 14 – 18 травня), з них 8 повторних інспекційних відвідувань підприємств-боржників стосовно стану виконання приписів. На виконання приписів інспекторів праці в області було виплачено 10 млн 678,1 тис. грн заборгованості із виплати заробітної плати 1439 найманим працівникам (597,2 тис. грн – упродовж 14 – 18 травня поточного року).

 

З початку 2018 року фахівці Управління провели 12 інспекційних відвідувань підприємств сфери житлово-комунального господарства, за результатами яких на п’яти суб’єктах господарювання виявлено заборгованість на загальну суму 773,9 тис. грн перед 176 працівниками.

 

За результатами проведених контрольних заходів відносно винних посадових осіб складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення за частиною 1 статті 41 КУпАП, винесено 2 постанови за статтею1886 КУпАП за невиконання вимог посадової особи Управління про накладання санкцій на загальну суму 1500,0 грн, які сплачено у повному обсязі. Крім того, на 7 підприємств накладено 8 штрафних санкцій на загальну суму 67,0 тис. грн.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно розробки реальних графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати по зазначеним підприємствам, а також відпрацьовані додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

Завершено розслідування нещасного випадку

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався із працівником ПАТ «АТП № 2562». В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався із працівником ПАТ «АТП № 2562».

На підставі зібраних матеріалів було встановлено, що 05 квітня цього року робітник, який працював на підприємстві заточувальником стрічкових пил, а також майстер дільниці та водій вирішили звалити сухий дуб, що знаходився неподалік в’їзних воріт підприємства. Після зроблених підпилів дерево не впало, а залишилося у завислому стані, торкаючись залізобетонного паркану, що огороджував територію АТП.

 

Працівник, піднявшись по драбині на паркан, намагався руками підштовхнути зависле дерево, втім, воно перехилилося в інший бік і впало кроною на територію підприємства, притиснувши стовбуром чоловіка до кромки паркану. Від отриманих травм працівник загинув на місці.

 

За результатами спеціального розслідування випадок визнаний пов’язаним з виробництвом. Встановлено причини, що до нього призвели, а саме: допуск працівників до виконання робіт зі звалювання сухого дерева без проведення навчання та перевірки знань з охорони праці; порушення технологічного процесу (відсутність технологічної карти, проекту проведення робіт, дерево не було приземлене тросом довжиною не менше 50 метрів, а також ряд інших порушень); незадовільне функціонування системи управління охороною праці на підприємстві.

 

Осіб, які допустили порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці – виконуючого обов’язки першого керівника АТП і майстра дільниці – притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали спеціального розслідування передано до Чернігівської місцевої прокуратури для відповідного реагування.

 

Стан виконання керівництвом підприємства заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку, запропонованих комісією зі спеціального розслідування, розглядатиметься на черговому засіданні Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Втім, життя працівника це вже не поверне…

АНОНС! Відбудеться Національний вебінар з безпеки дорожнього руху «Відповідальні батьки»

У рамках тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме 21 – 27 травня 2018 року, громадська організація «Traffic Challenge» і Благодійний фонд «Демократичний розвиток» у рамках Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді 26 травня проводитимуть Національний вебінар з безпеки дорожнього руху «Відповідальні батьки». У рамках тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме 21 – 27 травня 2018 року, громадська організація «Traffic Challenge» і Благодійний фонд «Демократичний розвиток» у рамках Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді 26 травня проводитимуть Національний вебінар з безпеки дорожнього руху «Відповідальні батьки».

Навчальна програма «Відповідальні батьки» розроблена у 2016 році і впроваджується за участю експертів у галузі безпеки дорожнього руху, медицини невідкладних станів, дитячої медицини, психології та експертів з навчання з європейською сертифікацією.

 

До участі у вебінарі запрошуються: медичний персонал дитячих медичних закладів, пологових будинків, педагогічні працівники закладів освіти усіх рівнів акредитації, спеціалісти з охорони праці та організації безпеки життєдіяльності підприємств, установ і організацій, соціальні працівники.

 

Кожен учасник вебінару зможе отримати сертифікат про проходження курсу.

 

Посилання на онлайн-трансляцію вебінару (працюватиме 26-27 травня):

http://trafficchallenge.com.ua/frost/online-трансляції-live-stream/

Безпечні атракціони – на особливому контролі

У місті Ніжині фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з фізичними особами-підприємцями, що експлуатують атракціонну техніку. У місті Ніжині фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з фізичними особами-підприємцями, що експлуатують атракціонну техніку.

У ході проведення заняття представники Управління перевірили наявність відповідних дозвільних та експлуатаційних документів на атракціонну техніку, а також виробничих інструкцій операторів атракціонів.

 

Особливу увагу присутніх державні інспектори звертали на проведення перевірки надійності запобіжних пристроїв, що унеможливлюють самовільне покидання або випадання людини під час роботи атракціону, на перевірку стану запобіжних та блокуючи приладів і пристроїв атракціонів, на своєчасне і якісне проведення технічних оглядів.

 

Працівникам були надані роз’яснення, практичні поради і рекомендації стосовно безпечної експлуатації атракціонної техніки, зокрема, щодо встановлення причин характерних поломок атракціонів. Оператори упродовж заняття мали змогу поставити державним інспекторам актуальні для себе питання і отримувати кваліфіковані роз’яснення і рекомендації.

 

Наприкінці зустрічі посадовці вкотре наголосили на неухильному дотриманні вимог безпеки під час експлуатації та обслуговування атракціонної техніки, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності операторів.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

 

До атракціонів відносяться не тільки каруселі, колеса огляду, вежі, катальні гори, дороги, автодроми, водні гірки, спуски, а, зокрема, і гойдалки, качалки, гірки, катапульти, атракціони із стрибків з висоти на еластичному тросі, спортивні (у тому числі силові) тренажери, тири, батути та навіть обладнання дитячих ігрових майданчиків.

 

Вимоги безпеки до конструкціі та експлуатації атракціонів містяться у Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки (НПАОП 92.7-1.01-06).

 

Атраціони, на які відвідувачі можуть залізати, мають установлюватися з урахуванням ризику падіння з них. У тих випадках, коли падіння є частиною розваги, наприклад з манежів, сіток і конструкцій для лазіння, необхідно не тільки усунути травмонебезпечні частини конструкції, але й забезпечити ударопоглинаюче покриття відповідних ділянок. У тих випадках, коли падіння є частиною розваги, наприклад на похилих мотузкових сходах, особливо із шарнірними утримувальними пристроями, необхідно настелити покриття з високою здатністю амортизувати, наприклад товсті поролонові, гумові або надувні мати.

 

На атракціонах, де відвідувачам потрібні певні фізичні дані, необхіно біля входу розміщувати добре помітні написи типу: "Цим атракціоном можуть користуватися тільки люди в гарній фізичній формі з відповідною спортивною підготовкою".

Окрему увагу слід приділити вимогам безпеки до таких найбільш розповсюджених атракціонів, як дитячі ігрові майданчики. Згідно з НПАОП 92.7-1.01-06 обладнання ігрових майданчиків та його складові частини повинні:

 

- відповідати віковій групі дітей, для якої вони призначені;

- бути такими, щоб ризик, передбачуваний у грі, був явним для дитини і щоб дитина могла його передбачати;

- забезпечувати доступ дорослих для допомоги дітям усередині обладнання;

- не допускати скупчення води на поверхні та забезпечувати вільний стік і просихання.

 

Обладнання має унеможливлювати застрягання тіла, частин тіла або одягу дитини.

 

Суб’єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони, віднесені до атракціонів підвищеної небезпеки, а також дитячі механізовані атракціони, повинні отримати дозвіл на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

На Чернігівщині відзначають Всесвітній День вишиванки

Управління Держпраці у Чернігівській області долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки, який щороку проводиться у третій четвер травня з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави. Управління Держпраці у Чернігівській області долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки, який щороку проводиться у третій четвер травня з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави.

Працівники Управління сьогодні, 17 травня, як і більшість українців, прийшли на роботу у своїх кращих вишиванках, перетворюючи звичайний день на свято української єдності, національного духу, пам’яті свого роду й мудрості поколінь.

 

Відзначати Всесвітній день вишиванки вперше було запропоновано у 2006 році студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету, а вже упродовж наступних років свято набуло Всеукраїнського рівня. Згодом до нього почали долучатися українські діаспори у всьому світі.

 

Тож колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх українців із цим весняним святом і бажає всім здоров’я, миру й позитивного настрою!

 

Шануймо наші національні святині, історію і культуру своєї землі!

За неналежно оформленого працівника на фізичну особу-підприємця накладено фінансові санкції

Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці. Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці.

Зокрема, у квітні поточного року інспектором праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця міста Носівка, що спеціалізується на роздрібній торгівлі напоями і торгівлі тютюновими виробами у спеціалізованих магазинах.

 

В результаті у суб’єкта господарювання було виявлено працівника, який виконував роботу без укладання трудового договору, ведення табелю обліку робочого часу, без оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, що є порушенням частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.

 

За результатами проведених контрольних заходів фізичній особі-підприємцю видано припис на усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування. Уповноваженими посадовими особами Управління були розглянуті матеріали інспекційного відвідування та, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, накладені фінансові санкції на суму 111 тис 690 гривень.

 

Під час розгляду матеріалів підприємець повністю визнав порушення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України – допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

У Ніжинській школі обговорювали проблеми захисту і здоров’я молодого покоління

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу», який проводився до Дня охорони праці в Україні на базі Ніжинської загальноосвітньої школи № 15. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу», який проводився до Дня охорони праці в Україні на базі Ніжинської загальноосвітньої школи № 15.

На заході були також присутні посадовці Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Чернігівський області, відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Ніжинської міської ради, органів соціального захисту населення, керівники, відповідальні за охорону праці особи закладів освіти, підприємств, установ та організацій міста.

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області ознайомили учасників «круглого столу» з тезами звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, довели статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини, розповіли про сучасні вимоги системи контролю за охороною праці.

Під час дискусії присутні обговорювали актуальні питання молодіжної і дитячої праці у рамках євроінтеграційних процесів, зокрема, особливості прийняття на роботу учнівської та студентської молоді, дотримання їх трудових прав, підготовку кваліфікованих кадрів для підприємств, залучення молоді до виробничого процесу в сучасних соціально-економічних умовах. Йшлося також про профілактику невиробничого травматизму і дотримання безпеки життєдіяльності у закладах освіти.

Крім того, програма дня передбачала низку інших заходів для учнів, вчителів та гостей, що проводилися у приміщенні школи: відкриті уроки, виховні години, квест-гра «Безпека життя», інтерактивне дослідження-практикум «Захищена праця – безпека життя», творчий виступ учнів школи «Захищене і здорове покоління». Була організована презентація учнівських творчих робіт «Охорона праці очима дітей» та літературна виставка шкільної бібліотеки.

Завершував роботу показ шкільного учнівського відеорепортажу з питань охорони праці, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності «Світлини дня».

Безпека місць масового перебування людей – на постійному контролі державних інспекторів

На виконання витягу з протоколу № 11 засідання Кабінету Міністрів України та доручення Мінсоцполітики України від 06.04.2018 № 19949/0/1-18/0.2-2 Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведені позапланові перевірки на об’єктах з масовим перебуванням людей, зокрема, у торгівельно-розважальних закладах, у закладах освіти та лікувально-профілактичних закладах. На виконання витягу з протоколу № 11 засідання Кабінету Міністрів України та доручення Мінсоцполітики України від 06.04.2018 № 19949/0/1-18/0.2-2 Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведені позапланові перевірки на об’єктах з масовим перебуванням людей, зокрема, у торгівельно-розважальних закладах, у закладах освіти та лікувально-профілактичних закладах.

Проводилися, окрім іншого, і планові перевірки в дошкільних навчальних закладах Чернігівського району, в Новгород-Сіверському, Семенівському, Сосницькому районних центрах первинної медико-санітарної допомоги і Професійно-технічному училищі № 33 Носівського району.

 

Під час зазначених перевірок було виявлено понад 900 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки.

 

Перевірки закладів охорони здоров’я області показали, що робота з дотримання вимог законодавства з охорони праці, в цілому, проводиться: розроблені інструкції з охорони праці; працівникам проводяться інструктажі з питань охорони праці з відміткою у відповідних  журналах; керівники закладів, їх заступники, а також інженери з охорони праці проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці в навчальних центрах; устаткуванню підвищеної небезпеки проводиться технічний огляд представниками спеціалізованих підприємств. Для визначення шкідливих умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу в таких умовах та приведення робочих місць до вимог нормативних актів з охорони праці в медичних закладах області проводиться атестація робочих місць. Працівники, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, отримують пільги, доплати, пільгове пенсійне забезпечення, додаткові відпустки.

 

Разом з тим було виявлено, що не всі керівники лікувально-профілактичних закладів приділяють достатню увагу стану охорони праці і ряд питань залишається невирішеним.

 

Так, у деяких закладах виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, а саме: відсутні дозволи на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не забезпечено проходження у встановлені терміни посадовими особами (завідуючі відділень, амбулаторій) навчання і перевірки знань з питань охорони праці; медичні працівники допускаються до роботи без проходження первинного інструктажу з питань охорони праці та інструктажу по наданню домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих. Виявлені випадки порушень вимог безпечної експлуатації медичного автомобільного транспорту, об’єктів системи газопостачання та іншого обладнання.

 

Не обійшли увагою державні інспектори Управління і торгівельно-розважальні заклади. Зокрема. у ході їх перевірок були виявлені порушення під час експлуатації ліфтового господарства, а саме: не витримується термін проведення періодичного технічного огляду ліфтів; у машинних приміщеннях ліфтів відсутні докладні інструкції, яких необхідно дотримуватися у випадку несправності ліфта; суб’єктом господарювання за підсумками технічного огляду ліфтів не зазначено дані про дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду тощо.

 

Під час перевірки дитячого атракціонного комплексу в місті Чернігові встановлено, що на території комплексу не передбачена система обмеження доступу, відсутні акти огляду атракціонів перед проведенням монтажу та допуску до експлуатації, не призначені працівники, які мають виконувати роботи з ремонту та підтриманням атракціонів у справному стані.

 

За результатами проведених перевірок керівникам закладів видані розпорядчі документи щодо необхідності усунення виявлених порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 53 особи, у тому числі 29 перших керівників.

 

Усунення виявлених порушень та дотримання вимог безпеки у торгівельно-розважальних закладах та у закладах освіти і лікувально-профілактичних закладах знаходиться на постійному контролі Управління.

Проведено тристоронню зустріч з питань легалізації трудових відносин

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко разом із керівниками Головного управління ДФС і Управління Державної міграційної служби узяв участь у тристоронній зустрічі, присвяченій питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати та дотримання норм законодавства іноземними громадянами, що перебувають на території області. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко разом із керівниками Головного управління ДФС і Управління Державної міграційної служби узяв участь у тристоронній зустрічі, присвяченій питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати та дотримання норм законодавства іноземними громадянами, що перебувають на території області.

У ході спілкування учасники напрацювали спільні вектори роботи стосовно об’єднання зусиль та можливостей з метою недопущення фактів використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, виявлення фактів виплат неофіційної заробітної плати, нелегального працевлаштування іноземних громадян та порушення строків перебування іноземців на території України. Крім того, було визначено ряд критеріїв відбору підприємств, установ і організацій для проведення спільних перевірок, серед яких невідповідність кількості найманих працівників виду заявленої діяльності, виплата заробітної плати менше мінімально встановленого рівня та надання звітності з нульовими показниками.

 

У підсумку зустрічі сторони ухвалили рішення про підписання трьохстороннього Меморандуму про співпрацю, а також узгодили стратегічні напрямки спільних перевірочних заходів і циклу роз’яснювальних семінарів за участю фахівців трьох відомств.

У Чернігові інспекторів праці об’єднаних тергромад навчали роботі з системою обліку «Візит»

На виконання окремого доручення Голови Держпраці Романа Чернеги в Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено навчання для інспекторів праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад за участю керівництва та інспекторського складу Управління. На виконання окремого доручення Голови Держпраці Романа Чернеги в Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено навчання для інспекторів праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад за участю керівництва та інспекторського складу Управління.

У теоретичній частині навчання інспектори праці були ознайомлені з особливостями, структурою і принципами роботи інформаційної системи обліку та аналізу відвідувань інспекторів праці «Візит», розробленим Національним науково-дослідним інститутом промислової безпеки та охорони праці.

 

Заступник начальника Управління Ірина Хоменко наголосила на перевагах цієї системи, на можливості проведення ефективного аналізу діяльності інспекторів праці, звернула увагу інспекторів на пріоритетних напрямках роботи Управління – боротьбу з нелегальною зайнятістю і заборгованістю по виплаті заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини.

 

До участі у навчанні був запрошений головний спеціаліст з питань протидії корупції, який ознайомив зі статистикою порушень антикорупційного законодавства у сфері державної служби і служби в органах місцевого самоврядування у 2017-2018 роках, окреслив актуальні цілі та завдання антикорупційної діяльності у контексті співпраці влади та громадськості, надав роз’яснення щодо потенційного і реального конфлікту інтересів на державній службі, а також механізмів його запобігання та врегулювання у діяльності державних службовців. Кожен з присутніх інспекторів отримав пам’ятки відповідної тематики.

У практичній частині навчання фахівці Управління продемонстрували інспекторам праці територіальних громад порядок внесення даних до інформаційної системи «Візит», надали роз’яснення і практичні рекомендації стосовно програмного забезпечення, алгоритму реєстрації інспектора в системі тощо

На порядку денному – молодіжна праця

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління», яке проводилося у приміщенні Семенівського районного центру зайнятості у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління», яке проводилося у приміщенні Семенівського районного центру зайнятості у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні.

На заході також були присутні посадовці структурних підрозділів Семенівської райдержадміністрації, Семенівської міської ради, представники освітніх та медичних закладів.

 

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області ознайомили учасників засідання з основними тезами звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, довели статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини. Вони зазначили, що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком від 15 до 24 років працюють у шкідливих умовах праці. А це понад 15% працездатного населення планети. Серед молодих працівників рівень виробничого травматизму на 40% вищий, ніж серед працівників віком старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій працівник віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян.

Серед іншого, присутні обговорювали особливості прийняття на роботу учнівської та студентської молоді, дотримання їх трудових прав, організацію трудового процесу для цих вікових категорій та низку інших актуальних на сьогодні питань.

 

Фахівці Управління підкреслили, що відповідно до чинного законодавства усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному огляду, а заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

 

Окремо було акцентовано увагу присутніх на необхідності офіційного працевлаштування працівників, у тому числі, молоді, які будуть задіяні на виконанні у 2018 році сезонних весняно-польових робіт.

 

Підсумовуючи засідання «круглого столу», державні інспектори зауважили, що збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток економіки країни. Витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молодих працівників, значно більші, ніж у дорослих через більшу їх тривалість. Тільки спільними зусиллями держави, роботодавців, профспілок і самих працівників, а також завдяки комплексному підходу в цьому питанні, можна забезпечити організацію безпечних та нешкідливих умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню рівня виробничого травматизму та професійних захворювань серед молоді.

У Чернігові команди професійно-технічних закладів виборювали звання найвеселіших та найкмітливіших

У рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у Чернігові відбулося проведення щорічного конкурсу-вікторини з охорони праці серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Чернігова, який традиційно проводиться за ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області. У рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у Чернігові відбулося проведення щорічного конкурсу-вікторини з охорони праці серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Чернігова, який традиційно проводиться за ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області.

Цього року в конкурсі взяли участь три команди, які добре підготувались до найбільш яскравого заходу з відзначення Дня охорони праці в Україні: Чернігівського центру професійно-технічної освіти, Чернігівського вищого професійного училища і Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

Виступи команд оцінювало поважне й компетентне журі, до складу якого увійшли представники Управління Держпраці у Чернігівській області, Чернігівського експертно-технічного центру Держпраці, Федерації профспілкових організацій Чернігівській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та ПАТ «Чернігівгаз».

Уболівальники – вчителі та студенти – як завжди, щиро підтримували команди своїх закладів, створюючи необхідну атмосферу свята і змагального азарту у глядацькій залі.

За рішенням журі цьогорічним володарем кубку переможця стала команда Чернігівського центру професійно-технічної освіти.

За словами членів журі, цей конкурс ставить за мету зацікавити учнівську молодь актуальними проблемами у сфері охорони праці, сформувати правильне уявлення вимог безпечного виконання робіт у будь-якій галузі виробництва, у тому числі й тих, які опановують члени команд-учасниць, набути базових навичок охорони праці та промислової безпеки для майбутньої професійної діяльності.

За підсумками заходу команди-учасниці отримали подарунки та подяки від організаторів.

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

З метою ефективної взаємодії з громадськістю у питаннях дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, активного включення у сучасний інформаційний простір, моніторингу громадської думки стосовно діяльності Управління Держпраці у Чернігівській області, оперативного реагування на запити й потреби суб’єктів господарювання, у соціальній мережі Facebook функціонує офіційна сторінка Управління.

 

Тож усі небайдужі до проблеми збереження здоров’я і життя працюючої людини, дотримання його трудових прав мають змогу, зареєструвавшись на ресурсі, відвідати Facebook-сторінку Управління, взяти участь в обговореннях професійних питань, отримати консультативну допомогу, залишити коментарі або висловити свою думку з будь-якого питання, що стосується наглядової діяльності у сфері охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю.

Триває цикл інформаційно-роз’яснювальних заходів у навчальних закладах Чернігівщини

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують превентивну роз’яснювальну роботу з учнями і вихованцями закладів освіти Чернігова і області стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують превентивну роз’яснювальну роботу з учнями і вихованцями закладів освіти Чернігова і області стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Так, у квітні були проведені семінари-наради з питань гігієни та умов праці з педагогічним колективом і учнями Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський професійний будівельний ліцей» та Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

 

Під час зустрічей посадові особи Управління розповідали молоді про переваги легальної зайнятості, відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю, звертаючи увагу на офіційне оформлення трудових відносин згідно трудового законодавства.

Учасникам доводилися останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надавалися роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Фахівці Управління проводили аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювали питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушували питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

 

Розглядали також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам, аналізували приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

Наприкінці кожної зустрічі учасники у форматі вільного спілкування мали змогу поділитися власними думками, поставити посадовцям запитання, отримати від них кваліфіковані рекомендації і практичні поради.

Причиною нещасного випадку визнано технічні недоліки заводу-виробника

Відбулося засідання Колегії Управління Відбулося засідання Колегії Управління

Під час чергового засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області розглядалися стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку, який стався з оператором котельні АТ «Слов’янські шпалери – КФТП» під час експлуатації твердопаливного котла марки КВм-3.50-01 (GP-13) виробництва ТОВ «Котлозавод «Крігер» (м. Житомир), а також питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Навчальної організації «Чернігівська автомобільна школа Чернігівської обласної організації товариства сприяння оборони України».

  

 

За результатами спеціального розслідування основною причиною встановлено конструктивні недоліки обладнання (система автоматизованої паливоподачі котла не відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та Технічному регламенту безпеки машин: її конструкція допускає відновлення руху механізму (шнека) після зупинки внаслідок аварійної ситуації (заклинювання датчика) без навмисного приведення у дію відповідно призначеного для цього пристрою на пульті керування).

 

На виконання заходів з попередження виникнення нещасних випадків, запропонованих спеціальною комісією, заводом-виробником були усунуті виявлені порушення та внесені зміни в технологічний процес подачі твердого палива до котла марки КВм-3.50-01 (GP-13), встановленого у котельні АТ «Слов’янські шпалери – КФТП». Відповідно до цих змін на даному обладнанні виключено можливість відновлення руху механізму (шнека) після зупинки внаслідок аварійної ситуації під час перебування людини в бункері накопичення твердого палива.

 

У результаті розгляду зазначеного питання Колегія Управління Держпраці у Чернігівській області визнала проведену роботу по додержанню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобіганню виробничому травматизму та організації відповідних умов праці в АТ «Слов’янські шпалери – КФТП» задовільною. Також були прийняті відповідні рішення та визначені терміни їх виконання.

Актуальні питанні молодіжної праці обговорили на засіданні «круглого столу»

У рамках реалізації плану заходів з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2018 році Дня охорони праці у місті Чернігові за участю начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Сергія Дорошенка проведено засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Захищене і здорове покоління». У рамках реалізації плану заходів з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2018 році Дня охорони праці у місті Чернігові за участю начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Сергія Дорошенка проведено засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Захищене і здорове покоління».

На заході були присутні керівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, посадові особи місцевих органів державної виконавчої влади, представники підприємств міста Чернігова і області, представники засобів масової інформації, громадськість.

Відкриваючи засідання «круглого столу», начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко наголосив на основних тезах звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, довів статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини. Він звернув увагу присутніх на те, що серед причин нещасних випадків на першому місці є психофізіологічні та організаційні причини, на усунення або недопущення яких не потрібно залучення коштів, це суто людський фактор – як робітників, так і керівництва. Також Сергій Дорошенко зауважив, що забезпечення безпечних умов праці є безпосереднім обов’язком роботодавця, визначеним чинним законодавством.

Під час дискусії за участю запрошених представників бізнесу, учасники засідання порушили ряд надважливих на сьогодні проблем: цільової підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств, залучення молоді до виробничого процесу, створення комплексу стимулів і заохочень. Не обійшли увагою і питання видів і методів взаємодії та співпраці зацікавлених у цьому суб’єктів – власне роботодавців, закладів освіти, органів влади. Вирішення цього завдання, на думку присутніх, потребує комплексного підходу: удосконалення законодавчої і нормативно-правової бази, розробку відповідних освітньо-кваліфікаційних програм, впровадження на підприємствах новітніх технологій тощо.

Представники підприємств області, у свою чергу, поділилися досвідом залучення молодих кадрів – роботи з випускниками середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, підготовки молодих працівників безпосередньо на виробництві, організації навчання, підвищення кваліфікації, соціально-побутове забезпечення молоді.

Підсумовуючи роботу, начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко, звертаючись до учасників «круглого столу», підкреслив, що від спільних зусиль влади, роботодавців, контролюючих органів, громадських об’єднань залежить професійне майбутнє молодих українців, тільки разом можна зробити так, щоб молодь отримувала конкурентоспроможну вітчизняну освіту і мала достатньо вагомих причин залишатися працювати в Україні.

Привітання з нагоди Дня охорони праці!

Шановні колеги!


Від усього серця вітаю вас із нашим професійним святом – Днем охорони праці! Шановні колеги! Від усього серця вітаю вас із нашим професійним святом – Днем охорони праці!

28 квітня Україна разом з усім світом відзначає День охорони праці. Захист життя і здоров’я людини, реалізація її права на безпечні умови праці є нашою з вами щоденною роботою, яка вимагає самовідданості, терпіння, професіоналізму, наполегливості.

 

Саме від нас держава і суспільство очікують дієвої та сумлінної роботи, спрямованої на те, щоб людина, яка прийшла на виробництво, була захищена та впевнена у безпечному стані устаткування, яке використовується, що на підприємстві роботодавцем робиться все необхідне, щоб виключити можливість нещасного випадку або аварії.

 

Тож хочу побажати вам з новими силами нести почесну варту забезпечення й підтримки безаварійної діяльності всіх суб’єктів господарювання заради належних, здорових і безпечних умов праці для кожної людини!

 

Щиро зичу всім вам доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, ясного неба, сімейного тепла та затишку. Дякую вам за сумлінність, наполегливу працю, витримку та високий професіоналізм, адже життя і здоров’я працюючої людини були й залишаються у нашій державі найвищою цінністю!

 

 

                                                                                                Начальник

                                                                                                Управління Держпраці

                                                                                                у Чернігівській області

                                                                                               С.В. Дорошенко

 

У Чернігові розглянули деякі проблеми проведення медичних оглядів працівників

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з головами комісій з проведення медичних оглядів лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з головами комісій з проведення медичних оглядів лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області.

В ході семінару посадовці проінформували учасників заходу про підсумки роботи з організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників певних категорій на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області у 2017 році, проаналізували якість їх проведення та роботу відповідальних осіб.

 

Головам комісій з проведення медоглядів були надані роз’яснення стосовно порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, у тому числі, щодо складу комісії лікарів, які беруть участь у проведенні медогляду, переліку необхідних лабораторних, функціональних та інших досліджень. Особливу увагу учасників фахівці Управління звернули на наявність медичних протипоказань допуску до виконання робіт, пов’язаних із впливом виробничих факторів, визначених в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників та Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, наведених у додатку до Наказу МОЗ України від 21.05.07 № 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

 

Наприкінці семінару-наради представники Управління, відповідаючи на запитання учасників, надали практичні поради щодо оформлення Заключного акту за результатами періодичного медогляду, встановлення професійних захворювань, необхідності направлення працівників на дообстеження та консультацію до профпатолога.

Проблеми безпечного користування газу в побуті обговорили на засіданні «круглого столу»

Напередодні відзначення Дня охорони праці в Україні у приміщенні головного офісу ПАТ «Чернігівгаз» відбулося засідання «круглого столу» за темою «Охорона праці – запорука безпечного газопостачання» Напередодні відзначення Дня охорони праці в Україні у приміщенні головного офісу ПАТ «Чернігівгаз» відбулося засідання «круглого столу» за темою «Охорона праці – запорука безпечного газопостачання»

Напередодні відзначення Дня охорони праці в Україні у приміщенні головного офісу ПАТ «Чернігівгаз» відбулося засідання «круглого столу» за темою «Охорона праці – запорука безпечного газопостачання» за участю керівництва ПАТ «Чернігівгаз», представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернігівській області, Управління Держпраці у Чернігівській області. Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації, комунальних підприємств, які надають послуги з утримання будинків і споруд житлового і нежитлового фонду та прибудинкових територій, а також представників кількох ОСББ.

 

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Олександр Тищенко акцентував увагу присутніх на відзначенні 28 квітня Дня охорони праці в Україні, анонсував основні заходи, ознайомив учасників зі зверненням Оргкомітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці.

У ході зустрічі обговорювалися актуальні питання охорони праці та безпечного газоспоживання в умовах реформування житлово-комунального господарства і газової галузі, стану внутрішньобудинкових газових мереж, культури споживання природного газу, зокрема, учасники розглядали проблемні питання взаємодії споживачів та газорозподільної компанії.

 

Крім того, були розглянуті основні недоліки і порушення, які можуть виникнути під час експлуатації обладнання, обговорили питання необхідності проведення в повному обсязі якісного технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Підсумовуючи засідання, учасники вкотре підкреслили необхідність посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи з безпечної експлуатації газового обладнання та контролю за безпечною експлуатацією внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних житлових будинків і приватного сектору.

Чернігівщина долучається до відзначення Дня охорони праці в Україні

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні. За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

У 2018 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається під девізом «Захищене і здорове покоління».

 

З метою гідного відзначення Дня охорони праці в Україні Управлінням Держпраці у Чернігівській області розроблено план відповідних заходів, створено Організаційний комітет, до складу якого увійшли посадові особи Управління, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців, Федерації профспілкових організацій Чернігівській області, Управління освіти і науки облдержадміністрації.

Планом заходів з підготовки та проведення в Чернігівській області у 2018 році Дня охорони праці передбачено проведення низки заходів, зокрема: засідання «круглого столу» з соціальними партнерами за темою: «Захищене і здорове покоління» за участю представників засобів масової інформації, тематичні зустрічі з трудовими колективами з питань охорони праці, спортивні змагання, відкриті уроки для школярів та студентів навчальних закладів, конкурси на краще підприємство, краще робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), кращого працівника тощо.

 

Заплановано і проведення щорічного конкурсу Клубу веселих і кмітливих серед учнів професійних ліцеїв міста Чернігова за темою: «Захищене і здорове покоління», який відбудеться 25 квітня у місті Чернігові.

 

Усі заходи, що проводитимуться у рамках Дня охорони праці в Україні, будуть висвітлюватися у місцевих засобах масової інформації, інтернет-ресурсах, сторінці Управління у соціальній мережі Facebook. По закінченні відзначення планується видання інформаційного листа з питань охорони праці за підсумками проведення Дня охорони праці у Чернігівській області для роботодавців та служб охорони праці підприємств, установ та організацій.

Увага! Вимоги безпеки при видаленні дерев у міських умовах

На Чернігівщині з початку року під час видалення дерев у міських умовах сталося два нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком.
На Чернігівщині з початку року під час видалення дерев у міських умовах сталося два нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком.

Під час виконання робіт зі звалювання дерева 14.02.2018 двірник КП «Ічнянське ВУЖКГ» (м. Ічня) з метою вивільнення застряглої ріжучої частини бензопили розхитав руками стовбур дерева, внаслідок чого дерево впало травмувавши двірника. Потерпілий отримав тяжкі травми спини (закритий компресійний перелом L4 з пошкодженням спинного мозку). Основна причина настання нещасного випадку – невиконання посадових обов’язків головним інженером КП «Ічнянське ВУЖКГ».

 

Під час іншого випадку 05.04.2018 при виконанні робіт зі звалювання сухого дерева заточувальник стрічкових пил ПАТ «АТП № 2562» (м. Чернігів) був смертельно травмований частиною падаючого дерева. За попередніми даними причина нещасного випадку – залучення до роботи працівника не за спеціальністю (професією).

 

З метою попередження травмування працівників під час звалювання дерев Управління Держпраці у Чернігівській області звертає увагу, що основні вимоги безпеки під час видалення дерев у міських умовах регламентуються Правилами охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України (НПАОП 02.0-1.08-95).

 

Відповідно до основних вимог цих правил:

 

- до роботи з видалення дерев, обрізання гілок, кущів, корчування пеньків допускаються особи, що досягли 18-річного віку, пройшли медичне обстеження, ознайомлені з вимогами індивідуальної гігієни та виробничої санітарії, мають відповідну спеціальну підготовку і атестовані на знання Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України;

 

- перед початком роботи з видалення дерев і пеньків кожний працівник повинен пройти індивідуальний первинний інструктаж на робочому місці з демонстрацією безпечних методів і прийомів роботи;

 

- відповідальність за організацію безпечної праці під час видалення дерев і пеньків у міських умовах несе головний інженер або керівник організації, що виконує ці роботи;

 

- роботи з видалення дерев і пеньків слід виконувати відповідно до технологічних карт, проектів проведення робіт, технологічних інструкцій та Правил;

 

- під час виконання робіт з видалення дерев і пеньків у несприятливих умовах видається наряд-допуск на проведення цих робіт;

 

- до управління транспортними засобами, механізмами і механізованими інструментами допускаються особи, що пройшли спеціальне навчання і мають посвідчення на право працювати обладнанням та інструментами даної конструкції;

 

- рух транспортних засобів та механізмів у місцях проведення робіт повинен бути організований за транспортно-технічною схемою з установкою дорожніх знаків;анням та інструментами даної конструкції;

 

- огородження зони проведення робіт, включаючи проїжджу частину вулиці, здійснюється тільки після установки дорожніх знаків;наків;анням та інструментами даної конструкції;

 

- місце звалювання дерев у радіусі 50 м повинно бути огороджено попереджувальними знаками;

 

- під час спилювання дерев механічними або ручними інструментами необхідно дотримуватись таких додаткових вимог: звалювання дерев у радіусі 50 м повинно бути огороджено попереджувальними знаками;

 

1) підпил (підруб) проводиться на глибину не менше 1/4, а у дерев, нахилених у сторону звалювання, не менше 1/3 діаметра дерева;ання дерев у радіусі 50 м повинно бути огороджено попереджувальними знаками;

 

2) ширина недопилу повинна бути: при діаметрі при корені до 40 см – 2 см, при діаметрі 40 – 60 см – 3 см, у разі наявності напенної гнилі – збільшена на 2 см порівняно із здоровими деревами відповідного діаметру;

 

3) у дерев, нахилених у сторону звалювання, або при боковому вітрові недопил повинен мати форму клина;

 

4) без застосування механізованих засобів, які забезпечують направлений повал, слід валити дерева діаметром до 60 см на висоті грудей з нахилом в бік повалу, а також дерева діаметром до 35 см із зворотнім нахилом до 5º; дерева діаметром понад 60 см із зворотнім нахилом понад 5º за допомогою гідроклина;

 

5) необхідно, щоб площина спилювання була розміщена вище нижньої площини підпилу або підрубу, але не вище його верхньої площини;

 

6) під час рубки дерев, що мають тріщини від комля до вершини, стовбур слід обв’язати 5-6 витками тросу діаметром не менше 5 мм чи цепу, заздалегідь знявши пробковий шар кори, і між накладеним «бандажем» та стовбуром дерева забити клин;

 

7) забороняється звалювання або підпил (підруб) з двох або більше сторін чи по колу.

 

- завислі дерева необхідно знімати тросом довжиною не менше 50 м за допомогою трактора або лебідки;

 

- звалювання дерев з корінням повинно проводитись за допомогою лебідки, бульдозера та інших механізмів. Робоча довжина троса має бути не менше 50 м;

 

- під час падіння спиляного дерева працівники повинні негайно відійти на відстань 7 – 10 м у зворотній від падіння бік під кутом 45º. Валити сильно нахилені дерева бензомоторними та електричними пилами забороняється.

 

 

Увага, конкурс!

З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці з 2017 року проводиться Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці з 2017 року проводиться Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».

За рішенням конкурсної комісії з 18 квітня 2018 року оголошується Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» за результатами роботи у 2017 році.

 

Термін подання документів на участь у конкурсі – 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці.

 

Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua, телефон для довідок (044) 284 39 07.

 

З положенням про конкурс та програмою його проведення можна ознайомитись за посиланням:

http://dsp.gov.ua/oholosheno-vseukrainskyi-ohliad-konk/

Проведено збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі

У місті Чернігові за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області. У місті Чернігові за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

У зборах взяли участь представники найбільших будівельних підприємств: ДП «УкрСіверБуд», ЗАТ «ДСК», ТОВ «Основа-Буд-7», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «Доменбуд», ТОВ «Комфортбудплюс», ТОВ «АТП-2550», ТОВ «Атлант», ТОВ «Європейський двір».

На початку роботи зборів фахівці Управління звернули увагу членів Громадської ради на те, що 28 квітня відзначатиметься День охорони праці в Україні під девізом «Захищене і здорове покоління», довели присутнім звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, відповідний план заходів. Також вони нагадали, що, з огляду на девіз і загальну тематичну спрямованість свята, питання належного оформлення трудових відносин, забезпечення прав і гарантій працюючої людини, особливо дітей та молоді, є цього року одним з найбільших пріоритетів держави і перебуває на особливому контролі Державної служби України з питань праці.

 

Члени Громадської ради, у свою чергу, внесли ряд пропозицій стосовно шляхів реалізації заходів у рамках Дня охорони праці, зокрема лекцій, нарад, інструкторсько-методичних занять, круглих столів, лекцій, конкурсів тощо.

У рамках порядку денного зборів фахівці Управління проінформували членів Громадської ради про стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях будівельної галузі Чернігівської області у І кварталі 2018 року, проаналізували причини й правові наслідки нещасних випадків на виробництві.

Учасники розглянули окремі проблемні питання щодо шляхів впровадження механізмів надання повідомлень про будівництво, необхідності проведення незалежного підтвердження професійної відповідності окремих категорій працівників, зокрема, інженерів-консультантів та керівників будівництва, а також стосовно механізмів передачі повноважень від замовника керівнику будівництва відповідно до нового НПАОП «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050.

 

Опрацювали учасники і питання застосування Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62.

Підсумовуючи зустріч, члени Громадської ради вкотре наголосили на важливості превентивної роз’яснювальної роботи серед працівників стосовно запобігання нещасним випадкам під час проведення будівельних робіт, а також узяли на себе зобов’язання врахувати доведені особливості запровадження вимог «Мінімальних вимог з охорони праці при організації виробництва на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» при організації роботи з проектування та будівництва об’єктів, дотримуватись вимог чинних правил, технічних регламентів та експлуатаційної документації на вантажопідіймальному обладнанні, а також забезпечити переробку інструкцій та інших необхідних документів, позачергове навчання та перевірку знань працівників з «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

На Чернігівщині триває «місячник» безпечного користування газом у побуті

У Чернігівській області вже традиційно у весняний період проводиться «місячник» безпечного користування газом у побуті, у рамках якого фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями та працівниками аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Чернігівгаз» відвідують професійно-технічні навчальні заклади, де розповідають учням і педагогічному складу про правила безпеки під час користування побутовим газом. У Чернігівській області вже традиційно у весняний період проводиться «місячник» безпечного користування газом у побуті, у рамках якого фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями та працівниками аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Чернігівгаз» відвідують професійно-технічні навчальні заклади, де розповідають учням і педагогічному складу про правила безпеки під час користування побутовим газом.

Спілкуючись із підлітками, посадовці розповідають їм про те, як безпечно користуватися газовими приладами, наводять приклади порушень, що призводять до аварій. Працівники ПАТ «Чернігівгаз» звертають увагу учасників на те, що основними причинами нещасних випадків є порушення користувачами правил користування газом, несправний технічний стан газових приладів і димових та вентиляційних каналів, нехтування вимогами безпечного користування газом у побуті.

 

Найбільшу зацікавленість вихованців училищ завжди викликає практична частина таких зустрічей, під час якої їм влаштовується огляд спеціалізованого автомобіля аварійно-диспетчерської служби. Працівники ПАТ «Чернігівгаз» знайомлять підлітків з комплектацію автомобіля, демонструють деякі дії аварійно-диспетчерської бригади під час ліквідації аварійних ситуацій. Учні мають змогу наочно дізнатись про аварійно-диспетчерську службу, упевнитися, що машина аварійної служби оснащена всім необхідним для ліквідації або попередження аварій, потримати у руках справжнє обладнання та поставити газовикам питання щодо застосування того чи іншого інструмента чи пристрою.

 

По завершенню кожної зустрічі посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз нагадують учасникам про необхідність дотримання правил безпечного користування газом у побуті, а також про те, що, виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново викликати аварійну службу за телефоном 104, припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати та не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу.

 

Роз’яснювальні зустрічі посадовців Управління і працівників ПАТ «Чернігівгаз» з вихованцями професійно-технічних закладів Чернігова триватимуть упродовж квітня.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян у І кварталі 2018 року

У І кварталі поточного року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 184 звернення громадян, у тому числі від заявників 50 звернень надійшли поштою, 12 – на особистому прийомі, 50 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 72 – через органи влади. У І кварталі поточного року до Управління Держпраці у Чернігівській області надійшло 184 звернення громадян, у тому числі від заявників 50 звернень надійшли поштою, 12 – на особистому прийомі, 50 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 72 – через органи влади.

Вирішено по суті 139 звернень громадян, у тому числі надано 12 роз’яснень. Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 17 заявникам (9% від загальної кількості звернень), 3 звернення (2%) направлено за належністю.

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інші) – 120 звернень (65 % загальної кількості), у тому числі 8 – з питань виплати мінімальної заробітної плати нижче мінімальної (при розгляді звернень викладені факти не підтвердилися, 2 анонімних звернення не перевірялися);

 

- питань трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 59 звернень (32 %).

 

У звітному періоді до Управління надійшло 13 запитів на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області приділяють значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому було прийнято 100 осіб.

Відбулося засідання оргкомітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2018 році Дня охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління». В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2018 році Дня охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління».

До складу оргкомітету увійшли представники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, правління Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців. Учасники обговорили хід виконання відповідного плану заходів, розглянули внесені пропозиції.

 

Крім того було опрацьовано низку організаційних питань стосовно організації традиційних щорічних заходів до Дня охорони праці: конкурсу Клуб веселих і кмітливих серед учнів професійних ліцеїв міста Чернігова, засідання «круглого столу» із соціальними партнерами та інших. Були визначені дати проведення, розподілені обов’язки та обсяги робіт щодо їхньої підготовки.

 

Шановні колеги!

Від усього серця вітаю Вас зі святом світлого Христового воскресіння! Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу. Від усього серця вітаю Вас зі святом світлого Христового воскресіння! Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

Цей величний день спонукає кожного із нас замислитися над споконвічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої душі любов’ю і добротою, духовно зміцнює кожного з нас.

 

Бажаю, щоб Божа милість та благословення зійшли на вас і ваші родини, а мир, любов та злагода запанували у ваших оселях. Нехай царюють у ваших серцях радість і спокій, душа нехай стає світлішою, а помисли будуть щирими та добрими.

 

Прошу у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Нехай Свято Великодня стане для кожного початком нового життя – кращого і добрішого, буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави, здійснення найзаповітніших сподівань! Христос Воскрес!

 

                                                                                                         Начальник

                                                                                                        Управління Держпраці

                                                                                                        у Чернігівській області

                                                                                                       С.В. Дорошенко

Роз’яснення щодо встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Згідно зі статтею 100 КЗпП України на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Згідно зі статтею 100 КЗпП України на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці.

Доплата за умови праці розраховується і встановлюється відповідно до Типового положення про оцінку умов праці на робочих місцях і порядок застосування галузевого переліку робіт, на яких можуть установлюватися доплати робітникам за умови праці, затвердженого нині чинною постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 03.10.1986 р. № 387/22-78.

 

Доплати відповідно до цього документа здійснюються працівникам, які виконують передбачені галузевим переліком робіт із важкими та шкідливими, особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці, у відсотках до тарифної ставки (посадового окладу) у таких розмірах: на роботах із важкими та шкідливими умовами праці – 4, 8, 12 %; на роботах з особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці – 16, 20, 24 %.

 

За кожним робочим місцем доплати встановлюються і нараховуються тільки за час фактичної зайнятості відповідних робітників на роботах з несприятливими умовами праці. Конкретні розміри доплат визначаються згідно із результатами атестації робочих місць. Віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці можливе на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, порядок проведення якої затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442.

 

Згадана атестація має проводитись на тих підприємствах, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Підсумком такої атестації є врегулювання відносин між роботодавцем і працівниками стосовно реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Проведена атестація повинна обґрунтувати віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці.

 

Оцінка умов праці під час атестації проводиться з метою встановлення класів (ступенів) шкідливих умов праці відповідно до Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 08.04.2014 № 248. Міністерство охорони здоров’я України також здійснює методичне керівництво з цих питань.

 

Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу визначено, що шкідливі умови характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та/або його потомство. В частині встановлення доплат за особливі умови праці, наприклад, шкідливі, особливо шкідливі тощо необхідно керуватись Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні від 23.08.2016, яка на сьогодні є чинною.

 

За нормами цього документа доплату передбачено встановлювати в таких  розмірах за роботу у важких та шкідливих умовах праці – 4, 8, 12 % тарифної ставки (посадового окладу), за роботу у особливо важких та особливо шкідливих умовах праці – 16, 20, 24 % тарифної ставки (посадового окладу). Аналогічні виплати передбачені й галузевими угодами.

 

Умовами здійснення згаданої доплати є проведення атестації робочого місця, за якою планується встановлення доплати; фіксація у колективному договорі підприємства норми щодо доплат за роботу у несприятливих умовах праці, а також переліку посад, за якими може провадитись така доплата.

У 2018 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління»

28 квітня в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». 28 квітня в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

 

Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

 

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

 

У контексті цієї події в Держпраці відбулося засідання організаційного комітету з проведення Дня охорони праці в Україні, в якому взяли участь представники Держпраці, Міненерговугілля, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Мінрегіонбуд, Держатомрегулювання, Міністерства внутрішніх справ, Міжнародної організації праці, Фонду соціального страхування, профспілок і роботодавців, редакції журналу «Охорона праці».

 

На сьогодні затверджено текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2018 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Захищене і здорове покоління».

Звернення Оргкомітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

 

Із повним текстом Звернення можна ознайомитися за посиланням: http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2018/03/zvernennja-1.pdf

Відбулося засідання колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 30 березня 2018 року проведено засідання колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 30 березня 2018 року проведено засідання колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області.

На розгляд членів Колегії було винесено три питання: про стан виконання заходів щодо усунення причин настання випадку смерті працівника на підприємстві, який стався 08 лютого 2018 року зі слюсарем з ремонту двигунів ПСП «АГРО ВАМ»; про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам комунального підприємства «Замглайводоканал» і питання стану охорони праці та умов праці в сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Нове життя».

 

За результатами звітів представників підприємств і доповідей посадових осіб Управління Колегія визнала відповідну проведену роботу в ПСП «АГРО ВАМ» недостатньою, а у КП «Замглайводоканал» і СТОВ «Нове життя» – незадовільною.

 

Крім того, за кожним із розглянутих пунктів члени Колегії прийняли відповідні рішення, про виконання яких керівники запрошених підприємств мають проінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

За неналежно оформлених працівників на три підприємства Чернігівщини накладено фінансові санкції

Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці. Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці.

Так, у січні поточного року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування одного товариства з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виробництві сільськогосподарської продукції. В результаті у суб’єкта господарювання було виявлено чотирьох працівників, які у певний період часу виконували роботи без укладання трудового договору, ведення табелю обліку робочого часу, без оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

 

У тому ж січні під час інспекційного відвідування одного з підприємств легкої промисловості було виявлено 4 працівника без належного оформлення трудових відносин – робота виконувалася на підставі цивільно-правових договорів, які мали ознаки трудових, що суперечить вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України.

 

У березні цього року у ході проведення інспекційного відвідування одного з суб’єктів господарювання області інспектори праці виявили 11 працівників, оформлених з ознаками такого ж самого порушення.

 

За результатами проведених контрольних заходів керівникам підприємств видано приписи на усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування, накладені фінансові санкції згідно з абзацом 2 частини 2 статті 265 КЗпП України.

 

Тож, за виявлених працівників, оформлених із порушенням трудового законодавства, три підприємства мають сплатити штрафні санкції загальною сумою 2 млн 122 тис. 110 гривень.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Роз’яснення Держпраці стосовно проведення медичних оглядів працівників

Статтею 17 Закону України «Про охорону праці» визначено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього медичних оглядів. Статтею 17 Закону України «Про охорону праці» визначено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього медичних оглядів.

Статтею 17 Закону України «Про охорону праці» визначено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. Порядок проведення медичних оглядів визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

 

Порядком передбачено єдину методологію щодо організації і проведення медичних оглядів працівників, оптимізації повноти охоплення та якості медичних оглядів, визначення термінів проведення обстежень в залежності від шкідливих факторів виробничого середовища.

 

Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості . та напруженості трудового процесу», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 визначено, що умови праці це сукупність факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я і працездатність людини під час виконання нею трудових обов’язків. Шкідливими умовами праці є стан умов праці, за якого рівень впливу одного або більше факторів виробничого середовища та/або трудового процесу перевищує допустимий.

 

Відповідно до статті 13 Закону роботодавець організовує, у тому числі, проведення лабораторних досліджень умов праці, атестацій робочих місць та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів.

 

Пунктом 3.1 Порядку визначено, що з метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець організовує лабораторні дослідження умов праці з метою виявлення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до Гігієнічної класифікації праці. В залежності від рівнів впливу одного або більше факторів виробничого середовища та/або трудового процесу на конкретному робочому місці визначається необхідність та періодичність проведення медичних оглядів.

 

Таким чином, рішення про необхідність проведення медичних оглядів приймається з урахуванням результатів лабораторних досліджень умов праці на робочих місцях.

Безпека в автотранспортній галузі: ефективність – у співпраці та взаємодії

Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області розроблено й затверджено заходи щодо спільних дій із забезпечення промислової безпеки, запобігання дорожньо-транспортних пригод, аварій та виробничого травматизму на підприємствах Чернігівщини у 2018 році. Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області розроблено й затверджено заходи щодо спільних дій із забезпечення промислової безпеки, запобігання дорожньо-транспортних пригод, аварій та виробничого травматизму на підприємствах Чернігівщини у 2018 році.

Заходи передбачають координацію спільної діяльності у сфері забезпечення промислової безпеки на автомобільному транспорті, обмін інформацією про стан охорони праці і рівень виробничого травматизму у суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з використанням або технічним обслуговуванням автотранспортних засобів, взаємодію під час розслідування нещасних випадків на виробництві внаслідок дорожньо-транспортних пригод, проведення спільних інформаційних і превентивних заходів тощо.

 

Реалізація зазначених заходів сприятиме дієвій координації спільної діяльності у забезпеченні дотримання чинного законодавства про охорону праці та промислову безпеку в автотранспортній галузі, дозволить більш ефективно забезпечувати належний захист законних прав працівників на належні, безпечні та здорові умови праці, надасть змогу більш ефективного і вчасного виявлення, попередження та припинення правопорушень у цій сфері.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Детальніше...
Нещасний випадок внаслідок електротравми Нещасний випадок внаслідок електротравми Детальніше...
Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Детальніше...
Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався у ФГ Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався у ФГ "Білі Роси" Коропського району Детальніше...

Всi випадки...


  • ©
  • Розроблено ACT+