UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Працівників ПрАТ «Чернігів АВТО» консультували з питань гігієни та умов праці

У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігів АВТО». У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з гігієни та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігів АВТО».

У ході зустрічі з учасниками заходу були розглянуті питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

Учасники семінару-наради опрацьовували порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Увагу присутніх посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці.

 

Крім того, фахівці Управління надали низку рекомендацій та практичних порад стосовно профілактики професійних захворювань, зокрема, туберкульозу, організації відповідних заходів на виробництві.

 

Окремо порушувалося питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, нових розмірів штрафних санкцій, що діють з 01 січня 2019 року.

Колективу ТОВ «Компанія Спорттехніка» надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та умов праці для колективу ТОВ «Компанія Спорттехніка» міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та умов праці для колективу ТОВ «Компанія Спорттехніка» міста Чернігова.

До участі у заході, окрім керівного складу, були залучені електрозварники та електрогазозварники на напівавтоматичних машинах, газорізальники, маляри, ливарники пластмас, шліфувальники, оператори установок піскоструминного очищення, слюсарі з механоскладальних робіт, машиністи автомобільних кранів, оператори верстатів з програмним керуванням.

Присутнім було доведено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області з початку 2019 року, проаналізовані причини та правові наслідки деяких нещасних випадків.

 

У рамках зустрічі представники Управління Держпраці у Чернігівській області опрацювали з учасниками семінару-наради застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт відповідно до Типової інструкції по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85), розглянули правила техніки безпеки при експлуатації водопостачання та водовідведення (НПАОП 41.0-1.01-79), основні вимоги НПАОП 0.00-1.73-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями в частині експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, інструментів та пристроїв», вимоги до захисних пристроїв згідно ГОСТу 12.2.009-99 «Станки металлообрабатывающие. Общие требования безопасности». Також приділили увагу питанню безпечної експлуатації автомобільного крану, проаналізували типові порушення з метою недопущення їх у подальшому.

Окрім того, працівникам підприємства були надані роз’яснення порядку і термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації робочих місць та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

У ході спілкування посадовці звернули увагу як керівників, так і працівників товариства на необхідність дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, посилення контролю за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи та оптимізації діяльності служб охорони праці, довели юридичні наслідки та види відповідальності за порушення чинного законодавства про охорону праці.

Триває робота з надання роз’яснень щодо атестації робочих місць за умовами праці

У рамках системної консультативно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань умов праці у Чернігівському закладі дошкільної освіти № 3 «Дитяча академія» Чернігівської міської ради. У рамках системної консультативно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань умов праці у Чернігівському закладі дошкільної освіти № 3 «Дитяча академія» Чернігівської міської ради.

До участі були залучені працівники закладу, у тому числі шеф-кухар, кухарі, які працюють біля плити, машиністи із прання та ремонту спецодягу, прибиральниці.

Посадовці довели працівникам закладу вимоги чинного законодавства стосовно проведення атестації робочих місць за умовами праці, надали роз’яснення щодо порядку й термінів її проведення, повноважень атестаційної комісії та формування її складу. Роз’яснювався порядок надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, обговорювалися питання реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення.

Фахівці Управління неодноразово наголошували на актуальності атестації, на наслідках, які можуть виникнути у зв’язку з її не проведенням, наголошували на тому, що результати атестації є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також є необхідним для розроблення і реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів (включаючи і колективний договір) щодо покращання умов трудової діяльності.

Увагу присутніх було звернуто на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильність застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

Проведено робочу зустріч у районному секторі філії Державної установи «Центр пробації»

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели робочу зустріч з посадовими особами Семенівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели робочу зустріч з посадовими особами Семенівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

Під час зустрічі йшлося про порядок оформлення порушника на суспільно корисні роботи. Представники установи розповіли, що одним із завдань районного сектору пробації є здійснення контролю за адміністративним стягненням у виді суспільно корисних робіт, за виконання яких порушнику нараховується плата за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж установлений законом мінімальний розмір оплати праці. Нарахувати таку плату та перерахувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів зобов’язаний власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем виконання порушником указаних робіт (стаття 3253 КУпАП).

Зі свого боку, представники Управління Держпраці у Чернігівській області роз’яснили учасникам зустрічі порядок оформлення порушника на суспільно корисні роботи, зазначивши, що згідно зі статтею 2 КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. При цьому нормами статті 23 КЗпП передбачено можливість укладення трудового договору на визначений строк (строковий трудовий договір). Такий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру подальшої роботи, умов її виконання, інтересів працівника та в інших випадках, установлених законодавством. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Про прийняття працівника на роботу повідомляється центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соціального внеску у порядку, встановленому Кабміном. Таким чином, взаємовідносини між громадянином, залученим до виконання суспільно корисних робіт, та юридичною особою можна оформити строковим трудовим договором.

 

За підсумками робочої зустрічі учасники наголосили про необхідність підвищення ефективності співпраці між двома відомствами у даному напрямку, оскільки офіційне працевлаштування – це певна гарантія роботодавця у забезпечені соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Шановні працівники сільського господарства Чернігівщини!

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята! Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!

З давніх часів наша земля славиться талановитими і працьовитими людьми, які понад усе шанують славні традиції свого народу та постійно дбають про землю. Саме ви, ті хто обрали для себе професію в аграрній сфері, становите міцний осередок трудівників, які забезпечують людей найнеобхіднішим для життя.

 

День працівників сільського господарства – це свято людей праці, для яких безмежна шана до рідної землі визначила не тільки професію, але й людську долю, це свято дбайливих господарів!

 

Висловлюємо глибоку подяку хліборобам, механізаторам, тваринникам, організаторам агропромислового виробництва, всім, хто так чи інакше дотичний до сільськогосподарської галузі. Ваша робота нелегка, але дуже важлива, адже Україна живе і працює завдяки невтомним трудівникам, які постійно дбають про землю.

 

Бажаємо радості, успіхів у праці, міцного здоров’я і людського щастя вам і вашим родинам. Нехай щедро родять ниви, хай над ними буде мирне небо, завжди світить сонце, а в кожному домі будуть добро та злагода!

 

Нехай ваша віддана праця і надалі служить на користь людям, на благо рідної Чернігівщини та всієї України!

 

                                                                                                 Колектив Управління Держпраці

                                                                                                 у Чернігівській області

Триває превентивна робота на підприємствах лісової промисловості Чернігівщини

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах лісової галузі» з працівниками лісозаготівельних бригад ФОП Завада Є.В. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах лісової галузі» з працівниками лісозаготівельних бригад ФОП Завада Є.В.

У ході заходу фахівці Управління поінформували працівників про стан виробничого травматизму на підприємствах лісової галузі Чернігівської області з початку 2019 року, довели вимоги НПАОП 02.0-1.04-05 «Правила охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості» у частині заходів безпеки перед виконанням та під час виконання лісосічних робіт.

 

Були опрацьовані питання створення на робочих місцях безпечних умов праці, організації заходів з мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків, надані роз’яснення стосовно основних вимог НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», видів та порядку проведення інструктажів з охорони праці.

 

У практичній частині семінару-наради учасники відвідали ділянки лісосічних робіт, де мали змогу безпосередньо ознайомитися із заходами безпеки перед виконанням лісосічних робіт, при підготовці ділянки, при роботі з обладнанням тощо.

 

Наприкінці заходу фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області  закликали учасників до неухильного дотримання вимог безпеки під час виконання всіх виробничих процесів, підкреслюючи, що єдиними умовами збереження здоров’я і життя є знання і належне виконання вимог чинного законодавства з охорони праці, контроль за виконанням цих вимог, особиста обережність кожного працівника.

Для працівників Мринського підземного газосховища проведено семінар-нараду з охорони праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівників та інженерно-технічного складу Мринського виробничого управління підземного зберігання газу філії «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівників та інженерно-технічного складу Мринського виробничого управління підземного зберігання газу філії «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз».

Під час заходу йшлося про організацію безпечного виконання газонебезпечних робіт під час експлуатації та ремонту обладнання на компресорній станції.

 

Безпосередньо на прикладі газоперекачуючого агрегату компресорної станції представники Управління опрацювали з учасниками заходу низку питань, зокрема, оформлення нарядів-допусків, проведення цільових інструктажів, зберігання, випробування та експлуатації засобів індивідуального захисту. Особливу увагу працівників підприємства було привернуто питанню шкідливих та небезпечних факторів виконання газонебезпечних робіт, а також наслідкам, що можуть виникнути внаслідок недотримання заходів безпеки.

Посадовці зазначили, що для технічного обладнання і систем компресорної станції має періодично проводитися технічний огляд, технічне діагностування, випробування та технічне обслуговування відповідно до вимог «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687, та чинних стандартів газотранспортного підприємства.

Крім того, було розглянуто питання проведення газонебезпечних робіт без оформлення наряду-допуску, оформлення та ведення журналу обліку газонебезпечних робіт у таких випадках. Представники Управління Держпраці у Чернігівській області зауважили, що відповідальні за проведення таких робіт особи та їх виконавці мають пройти спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

 

У підсумку семінару-наради було прийнято низку рішень стосовно забезпечення належного функціонування системи охорони праці на підприємстві, посилення контролю керівників структурних підрозділів за додержанням працівниками вимог особистої безпеки під час роботи.

У Прилуках проведено засідання «круглого столу» з роботодавцями та соціальними партнерами

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» для представників суб’єктів господарювання та соціальних партнерів, яке проводилося у Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за темою «Удосконалення шляхів співпраці служби зайнятості із роботодавцями та соціальними партнерами в сучасних умовах». Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» для представників суб’єктів господарювання та соціальних партнерів, яке проводилося у Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за темою «Удосконалення шляхів співпраці служби зайнятості із роботодавцями та соціальними партнерами в сучасних умовах».

Учасники обговорили питання участі роботодавців у забезпеченні зайнятості населення, розглянули сучасні тенденції та процеси на ринку праці міста Чернігова та актуальні питання збереження й розвитку трудового потенціалу. Опрацювали обов’язки та додаткові стимули роботодавців щодо працевлаштування соціально незахищених верств населення.

Особлива увага під час роботи були приділена питанню легалізації заробітної плати і трудових відносин. Присутні були поінформовані про діяльність Управління Держпраці у Чернігівській області у цьому напрямку, про пріоритетні завдання для подальшої роботи у подоланні нелегальної праці. Фахівці Управління довели учасникам переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, надали роз’яснення негативних наслідків незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про порядок оформлення трудових відносин, види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

 

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, закликали учасників до консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін у боротьбі з нелегальним працевлаштуванням і звернулися до роботодавців належним чином оформлювати трудові відносини з працівниками, щоб уникнути застосування штрафних санкцій.

Працівникам ТОВ «Сідко Україна» проведено оцінку умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з санітарною лабораторією ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» провели оцінку умов праці працівників ТОВ «Сідко Україна» у місті Ічні, яке займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, з метою проведення атестації робочих місць у товаристві. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з санітарною лабораторією ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» провели оцінку умов праці працівників ТОВ «Сідко Україна» у місті Ічні, яке займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, з метою проведення атестації робочих місць у товаристві.

Відповідними інструментальними вимірами було проведено дослідження таких виробничих факторів, як параметри мікроклімату (температура, рівень вологості та циркуляція руху повітря у приміщенні), повітря робочої зони, зокрема, концентрація пилу рослинного походження, рівень шуму на робочому місці, важкість та напруженість трудового процесу на робочих місцях, що атестуються: апаратника оброблення зерна, укладальника-пакувальника, підсобного робітника, водія навантажувача.

 

Посадовці Управління надали допомогу у проведенні хронометражних спостережень та при складанні карт умов праці на вищезазначених працівників. Було виявлено перевищення по шуму – 82-83 децибела, при нормі 80 децибел.

 

За результатами досліджень умови праці працівників були віднесені до ІІІ класу 1 ступеню – шкідливі та небезпечні. Відповідно до чинного законодавства України працівники мають право на додаткову відпустку тривалістю 2 календарні дні та доплату до тарифної ставки посадового окладу в розмірі 4 %.

Безпечне виробництво на підприємствах деревообробної галузі – на контролі Держпраці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості» з керівниками та працівниками ТОВ «Техком АВ» міста Чернігова. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості» з керівниками та працівниками ТОВ «Техком АВ» міста Чернігова.

Учасникам заходу була доведена інформація про стан виробничого травматизму на підприємствах деревообробної промисловості Чернігівської області з початку 2019 року в порівнянні з минулими роками, проаналізовані конкретні нещасні випадки. Як підкреслювали посадовці, серед основних причин настання нещасних випадків є не виконання посадовими особами своїх обов’язків щодо створення безпечних умов праці працівникам, не виконання вимог інструкцій з охорони праці щодо безпечного виконання робіт та не використання засобів індивідуального захисту під час виконання робіт.

Присутні опрацювали питання виробничих ризиків та їхній вплив на безпеку праці. Фахівці Управління зазначили, що ризики визначаються для чинників виробничого середовища (техніки, технологій, організації праці, стану виробничої безпеки) і використовуються для розробки систем технічних і організаційних заходів, спрямованих на зниження травматизму та захворюваності на виробництві.

 

Також були надані роз’яснення основних вимог НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» щодо безпечної експлуатації та утримання у безпечному технічному стані виробничого обладнання, інструментів та пристроїв, вимог до змісту технологічної документації, до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію тощо.

У ході спілкування посадовці звернули увагу як керівників, так і працівників підприємства на необхідність дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, посилення контролю керівників підрозділів за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи та оптимізації діяльності служб охорони праці. Довели юридичні наслідки та види відповідальності за порушення чинного законодавства.

Працівникам ТОВ «Житлобудсервіс» надано практичну допомогу з питань охорони праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках системної превентивної роботи провели інструкторсько-методичне заняття для робітників та інженерно-технічного персоналу ТОВ «Житлобудсервіс» на території одного з будмайданчиків підприємства. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у рамках системної превентивної роботи провели інструкторсько-методичне заняття для робітників та інженерно-технічного персоналу ТОВ «Житлобудсервіс» на території одного з будмайданчиків підприємства.

Учасникам заняття були надані роз’яснення основних вимог безпечної експлуатації вантажопідіймальних баштових кранів на будівельному майданчику під час їх сумісної роботи відповідно до НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

Безпосередньо на прикладі баштового крану КБ 403А державні інспектори Управління опрацювали з працівниками ТОВ «Житлобудсервіс» питання улаштування рейкової кранової колії, приділивши увагу вимогам щодо кріплення рейок між собою, наявності підкладок під рейками та зазорів між ними. Також була надана практична допомога у нівелюванні рейкової кранової колії.

У рамках заняття учасники обговорили вимоги НПАОП 0.00-1.15-07 «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті», зокрема, проведення необхідних процедур та заходів, спрямованих на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження. Окремо розглянули використання запобіжних поясів та захисних касок.

Також було приділено увагу питанням порядку та термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, та видів таких компенсацій. Посадовці наголосили на актуальності атестації робочих місць, нагадали учасникам заняття про наслідки, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Наприкінці заходу посадовці Управління вкотре зауважили на необхідність посилення контролю за недопущенням порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки під час будівельних робіт, на забезпеченні належного функціонування системи охорони праці на підприємстві.

 

Представників підприємств Новгород-Сіверської громади консультували з питань трудових відносин

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю представників Новгород-Сіверської міської ради провели семінар-навчання з питань соціально-трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Новгород-Сіверської об’єднаної територіальної громади. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю представників Новгород-Сіверської міської ради провели семінар-навчання з питань соціально-трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Новгород-Сіверської об’єднаної територіальної громади.

Учасникам було доведено новий порядок державного контролю за додержанням законодавства про працю згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2019 № 823, роз’яснено відповідальність за порушення трудових відносин та процедуру оформлення трудових відносин.

Присутні обговорили також порядок і терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Представникам суб’єктів господарювання Новгород-Сіверської громади були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

 

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити актуальні для себе запитання представникам Управління і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради і рекомендації.

Шановні працівники залізничної галузі!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем залізничника! Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем залізничника!

Залізниця є важливою складовою транспортної інфраструктури країни, яка має стратегічне значення. Від технічного стану та ефективної експлуатації залізничних шляхів залежить безперебійне сполучення між регіонами України та зарубіжжя, а також надійна доставка пасажирів та вантажів, укріплення економіки.

 

З моменту появи залізничного транспорту залізничники завжди відзначалися професійною майстерністю, самовідданістю та сумлінною працею. Саме завдяки їх злагодженій роботі десятки тисяч пасажирів щодня з комфортом дістаються потрібного пункту призначення, забезпечується сталий економічний та соціальний розвиток нашої держави.

 

У цей день бажаємо всім вам прихильної долі, вагомих здобутків, міцного здоров’я, миру та злагоди в родинах, невичерпної енергії, професійної удачі. Також вітаємо ветеранів залізничного транспорту, які перебувають на заслуженому відпочинку та всім, хто вносить свій посильний вклад у розвиток і загальну діяльність залізничної галузі.

 

Бажаємо вам щастя, вагомих професійних здобутків, безперебійної роботи залізниці і нехай в усьому і завжди вас супроводжує зелене світло!

Шановні колеги!

Прийміть найтепліші привітання з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери! Прийміть найтепліші привітання з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери!

Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, безпеки праці, трудових відносин.

 

Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову сучасного демократичного, громадянського суспільства.

 

Від вашого професіоналізму та компетентності, особистих якостей, вміння співпереживати багато в чому залежить показник життя кожного громадянина, його соціальне самопочуття, впевненість у завтрашньому дні.

 

Ваша наполеглива, самовіддана праця є запорукою того, що велика кількість українців, які потребують уваги і підтримки з боку держави, не покинута і не забута, відчуває себе захищеною у цей непростий для України час. Ви ті, хто приймає на себе першими людські проблеми, біль та життєві негаразди.

 

Висловлюючи безмежну вдячність за вашу нелегку, кропітку працю, бажаємо всім вам міцного здоров’я, щастя, достатку, любові і радості у ваших оселях, нових успіхів у роботі, мудрості і витримки у всіх життєвих випробуваннях, невичерпної життєвої енергії!

 

Низький вам уклін, шановні, за доброту, терпіння, щирість, любов до людей!

 

                                                                                            Колектив Управління Держпраці

                                                                                            у Чернігівській області

У Чернігівській обласній дитячій лікарні проведено семінар-нараду для працівників медичних закладів

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з фахівцями Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації провели на базі Чернігівської обласної дитячої лікарні семінар-нараду для працівників медичних закладів області стосовно організації роботи з охорони праці та умов праці, порядку проведення медичних оглядів працівників, додержання законодавства про працю. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з фахівцями Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації провели на базі Чернігівської обласної дитячої лікарні семінар-нараду для працівників медичних закладів області стосовно організації роботи з охорони праці та умов праці, порядку проведення медичних оглядів працівників, додержання законодавства про працю.

До участі у заході було залучено понад 100 представників закладів охорони здоров’я міста Чернігова і області – відповідальних осіб з питань охорони праці та керівного складу.

У рамках порядку денного фахівці Управління опрацювали з учасниками заходу основні питання дотримання закладами охорони здоров’я «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337.

Були обговорені ключові аспекти організації роботи з охорони праці в лікувальному закладі, зокрема, щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Проаналізовано стан виробничого травматизму на підприємствах Чернігівської області з початку 2019 року.

Також посадовці надали медпрацівникам роз’яснення стосовно актуальних на сьогодні питань державного ринкового нагляду у сфері охорони здоров’я, технічного регламенту засобів індивідуального захисту ата загальних принципів застосування знака відповідності технічним регламентам.

 

Розповідаючи про ринковий нагляд безпосередньо у діяльності медичного закладу, представники Управління звернули увагу на законодавчі акти, якими визначаються механізми його здійснення, нагадали учасникам перелік видів нехарчової продукції, віднесених до сфери відповідальності Держпраці. Вони зазначили, що відповідно до статті 7 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» споживачі (користувачі) мають право звертатись до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції. Звернення повинно бути оформлено відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» і може бути подано як окремою особою, так і групою осіб (колективне).

Приділили увагу учасники заходу і дозвільним документам, що відносяться до компетенції органів Держпраці. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали представникам медичних закладів роз’яснення стосовно порядку їх отримання, довели останні зміни у чинному законодавстві, відповіли на поставлені запитання.

Крім того, учасники семінару-наради розглянули особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці у закладах охорони здоров’я, обговорили повноваження атестаційної комісії, формування її складу, порядок надання пільг і компенсацій за шкідливі та важкі умови праці, шляхи реалізації права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення. Опрацювали питання організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, складання план-графіку проходження медогляду, заключного акту за результатами медичного огляду, підготовку оперативної інформації тощо.

У Чернігові провели практикум із застосування трудового законодавства для представників тергромад

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у практикумі із застосування законодавства на тему: «Особливості забезпечення та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах», який проводився на базі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у практикумі із застосування законодавства на тему: «Особливості забезпечення та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах», який проводився на базі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС.

До участі у заході були запрошені міські, селищні, сільські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, представники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, інспектори праці, представники Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко, яка була модератором заходу, опрацювала з учасниками практикуму питання здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених частиною 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та застосування постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» щодо нових порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.

Вона підкреслила, що у зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади, відповідно до цих змін, органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю  за додержанням законодавства про працю, можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади, а також, при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, проводити перевірки суб’єктів господарювання, які не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Фахівці Управління довели представникам об’єднаних тергромад види відповідальності за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 КЗпП України та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509.

Обговорили також порядок надання адміністративних послуг, що відносяться до компетенції органів Держпраці, через Центри надання адміністративних послуг об’єднаних територіальних громад. Також присутнім роз’яснили основні вимоги (положення) законодавства України про ринковий нагляд.

Учасники практикуму були ознайомлені з вимогами діючого законодавства до обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газифікованих житлових багатоквартирних будинків.

 

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу обмінялися досвідом із застосування трудового законодавства в органах місцевого самоврядування, отримати кваліфіковані роз’ясненні і рекомендації від посадовців Управління Держпраці у Чернігівській області.

Проведено чергове засідання Колегії Управління Держпраці у Чернігівській області

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по чотирьох суб’єктах господарювання області. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Колегії Управління, під час якого розглядалися питання по чотирьох суб’єктах господарювання області.

Цього разу члени Колегії розглядали три питання: про стан виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку зі смертельним наслідком та нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки; про стан промислової безпеки та охорони праці за результатами планової перевірки підприємства та про стан погашення суб’єктами господарювання заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

 

Були заслухані доповіді посадових осіб Управління і звіти керівників підприємств: ВП Корюківський РЕМ АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», СТОВ «Цукровик», ТОВ «Італтекс Меріно», філії «Менський сир» ПП «Консалтингова фірма «Прометей».

 

Керівники суб'єктів господарювання проінформували членів Колегії про усунення виявлених порушень та вжиті заходи по приведенню умов праці у відповідність з діючими нормативними актами з охорони праці та промислової безпеки.

 

На основі виявлених недоліків та якості вжитих підприємствами заходів члени Колегія прийняли по кожному з них відповідні рішення, про виконання яких керівники підприємств мають поінформувати Управління Держпраці у Чернігівській області у визначені терміни.

Шановні працівники автомобільного транспорту і дорожнього господарства!

Щороку в Україні в останню неділю жовтня відзначається День автомобіліста і дорожника, встановлений Указом Президента України у 1993 році. Щороку в Україні в останню неділю жовтня відзначається День автомобіліста і дорожника, встановлений Указом Президента України у 1993 році.

 

Надійне автомобільне сполучення є основою життя будь-якої сучасної держави, практично всіх сфер діяльності. Від якості роботи перевізників, дорожньої інфраструктури залежать не тільки ефективність і своєчасність обслуговування людей і підприємств, але і безпека наших громадян.

 

Сьогоднішнє свято – це свято професіоналів і автолюбителів, всіх, від кого залежить комфорт та безпека пасажирів, здійснення перевезень, успішний розвиток галузей народного господарства.

 

Шановні працівники автотранспортної та дорожньої галузей! Від вашої майстерності за кермом, якості будівництва і ремонту доріг, залежить забезпечення потреб економіки, соціальної сфери, громадян. Автотранспортні шляхи є тими незамінними артеріями, що пов’язують наш край з іншими регіонами нашої держави.

 

Щиро вітаємо, чиє життя пов’язане з дорогою: водіїв, ремонтних робітників, диспетчерів, кондукторів, інженерно-технічних працівників, керівників підприємств і підрозділів автомобільного транспорту. Бажаємо щастя, добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, подальшої успішної та безаварійної роботи!

 

Завжди легкої дороги та водійської вдачі, зеленого світла на автошляхах та особистих життєвих дорогах! Прихильності долі, миру й злагоди, достатку, нових досягнень в ім’я процвітання України! 

 

                                                                                          Колектив Управління Держпраці

                                                                                          у Чернігівській області

Розпочато перевірку діяльності інспекторів праці Козелецької територіальної громади

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області 18 жовтня поточного року відповідно до індивідуального графіку розпочали у Козелецькій селищній раді виїзну перевірку стану дотримання об’єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області 18 жовтня поточного року відповідно до індивідуального графіку розпочали у Козелецькій селищній раді виїзну перевірку стану дотримання об’єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень.

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області 18 жовтня поточного року відповідно до індивідуального графіку розпочали у Козелецькій селищній раді виїзну перевірку стану дотримання об’єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень, відповідно до «Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Основною метою державного нагляду є виявлення порушень та недоліків під час здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади повноважень, визначених відповідно частиною 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та частиною 2 статті 259 Кодексу законів про працю України.

 

Відповідно до пункту 9 Порядку уповноваженим посадовим особам Управління на час проведення виїзної перевірки було надано робоче місце з необхідним технічним забезпеченням, необхідним для реалізації повноважень під час виїзної перевірки. З метою здійснення державного нагляду, фахівці Управління безперешкодно отримували документи, інформацію, показники статистичної та оперативної звітності, ставили посадовим особам об’єкту нагляду запитання, отримували звіти, матеріали, іншу інформацію про рівень і стан профілактичної роботи, аналізувати матеріали та організаційно-розпорядчі документи, показники статистичної та оперативної звітності. Робота у цьому напрямку триває.

У Чернігівській облдержадміністрації обговорили стан заборгованості із виплати зарплати

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат яке відбулося 23 жовтня цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової. Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат яке відбулося 23 жовтня цього року у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

До участі у заході були запрошені представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації, територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади, керівники підприємств, установ і організацій області.

 

Під час засідання члени комісії розглянули ситуацію у сфері погашення боргів із виплати заробітної плати у розрізі підприємств області, обговорили перспективи та шляхи погашення заборгованості, опрацювали упереджувальні заходи з метою недопущення заборгованості у подальшому.

Зокрема, були заслухані звіти керівників державних підприємств-боржників: ДП «Чернігівторф», ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія». Члени тимчасової комісії опрацювали причини виникнення зарплатних боргів та можливості усунення порушень трудового законодавства.

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати по цим підприємствам, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

 

Довідково: у поточному році інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області проведено 641 контрольний захід, у тому числі 39 інспекційних відвідувань 29 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму близько 31 млн 950 тис. грн. Контрольними заходами виявлено 747 фактів порушень законодавства про працю (з них 810 стосуються оплати праці), на усунення яких та недопущення в подальшому керівникам підприємств, установ і організацій області видано 388 приписів (з них 36 – керівникам підприємств-боржників). На винних посадових осіб та роботодавців складено 111 протоколів про адміністративні порушення за статтями 41, 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з них 19 протоколів відносно керівників підприємств-боржників. Судами винесено 143 рішення, з них 82 – щодо накладення штрафних санкцій на суму понад 50 тис. 490 грн (у тому числі 15 судових рішень – відносно керівників підприємств-боржників на загальну суму 7 тис. грн).

Матеріали 78 контрольних заходів (у тому числі відносно 21 підприємства-боржника) передано до правоохоронних органів щодо притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 175 та статтею 172 Кримінального Кодексу України.

На виконання приписів інспекторів праці виплачено 14 млн 763,3 тис. грн заборгованості із виплати заробітної плати 1443 працівникам.

На Чернігівщині бригади АТ «Чернігівобленерго» змагалися у професійній майстерності

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні щорічного Конкурсу професійної майстерності серед команд відокремлених підрозділів АТ «Чернігівобленерго», який відбувся на базі Менської дільниці ВП Корюківського району електромереж. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у проведенні щорічного Конкурсу професійної майстерності серед команд відокремлених підрозділів АТ «Чернігівобленерго», який відбувся на базі Менської дільниці ВП Корюківського району електромереж.

Основна мета конкурсу – підвищення рівня професійної підготовки працівників підприємства, безпечної організації робіт, перевірка знань та практичних навичок виконання робіт.

Програма конкурсу містила такі види робіт: виконання практичного завдання по спилюванню дерева в охоронній зоні ПЛ-0,4 кВ за допомогою бензопили; звільнення потерпілого від дії електричного струму; оцінка знань персоналу нормативних документів (охорона праці, технологія робіт, пожежна безпека); виконання реанімаційних заходів на манекені (не прямий масаж серця та штучне дихання); практичне заняття з надання домедичної допомоги при відкритому переломі кінцівки з накладанням шини, артеріальній кровотечі кінцівки з накладанням джгута; практичне заняття з гасіння місця займання паливно-мастильних матеріалів.

Крім того, під час теоретичної частини конкурсу посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області надали членам атестаційної комісії АТ «Чернігівобленерго» методичну допомогу щодо порядку та термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці.

У підсумку суддями конкурсу були відмічені гідні виступи і високий професійний рівень команд, бригади-переможці були нагороджені почесними відзнаками і цінними подарунками.

Під час заходу представниками Управління Держпраці у Чернігівській області було зазначено, що кожен член бригади відповідальний не тільки за якість проведених робіт, але також за безпеку і дії своїх колег, тому постійне удосконалювання теоретичних знань і профмайстерності є для працівника вкрай актуальним завданням. Тому лідерство в цьому конкурсі є почесним, воно дає команді-переможцю статус не тільки самого висококваліфікованого колективу енергетиків на підприємстві, а й самого дисциплінованого у питаннях охорони праці і промислової безпеки.

 

Вітаємо працівників харчової промисловості!

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області щиро вітає працівників харчової промисловості із професійним святом! Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області щиро вітає працівників харчової промисловості із професійним святом!

Цього року 20 жовтня в Україні відзначається День працівників харчової промисловості – однієї з найважливіших галузей господарського комплексу держави. Виробництво харчових продуктів є однією з найперших умов життя людей і розвитку суспільства.

 

На галузь покладено відповідальне завдання – задоволення потреб кожної української родини в якісній, смачній та доступній продукції харчування. Ефективна робота підприємств галузі зумовлена, передусім, професіоналізмом працівників, високим рівнем організації виробництва та впровадженням новітніх технологій.

 

Вітчизняна харчова промисловість здолала нелегкий шлях становлення, і сьогодні ми з гордістю зазначаємо, що в галузі є історія, є значні здобутки і є чудові перспективи подальшого розвитку.

 

У переддень вашого професійного свята, дорогі трудівники харчової промисловості, прийміть слова заслуженої подяки і найщиріші вітання за вашу відповідальну і кропітку працю. Нехай кожен день приносить вам нові здобутки і досягнення, а ваше життя буде щасливим і радісним.

 

Від усього серця бажаємо вам, вашим родинам добробуту, благополуччя, міцного здоров’я, творчої енергії та успіхів. Нехай ваша невтомна праця буде плідною, здійснюються усі плани, задуми, сподівання на благо України та рідної Чернігівщини!

 

                                                                                     Колектив Управління Держпраці

                                                                                    у Чернігівській області

У системі профспілкової освіти Чернігівщини розпочався новий навчальний рік

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у зустрічі з профспілковим активом членських організацій Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, яка проводилася на базі Чернігівського навчально-методичного центру профспілок до Всесвітнього дня гідної праці та Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності. Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у зустрічі з профспілковим активом членських організацій Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, яка проводилася на базі Чернігівського навчально-методичного центру профспілок до Всесвітнього дня гідної праці та Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності.

На заході були присутні представники центрального апарату Федерації профспілок України, зокрема, заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий. Також були запрошені представники влади та роботодавців: Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, відділення Національної служби посередництва та примирення в Чернігівській області, Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців.

Під час дискусії йшлося про досягнення, проблеми та перспективи профспілкового навчання, про актуальні питання реформування законодавства про працю у контексті діяльності профспілок. Учасники обговорили також стан соціального діалогу та ситуацію у сфері праці в області.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко, у свою чергу, ознайомила присутніх із результатами діяльності Управління у напрямку детінізації праці, окреслила пріоритетні завдання для подальшої роботи, нагадала розміри фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства юридичними та фізичними особами-підприємцями. Крім того, вона сконцентрувала увагу учасників на необхідності безумовного дотримання як роботодавцями, так і працівниками, вимог чинного законодавства про працю.

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу обмінятися думками, власним досвідом, поставити посадовцям актуальні для себе питання і отримати кваліфіковані роз’яснення.

У рамках тижня правових знань проведено лекцію щодо нового порядку розслідування

У рамках тижня правових знань та з нагоди Дня юриста представник Управління Держпраці у Чернігівській області провів лекцію для працівників юридичних служб, юрисконсультів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій Чернігівської області стосовно нового порядку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві. У рамках тижня правових знань та з нагоди Дня юриста представник Управління Держпраці у Чернігівській області провів лекцію для працівників юридичних служб, юрисконсультів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій Чернігівської області стосовно нового порядку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві.

Захід відбувся за підтримки Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій.

 

Учасникам зустрічі було доведено зміст нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та введено в дію з 01.07.2019. Присутнім нагадано, які саме випадки підлягають такому розслідуванню, які дії повинен негайно виконати потерпілий чи особа, яка його виявила, та чого не слід робити. Присутні розглянули обов’язки роботодавця, медичних закладів, комісії з розслідування, опрацювали основні етапи та процедури. Особливу увагу було приділено відмінностям, які внесені до Порядку, порівняно з попереднім.

Зокрема, представник Управління наголосив, що потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), чи інша особа-свідок нещасного випадку, повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому, та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства або іншій уповноваженій особі підприємства.

 

У разі отримання інформації про нещасний випадок від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити Управління Держпраці, Фонд соціального страхування та ряд інших установ з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення встановленої форми. Комісія утворюється наказом роботодавця не пізніше наступного робочого дня після отримання ним інформації про нещасний випадок, а розслідування проводиться, зазвичай, протягом 5 робочих днів з дня її утворення (15 робочих днів для спеціального розслідування).

Також було підкреслено, що дублювання змісту актів скасовано. Відтепер не застосовується форма Н-5 і висновки комісії зазначаються у єдиному документі – акті за формою Н-1 (в окремих випадках для пришвидшення соціального захисту дозволяється також складати тимчасові акти за формою Н-1). Вперше у Порядку прописано чітку процедуру прийняття рішення щодо визнання нещасного випадку пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом. Воно приймається комісією шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

 

Також строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві становить лише три роки з дня їх настання. Після спливу цього строку факт нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) встановлюється у судовому порядку.

 

Наприкінці зустрічі представник Управління відповів на актуальні питання присутніх, надав відповідні роз’яснення.

Управлінням за 9 місяців 2019 року видано 305 документів дозвільного характеру

За 9 місяців 2019 року Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 305 та продовжено дію 25 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 43 та продовженні 37 дозволів. За 9 місяців 2019 року Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 305 та продовжено дію 25 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 43 та продовженні 37 дозволів.

Зареєстровано 231 декларацію відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Також було здійснено 78 реєстраційних дій щодовідомчої реєстрації та обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, зокрема, проведено реєстрацію 71 технологічного транспортного засобу та 7 технологічних транспортних засобів знято з обліку. Відмовлено в реєстраційних діяхв 1випадку.

Нагадуємо: згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може також здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Порядок видачі дозволів, складання декларацій, переліки видів робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, подачі декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці визначено Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 10 Порядку строк видачі (продовження строку дії) дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його видачі (продовженні строку дії) становить десять робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 9 Порядку (у разі продовження строку дії дозволу - документів, зазначених в абзацах п’ятому і шостому пункту 15 Порядку).

Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 5 статті 41 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» із змінами, у разі усунення суб’єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви суб’єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, і документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, якщо інше не встановлено законом.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Управлінням підведено підсумки роботи з розгляду звернень громадян за 9 місяців 2019 року

За 9 місяців 2019 року до Управління надійшло 528 звернень громадян, у тому числі від заявників 156 звернень надійшли поштою, 70 – на особистому прийомі, 175 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 127 – через органи влади. За 9 місяців 2019 року до Управління надійшло 528 звернень громадян, у тому числі від заявників 156 звернень надійшли поштою, 70 – на особистому прийомі, 175 звернень – через Державну установу «Урядовий контактний центр», 127 – через органи влади.

Вирішено по суті 433 звернення громадян, у тому числі надано 31 роз’яснення. Відповідно до статей 5, 8 Закону України «Про звернення громадян» відмовлено у задоволенні 46 заявникам (8,7 % від загальної кількості звернень).

 

Пріоритетними продовжують залишатися питання:

- невиплати заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, індексації заробітної плати, охорони праці та промислової безпеки та інші – 318 звернень (60 % від загальної кількості), у тому числі 3 (1 анонімне) – з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної, один факт виплати заробітної плати нижче мінімальної підтвердився;

- трудових відносин (неоформлення трудових відносин, правомірність звільнення тощо) – 148 звернень (28 % від загальної кількості).

 

У звітному періоді до Управління надійшло 44 запити на публічну інформацію.

 

Враховуючи те, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів виконавчої влади, мешканцям області надаються необхідні консультації при оформленні заяв, проводиться роз’яснювальна робота.

 

Управління приділяє значну увагу вдосконаленню організації роботи з розгляду звернень громадян та вжиттю заходів щодо позитивного та якісного вирішення проблемних питань. Зокрема, керівництвом Управління проводився особистий прийом громадян згідно з графіком, на якому прийнято понад 210 осіб.

Стан заборгованості із виплати зарплати – у фокусі уваги

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні районної комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат та контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, яке проводилося у приміщенні Новозаводської районної у місті Чернігові ради. Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні районної комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат та контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, яке проводилося у приміщенні Новозаводської районної у місті Чернігові ради.

У рамках порядку денного члени комісії розглянули стан заборгованості із заробітної плати за 9 місяців поточного року, обговорили виконання відповідних попередніх рішень комісії згідно із встановленими строками.

Окремо опрацювали результати виїзного засідання робочої групи районної комісії з питань стосовно причин невиконання графіка погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Чернігівторф».

 

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Днем захисника Вітчизни і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем! Щиро вітаю вас із Днем захисника Вітчизни і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем!

Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізуючи зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються на нашій землі. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. І сьогодні ми звертаємось до неї з проханням про мир, добро благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу.

 

У цей день ми знову повертаємося пам’яттю і серцем до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

 

Тож вітаю усіх, хто носить високе звання захисника України – ветеранів, військовослужбовців, воїнів запасу, батьків та матерів солдатів. Зичу міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди їм та їхнім родинам!

 

Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України.

 

Від усього серця вітаю з цими знаменними святами всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече козацька кров і живе непереможний дух свободи! Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Козацької Покрови вас! З Днем захисника України!

 

                                                                                                  Т.в.о. начальника Управління

                                                                                         Держпраці у Чернігівській області

                                                                                                                             О.ТИЩЕНКО

На Чернігівщині обговорили актуальні питання запобігання виробничого травматизму

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі для керівників і працівників служб охорони праці підприємств малого і середнього бізнесу за темою «Профілактика нещасних випадків на виробництві», який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області у приміщенні Чернігівського навчально-методичного центру профспілок. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у семінарі для керівників і працівників служб охорони праці підприємств малого і середнього бізнесу за темою «Профілактика нещасних випадків на виробництві», який проводився Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області у приміщенні Чернігівського навчально-методичного центру профспілок.

Під час заходу обговорювалися нагальні проблеми виробничого травматизму, організації ефективної роботи служб охорони праці, розглядалися дієві напрямки забезпечення належного рівня промислової безпеки та недопущення нещасних випадків і аварій на виробництві.

Посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області, у свою чергу, поінформували учасників про стан промислової безпеки на підприємствах області з початку поточного року в розрізі галузей виробництва, проаналізували типові порушення вимог охорони праці. Розповіли про результати системної превентивної роботи, яка здійснюється Управлінням з метою посилення роботи щодо запобігання виникнення нещасних випадків і аварій на виробництві.

 

Так, було зазначено, що упродовж січня – вересня причинами 64 % нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, є організаційні причини. Серед них найпоширенішими є порушення трудової і виробничої дисципліни.

За підсумками зустрічі посадовці закликали представників бізнесу посилити на підприємствах інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань організації безпечного виконання робіт працівниками, підвищити з боку керівництва рівень контролю і вимогливості щодо дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз звернули увагу учасників семінару на те, що безпека праці має стати основним обов’язком для кожного керівника підприємства, який несе відповідальність перед своїми працівниками. Лише відповідальне ставлення як керівного складу, так і кожного працівника, неухильне виконання вимог охорони праці та належна організація виробничих процесів є запорукою безаварійної роботи та недопущення нещасних випадків на виробництві.

Представників підприємств Менської ОТГ консультували з питань соціально трудових відносин

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю керівництва Менської міської ради провели семінар-навчання з питань трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Менської об’єднаної територіальної громади. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю керівництва Менської міської ради провели семінар-навчання з питань трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Менської об’єднаної територіальної громади.

Учасникам було доведено новий порядок державного контролю за додержанням законодавства про працю згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2019 № 823, роз’яснено відповідальність за порушення трудових відносин та процедуру оформлення трудових відносин.

 

Присутні обговорили також порядок і терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Представникам суб’єктів господарювання Менської тергромади були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Окрім іншого, посадовці Управління приділили увагу новому Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, обговорили деякі аспекти професійних захворювань та аварій на виробництві. Опрацювали питання безпеки життєдіяльності і охорона праці з підготовчих робіт до опалювального періоду, охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями, а також розглянули вимоги правил охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити актуальні для себе запитання представникам Управління і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради і рекомендації.

Проведено комплексний семінар для роботодавців Чернігівщини

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у комплексному семінарі для представників підприємств, установ і організацій, який проводився у Чернігівському міському центрі зайнятості за темою «Легальна робота: захист громадян, які працюють, та соціальна відповідальність бізнесу. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю та зайнятість». Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у комплексному семінарі для представників підприємств, установ і організацій, який проводився у Чернігівському міському центрі зайнятості за темою «Легальна робота: захист громадян, які працюють, та соціальна відповідальність бізнесу. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю та зайнятість».

Учасники обговорили питання участі роботодавців у забезпеченні зайнятості населення, розглянули сучасні тенденції та процеси на ринку праці міста Чернігова. Опрацювали обов’язки та додаткові стимули роботодавців щодо працевлаштування соціально незахищених верств населення, осіб з інвалідністю.

 


Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області довели учасникам переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, надали роз’яснення негативних наслідків незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про порядок оформлення трудових відносин, види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

 


Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Колективи підприємств Чернігівщини отримують методичну допомогу з питань трудового законодавства

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для працівників та керівництва ТОВ «Березнянське заводоуправління» та СФГ «Конопля» смт. Березна Менського району за темою «Порядок виплати заробітної плати». «Додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для працівників та керівництва ТОВ «Березнянське заводоуправління» та СФГ «Конопля» смт. Березна Менського району за темою «Порядок виплати заробітної плати». «Додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці».

Присутнім були роз’яснені вимоги чинного законодавства стосовно оплати праці, зокрема, статті 43 Конституції України, статей 15, 21, 24 Закону «Про оплату праці», статті 97 Кодексу законів про працю України та інших.

 

Представники Управління підкреслили, що зарплата повинна виплачуватися працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць. У випадках порушення встановлених строків виплати заробітної плати роботодавець зобов’язаний компенсувати працівникам втрати частини заробітної плати відповідно до Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

Учасникам семінару-наради були наведені приклади нарахування заробітної плати як при виконанні працівником місячної норми праці, так і при неповній зайнятості, роботі за сумісництвом, при невиконанні місячної норми праці. Було наголошено, що мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна заробітна плата, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці» та Кодексом Законів про працю України.

 

Окрім того, учасникам заходу були доведені переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювалися негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, надали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин.

 

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Вітаємо з Днем юриста!

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх юристів із професійним святом! Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх юристів із професійним святом!

Праця правознавця завжди в пошані, вона визнана суспільством. Підтвердженням тому є офіційно визначений День юриста, що в Україні відзначається щорічно 8 жовтня.

 

Вплив юристів на всі політичні та соціально-економічні процеси в державі важко переоцінити. Своєю багатогранною діяльністю, яка за роки незалежності набула нового змісту, ви активно сприяєте руху України по шляху побудови демократичної держави європейського типу, найбільшою цінністю якої є верховенство права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини.

 

Твердо віримо, що високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть вам завжди бути на висоті вимог нашого часу. Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод!

 

Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя й родинного добробуту, плідної роботи та подальших успіхів у зміцненні законності та правопорядку, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній і громадській діяльності в ім’я процвітання нашої України!

                                                                                          Колектив Управління Держпраці

                                                                                           у Чернігівській області

 

Колективу фабрики «БЕРЕГИНЯ» надано роз’яснення з питань гігієни та умов праці

У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань гігієни праці та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «БЕРЕГИНЯ». У рамках системної превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівщини посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду щодо організації роботи з питань гігієни праці та умов праці для керівників, інженерно-технічного складу і працівників ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «БЕРЕГИНЯ».

У ході зустрічі з учасниками заходу були розглянуті питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду.

 

Учасники семінару-наради опрацьовували порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці. Увагу присутніх посадовці звертали на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Крім того, фахівці Управління надали низку рекомендацій та практичних порад стосовно профілактики професійних захворювань, зокрема, туберкульозу, організації відповідних заходів на виробництві.

 

Окремо порушувалося питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, розмірів штрафних санкцій тощо.

 

Інформаційно-роз’яснювальна робота з питань трудового законодавства триває

Управління Держпраці у Чернігівській області продовжує цикл превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Управління Держпраці у Чернігівській області продовжує цикл превентивних заходів для підприємств, установ і організацій стосовно дотримання вимог трудового законодавства, легалізації заробітної плати, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Зокрема, фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради і тематичні зустрічі із зазначених питань з колективами КЗ «Ніжинський Академічний драматичний театр імені М. Коцюбинського», Ніжинського медичного коледжу Чернігівської обласної ради, Носівського центру зайнятості та інших. Учням Чернігівського професійного будівельного ліцею роз’яснювали особливості працевлаштування неповнолітніх, їхні трудові права, гарантії та обмеження.

 

Посадовці розповідали учасникам заходів про переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці, підкреслюючи, що неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі. Працівникам підприємств доводився порядок оформлення трудових відносин, соціальні гарантії належно оформленого працівника, надавалися роз’яснення стосовно видів відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю тощо.

 

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

 

Наприкінці кожного заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування надавали учасникам роз’яснення та практичні поради, вичерпні відповіді на поставлені запитання, роздавали всім охочим інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики.

 

Проведено міжвідомчу нараду щодо активізації роботи по легалізації зайнятості та заробітної плати

Відбулася чергова міжвідомча нарада з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області стосовно активізації роботи з легалізації зайнятості і заробітної плати. Відбулася чергова міжвідомча нарада з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області стосовно активізації роботи з легалізації зайнятості і заробітної плати.

У рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та відповідного доручення Держпраці у приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області за участю заступника начальника Управління Ірини Хоменко відбулася чергова міжвідомча нарада з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області стосовно активізації роботи з легалізації зайнятості і заробітної плати.

Посадовці обговорили актуальні напрямки співпраці управлінь щодо обміну інформацією та подання звітності, узгодили подальше здійснення заходів контролю суб’єктів господарювання, підстави для здійснення яких визначені законодавством для обох відомств.

 

Зокрема, Ірина Хоменко зауважила на необхідності підвищення ефективності роботи відомств по детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р, а також зазначила, що окремим дорученням заступника голови Державної служби України з питань праці від 02.09.2019 № 157/4.3-19, територіальні органи Держпраці зобов’язано продовжити спільну роботу з територіальними органами Держпродспоживслужби щодо проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення та активізувати спільні контрольні заходи згідно з пунктом 1 зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України.

 

Учасники наради опрацювали критерії відбору суб’єктів господарювання для здійснення інспекційних відвідувань Держпраці, в яких відслідковуються найвищі ризики використання праці неоформлених працівників. Обговорили основні напрямки здійснення контрольних заходів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та переліки суб’єктів господарювання, по яких затверджено планові перевірки на 2019 рік.

 

Підсумовуючи зустріч, представники обох відомств наголосили, що з метою боротьби з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами і надалі вживатимуться всі можливі заходи, передбачені чинним законодавством.

Працівникам ТОВ «Нептун» проведено оцінку умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з санітарною лабораторією ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» провели оцінку умов праці працівників ТОВ «Нептун» м. Мена, яке займається виробництвом мінеральної води та солодких безалкогольних напоїв, з метою проведення атестації робочих місць у товаристві. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області спільно з санітарною лабораторією ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» провели оцінку умов праці працівників ТОВ «Нептун» м. Мена, яке займається виробництвом мінеральної води та солодких безалкогольних напоїв, з метою проведення атестації робочих місць у товаристві.

Зокрема, відповідними інструментальними вимірами було проведено дослідження таких виробничих факторів, як шумове навантаження та напруженість трудового процесу на робочих місцях, що атестуються.

 

Коментуючи процес оцінки умов праці, посадовці зазначили, що напруженість трудового процесу необхідно оцінювати на робочих місцях, де трудова діяльність переважно характеризується навантаженням на центральну нервову систему, органи чуття, емоційну сферу праці. Оцінка напруженості праці певної професійної групи працівників заснована на аналізі трудової діяльності та її структури, що вивчаються шляхом хронометражних спостережень в динаміці всього робочого дня упродовж не менше одного тижня. Аналіз заснований на обліку всього комплексу виробничих факторів, що створюють передумови для виникнення несприятливих нервово-емоційних станів.

 

За результатами досліджень умови праці працівників були віднесені до 3 класу 1 ступеню шкідливих та небезпечних. Відповідно до чинного законодавства України працівники мають право на доплату до тарифної ставки посадового окладу у розмірі 4 %.

На Чернігівщині проведено місячник безпеки газу в побуті

У Чернігівській області з настанням осінньо-зимового періоду традиційно проводиться «місячник» безпечного користування газом у побуті, метою якого є ознайомлення споживачів газу з вимогами його безпечного користування та запобігання нещасним випадкам під час користування газом в холодну пору року. У Чернігівській області з настанням осінньо-зимового періоду традиційно проводиться «місячник» безпечного користування газом у побуті, метою якого є ознайомлення споживачів газу з вимогами його безпечного користування та запобігання нещасним випадкам під час користування газом в холодну пору року.

Цього разу у рамках «Місячника пропаганди безпечного і заощадливого користування газу в побуті» фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з посадовцями та працівниками АТ «Чернігівгаз» провели низку відповідних інформаційно-роз’яснювальних заходів.

Посадовцями було проведено ряд семінарів-нарад за темою «Експлуатація опалювальних котлів під час опалювального сезону» для посадових осіб і працівників дільниць АТ «Чернігівгаз». Представники Управління інформували працівників підприємств про статистику нещасних випадків при використанні газу в побуті за осінньо-зимових період 2018-2019 років, обговорювали типові порушення, що приводять до цих випадків.

Безпосередньо на прикладах об’єктів систем газопостачання державні інспектори доводили учасникам заходів вимоги НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання», акцентуючи на заходах безпеки під час експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків, на перевірці і прочищенні димових та вентиляційних каналів. Надавали роз’яснення стосовно експлуатації індивідуальних балонних установок, балонів зі зрідженим вуглеводневим газом у житлових будинках.

Особливу увагу під час «місячника» приділяли роботі з учнями та вихованцями закладів освіти Чернігова і області. Спілкуючись із підлітками, посадовці розповідали їм про вимоги безпечного користування газовими приладами, наводили приклади порушень, які призводять до аварій. Працівники АТ «Чернігівгаз» звертали увагу учасників на те, що основними причинами нещасних випадків є порушення користувачами правил користування газом, несправний технічний стан газових приладів і димових та вентиляційних каналів, нехтування вимогами безпечного користування газом у побуті.

Також фахівці Управління взяли участь в учбово-тренувальних заняттях, які проводилися на навчально-тренувальному полігоні АТ «Чернігівгаз». У рамках занять були відпрацьовані дії персоналу аварійно-диспетчерської служби при загоранні газоповітряної суміші на флацевому з’єднанні газопроводу.

Представники Управління ставили працівникам аварійно-диспетчерської служби контрольні запитання щодо правильності та своєчасності аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах системи газопостачання, а також перевірили комплектацію спеціалізованого автомобіля служби згідно з переліком оснащення аварійних автомобілів, які затверджуються газорозподільним підприємством.

По завершенню кожного заходу посадовці нагадували учасникам про необхідність дотримання правил безпечного користування газом у побуті, а також про те, що, виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново викликати аварійну службу за телефоном 104, припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати та не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу.

Проведено семінар-нараду з інспекторами праці об’єднаних територіальних громад

У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено семінар-нараду для інспекторів праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад за темою «Реалізація виконання органами рад повноважень, передбачених частиною 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» за участю керівництва та інспекторського складу Управління. У приміщенні Управління Держпраці у Чернігівській області проведено семінар-нараду для інспекторів праці виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад за темою «Реалізація виконання органами рад повноважень, передбачених частиною 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» за участю керівництва та інспекторського складу Управління.

Учасники заходу опрацювали механізм Порядку здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Зокрема, було наголошено, що Порядок контролю передбачає, що у разі виконання у встановлені строки припису про усунення порушень, заходи стосовно притягнення до відповідальності не застосовуються, крім випадків використання праці неоформлених працівників, де заходи щодо притягнення до відповідальності застосовуються одразу після закінчення контрольного заходу і одночасно із внесенням припису.

Порядком нагляду передбачено процедуру виявлення порушень та недоліків під час здійснення повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю виконавчими органами міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Державний нагляд здійснюватиметься посадовими особами Держпраці та її територіальних органів, шляхом витребування, збирання та аналізу інформації, необхідної для підготовки висновків про стан додержання об’єктом нагляду законодавства про працю або шляхом проведення перевірки об’єкта нагляду з виїздом за його місцезнаходженням.

 

Крім того, у рамках програми семінару-наради інспекторам праці були надані роз’яснення Порядку повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця, вимог до надання відповідної звітності, а також обговорено нагальні питання щодо реалізації виконання інспекторами праці виконавчих органів рад повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування», зокрема, наказу Міністерства соціальної політики України від 18.08.2017 № 1338 «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів».

До участі у заході був запрошений головний спеціаліст з питань протидії корупції, який ознайомив зі статистикою порушень антикорупційного законодавства у сфері державної служби і служби в органах місцевого самоврядування з початку 2019 року, окреслив цілі та завдання щодо подальшого вдосконалення антикорупційної діяльності.

 

Він розповів присутнім про види та форми корупції, нагадав про відповідальність за вчинення корупційного правопорушення, розповів про реальний та потенційний різновиди конфлікту інтересів, шляхи його запобігання і врегулювання, звернув увагу присутніх на обмеження й заборони певних видів поведінки посадових осіб, одержання подарунків, сумісництва і суміщення, спільної роботи близьких осіб тощо.

 

Упродовж роботи інспектори праці об’єднаних територіальних громад ставили посадовцям актуальні для себе питання, спільно обговорювали ті чи інші проблемні ситуації у своїх громадах. Також кожен учасник наради по закінченні зустрічі отримав відповідні інформаційно-методичні матеріали і пам’ятки.

Питання легалізації зайнятості та заробітної плати обговорили на міжвідомчій нараді

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено міжвідомчу нараду щодо активізації роботи по легалізації зайнятості та заробітної плати за участю представників Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області. В Управлінні Держпраці у Чернігівській області проведено міжвідомчу нараду щодо активізації роботи по легалізації зайнятості та заробітної плати за участю представників Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

У рамках порядку денного наради учасники опрацювали питання активізації роботи по детінізації трудових відносин та заробітної плати, а також поліпшення співпраці з соціальними партнерами щодо обміну інформацією та поданням звітності.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко наголосила на підвищенні ефективності роботи відомств по детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області у рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», зупинилася на питанні необхідності подання узгодженої звітності та достовірності даних та постанові Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

 

Також було наголошено, що відповідно до затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з 05 жовтня 2018 року до 14 травня поточного року всього в області здійснено 690 контрольних заходів, 492 з яких – стосовно легалізації трудових відносин (з них 704 – спільних). За результатами спільних контрольних заходів у 65 суб’єктів господарювання посадовці виявили 456 працівників без належного оформлення. Крім того, з жовтня 2018 року по 14 травня 2019 року інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели 1209 відвідування роботодавців відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.1017 № 295, завдяки яким було легалізовано працю 14651 працівника.

Представники Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, у свою чергу, підкреслили, що з метою боротьби з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами і надалі вживатимуться всі можливі заходи, передбачені чинним законодавством.

 

За підсумками наради учасники склали План спільних контрольних заходів на листопад поточного року, зосередивши увагу на необхідності забезпечення звірки щочетверга звітності даних Управління Держпраці у Чернігівській області, Головного управління ДФС у Чернігівській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Розпочато щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2020 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з вересня 2019 до квітня 2020 року ІХ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці, а також з нагоди відзначення у 2020 році Всесвітнього дня охорони праці ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці проводить у період з вересня 2019 до квітня 2020 року ІХ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

У конкурсі можуть брати участь учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів віком від 6 до 17 років.

 

Тематика малюнків – безпечне ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

 

Конкурсні роботи для підбиття підсумків відбіркового регіонального туру конкурсу мають бути надіслані учасниками до Управління Держпраці у Чернігівській області не пізніше 15 лютого 2020 року.

 

Із більш детальною інформацією про умови проведення конкурсу, вимоги до оформлення малюнків та критерії оцінювання робіт можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці» та Управління Держпраці у Чернігівській області або зателефонувавши до прес-служби Управління за номером: 095 334 24 30.

 

Тож запрошуємо учнівську молодь Чернігівщини віком від 6 до 17 років долучитися до участі у конкурсі, проявити власний талант, позмагатися за цінні призи, а у разі перемоги у регіональному етапі – мати змогу гідно представити Чернігівську область у фіналі конкурсу у місті Києві!

Дотримання вимог безпеки при роботі в електроустановках – запорука життя і здоров’я працівника

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у позаплановій перевірці знань з питань охорони праці, яка проводилася на базі Навчально-курсового комбінату АТ «Чернігівобленерго» для посадових осіб та спеціалістів Корюківського району електричних мереж. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у позаплановій перевірці знань з питань охорони праці, яка проводилася на базі Навчально-курсового комбінату АТ «Чернігівобленерго» для посадових осіб та спеціалістів Корюківського району електричних мереж.

Проведення цього заходу було рекомендовано комісією зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався у липні цього року з електрослюсарем з ремонту устаткування розподільних пристроїв дільниці трансформаторних підстанцій цеху централізованого ремонту підприємства. За результатами спецрозслідування випадок був визнаний таким, що пов’язаний із виробництвом. Основними причинами, що до нього призвели, були порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин та механізмів.

Перед початком перевірки знань фахівці Управління довели працівникам підприємства основні вимоги Правил безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97), опрацювали обов’язки служби охорони праці та працівників щодо дотримання вимог електробезпеки, вимоги до електрозахисних засобів. Обговорили організаційні і технічні заходи, що убезпечують працівників під час роботи та створюють безпечні умови виконання робіт, звертаючи особливу увагу учасників на питання порядку допуску оперативних працівників до виконання робіт, підготовки робочого місця, здійснення нагляду під час виконання робіт за нарядом.

Представник Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголосив на неухильному дотриманні вимог виробничої дисципліни та закликав присутніх до відповідального ставлення кожного працівника до питань безпеки під час проведення робіт на енергооб’єктах.

Агропромислова галузь – на особливому контролі фахівців Держпраці

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівників, інженерно-технічного складу та працівників ТОВ «Агроінвест – Натуральні продукти» міста Борзна щодо безпеки праці та попередження виробничого травматизму під час виконання робіт. Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для керівників, інженерно-технічного складу та працівників ТОВ «Агроінвест – Натуральні продукти» міста Борзна щодо безпеки праці та попередження виробничого травматизму під час виконання робіт.

У рамках програми заходу учасники опрацювали питання виробничих ризиків та їх впливу на безпеку праці. Було наголошено, що ризики визначаються для чинників виробничого середовища (техніки, технології, організації праці і стану виробничої безпеки), які впливають на величину виробничого травматизму, професійної та виробничо-зумовленої захворюваності, і використовуються для розробки систем технічних і організаційних заходів, спрямованих на зниження травматизму та захворюваності на виробництві.

Присутнім була доведена статистика нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини під час виконання робіт в колодязях та інших закритих просторах упродовж 2018 та п’яти місяців 2019 року. Роз’яснено вимоги безпеки під час виконання зазначених робіт, проаналізовані типові причини виникнення нещасних випадків.

 

Також фахівці Управління обговорили з присутніми вимоги безпеки на роботах зі зберігання та переробки зерна відповідно до НПАОП 15.0-1.01-17 «Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна».

Останнім питанням порядку денного учасники заходу розглянули вимоги «Правил безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00–1.76–15 щодо безпечної експлуатації газопроводів і установок, що використовують газ, промислових підприємств, котелень, підприємств комунально-побутового обслуговування виробничого та побутового характеру.

 

Наприкінці зустрічі посадовці відповіли на всі запитання, що ставили працівники підприємства, надали кваліфіковані роз’яснення та практичні поради і рекомендації та закликали у разі потреби звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

Колективу Чернігівської ТЕЦ надано роз’яснення стосовно безпеки праці

У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівництвом, інженерно-технічним складом та робітниками КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» щодо організації роботи з питань охорони та умов праці, додержання законодавства про працю. У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівництвом, інженерно-технічним складом та робітниками КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» щодо організації роботи з питань охорони та умов праці, додержання законодавства про працю.

З працівниками підприємства були опрацьовані обов’язки служби охорони праці та працівників щодо дотримання вимог електробезпеки, завдання служби енергетики під час експлуатації електроустановок та електрообладнання. Особливу увагу присутніх посадовці Управління привернули до питань захисного заземлення та захисного відключення електроустановок, оформлення паспортів захисного відключення та протоколів захисних вимірювань на підприємстві. Проаналізували порядок проведення опосвідчення електроустановок і складання відповідних документів.

У рамках порядку денного обговорили також вимоги чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки стосовно експлуатації котлів та посудин, що працюють під тиском. Фахівці Управління підкреслили, що до обслуговування котлів можуть бути допущені особи, не молодші за 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та атестацію в установленому порядку відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05).

 

Крім того, були порушені питання безпечних методів проведення газонебезпечних робіт відповідно до Типової інструкції по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5,11-85), а також правил техніки безпеки при експлуатації водопостачання та водовідведення (НПАОП 41.0-1.01-79).

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області не оминули увагою і проведення атестації робочих місць за умовами праці, порядок надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, повноваження атестаційної комісії та формування її складу, реалізацію права працівника на пільгову пенсію та порядок її призначення тощо.

У підсумку роботи було прийнято низку рішень стосовно забезпечення належного функціонування системи охорони праці на підприємстві, посилення контролю керівників структурних підрозділів за додержанням працівниками вимог особистої безпеки під час роботи.

Представників підприємств Новгород-Сіверської громади консультували з питань трудових відносин

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю посадових осіб управління соціального захисту населення, сім'ї та праці Новгород-Сіверської міської ради провели семінар-нараду з питань трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Новгород-Сіверського району. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області за участю посадових осіб управління соціального захисту населення, сім'ї та праці Новгород-Сіверської міської ради провели семінар-нараду з питань трудових відносин для представників підприємств, установ і організацій Новгород-Сіверського району.

Учасникам було доведено новий порядок державного контролю за додержанням законодавства про працю згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2019 № 823, роз’яснено відповідальність за порушення трудових відносин та процедуру оформлення трудових відносин.

Також працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

 

Учасники семінару-наради обговорили також порядок і терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Окрім іншого, посадовці Управління приділили увагу новому Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, обговорили деякі аспекти професійних захворювань та аварій на виробництві. Опрацювали питання безпеки життєдіяльності і охорона праці з підготовчих робіт до опалювального періоду, охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями, а також розглянули вимоги правил охорони праці під час виконання робіт на висоті.

 

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити актуальні для себе запитання представникам Управління і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради і рекомендації.

Вітаємо з Днем рятівника!

Щиро вітаємо усіх рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони Чернігівщини з професійним святом – Днем рятівника! Щиро вітаємо усіх рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони Чернігівщини з професійним святом – Днем рятівника!

Відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій – людей сильних духом, які з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги.

 

У цей день прийміть щиру вдячність і дозвольте побажати усім вам міцного здоров’я, сил та енергії для подальших успіхів у вашій небезпечній та відповідальній праці, побільше життєвих благ та якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших домівках, а Господь оберігає вас від усіх негараздів!

 

Зі святом вас, з Днем рятівника! 

Колектив Управління Держпраці

у Чернігівській області

 

                    

Працівникам Чернігівської індустріальної молочної компанії надано консультативну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» стосовно правил безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, які працюють на твердому паливі. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели інструкторсько-методичне заняття з посадовими особами і працівниками ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» стосовно правил безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, які працюють на твердому паливі.

Під час заходу працівникам були доведені вимоги НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» та безпосередньо на прикладі котла однієї з котелень підприємства відпрацьовано порядок дій кочегарів при прийнятті зміни, зокрема, перевірку працездатності манометрів, запобіжних клапанів, іншої запірно-регулюючої арматури. Особливу увагу представники Управління звертали на дії кочегарів під час виникнення аварійних ситуацій.

Упродовж заняття працівники підприємства ставили актуальні для себе питання, отримували вичерпні кваліфіковані роз’яснення та практичні поради.

У підсумку посадові особи Управління вкотре підкреслили необхідність неухильного дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації водогрійних котлів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності посадових осіб і працівників підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведено семінар-нараду з колективом ПП «Альтеп-центр»

У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву, інженерно-технічному складу і робітникам ПП «Альтеп-центр» міста Чернігова. У рамках системної превентивної роботи фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали роз’яснення стосовно ряду питань з охорони праці, гігієни та умов праці керівництву, інженерно-технічному складу і робітникам ПП «Альтеп-центр» міста Чернігова.

Учасники заходу опрацювали питання організації безпечного виконання електрозварювальних робіт, дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13), обговорили вимоги безпеки під час зберігання хімікатів, лаків, фарб та зволожуючих розчинників, вимоги НПАОП 28.51-1.21-60 під час проведення фарбувальних робіт.

Працівникам підприємства були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Учасники семінару-наради обговорили також питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Ще одним питанням порядку денного став розгляд діючого законодавства України про державний ринковий нагляд. Посадовці обговорили з працівниками підприємств сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», яка набрала чинності 20 червня 2017 року. Увага присутніх була акцентована на тому, що придбання засобів індивідуального захисту повинно здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності, а також задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761. Посадовці зазначили, що обладнання, яке працює під тиском, що виробляється та/або вводиться в обіг на території України, має відповідати вимогам Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01 2011 № 35, а також, що під час введення обладнання в обіг виробник або його уповноважений представник – резидент України, або постачальник обов’язково проводить оцінку відповідності, складає декларацію про відповідність обладнання та маркує знаком відповідності.

 

Наприкінці зустрічі посадовці Управління надали учасникам роз’яснення стосовно нового порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, нагадали про відповідальність за порушення трудових відносин, процедуру оформлення трудових відносин.

Вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 розглянули на нараді Управління

Проведено нараду стосовно здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю для інспекторського складу та спеціалістів Управління Держпраці у Чернігівській області. Проведено нараду стосовно здійснення державного нагляду за станом охорони праці, додержання законодавства працю для інспекторського складу та спеціалістів Управління Держпраці у Чернігівській області.

Основним питанням порядку денного було обговорення постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Учасники розглянули порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, у тому числі, вимоги до організації та проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, складення акта інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, припису та прийняття рішень за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю, оскарження припису або вимоги інспектора праці, забезпечення об’єкта відвідування та його працівників інформацією та консультаціями щодо найбільш ефективних способів додержання законодавства про працю тощо.

Також, головний спеціаліст Управління з питань запобігання та виявлення корупції надав учасникам наради роз’яснення низки вимог Закону України «Про запобігання корупції», зокрема, щодо утримання від виконання незаконних рішень чи доручень. Він звернув увагу на те, що згідно зі статтею 44, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на приватні інтереси, утримуються від виконання рішень чи доручень керівництва, якщо вони суперечать закону.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Олександр Тищенко у свою чергу наголосив на неприпустимості корупційних проявів на державній службі і закликав докладати максимум зусиль у реалізації державної антикорупційної політики, зокрема, і під час проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

 

Працівників Папернянського кар’єру консультували з питань охорони праці, гігієни та умов праці

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань організації роботи з охорони праці, гігієни та умов праці для керівників та працівників ТОВ «Папернянський кар’єр скляних пісків» (Ріпкинський район). Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань організації роботи з охорони праці, гігієни та умов праці для керівників та працівників ТОВ «Папернянський кар’єр скляних пісків» (Ріпкинський район).

Учасникам заходу були доведені вимоги щодо створення на робочих місцях безпечних умов праці, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали низку вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, правильності і своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр відповідно до вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу України.

Представники Управління обговорили з працівниками підприємства особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

Також були опрацьовані питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

За підсумками заходу учасники ухвалили низку рішень, зокрема, щодо перегляду робочої (проектної) документації з користування надр і приведення її у відповідність до Кодексу України про надра, забезпечення належного функціонування системи охорони праці, організації належного контролю утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються, додержання основних мінімальних вимог до виробничого обладнання тощо.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...