UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

За неналежно оформлених працівників роботодавець має сплатити більше 12 мільйонів гривень штрафу

На Чернігівщині тривають заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності. На Чернігівщині тривають заходи, спрямовані на виявлення неоформлених трудових відносин, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності.

Інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області в березні поточного року проведено інспекційне відвідування одного з суб’єктів господарювання міста Чернігова, що спеціалізується на роздрібній торгівлі у неспеціалізованих магазинах продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. У ході контрольного заходу було встановлено, що керівництвом підприємства у 2018 році укладено 103 договори з фізичними особами про надання послуг та виконання робіт різного характеру, що мали ознаки трудових.

 

Виявлені під час проведення інспекційного відвідування факти суперечать вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України, тобто мав місце допуск працівників до виконання робіт, без належного оформлення з ними трудового договору.

 

За результатами інспекційного відвідування керівництву підприємства винесено припис на усунення виявлених порушень.

 

Наразі Управлінням вживаються відповідні заходи реагування, визначені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2017 № 295, а також постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».

 

За 103 виявлених працівника, оформлених із порушенням трудового законодавства, на підприємство будуть накладені штрафні санкції на суму 12 мільйонів 894 тисяч 570 гривень.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Алкоголь на будівельному майданчику – злочин!

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з муляром одного з будівельних підприємств міста Чернігова. В Управлінні Держпраці у Чернігівській області завершено роботу комісії зі спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з муляром одного з будівельних підприємств міста Чернігова.

На підставі зібраних матеріалів було встановлено, що 11 лютого цього року робітник під час виконання робіт зі здійснення цеглової кладки на одному з будівельних об’єктів підприємства, впав з десятого поверху, отримавши травми, несумісні з життям. При проведенні судово-медичної експертизи у крові потерпілого було виявлено етанол у концентрації 3,0 г/л. Показання свідків нещасного випадку також підтвердили факт нехтування загиблим вимог безпеки, не використання ним засобів індивідуального захисту.

 

Комісією зі спеціального розслідування керівництву підприємства було запропоновано низку заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку, стан виконання яких знаходиться на контролі Управління Держпраці у Чернігівській області.

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

Управління звертає увагу суб’єктів господарювання і громадян на необхідність дотримання вимог електробезпеки, зокрема, в частині забезпечення заземлення електрообладнання і вжиття захисних заходів від ураження електричним струмом. Управління звертає увагу суб’єктів господарювання і громадян на необхідність дотримання вимог електробезпеки, зокрема, в частині забезпечення заземлення електрообладнання і вжиття захисних заходів від ураження електричним струмом.

Правилами улаштування електроустановок, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.07.2017 № 476, визначено наступне.

 

Заземлення і захисні заходи від ураження електричним струмом

Ця глава Правил поширюється на електроустановки змінного і постійного струму, призначені для виробництва, перетворення, трансформації, передавання та розподілу електроенергії нового будівництва, а також на ті, які реконструюють або технічно переоснащують.

Вимоги цієї глави можуть також поширюватися на діючі електроустановки з метою підвищення їх електробезпеки.

 

Заземлення

Виконання електричного з’єднання між визначеною точкою системи, установки або обладнання і заземлювальним пристроєм.

Захисне заземлення

Заземлення точки чи точок системи, установки або обладнання з метою забезпечення електробезпеки.

 

Примітка. У більш широкому розумінні поняття «заземлення» означає виконання електричного з’єднання між точкою системи, установки або обладнання і локальною землею (див. 1.7.31). З’єднання з локальною землею може бути навмисним, ненавмисним і випадковим, а також постійним або тимчасовим.

 

Захисний провідник (РЕ-провідник, від англ. «protective earthing» – захисне заземлення)

Провідник, призначений для забезпечення захисту від ураження електричним струмом у разі пошкодження ізоляції (наприклад, провідник для з’єднання відкритих провідних частин із заземлювачем, заземлювальним провідником, іншими відкритими провідними частинами, сторонніми провідними частинами, заземленою струмовідною частиною, глухозаземленою нейтральною точкою джерела живлення тощо).

Захисний заземлювальний провідник

Заземлювальний провідник, призначений для захисного заземлення.

 

Небезпечні струмовідні частини електроустановки не мають бути доступними для випадкового прямого дотику, а доступні для дотику відкриті і сторонні провідні частини не мають бути небезпечними як за нормальних умов (експлуатація електроустановки за призначенням і без пошкодження), так і за умови одиничного пошкодження.

 

Для запобігання ураженню електричним струмом у нормальному режимі (за відсутності пошкодження) слід застосовувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:

– основна ізоляція струмовідних частин (1.7.71);

– огорожі та оболонки (1.7.72);

– бар’єри (1.7.73);

– розміщення поза зоною досяжності (1.7.74);

– обмеження сили струму дотику в усталеному режимі та електричного заряду (1.7.75).

Для додаткового захисту від ураження електричним струмом у разі прямого дотику в електроустановках напругою до 1 кВ можна застосовувати ПЗВ (1.7.76).

 

Для запобігання ураженню електричним струмом у разі пошкодження ізоляції

слід виконувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:

– захисне заземлення (1.7.63, 1.7.65, 1.7.66);

– автоматичне вимикання живлення (1.7.61, 1.7.63);

– зрівнювання потенціалів (1.7.78);

– обладнання класу ІІ або з рівноцінною ізоляцією (1.7.86, 1.7.87);

– захисне електричне відокремлення (1.7.86, 1.7.88);

– ізолювальні (непровідні) приміщення, зони, площадки (1.7.86, 1.7.89);

– системи наднизької (малої) напруги БННН, ЗННН, ФННН (1.7.68-1.7.70);

– вирівнювання потенціалів (1.7.65, 1.7.66).

Заходи захисту в разі непрямого дотику слід виконувати в усіх випадках, якщо номінальна напруга перевищує 50 В змінного і 120 В постійного струму.

 

Заходи захисту від ураження електричним струмом повинні бути достатніми і реалізованими під час виготовлення електрообладнання або в процесі монтажу електроустановки чи в обох випадках.

Увага: лісосічні роботи!

Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком. Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком.

Аналіз цих нещасних випадків свідчить про те, що переважною більшістю причин їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення технологічного процесу та невиконання посадовими особами своїх посадових обов’язків щодо здійснення контролю за дотриманням працівниками вимог інструкцій та нормативно-правих актів з охорони праці.

 

Зокрема, 15 березня 2018 року вальник лісу ДП «Корюківське лісове господарство» після розкряжування стовбура, заглушивши бензопилку та піднявши щиток захисної каски, вирішив перейти в іншу частину ділянки, щоб залишити небезпечну зону. Пересуваючись по ділянці, працівник задів тулубом гілку дерева, що росло поруч, внаслідок чого вона відхилилась від тулуба в бік та вивільнившись, вдарила в праве око. Потерпілий отримав проникаюче рогівкове поранення правого ока. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

17 червня 2018 року вальник лісу ДП «Сосницярайагролісгосп» під час пересування в дощову погоду по території ділянки підсковзнувся та впав, вдарившись лівим коліном об пень, внаслідок чого отримав закритий перелом наружного мищелка лівої великої гомілкової кістки. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

01 серпня 2018 року під час лісосічних робіт звалюване дерево при падінні верхів’ям та боковими гілками зачепило дерево, що росло поруч, внаслідок чого воно вивернулось з кореневою брилою та прийшло в некерований рух, травмувавши при падінні верхівкою лісника ДП «Ніжинрайагролісництво». Працівник отримав забій м’яких тканин поперекової області. Основна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

07 лютого 2019 року під час виконання лісосічних робіт лісоруб ДП «Чернігівський військовий лісгосп» був травмований частиною падаючого дерева внаслідок чого потерпілий отримав травми плеча. Розслідування нещасного випадку триває, основна причина його настання – порушення технологічного процесу.

 

Того ж дня під час виконання лісосічних робіт лісоруб Новгород-Сіверського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» отримав травму голови упавшим деревом. При транспортуванні до лікарні потерпілий помер в автомобілі швидкої медичної допомоги. Розслідування не завершено. Ймовірна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

З метою попередження нещасних випадків при експлуатації деревообробного обладнання і виконанні лісосічних робіт Управління Держпраці у Чернігівській області пропонує посилити на підприємствах лісової галузі інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань організації безпечного виконання робіт працівниками та підвищити з боку керівництва рівень контролю і вимогливості щодо дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки.

 

Одночасно Управління попереджує працівників підприємств та населення про необхідність дотримання правил безпеки під час перебування в лісі.

Працівників ТОВ «Гермес-Т» консультували з актуальних питань охорони праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області 13 березня провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці з керівниками і працівниками ТОВ «Гермес-Т». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області 13 березня провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці з керівниками і працівниками ТОВ «Гермес-Т».

Учасникам заходу були доведені особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Було опрацьовано порядок й терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Окремо посадовці зауважили на правильності застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Також державні інспектори надали працівникам підприємства роз’яснення вимог безпеки під час використання хімікатів (НПАОП 22.1-1.02-07), вимог з охорони праці при використанні вентиляції, звертаючи увагу присутніх на обов’язки служби вентиляції.

Окремо було порушено питання офіційного працевлаштування. Учасникам розповіли про переваги легального працевлаштування, про порядок отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нагадали про нові розміри штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

На нараді Управління обговорили підсумки роботи у 2018 році

Управлінням Держпраці у Чернігівській області 07 березня проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу. Управлінням Держпраці у Чернігівській області 07 березня проведено нараду та навчання для посадових осіб Управління і інспекторського складу.

Під час наради учасникам була доведена інформація про роботу Управління за 2018 рік та стан виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях Чернігівської області. Висвітлена діяльність Управління стосовно нагляду за додержанням законодавства про працю у частині заборгованості по виплаті заробітної плати, легалізації трудових відносин тощо. Розглянуті показники наглядової діяльності Управління за звітний період, окреслені цілі й завдання подальшого удосконалення роботи на 2019 рік.

Керівники структурних підрозділів Управління відзвітували про проведену роботу, акцентуючи увагу присутніх на основних показниках наглядової діяльності. Були розглянуті та проаналізовані основні проблеми та недоліки інспекторів праці під час здійснення контрольних заходів.

Частину робочого часу наради приділили проблемним питанням дотримання вимог антикорупційного законодавства. До участі у нараді був запрошений завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального Управління юстиції у Чернігівській області Андрій Трубенок, який розповів учасникам заходу про особливості фінансового контролю на державній службі, надав практичні роз’яснення щодо особливостей роботи системи електронного декларування, відповів на запитання.

Окремим питанням посадовці розглянули пропозиції голови профспілкової організації Управління стосовно внесення ряду змін до колективного договору з подальшим їх затвердженням шляхом відкритого голосування.

У ході другої частини наради було проведено навчання для інспекторського складу і спеціалістів Управління за темами: «Заземлення. Захисні засоби безпеки», «Процедура проведення інспекційного відвідування з питання використання найманої праці без належного оформлення».

 

Наприкінці учасники мали змогу поспілкуватися з керівництвом Управління, обговорити нагальні проблеми у сфері охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю, обмінятися практичним досвідом із колегами.

Любі наші жінки!

Сердечно вітаємо вас із найпрекраснішим, радісним днем весни – 8 березня! Сердечно вітаємо вас із найпрекраснішим, радісним днем весни – 8 березня!

Це свято приходить з першим подихом весни, з першими променями сонця. Нехай воно буде для вас радісним, спокійним, хай душа ваша повниться теплом, увагою, любов’ю рідних людей.

 

Ми, чоловіки, не втомлюємося захоплюватися вашою красою, оптимізмом і чарівністю, терпінням і працьовитістю, дивовижною силою жіночого характеру. Ми вдячні вам за мудрість і терпіння, за громадську активність, за одвічне прагнення до стабільності і порядку, справедливості та милосердя.

 

Щиро бажаємо, щоб лагідна посмішка весняного сонця дарувала вам міцне здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Залишайтеся завжди такими ж гарними, неповторними, ніжними та чуйними!

 

Нехай ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань!

 

 

 

Начальник

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                   С. ДОРОШЕНКО

Безпека на підприємствах нафтогазовидобувної галузі – на особливому контролі Держпраці

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу ТОВ «Прилуцький нафтоналив», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, безпечної експлуатації електроустановок та електрообладнання у вибухонебезпечних зонах, а також організації та проведення медичних оглядів працівників. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для колективу ТОВ «Прилуцький нафтоналив», у ході якого були розглянуті питання безпечного виконання робіт під час зливо-наливних робіт, безпечної експлуатації електроустановок та електрообладнання у вибухонебезпечних зонах, а також організації та проведення медичних оглядів працівників.

Державні інспектори звернули особливу увагу присутніх на те, що налив і злив вантажів (сирої нафти), які перевозяться в цистернах, проводиться на місцях не загального користування, операції по наливу чи зливу залізничних цистерн виконуються тільки після віддалення локомотива на відстань не менше 100 метрів від естакади. Також було наголошено, що подавати під налив цистерни без технічного огляду і визнання їх придатними для перевезення небезпечних вантажів не дозволяється, як і подавати під налив вагони, контейнери, у яких до планового ремонту залишилося менше 15 діб.

Окремо фахівці Управління зупинилися на аналізі нещасних випадків, які сталися в електроустановках до та вище 1000 В. Особлива увага була приділена організаційним та технічним заходам безпечного виконання робіт по наряду-допуску та розпорядженню, зокрема, порядку видачі наряду-допуску, підготовці робочого місця та допуску до роботи, нагляду під час виконання робіт, оформленню перерв у роботі та її закінченню.

Також учасникам заходу були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року. Роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників, складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Відбулося нагородження переможців регіонального туру конкурсу «Охорона праці очима дітей»

У місті Чернігові у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 06 березня 2019 року відбулося урочисте нагородження переможців відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». У місті Чернігові у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 06 березня 2019 року відбулося урочисте нагородження переможців відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Цього року у конкурсі взяли участь понад трьохсот робіт учнів, вихованців, слухачів середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів Чернігівської області віком від 6 до 18 років.

За результатами роботи журі переможцями у першій віковій групі (віком від 6 до 10 років) стали:

вихованка Куликівського центру позашкільної освіти Оксана Гуз, робота «Двірничок-сніговичок» – 1 місце;

учениця Ічнянського ЗЗСО І – ІІІ ступеня № 4 Ольга Кардаш, робота «Безпека руху» – 2 місце;

вихованка Сновського Центру дитячої та юнацької творчості Анастасія Сотник, робота «Щоби я не захворіла – маску й рукавички вділа» – 3 місце.

 

У другій віковій групі (віком від 11 до 14 років) найкращими виявилися:

учень Ріпкинської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 Дмитро Єрмоленко, робота «Ти не супермен… Дотримуйся правил безпеки!» – 1 місце;

вихованка Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва Жанна Картун, робота «Няня, будь уважною, ремні безпеки повинні бути пристебнуті» – 2 місце;

учениця Носівської міської гімназії Софія Конопля, робота «Безпека в праці – безпека в житті» – 3 місце.

Переможцями у третій віковій групі (віком від 15 до 18 років) визнано:

учня Ріпкинської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 Миколу Вітченка, робота «Ти сам коваль своєї долі!» – 1 місце;

ученицю КЗЗСО І – ІІІ ступенів «Варвинський ліцей № 1» Олену Філігінську, робота «Охорона праці» – 2 місце;

учня Сухополов’янської ЗОШ І – ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Антона Єгорова, робота «Безпеку змолоду вивчай – до старості здоровим доживай» – 3 місце.

 

Переможці конкурсу у кожній віковій групі були нагороджені подяками Управління Держпраці у Чернігівській області та цінними подарунками.

Відповідно до Положення, творчі роботи, які посіли перші, другі та треті місця у кожній віковій групі, братимуть участь у фіналі VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проводитиметься у березні-квітні 2019 року у місті Києві.

Проведено семінар-нараду для працівників КП «Чернігівводоканал»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств, установ і організацій Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці і промислову безпеку, законодавства про працю, організації роботи служб охорони праці тощо.

Цього разу державні інспектори зустрілися з керівництвом і працівниками комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради.

 

Під час семінару-наради посадові особи Управління довели останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорили питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Окремо порушили питання порядку отримання мінімальної заробітної плати.

Розглянули також і питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам, складання поіменних списків працівників та Акту визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам. У режимі дискусії розглядали приклади конкретних проблемних ситуацій, що виникають при визначенні категорій працівників, які підлягають медичним оглядам.

 

Одночасно посадовці надали працівникам підприємства роз’яснення деяких актуальних питань охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, фахівці Управління поінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області у 2018 та з початку 2019 року, довели вимоги нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки у виробничих підрозділах, під час експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, машин і механізмів деталі яких рухаються та/або обертаються. Опрацювали вимоги щодо типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, обговорили правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання водовідведення.

 

Було акцентовано увагу на необхідних процедурах та заходах, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті. Крім того, було наголошено на важливості застосування на практиці безпечних методів проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період.

 

Надаючи роз’яснення, фахівці Управління звертали увагу присутніх на неухильне дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, на посилення контролю керівників за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводили юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства тощо.

Питання охорони праці обговорили з медперсоналом обласної психоневрологічної лікарні

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці, охорони праці медичним працівникам Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань гігієни та умов праці, охорони праці медичним працівникам Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

Учасникам семінару-наради були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Посадові особи Управління довели медпрацівникам вимоги щодо порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

 

Також учасникам були надали роз’яснення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр.

 

Окремо були опрацьовані питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нових розмірів штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

В області проведено зустріч зі школярами за темою «Безпека користування газом в побуті очима дітей»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» та працівниками аварійно-диспетчерської служби Менської дільниці підприємства відвідали Менський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, де розповіли школярам та вчителям про правила безпечного користування газом в побуті. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» та працівниками аварійно-диспетчерської служби Менської дільниці підприємства відвідали Менський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, де розповіли школярам та вчителям про правила безпечного користування газом в побуті.

Спілкуючись із дітьми, посадовці розповіли їм про те, як безпечно користуватися газовими приладами, навели приклади порушень, що спричиняють негативні наслідки. Школярам роз’яснили, що основними причинами нещасних випадків є порушення користувачами правил користування газом, несправний технічний стан газових приладів і димових та вентиляційних каналів, нехтування елементарними правилами безпечного користування газом у побуті.

 

Втім, найбільше захоплення у дітей викликала практична частина заходу, під час якої їм влаштували справжню екскурсію по спеціалізованому автомобілю аварійно-диспетчерської служби. Працівники ПАТ «Чернігівгаз» познайомили школярів з комплектацію автомобіля, продемонстрували деякі дії аварійно-диспетчерської бригади під час ліквідації аварійних ситуацій. Діти мали змогу наочно дізнатись про аварійну службу, яка цілодобово стоїть на стражі безпеки громадян, упевнитися, що машина аварійної служби оснащена всім необхідним для ліквідації або попередження аварій, потримати у руках справжнє обладнання та поставити газовикам питання щодо застосування того чи іншого інструмента чи пристрою.

 

По завершенню зустрічі посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області ще раз нагадали дітям про необхідність виконання правил безпечного користування газом у побуті, а також про те, що, виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново викликати аварійну службу за телефоном 104, припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати та не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу.

У Чернігові на профільній координаційній раді розглянули питання діалогу влади та бізнесу

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко взяв участь у засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке проводилося 27 лютого цього року головою Чернігівської обласної держаної адміністрації. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко взяв участь у засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке проводилося 27 лютого цього року головою Чернігівської обласної держаної адміністрації.

На заході також були присутні керівники Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Чернігівського обласного центру зайнятості, представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, підприємці.

 

Цього разу члени координаційної ради розглядали актуальні напрямки ефективної взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування і підприємницькою спільнотою.

Зокрема, обговорили низку нагальних питань оподаткування у контексті розвитку місцевих громад та забезпечення дотримання соціальних гарантій громадян, інновації законодавчої бази стосовно захисту бізнесу, розглянули ситуацію на ринку праці та проблеми працевлаштування.

 

Втім, враховуючи, що Законом «Про державний бюджет України» у 2019 році не передбачений мораторій на проведення перевірок, основну увагу під час засідання учасники приділили плановій діяльності контролюючих органів.

 

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко у своїй доповіді поінформував членів координаційної ради про проведену Управлінням у 2018 році роботу стосовно здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, окреслив основні завдання Держпраці на 2019 рік. При цьому він підкреслив, що на сьогодні головними пріоритетами у роботі Управління залишаються реалізація державної політики щодо детінізації зайнятості та боротьба з виплатою заробітної плати «у конвертах», підвищення ефективності роботи по виявленню неоформлених працівників, прискорення ліквідації заборгованої заробітної плати, профілактична робота та консультування роботодавців.

 

Присутні на засіданні представники бізнесу поставили низку запитань, відповідаючи на які, Сергій Дорошенко довів їм основні вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 стосовно Порядків здійснення державного контролю і державного нагляду, озвучив перелік підстав для проведення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та нагадав про види відповідальності за порушення трудового законодавства і суми відповідних штрафних санкцій.

 

Окрему увагу підприємців очільник Управління Держпраці у Чернігівській області звернув на питання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю інспекторами праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад, зокрема, надав роз’яснення статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розповів про певні особливості проведення інспекційних відвідувань цими інспекторами, про їхні права, повноваження та обов’язки, а також закликав присутніх на засіданні представників виконавчих органів місцевих рад до невідкладної активізації роботи по введенню посад інспекторів праці до штатних розписів для забезпечення ефективної реалізації децентралізації повноважень з нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Представникам суб’єктів господарювання надані роз’яснення трудового законодавства

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі з питань трудового законодавства для профспілкового активу, керівників та спеціалістів підприємств, установ і організацій, який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області у приміщенні Деснянської районної у місті Чернігові ради. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі з питань трудового законодавства для профспілкового активу, керівників та спеціалістів підприємств, установ і організацій, який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області у приміщенні Деснянської районної у місті Чернігові ради.

Фахівці Управління надали учасникам заходу кваліфіковані роз’яснення вимог Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, розповіли про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України. Нагадали також про визначену законодавством відповідальність роботодавців, про нові розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, що діють з 01 січня 2019 року, роз’яснили новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

Крім того, підприємцям були доведені переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. На конкретних прикладах інспекційних відвідувань продемонстровані негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців.

Наприкінці семінару був відведений певний час на запитання присутніх представникам Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

Два підприємства Чернігівщини погасили заборгованість по заробітній платі

У лютому 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області  провели ряд контрольних заходів на підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. У лютому 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели ряд контрольних заходів на підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати.

Зокрема, при проведенні інспекційного відвідування Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» було виявлено факт невиплати працівникам заробітної плати за грудень 2018 року у розмірі 365,3 тисячі гривень, що є порушенням частини 1 статті 115 Кодексу Законів про працю України та статті 24 Закону України «Про оплату праці». Також, звільненим працівникам не було виплачено повний розрахунок у день звільнення, що є порушенням частини 1 статті 116 Кодексу Законів про працю України.

 

Ще одне підприємство – Державне підприємство «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України, за даними Держстату на початок 2019 року мало заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на загальну суму 2 378,2 тисяч гривень.

 

За результатами інспекційних відвідувань Управлінням були вжиті відповідні заходи. Питання погашення заборгованості на цих підприємствах були розглянуті на засіданнях Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області, за результатами яких були розроблені графіки погашення заборгованості із заробітної плати, відпрацьовані Плани дій по прискоренню ліквідації боргів.

 

На усунення виявлених порушень були внесені приписи, матеріали інспекційних відвідувань направлені до правоохоронних органів.

 

Крім того, вирішення цих питань розглядалися на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Чернігівській обласній державній адміністрації.

 

У результаті проведеної Управлінням Держпраці у Чернігівській області системної роботи станом на 22.02.2019 заборгованість із виплати заробітної плати в ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» та ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України на загальну суму 2743,5 тисяч гривень погашено у повному обсязі.

Визначено переможців відбіркового туру конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»

На Чернігівщині завершився відбірковий регіональний тур VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», який було розпочато в листопаді 2018 року. До організаційного комітету конкурсу надійшло понад 300 робіт учнів, вихованців, слухачів середніх загальноосвітніх шкіл і позашкільних навчальних закладів Чернігівської області віком від 6 до 18 років. На Чернігівщині завершився відбірковий регіональний тур VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», який було розпочато в листопаді 2018 року. До організаційного комітету конкурсу надійшло понад 300 робіт учнів, вихованців, слухачів середніх загальноосвітніх шкіл і позашкільних навчальних закладів Чернігівської області віком від 6 до 18 років.

Засідання журі відбіркового регіонального туру відбулося 27 лютого у приміщенні Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва, де з 26 лютого проходить виставка поданих для участі у конкурсі робіт, яку може відвідати кожен охочий.

До складу журі увійшли посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області, Чернігівського експертно-технічного центру Держпраці, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, викладачі культурно-мистецьких закладів.

За підсумками роботи журі визначило переможців у трьох вікових групах. Відповідно до Положення про конкурс, творчі роботи, які посіли перші, другі та треті місця у кожній віковій групі, будуть надіслані до редакції журналу «Охорона праці» для участі у фіналі конкурсу. Фінальний тур і оголошення переможців проводитимуться у березні-квітні 2019 року у місті Києві.

Майбутнім педагогам нагадали про правила безпечного використання газу в побуті

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» відвідали Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, де розповіли студентам першого курсу про правила безпечного користування газом в побуті. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями ПАТ «Чернігівгаз» відвідали Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, де розповіли студентам першого курсу про правила безпечного користування газом в побуті.

Спілкуючись із молоддю, посадовці розповіли про те, як безпечно користуватися газовими приладами, навели приклади порушень, що спричиняють негативні наслідки. Було зазначено, що основними причинами настання нещасних випадків під час використання газу в побуті є незадовільний технічний стан газових приладів і димових та вентиляційних каналів, нехтування елементарними правилами безпечного користування газом у побуті. Також посадовці навели кілька прикладів аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, проаналізували разом з учасниками причини, що до них призвели.

По завершенню зустрічі посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області ще раз нагадали про необхідність виконання правил безпечного користування газом у побуті, а також про те, що, виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново викликати аварійну службу за телефоном 104, припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати та не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу.

 

Відбулося засідання оргкомітету регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено чергове засідання організаційного комітету з підготовки та проведення відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено чергове засідання організаційного комітету з підготовки та проведення відбіркового регіонального туру VIІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Члени оргкомітету – представники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці», Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області проаналізували хід проведення відбіркового туру конкурсу, кожен відзвітував про проведену роботу за закріпленим напрямком.

Також члени оргкомітету розглянули ряд організаційних питань стосовно організації роботи журі, підведення підсумків конкурсу та проведення підсумкової виставки його учасників, визначили дату церемонії нагородження переможців.

Трудові права жінок обговорили під час фахової дискусії

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у фаховій дискусії за темою «Трудові права жінок. Просування гендерної рівності у трудових відносинах», яка проводилася 19 лютого 2019 року у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області у рамках регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права». Представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у фаховій дискусії за темою «Трудові права жінок. Просування гендерної рівності у трудових відносинах», яка проводилася 19 лютого 2019 року у приміщенні навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області у рамках регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права».

Для обговорення було запропоновано низку актуальних питань сьогодення, що стосуються ролі жінок у контексті чинного законодавства про працю. Учасники дискусії обговорили забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок у сфері економічних відносин, становище жінок на ринку праці, захист прав працюючих жінок із сімейними обов’язками, забезпечення доступу жінок до професійного навчання та їхнього права на безпечні та гідні умови праці. Розглянули також і напрямки розширення можливостей зайнятості жінок.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області, у свою чергу, розповіли учасникам про трудові права і забезпечення соціальних гарантій для працюючих жінок і стан їх дотримання на ринку праці Чернігівщини, про безпечні і гідні умови праці працюючих жінок, надали роз’яснення вимог чинного трудового законодавства, у тому числі, стосовно обмежень та заборон застосування жіночої праці у певних видах робіт, видів відпусток для жінок, трудових гарантій для жінок, які мають дітей тощо.

 

 

 

Безпеку праці під час буріння нафтових і газових свердловин обговорили під час семінару-наради

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівного та інженерно-технічного складу філії «Укрнафта Буріння» ПАТ «Укрнафта». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівного та інженерно-технічного складу філії «Укрнафта Буріння» ПАТ «Укрнафта».

Опрацьовуючи питання організації безпечного виконання робіт при бурінні нафтових і газових свердловин, державні інспектори звернули увагу учасників заходу на те, що буріння свердловин проводиться за попередньої експертизи проектної документації на відповідність проектних рішень вимогам безпеки та охорони праці, а підготовчі і вишкомонтажні роботи розпочинаються за наявності затвердженого робочого проекту на будівництво свердловини та видачі  вишкомонтажній бригаді наряду на їх проведення.

Також вони підкреслили, що у процесі експлуатації бурова вишка кожні два місяці повинна оглядатися буровим майстром, механіком і один раз на рік – спеціальною бригадою з обстеження бурових вишок у порядку, визначеному підприємством, з відповідним записом результатів огляду в журнал перевірки технічного стану обладнання. Відповідальність за вжиття необхідних заходів по підготовці та проведенню робіт на висоті покладається на керівника, головного механіка, головного енергетика та майстрів змін, а працівники, які виконують роботи на висоті, зобов’язані неухильно дотримуватися вимог безпеки.

 

Крім того, під час заходу йшлося про вимоги безпеки під час виконання робіт на висоті при бурінні нафтових і газових свердловин. Учасникам були доведені вимоги НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», розглянуті основні небезпечні фактори під час виконання цих робіт, опрацьовані питання допуску до роботи працівників, вимоги до робочих місць, правильність оформлення нарядів-допусків тощо.

Державні інспектори зауважили, що виконання робіт на висоті не дозволяється в нічний час, при вітрі швидкістю понад 15 м/с, під час грози, зливи, сильному снігопаді, в умовах ожеледі або туману, а також при температурі повітря нижче -30°С.

 

Також у рамках порядку денного семінару-наради, фахівці Управління опрацювали з учасниками заходу питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

Підписано Угоду про співробітництво між Управлінням Держпраці і Головним теруправлінням юстиції

У місті Чернігові підписано Угоду про співробітництво між Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області у рамках реалізації заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці. У місті Чернігові підписано Угоду про співробітництво між Управлінням Держпраці у Чернігівській області і Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області у рамках реалізації заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці.

Метою Угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізацій державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.

Документом передбачено низку напрямів і заходів взаємодії: обмін інформацією щодо фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), у тому числі, заборгованість зі сплати аліментів; проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці на підставі повідомлень державних виконавців щодо встановлених фактів неоформлених трудових відносин; організацію та проведення спільних просвітницьких заходів та інформаційних кампаній; спільну розробку і розміщення право роз’яснювальних матеріалів для громадян на офіційних інтернет-ресурсах відомств і засобах масової інформації; спільну взаємодію з іншими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, громадськістю тощо.

 

На думку сторін, реалізація заходів, визначених Угодою про співробітництво, сприятиме процесу детінізації ринку праці та удосконаленню контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

Держпраці застерігає: використання газу в побуті вимагає відповідального ставлення!

За період з січня 2016 року по грудень 2018 року в Україні сталося 186 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, у яких постраждало 366 осіб, із них 185 осіб смертельно, 173 особи отруїлися чадним газом. За період з січня 2016 року по грудень 2018 року в Україні сталося 186 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, у яких постраждало 366 осіб, із них 185 осіб смертельно, 173 особи отруїлися чадним газом.

З початку 2019 року в Україні сталося 9 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, у яких постраждало 23 особи, із них 10 осіб смертельно, при цьому усі отруїлися чадним газом.

 

Упродовж 2012 – 2018 років на території Чернігівської області сталося 15 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, під час яких постраждала 21 особа, 12 з яких загинуло.

 

Аналіз аварій свідчить, що основними причинами їх настання є:

- незадовільне технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків;

- незадовільний технічний стан димових і вентиляційних каналів та неякісне (формальне) виконання робіт з їх періодичної перевірки та прочищення;

- порушення абонентами вимог безпеки під час користування газовими приладами.

 

Для запобігання виникненню аварій і нещасних випадків під час використання газу в побуті Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про основні заходи безпеки при користуванні газовими приладами:

 

1. Не допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку і осіб, які не пройшли інструктаж за правилами користування побутовими газовими приладами і апаратами.

2. Не користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу.

При витоку газу необхідно негайно провітрити приміщення, припинити користування газовими та електричними приладами, викликати аварійну службу газового господарства за телефоном „104”.

3. Не залишати без нагляду працюючі газові прилади.

4. Не залишати відкритими крани на газопроводі при непрацюючому газовому приладі.

5. Не застосовувати вогонь для виявлення витоку газу. В приміщеннях, де відчувається запах газу, не запалювати сірники, не вмикати електричні прилади до ліквідації витоку газу.

6. Не прив’язувати до газопроводів мотузки і не навантажувати їх.

7. Не сушити білизну над газовою плитою.

8. Не експлуатувати газові прилади при закритій кватирці чи фрамузі, відсутності тяги в димовому і вентиляційному каналах.

9. Не використовувати приміщення, де встановлені газові прилади, для сну.

10. Не використовувати газові прилади не за призначенням.

11. Порушення інструкції для абонентів, які користуються побутовими газовими приладами, може призвести до отруєння, пожежі, вибуху.

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Проводити самостійний ремонт, перенесення та установку допоміжних газових приладів, а також самовільно проводити роботи по реконструкції димових та вентиляційних каналів. Ці роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.

 

ПАМЯТАЙТЕ! Газ в суміші з повітрям вибухонебезпечний! При виявленні витоку газу необхідно негайно припинити користування газовими приладами, провітрити приміщення, відкрити вікна, не вмикати світло та електроприлади. Викликати аварійну газову службу за телефоном «104».

 

Порушення правил користування газовими приладами може привести до отруєння, пожеж та вибухів з тяжкими наслідками для вас і вашої сім’ї.

 

Газ не має кольору і запаху, тому для визначення витоку газу і запобігання нещасних випадків до газу добавляють адоранти – дуже пахучі речовини, які надають газу неприємний специфічний запах.

 

Природний газ (метан) легший за повітря у 2 рази, при витоку він піднімається і накопичується у верхній частині приміщення. Зріджений вуглеводневий газ (пропан-бутан), навпаки, важчий за повітря та при витоку опускається до низу. При накопиченні в приміщенні, газ, за рахунок витіснення повітря, може викликати задуху.

 

Чадний газ (окис вуглецю) – результат неповного згоряння газу, безкольоровий, зі слабким запахом, легко розчиняється в повітрі, дуже отруйний. Небезпечні властивості чадного газу мають здатність у 200 – 300 разів швидше ніж кисень сполучатися з гемоглобіном крові. При наявності в приміщенні чадного газу концентрацією 0,1 % через годину людина починає відчувати приступ нудоти, запаморочення, втому.

Підозра на профзахворювання – підстава для санітарно-епідеміологічного обстеження

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за запитом головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна лікарня» провели санітарно-епідеміологічне обстеження хірургічного відділення КЛПЗ «Семенівська центральна районна лікарня». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за запитом головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна лікарня» провели санітарно-епідеміологічне обстеження хірургічного відділення КЛПЗ «Семенівська центральна районна лікарня».

Причиною для проведення обстеження стала підозра про наявність у колишньої працівниці закладу – сестри медичної стаціонару – професійного захворювання.

За результатами обстеження було складено інформаційну довідку про умови праці, яка необхідна для подальшого встановлення професійного захворювання.

Триває превентивна робота з питань охорони, гігієни та умов праці на підприємствах Чернігівщини

У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігівський механічний завод» і виробничого підрозділу моторвагонного депо «Чернігів» регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Українська залізниця». У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігівський механічний завод» і виробничого підрозділу моторвагонного депо «Чернігів» регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Українська залізниця».

У ході зустрічей розглядалися питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

 

Крім того, фахівці Управління надали низку рекомендацій та практичних порад стосовно профілактики професійних захворювань, зокрема, туберкульозу, організації відповідних заходів на виробництві.

 

Учасники заходів опрацьовували порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Увагу присутніх посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці.

 

Окремо порушувалося питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нових розмірів штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

 

Не обходили увагою і питання охорони праці та промислової безпеки. Так, працівникам ПрАТ «Чернігівський механічний завод» були доведені вимоги утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються. Фахівці Управління надали роз’яснення стосовно мінімальних вимог до виробничого обладнання згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками.

 

Також обговорювали проведення необхідних процедур та заходів, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті. Розглянули учасники заходів і питання організації безпечного виконання газополум’яних робіт, транспортування, зберігання та обслуговування балонів зрідженого вуглеводневого газу.

 

Під час спілкування з працівниками підприємств представники Управління наголошували на неухильному дотриманні вимог охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, акцентували на посилення контролю керівників за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводили юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства.

У Чернігові підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері детінізації зайнятості населення

У місті Чернігові 12 січня поточного року підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері детінізації зайнятості населення між Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області і Управлінням Держпраці у Чернігівській області. У місті Чернігові 12 січня поточного року підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері детінізації зайнятості населення між Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області і Управлінням Держпраці у Чернігівській області.

Підписанню передувала кількамісячна кропітка системна підготовча робота: проводилися відповідні робочі наради, розглядалися пріоритетні напрямки співпраці управлінь, узгоджувалися спільні заходи, механізми обміну інформацією тощо.

 

Метою Меморандуму є консолідація зусиль та втілення ефективних форм співпраці управлінь щодо реалізації державної політики у сфері державного контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятість населення, запобіганню «тіньової» зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів, внесків до бюджету та запобігання правопорушень у сфері трудових відносин.

У рамках Меморандуму та з метою практичної реалізації його положень обидва відомства здійснюватимуть обмін інформацією про порушення роботодавцями вимог законодавства про працю та зайнятість населення, здійснюватимуть аналіз причин найбільш характерних порушень, спільно інформуватимуть органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, органи прокуратури про систематичні порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

 

Крім того, передбачено проведення спільних заходів: нарад, семінарів, навчань з метою обміну досвідом роботи і обговорення актуальних питань додержання законодавства про працю та зайнятість населення. Також представники сторін-підписантів будуть залучатися до участі у роботі комісій, робочих груп, інших органів, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу.

На думку сторін, реалізація заходів, визначених Меморандумом, має підвищити ефективність співпраці обох відомств, налагодити більш чітку координацію їхньої спільної діяльності, що, у свою чергу, сприятиме процесу детінізації ринку праці та удосконаленню контролю за дотриманням роботодавцями трудових прав найманих працівників.

Фахівці Управління надають методичну допомогу працівникам легкої і текстильної промисловості

У рамках системної превентивної роботи на підприємствах легкої і текстильної промисловості посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради з керівництвом і робітниками ПП «СВГ» і ТОВ «Швейна фабрика «Галант» за темою «Утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються». У рамках системної превентивної роботи на підприємствах легкої і текстильної промисловості посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради з керівництвом і робітниками ПП «СВГ» і ТОВ «Швейна фабрика «Галант» за темою «Утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються».

Працівникам підприємств була доведена інформація про стан виробничого травматизму на підприємствах легкої і текстильної промисловості Чернігівської області у 2018 році в порівнянні з минулими роками, проаналізовані конкретні нещасні випадки. Як підкреслювали державні інспектори Управління, серед основних причин настання нещасних випадків є не виконання посадовими особами своїх обов’язків щодо створення безпечних умов праці працівникам, не виконання самими працівниками вимог інструкцій з охорони праці щодо безпечного виконання робіт, не використання засобів індивідуального захисту працівниками під час виконання робіт.

Учасникам семінарів-нарад були також надані роз’яснення основних вимог НПАОП 18.2-1.04-13 «Правила охорони праці для працівників швейного виробництва» стосовно утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються. Викладалися основні загальні вимоги безпеки до виробничого обладнання, до змісту технологічної документації в частині забезпечення безпеки виробничого обладнання, вимоги до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію. Окремо приділили увагу захисним огородженням виробничого обладнання відповідно до вимог НПАОП 18.2-1.04-13 «Правила охорони праці для працівників швейного виробництва».

Наприкінці зустрічей державні інспектори наголошували на необхідності неухильного дотримання нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, посиленні контролю з боку керівництва за створенням безпечних умов праці з метою запобігання виробничого травматизму.

Результат ефективної роботи – зменшення боргів із заробітної плати

Питання погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам є наразі одним з найактуальніших як на місцевих, так і на загальнодержавному рівнях. Сприяння вирішенню цієї проблеми – серед пріоритетів Державної служби України з питань праці та її управлінь в областях. Питання погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам є наразі одним з найактуальніших як на місцевих, так і на загальнодержавному рівнях. Сприяння вирішенню цієї проблеми – серед пріоритетів Державної служби України з питань праці та її управлінь в областях.

Так, інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області у січні 2019 року проведено ряд контрольних заходів на підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати.

 

За результатами проведених інспекційних відвідувань Управлінням у межах компетенції були вжиті передбачені законодавством заходи: внесено приписи на усунення виявлених порушень та ліквідації заборгованості по заробітній платі, складено протоколи про притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності, направлено матеріали до правоохоронних органів відповідно до статті 214 КПК України з метою вирішення питання щодо притягнення керівників-порушників до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого статтею 175 КК України. Матеріали інспекційних відвідувань розглядаються щодо застосування фінансових санкцій за статтею 265 КЗпП України.

Питання погашення заборгованості по виплаті заробітної плати суб’єктів господарювання неодноразово розглядалися на засіданнях Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області, рішеннями якої керівники зобов’язувалися розробити графіки погашення заборгованості із заробітної плати, відпрацювати План дій по прискоренню ліквідації боргів із заробітної плати та забезпечити своєчасну виплату поточної заробітної плати найманим працівникам.

 

Крім того, вирішення цих питань розглядалися на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Результатом проведеної системної роботи стало погашення у повному обсязі заборгованості із виплати заробітної плати в Акціонерному товаристві «Готель «Градецький» та ПАТ «Хімтекстильмаш».

 

Загалом, з початку 2019 року, на виконання вимог приписів інспекторів праці Управління Держпраці у Чернігівській області керівниками підприємств-боржників було погашено заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на загальну суму понад 5 мільйонів гривень.

Медичним працівникам Чернігова надано методичну допомогу

Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками і членами медичної комісії Чернігівської міської лікарні № 3 Чернігівської міської ради. Фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівниками і членами медичної комісії Чернігівської міської лікарні № 3 Чернігівської міської ради.

У ході зустрічі учасники обговорили питання виконання вимог «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246. Зокрема, представники Управління надали роз’яснення стосовно складання плану-графіку і термінів проведення періодичних медичних оглядів працівників, оформлення Заключного акту й надання відповідної оперативної інформації за результатами огляду.

Окремо були проаналізовані проблемні ситуації, що найчастіше виникають під час оформлення відповідної документації.

 

Фахівці Управління також надали медичним працівникам рекомендації стосовно впровадження організаційних заходів з профілактики професійних захворювань, зменшення ризиків шкідливих факторів виробничого процесу на працівників тощо.

На Чернігівщині триває цикл семінарів з Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів

У зв’язку з набранням чинності Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.83-18), у Чернігівській області з листопада минулого року державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернігівській області активно проводиться робота з організації та проведення циклу відповідних семінарів-навчань на базі підприємств, навчальних закладів і навчальних центрів області. У зв’язку з набранням чинності Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.83-18), у Чернігівській області з листопада минулого року державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернігівській області активно проводиться робота з організації та проведення циклу відповідних семінарів-навчань на базі підприємств, навчальних закладів і навчальних центрів області.

Заходами охоплено фахівців суб’єктів господарювання, які займаються експлуатацією (використанням за призначенням, технічним обслуговуванням, ремонтом), переобладнанням (реконструкцією), обов’язковим технічним контролем (технічним оглядом), експертним обстеженням навантажувачів.

 

Так, 30 січня 2019 року відповідний семінар-навчання пройшов для оновленого складу керівництва, служби охорони праці та керівників технічних служб і структурних підрозділів Будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» № 31 міста Чернігова, який входить у національну мережу торгових центрів ТОВ «Епіцентр К».

 

Під час заходу були опрацьовані вимоги безпеки при експлуатації навантажувачів, що надаються працівникам для використання їх за призначенням. Безпосередньо на місцях виконання робіт у торгівельному залі гіпермаркету учасники проаналізували небезпеки, пов’язані з експлуатацією навантажувачів. Посадові особи Управління довели їм вимоги безпеки при обслуговуванні, ремонті, переобладнанні.

 

Під час семінару слухачі отримали примірники відповідних Правил, ознайомилися з іншими нормативними актами, що регулюють питання безпечного ведення робіт навантажувачами. Зокрема, були розглянуті Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (НПАОП 0.00-7.11-12), Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками (НПАОП 0.00-7.14-17), Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15), Порядок проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (НПАОП 0.00-6.01-10), Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, Технічний регламент безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62 та інші.

  

Окрема увага присутніх була привернута до змін у чинному законодавстві з охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, йшлося про реалізацію Угоди про асоціацію Україна – ЄС, що набула чинності 01 вересня 2017 року, та її відповідних додатків, розглянуто питання управління ризиками на робочому місці, оцінки та контролю ризиків. Представники Управління також надали інформацію про спільний проект ЄС і МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який спрямовано на просування міжнародних трудових норм, покращення безпеки і гігієни праці і додержання законодавства про працю в Україні та довели до присутніх основні перспективи розвитку законодавства України з питань охорони праці та промислової безпеки протягом 2019-2020 років згідно з Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні (схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р).

Також учасники заходу розглянули перспективи реформування системи управління охороною праці в Україні, впровадження міжнародних трудових норм у національну юридичну практику та формування нової національної системи запобігання виробничим ризикам шляхом застосування ризикоорієнтованого підходу у сфері безпеки та гігієни праці.

У Чернігівській облдержадміністрації обговорили стан заборгованості із виплати зарплати

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості.

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, яке відбулося 30 січня цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

 

До участі у заході були запрошені представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади.

Цього разу члени тимчасової комісії розглядали ситуацію з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області, опрацювали проблемні питання та заходи щодо прискорення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на промислових економічно-активних підприємствах області.

 

Також були заслухані звіти керівників ряду державних підприємств-боржників, що здійснюють виробничу діяльність на території міста Ніжина, обговорили перспективи погашення боргів із заробітної плати.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати по цим підприємствам, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

 

У смт Козелець інспектори праці спілкувалися з підприємцями стосовно легалізації праці

З 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2017 № 1774. Серед іншого він надав виконавчим органам об’єднаних територіальних громад повноваження щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів за порушення цього законодавства. З 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2017 № 1774. Серед іншого він надав виконавчим органам об’єднаних територіальних громад повноваження щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів за порушення цього законодавства.

Окрім того, цей закон передбачає, що органи місцевого самоврядування для виявлення неоформлених трудових відносин можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають як у комунальній власності територіальної громади, так і не у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Тож для відповідного інформування роботодавців стосовно внесених змін у законодавство про працю, фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели роз’яснювальну роботу з фізичними особами-підприємцями з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати селища Козелець Чернігівської області.

Під час спілкування інспектори доводили підприємцям переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. Нагадували про визначену законодавством відповідальність роботодавців, про нові розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, що діють з 01 січня 2019 року, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, роздавали інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

Актуальні питання охорони праці обговорили з працівниками ТДВ «Продовольча компанія «Ясен»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань з охорони праці керівництву і робітникам Товариства з додатковою відповідальністю «Продовольча компанія «Ясен». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно низки питань з охорони праці керівництву і робітникам Товариства з додатковою відповідальністю «Продовольча компанія «Ясен».

Учасникам заходу були доведені вимоги чинного законодавства щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків, утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються, безпечних методів проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період.

Державні інспектори Управління надали роз’яснення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, Правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр.

Ще одним питанням порядку денного учасники семінару-наради опрацювали діюче законодавство України про державний ринковий нагляд. Посадовці обговорили з працівниками підприємства сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», яка набрала чинності 20 червня 2017 року. Увагу присутніх було звернуто на основні вимоги до машин та устаткування для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників на робочих місцях згідно з Технічним регламентом безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 62.

Окрім того, працівникам ТДВ «Продовольча компанія «Ясен» були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

 

Не обійшли представники Управління і питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

На засіданні регіонального штабу обговорили взаємодію у рамках Меморандуму про співробітництво

У місті Чернігові 29 січня 2019 року у приміщенні Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області відбулося засідання регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Чернігівської області рішень про стягнення аліментів за участю Управління Держпраці у Чернігівській області. У місті Чернігові 29 січня 2019 року у приміщенні Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області відбулося засідання регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Чернігівської області рішень про стягнення аліментів за участю Управління Держпраці у Чернігівській області.

На розгляд членів регіонального штабу було винесено обговорення практичних аспектів реалізації положень Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України, який був підписаний 21 січня цього року у місті Києві Головою Держпраці Романом Чернегою і заступником Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світланою Глущенко.

 

Метою Меморандуму є консолідація зусиль обох відомств щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізацій державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.

Документом передбачено низку напрямів і заходів взаємодії: обмін інформацією щодо фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), у тому числі, заборгованість зі сплати аліментів; проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці на підставі повідомлень державних виконавців щодо встановлених фактів неоформлених трудових відносин; організацію та проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів, спільну розробку і розміщення методичних матеріалів для громадян на офіційних інтернет-ресурсах відомств, спільну взаємодію з іншими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, громадськістю тощо.

На думку сторін, реалізація заходів, визначених Меморандумом, сприятиме процесу детінізації ринку праці та удосконаленню контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

Проведено семінар-нараду з колективом АТ «Базис»

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони праці, гігієни та умов праці з керівниками, інженерно-технічним персоналом і робітниками АТ «Базис» міста Чернігова. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони праці, гігієни та умов праці з керівниками, інженерно-технічним персоналом і робітниками АТ «Базис» міста Чернігова.

Під час зустрічі учасники розглянули вимоги до утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються. Фахівці Управління довели мінімальні вимоги до виробничого обладнання згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками.

Було акцентовано увагу на необхідних процедурах та заходах, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті. Крім того, було наголошено на важливості застосування на практиці безпечних методів проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період.

 

Працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників.

Учасники опрацювали порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Увагу присутніх посадовці звернули на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильність застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

Проведено чергове засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 25 січня 2019 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області 25 січня 2019 року відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по ряду суб’єктів господарювання області.

Цього разу члени Колегії розглядали: стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 02 вересня 2018 року з тваринником ПрАТ «КРЕМІНЬ»; стан промислової безпеки та охорони праці в агропромисловій комерційній асоціації «Янжуловка» за результатами планової перевірки, яка проводилась в період з 11 по 17 вересня 2017 року та позапланової перевірки, проведеної 17.01.2019; стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам Приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконний комбінат «Чексіл».

За результатами звітів запрошених представників суб’єктів господарювання і доповідей посадових осіб Управління Колегія визнала роботу зазначених підприємств щодо додержання вимог діючого законодавства незадовільною, керівників зобов’язано вжити низку відповідних заходів.

Про виконання прийнятих рішень Управління Держпраці у Чернігівській області має бути проінформовано у визначені терміни.

Проведено семінар-нараду з колективом НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

У місті Прилуки фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Організація безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою, причини виробничого травматизму, аналіз нещасних випадків та проведення періодичних медичних оглядів працівникам, зайнятим на важких роботах і роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці» для керівництва, інженерно-технічного складу та працівників НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта». У місті Прилуки фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Організація безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою, причини виробничого травматизму, аналіз нещасних випадків та проведення періодичних медичних оглядів працівникам, зайнятим на важких роботах і роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці» для керівництва, інженерно-технічного складу та працівників НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Під час заходу йшлося про актуальні питання охорони праці при проведенні робіт з підвищеною небезпекою у нафтовидобувній промисловості. Державні інспектори Управління надали роз’яснення колективу підприємства щодо вимог безпеки при виконанні газонебезпечних робіт, робіт на висоті, обговорили порядок оформлення наряду-допуску, складання переліків посад осіб, які мають право керувати роботами з підвищеною небезпекою. Були висвітлені питання проведення навчання, інструктажів, перевірки знань з охорони праці, допуску працівників до самостійної роботи.

 

Окрему увагу посадовці приділили обов’язкам відповідального за підготовку робочого місця, порядку зберігання, випробування і експлуатації засобів індивідуального захисту, а також систематичному контролю газоповітряного середовища з метою недопущення утворення вибухонебезпечних сумішей у процесі роботи на свердловинах, трубопроводах, замірних установках та інших об’єктах.

 

Також були опрацьовані питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року, визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

Управлінням Держпраці у Чернігівській області у 2018 році видано 372 дозвільних документа

У 2018 році Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 372 та продовжено дію 44 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 39 та продовженні 52 дозволів. У 2018 році Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 372 та продовжено дію 44 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 39 та продовженні 52 дозволів.

Також було зареєстровано 386 декларацій відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Нагадуємо: згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може також здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Порядок видачі дозволів, складання декларацій, переліки видів робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, подачі декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці визначено Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 7 постанови дозвіл видається:

Держпраці – на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

територіальним органом Держпраці – на виконання робіт підвищеної небезпеки, крім тих, що зазначені в абзаці другому цього пункту, та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 Порядку.

При цьому дозвіл територіальним органом Держпраці видається за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Відповідно до пункту 14 постанови дія дозволу поширюється на всю територію України. Роботодавець, який отримав дозвіл і має намір виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки (у тому числі відокремленим підрозділом), повинен письмово повідомити про це територіальний орган Держпраці за місцем виконання таких робіт та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання не пізніше ніж за десять робочих днів до початку їх виконання та/або експлуатації (застосування) з наданням копії дозволу.

Відповідно до пункту 15 постанови строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років.

Строк дії дозволу продовжується органом, що його видав.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2, чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Одночасно інформуємо, що Управління Держпраці у Чернігівській області є структурним підрозділом Державної служби України з питань праці, що веде єдиний реєстр дозвільних документів, видача яких знаходиться у компетенції Держпраці, як правонаступника Держгірпромнагляду України та його територіальних органів. З інформацією єдиного реєстру можна ознайомитись за електронною адресою: http://dozvil.ndiop.kiev.ua/, або через офіційний веб-сайт Державної служби України з питань праці.

У рамках планової перевірки правникам підприємства надано консультативну допомогу

З 14 січня у місті Чернігові розпочато планову перевірку комунального підприємства «Міськсвітло» Чернігівської міської ради з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. З 14 січня у місті Чернігові розпочато планову перевірку комунального підприємства «Міськсвітло» Чернігівської міської ради з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Особливу увагу фахівці Управління приділили умовам безпечної експлуатації вантажопідіймальних машин та механізмів, зокрема, автопідйомників АП-17 і вантажопідіймальних кранів КС 3575А, ведення відповідної експлуатаційної документації.

У той же час, державний нагляд має на меті не тільки виявлення порушень суб’єктом господарювання і працівниками вимог чинного законодавства про охорону праці, але й проведення превентивної роботи, зокрема, надання державним інспектором відповідних роз’яснень, доречних та своєчасних рекомендацій з метою уникнення таких порушень.

З огляду на це, у рамках проведення планової перевірки, керівництву і працівникам КП «Міськсвітло» була надана консультаційна допомога стосовно правильності оформлення вахтових журналів автопідйомників та вантажопідіймальних кранів, а також проведено інструкторсько-методичне заняття з машиністами вантажопідіймальної техніки стосовно дій під час проведення огляду та перевірки її працездатності перед початком роботи.

За результатами планової перевірки буде складено відповідний акт, видані обов’язкові до виконання приписи. За виявлені порушення працівників, які їх допустили, притягнуто до адміністративної відповідальності.

Проведено збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі

У місті Чернігові на території будівельного майданчику ТОВ «Атлант», де ведеться будівництво багатоквартирного житлового будинку, за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області. У місті Чернігові на території будівельного майданчику ТОВ «Атлант», де ведеться будівництво багатоквартирного житлового будинку, за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

У зборах взяли участь представники найбільших будівельних підприємств: ДП «УкрСіверБуд», ЗАТ «ДСК», ТОВ «Основа-Буд-7», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «Доменбуд», ТОВ «Атлант», ТОВ «ЛЕКС», Корпорація «Укртрансбуд», працівники інших підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

 

Фахівці Управління довели до відома членів Громадської ради стан виробничого травматизму в будівельній галузі Чернігівської області за підсумками 2018 року, звернули увагу учасників на типові причини нещасних випадків на виробництві, а також заслухали представників підприємств будівельної галузі, де зареєстровано випадки виробничого травматизму.

У рамках порядку денного члени Громадської ради опрацювали низку актуальних питань, зокрема, безпечні методи проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період, процедури та заходи, спрямовані на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, перильного огородження та організацію безпечного виконання робіт на висоті.

 

Державні інспектори Управління довели присутнім загальні мінімальні вимоги безпеки до вантажопідіймальних кранів та машин, додаткові вимоги безпеки при експлуатації кранів КБ-403, а також основні вимоги до виробничого обладнання згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками (НПАОП 0.00-7.14-17).

Учасники заходу розглянули особливості, типові недоліки та порушення, які допускають під час проведення на підприємствах атестації робочого місця муляра, обговорили заходи з профілактики професійних захворювань та порядку організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

Окремо посадовці звернули увагу будівельників на проблемні питання, які виникають у процесі монтажу та введення в експлуатацію ліфтів у багатоповерхових житлових будинках.

 

Наприкінці заходу членам Громадської ради була доведена Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р.

Підсумовуючи зустріч, члени Громадської ради вкотре наголосили на важливості проведення превентивної роботи серед працівників підприємств стосовно запобігання нещасним випадкам під час проведення будівельних робіт, зауважили на необхідності посилення роботи щодо забезпечення безпечних умов виконання робіт, дотримання вимог чинних правил, технічних регламентів та експлуатаційної документації, на своєчасному оцінюванні умов праці на робочому місці.

Проведено міжвідомчу нараду стосовно легалізації зайнятості

З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та відповідного доручення Держпраці в Управлінні Держпраці у Чернігівській області за участю заступника начальника Управління Ірини Хоменко відбулася міжвідомча нарада з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області стосовно активізації роботи з легалізації зайнятості і заробітної плати. З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та відповідного доручення Держпраці в Управлінні Держпраці у Чернігівській області за участю заступника начальника Управління Ірини Хоменко відбулася міжвідомча нарада з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області стосовно активізації роботи з легалізації зайнятості і заробітної плати.

У рамках порядку денного посадовці обговорили нагальні питання підвищення ефективності роботи по детінізації трудових відносин і заробітної плати, розглянули пріоритетні напрямки співпраці управлінь щодо обміну інформацією та подання звітності, узгодили здійснення заходів контролю суб’єктів господарювання, підстави для здійснення яких визначені законодавством для обох відомств.

Окремим питанням учасники опрацювали механізми взаємодії Управління Держпраці у Чернігівській області і Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області при здійсненні заходів державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

Спільна діяльність передбачатиме, окрім іншого, взаємне інформування про виявлені порушення законодавства про працю та обмін даними для проведення аналізу рівнів ризику використання незадекларованої праці роботодавцями.

Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском

Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском. Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском.

16 січня прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском”, яку спрямовано на формування вітчизняного ринку обладнання, що працює під тиском, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Технічним регламентом передбачено:

підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;

спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);

усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.

Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.

Безпечну експлуатацію газового обладнання обговорили з учнями Сосницького ліцею

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Безпечна експлуатація газового, твердопаливного опалювального обладнання житлових і громадських будинків, використання балонів зі зрідженим вуглеводневим газом в побуті» для викладачів, технічного персоналу та учнів Сосницького професійного аграрного ліцею. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Безпечна експлуатація газового, твердопаливного опалювального обладнання житлових і громадських будинків, використання балонів зі зрідженим вуглеводневим газом в побуті» для викладачів, технічного персоналу та учнів Сосницького професійного аграрного ліцею.

У ході заходу посадовці ознайомили учасників з основними вимогами НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» стосовно безпечної експлуатації газового обладнання житлових та громадських будинків, проаналізували найбільш поширені недоліки і порушення, які допускаються під час експлуатації обладнання. Школярам роз’яснили, що основними причинами нещасних випадків є порушення користувачами правил користування газом, несправний технічний стан газових приладів, димових і вентиляційних каналів та нехтування елементарними правилами безпечного користування газом у побуті.

Увагу керівництва навчального закладу державні інспектори звернули на організацію проведення технічного обслуговування опалювальних котлів, проведення їх своєчасного ремонту за затвердженим графіком, експлуатацію котлів навченим та атестованим персоналом. Розповіли про організацію перевірки справності дії запобіжних клапанів, проведення налагоджувальних робіт, виконання персоналом виробничих інструкцій, проведення протиаварійних тренувань з персоналом котелень та ведення необхідної технічної документації. Акцентували увагу на вимогах НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» та навели приклади нещасних випадків, аварійних ситуацій, розглянувши при цьому заходи по їх запобіганню.

Наприкінці зустрічі представники Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголосили про необхідність дотримання правил безпеки при експлуатації газових приладів та необхідності проведення в повному обсязі якісного технічного обслуговування систем газопостачання і димових та вентиляційних каналів.

Проведено семінар-нараду для колективу фабрики лозових виробів

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань гігієни та умов праці для колективу ТОВ «Чернігівська фабрика лозових виробів». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації роботи з питань гігієни та умов праці для колективу ТОВ «Чернігівська фабрика лозових виробів».

У ході зустрічі розглядалися питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

 

Крім того, приділили увагу питанню профілактики професійний захворювань, зокрема, туберкульозу, організації відповідних заходів на виробництві.

Посадовці довели учасникам останні зміни у діючому законодавстві, що стосуються проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Провели аналіз проблемних питань у призначенні працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорили питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Було зауважено, що основними діючими нормативно-правовими актами, які регулюють процес проведення атестації робочих місць, залишаються постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 та Методичні рекомендації від 01.09.1992 № 41.

 

Окремо порушили питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нагадали про нові розміри штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян у 2018 році

У 2018 році до Управління надійшло 773 звернення громадян (на 111 звернень менше у порівнянні з 2017 роком), у тому числі від заявників 209 звернень надійшли поштою, 104 – на особистому прийомі, 228 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 232 – через органи влади. У 2018 році до Управління надійшло 773 звернення громадян (на 111 звернень менше у порівнянні з 2017 роком), у тому числі від заявників 209 звернень надійшли поштою, 104 – на особистому прийомі, 228 звернень через Державну установу «Урядовий контактний центр», 232 – через органи влади.

Позитивно вирішено 650 звернень громадян (84 % від загальної кількості звернень).

Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 61 заявнику (7,9 % від загальної кількості звернень), 11 звернень (1,4 %) направлено за належністю.

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- охорони праці та промислової безпеки, оплати праці (невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати та інші) – 448 звернень (58 % від загальної кількості), у тому числі 8 – з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної (при розгляді звернень факти виплати заробітної плати нижче мінімальної не підтвердилися);

- трудових відносин (незаконне звільнення, не оформлення трудових відносин) – 208 звернень (27 %).

 

Більшість звернень щодо невиплати заробітної плати стосувались керівництва ПАТ «Чернігівській завод радіоприладів» – 75 звернень.

 

У 2018 році до Управління надійшло 43 запити на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян, вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництво Управління проводило особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято понад 300 осіб.

Стан промислової безпеки в Чернігівській області за 2018 рік

Загальна кількість травмованих на виробництві за 2018 рік склала 119 осіб, проти 120 за 2017 рік, що на 1 особу менше, або на 0,8 %. Смертельно травмовано 12 осіб проти 8, що на 4 особи більше, або на 33,33 % ніж минулий рік. Загальна кількість травмованих на виробництві за 2018 рік склала 119 осіб, проти 120 за 2017 рік, що на 1 особу менше, або на 0,8 %. Смертельно травмовано 12 осіб проти 8, що на 4 особи більше, або на 33,33 % ніж минулий рік.

 

Коефіцієнт частоти загального травматизму за 2018 рік складає 0,47, проти 0,48 за 2017 рік, що на 0,01 менше, або на 2,08 %.

 

Коефіцієнт частоти смертельного травматизму за 2018 рік складає 0,05, проти 0,03 за 2017 рік, що на 0,02 більше, або на 40 %.

Галузі в яких сталися нещасні випадки: соціально-культурна сфера – 37, торгівля – 7, сільське господарство – 16, хімічна промисловість – 1, автомобільний транспорт – 10, інші види транспорту – 2, машинобудування – 8, будівництво та промисловість будівельних матеріалів – 3, ЖКГ-1 – 4, ЖКГ-2 – 1, енергетика – 5, харчова промисловість – 9, лісове господарство – 5, видавнича справа – 3, пошта та зв’язок – 4, легка, текстильна промисловість – 2, нафтогазовидобувна промисловість – 1, виробництво деревини та виробів з деревини – 1.

Кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівнюючи з 2017 року збільшилась в машинобудуванні – на 4 (8, було 4), в хімічній промисловості – на 1 (1, було 0), в ЖКГ-1 – на 4 (4, було 0), в автомобільному транспорті – на 6 (10, було 4), торгівлі – на 4 (7, було 3), в легкій і текстильній промисловості – на 2 (2, було 0), в пошті та зв’язку – на 3 (4, було 1) та у видавничій справі – на 3 (3, було 0).

Водночас зменшення кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, спостерігається на підприємствах соціально-культурної сфери – на 13 (37, було 50), енергетиці – на 1 (5, було 6), сільському господарстві – на 2 (16, було 18), лісовому господарстві – на 2 (5, було 7), газовій промисловості – на 3 (0, було 3), охороні надр – на 1 (0, було 1), целюлозно-паперовій промисловості – на 1 (0, було 1), котлонагляді та підйомних    спорудах – на 1 (0, було 1), в інших видах транспорту – на 2 (2, було 4), виробництві шкіри та виробів зі шкіри – на 1 (0, було 1), та у виробництві деревини та виробів з деревини – на 1 (1, було 2).

На рівні минулого року залишилась кількість нещасних випадків в харчовій промисловості (9, було 9), в будівництві і промисловості будівельних матеріалів (3, було 3), в нафтогазовидобувній промисловості та ЖКГ-2 (1, було 1).

Збільшення кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних із виробництвом, допущено на підприємствах соціально-культурної сфери – на 1 (2, було 1), торгівлі – на 1 (1, було 0), будівництві та промисловості будівельних матеріалів – на 1 (1, було 0), машинобудуванні – на 1 (1, було 0), харчовій промисловості – на 1 (1, було 0) та автомобільному транспорті – на 2 (3, було 1). Водночас зменшився рівень смертельного травматизму в інших видах транспорту – на 1 (0, було 1) та котлонагляді і підйомних спорудах – на 1 (0, було 1). В сільському господарстві кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних із виробництвом, залишилась на рівні минулого року (3, було 3).

Кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, збільшилася на підприємствах Бахмацького району – на 2 (4, було 2), Ічнянського району – на 8 (10, було 2), Козелецького району – на 1 (4, було 3), Корюківського району – на 2 (7, було 5), Менського району – на 1 (3, було 2), Носівського району – на 2 (2, було 0), Новгород-Сіверського району – на 1 (2, було 1), Прилуцького району – на 2 (3, було 1), Сосницького району – на 1 (1, було 0), в місті Ніжині – на 1 (7, було 6) та в місті Чернігові – на 3 (54, було 51). В місті Прилуки кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зменшилась – на 2 (8, було 10).

Кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних із виробництвом, збільшилася на підприємствах Корюківського району – на 1 (2, було 1), Бахмацького району – на 1 (1, було 0), Ічнянського району – на 1 (1, було 0), Коропського району – на 1 (1, було 0), Семенівського району – на 1 (1, було 0). Кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних із виробництвом, залишилась на рівні минулого року в Борзнянському та Ріпкинському районах по 1 (було по 1), в місті Чернігові – 3 (було 3) та в місті Ніжині – 1 (було 1).

Аналіз причин нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом за 2018 рік свідчить про те, що 82 працівника травмувалось з організаційних причин, або 68,9 % (за 2017 рік – 70 осіб, або 58,3 %), з психофізіологічних причин травмувалось 27 працівників, або 22,7 % (за 2017 рік – 40 осіб, або 33,3 %), з технічних причин травмувалось 8 працівників, або 6,7 % (за 2017 рік – 3 особи, або 2,5 %) та з інших причин травмувалось 2 працівника, або 1,7 % (за 2017 рік – 7 осіб, або 5,8 %).

Нещасні випадки сталися внаслідок наступних подій: пригоди на транспорті – 22 постраждалих, або 18,5 % (за 2017 рік – 15 осіб, або 12,5 %); падіння потерпілих – 43 постраждалих, або 36,1 % (за 2017 рік – 48 осіб, або 40,0 %); дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 21 постраждалий, або 17,6 % (за 2017 рік – 15 осіб, або 12,5 %); падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 11 постраждалих, або 9,2 % (за 2017 рік – 7 осіб, або 5,8 %); ушкодження внаслідок контакту з тваринами – 4 постраждалих, або 3,4 % (за 2017 рік – 1 особа, або 0,8 %), дія підвищених температур (крім пожеж) – 2 постраждалих, або 1,7 % (за 2017 рік – 1 особа, або 0,8 %), ураження електричним струмом – 4 постраждалих, або 3,4 % (за 2017 рік – 2 особи, або 1,7 %), травма заподіяна іншою особою – 10 постраждалих, або 8,4 % (за 2017 рік – 19 осіб, або 15,8 %), інши види подій – 2 постраждалих, або 1,7 % (за 2017 рік – 10 осіб, або 8,3 %).

Найпоширенішою організаційною причиною нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом було порушення трудової і виробничої дисципліни – постраждала 49 осіб, або 59,8 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – 42 особи, або 60 %), порушення правил безпеки руху – постраждало 20 осіб, або 24,4 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – 14 осіб, або 20 %), невикористання засобів індивідуального захисту через незабезпеченість ними – постраждала 2 особи, або 2,4 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – 2 особи, або 2,9 %), допуск до роботи без навчання та перевірки знань з питань охорони праці – постраждало 3 особи, або 3,7 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – 3 особи, або 4,3 %), порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів – постраждало 2 особи, або 2,4 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – постраждалі відсутні), неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність – постраждала 1 особа, або 1,2 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – постраждалі відсутні), незастосування засобів індивідуального захисту (у разі їх наявності) – постраждала 1 особа, або 1,2 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – постраждалі відсутні) та через незадовільне функціонування, або відсутність системи управління охороною праці – постраждала 3 особи, або 3,7 % від усієї кількості постраждалих з організаційних причин (за 2017 рік – 2 особи, або 2,9 %).

Внаслідок особистої необережності постраждало 17 осіб, або 63 % від усієї кількості постраждалих з психофізіологічних причин (за 2017 рік – 22 особи, або 55 %) та внаслідок протиправних дій інших осіб постраждало 10 осіб, або 37 % від усієї кількості постраждалих з психофізіологічних причин (за 2017 рік – 18 осіб, або 45 %).

Внаслідок конструктивних недоліків засобів виробництва постраждала 1 особа, або 12,5 % від усієї кількості постраждалих з технічних причин (за 2017 рік – постраждалі відсутні), від незадовільного технічного стану засобів виробництва 3 особи, або 37,5 % від усієї кількості постраждалих з технічних причин (за 2017 рік – постраждалі відсутні), від незадовільного технічного стану транспортних засобів постраждало 2 особи, або 25 % від усієї кількості постраждалих з технічних причин (за 2017 рік – 1 особа, або 33,3 %), від незадовільного технічного стану виробничих об’єктів, будинків, споруд, інженерних комунікацій, території постраждала 1 особа, або 12,5 % від усієї кількості постраждалих з технічних причин (за 2017 рік – 1 особа, або 33,3 %) та від інших технічних причин постраждала 1 особа, або 12,5 % від усієї кількості постраждалих з технічних причин (за 2017 рік – 1 особа, або 33,3 %).

В 2018 році стався один груповий нещасний випадок внаслідок дорожньо-транспортної пригоди в ПОСП «Ічнянське» Ічнянського району під час якої травмовано 3 особи.

Впродовж двох останніх років найбільш травмонебезпечним місяцем року є грудень. Найменш травмонебезпечними місяцями є травень та березень.

Найбільше нещасних випадків на підприємствах області сталося з працівниками чоловічої статі 71 особа, або 59,67 %, відповідно жінок травмувалось 48 осіб, або 40,33 %, у тому числі 3 жінки загинуло, або 25 % від всіх потерпілих зі смертельним наслідком.

Аналіз професій осіб, які травмувались в 2018 році: водій автотранспортних засобів – 14 потерпілих (11,76 %); молодший медичний персонал (молодша медична сестра, санітарка та ін.) – 13 потерпілих (10,92 %); директор, завідувач, начальник відділу, головний державний інспектор, головний спеціаліст та ін. – 12 потерпілих (10,08 %); слюсар (слюсар-ремонтник, слюсар-інструментальник, слюсар-сантехнік та ін.) – 10 потерпілих (8,4 %); підсобний робітник, доглядач, соціальний робітник та ін. – 10 потерпілих (8,4 %); електромонтер, оператор (апаратник) – по 5 потерпілих (4,2 %); тракторист сільськогосподарського виробництва, сторож (охоронник) – по 4 потерпілих (3,36 %); вчитель (вихователь, соціальний педагог), тваринник, листоноша, продавець, верстатник деревообробних верстатів, машиніст технологічного устаткування – по 3 потерпілих (2,52 %); тесляр, вальник лісу, прибиральник, муляр, кондитер (тістороб), інженер – по 2 потерпілих (1,68 %); решта потерпілі інших професій.

Аналіз нещасних випадків, які сталися в 2018 році, по днях тижня свідчить про те, що кількість нещасних випадків з початку тижня (понеділок – 17 потерпілих) зростає до його завершення і в п’ятницю становить найбільшу кількість – 23 потерпілих.

 

 

 

 

Увага, грип!

Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією з гарячкою. Це одна з небагатьох інфекційних хвороб, що здатна до пандемічного поширення. Щорічні епідемії грипу, періодичні пандемії завдають шкоди як здоров’ю населення, так і економіці країни. Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією з гарячкою. Це одна з небагатьох інфекційних хвороб, що здатна до пандемічного поширення. Щорічні епідемії грипу, періодичні пандемії завдають шкоди як здоров’ю населення, так і економіці країни.

Грип починається гостро. Спостерігається висока температура тіла, до 40 градусів, яка не спадає декілька днів, головний біль, а також біль в очних яблуках, суглобах, м’язах. Пізніше приєднується сухий кашель, набрякає слизова оболонка носа, але як такого нежитю немає. Можуть бути нудота та блювання, які пов’язані з інтоксикацією організму. Інкубаційний період – від трьох до п’яти днів. Тяжкість хвороби залежить від загального стану організму, віку людини, чи контактував хворий із даним вірусом грипу раніше. При тяжкому стані можуть виникати ураження серцево-судинної системи, пневмонія, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт.

 

Кращим засобом протидії грипу є його профілактика. Профілактичні заходи спрямовані насамперед на підвищення несприйнятливості організму до дії збудників грипу, а також заходи санітарно-гігієнічного спрямування, тому насамперед необхідно:

- вести здоровий спосіб життя;

- не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;

- виконувати контрастні обливання водою;

- здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень;

- дотримуватися раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;

- застосовувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема, вітамін С, аскорутин; змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа оксоліновою маззю; включити до щоденного раціону часник, цибулю, відвар шипшини;

- підбирати одяг відповідно до сезону, частіше мити руки;

- одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при контакті із хворим;

- уникати частого контакту з хворими людьми;

- уникати торкання руками очей, носа чи рота, бо саме так поширюється вірус грипу.

 

На сьогодні одним з найефективніших специфічних методів профілактики грипу залишається вакцинація населення протигрипозною вакциною, до складу якої обов’язково входять штами вірусів, що циркулюватимуть на території України та можуть стати можливою причиною захворювань. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу.

 

Для зменшення інтенсивності епідемічного процесу грипу доцільно комплексно здійснювати заходи за трьома напрямками:

- блокування імовірних джерел збудників інфекції;

- порушення механізму передачі збудників інфекції;

- формування прошарку осіб, несприйнятливих до збудників інфекції.

Необхідним є проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, які спрямовані на обмеження доступу потенційних вірусоносіїв, у першу чергу в установи та заклади з особами, які належать до груп ризику.

 

Також слід пам’ятати про небезпечність самолікування та своєчасне звертання до лікаря для уникнення ускладнень.

Професійність провідника лікарняного ліфту – запорука безпечної експлуатації

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з ліфтерами КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з ліфтерами КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня».

У теоретичній частині з учасникам було обговорено порядок дій ліфтера під час проведення огляду лікарняного ліфту перед початком експлуатації після прийняття зміни. У ході спілкування посадові особи Управління поставили ліфтерам лікувального закладу низку контрольних запитань стосовно їх службових обов’язків та опрацювали дії ліфтера під час виникнення позаштатних ситуацій.

Під час практичної частини заняття особливу увагу учасників було привернуто на перевірку працездатності приладів безпеки, пультів наказів, освітлення та двостороннього зв’язку з диспетчерським пультом.

Упродовж заняття працівники закладу ставили державним інспекторам актуальні для себе питання, отримували вичерпні кваліфіковані роз’яснення та практичні поради.

У підсумку заняття посадовці вкотре наголосили на неухильному дотриманні вимог безпеки під час експлуатації ліфтів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності ліфтера. Присутні подякували державним інспекторам і висловили побажання, щоб такі зустрічі проводилися якомога частіше.

 

 

На Чернігівщині триває інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно легалізації праці

У с. Нова Басань Бобровицького району фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з посадовими особами сектору цивільного захисту населення, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, військового обліку громадян та охорони праці Новобасанської сільської ради провели роз’яснювальну роботу з фізичними особами-підприємцями з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати. У с. Нова Басань Бобровицького району фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з посадовими особами сектору цивільного захисту населення, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, військового обліку громадян та охорони праці Новобасанської сільської ради провели роз’яснювальну роботу з фізичними особами-підприємцями з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати.

Під час зустрічей інспектори доводили підприємцям переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника. Нагадували про визначену законодавством відповідальність роботодавців, а також про нові розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, що діють з 01 січня 2019 року, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

На всі запитання громадян надавалися кваліфіковані роз’яснення і практичні поради, вручалися інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, розроблені інспекторами Управління.

 

З першого січня збільшено розмір мінімальної заробітної плати

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 4 173 грн та у погодинному розмірі 25,13 грн. Відповідно зросли розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення законодавства про працю. Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 4 173 грн та у погодинному розмірі 25,13 грн. Відповідно зросли розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення законодавства про працю.

Статтею 265 КЗпП України передбачено, що юридичні та фізичні особи-підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

 

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2019 – 125 190 грн);

 

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2019 – 12 519 грн);

 

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці) – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2019 – 41 730 грн);

 

- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2019 – 41 730 грн);

 

- за недопущення інспектора праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2019 – 12 519 грн);

 

- вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини – у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення; (з 01.01.2019 – 417 300 грн);

 

- порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої статті 265 КЗпП України – у розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.01.2019 – 4 173 грн).

Шановні колеги!

У ці довгоочікувані зимові свята від усього серця вітаю вас з Новим Роком і світлим Різдвом Христовим! У ці довгоочікувані зимові свята від усього серця вітаю вас з Новим Роком і світлим Різдвом Христовим!

Нехай у старому році залишається все найгірше і непотрібне, а в Новий, 2019 рік увійде усе найкраще – мрії, бажання, прагнення, мир і спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.

 

Щиро бажаю, щоб у прийдешньому році збулися ваші найбажаніші мрії, щоб Новий рік став для вас і ваших рідних роком добрих змін, а для України – роком перемог, зміцнення і утвердження державності, соціально-економічного зростання, духовного оновлення та процвітання! Щедрим на здобутки нехай буде ваш життєвий шлях і щоб на цьому шляху рядом з вами були вірні, надійні друзі!

 

Нехай ці світлі й радісні зимові свята принесуть у ваші домівки щастя, стабільність та процвітання, злагоду й душевне тепло, а кожному з вас – здоров’я, вдачу і натхнення. Щоб тепло різдвяної свічки зігрівало ваші серця протягом усього року. Нехай благословення Господнє прийде у кожну родину, принесе добробут, мудрість і взаємоповагу, терпіння та любов!

Будьте щасливі!

 

З Новим, 2019 роком! З Різдвом Христовим!

 

 

Начальник

Управління Держпраці

у Чернігівській області                                                                                С.В. Дорошенко

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...