UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Детінізація ринку праці: спільна відповідальність і спільні зусилля

Детінізація ринку праці: спільна відповідальність і спільні зусилля

У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області з вересня цього року розпочато відповідну спільну діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. У рамках виконання розпорядження Уряду від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та окремого доручення Голови Держпраці від 28.09.2018 № 221/4.1-18 стосовно посилення роботи у напрямку детінізації трудових відносин та заробітної плати у Чернігівській області з вересня цього року розпочато відповідну спільну діяльність територіальних органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Так, упродовж вересня цього року був затверджений План спільних превентивних заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості та доходів населення. Виконавці Плану – Управління Держпраці у Чернігівській області, Головне Управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Головне Управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області, органи місцевого самоврядування, інші соціальні партнери.

 

 

У рамках Плану посадовці відомств брали участь у дорадчих органах при обласній та районних держадміністраціях і виконкомах міських рад, відвідували з превентивними інформаційно-роз’яснювальними заходами колективи підприємств, установ і організацій області, розповідаючи працівникам і керівникам підприємств про переваги легальної праці, недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, доводили розміри фінансових санкцій та юридичні наслідки порушень законодавства про працю. На сьогоднішній день в області проведено понад 200 інформаційно-роз’яснювальних заходів.

 

 

Крім того, Управлінням Держпраці у Чернігівській області спільно з Головним Управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та Головним Управлінням Пенсійного фонду України у Чернігівській області затверджено План спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з визначенням конкретних суб’єктів господарювання для проведення відповідних інспекційних відвідувань.

 

 

Починаючи з 05 жовтня 2018 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели 56 таких спільних контрольних заходів щодо виявлення нелегальної зайнятості, за результатами яких у 5 роботодавців виявили факти використання найманої праці 15 осіб без належного оформлення трудових відносин.

 

 

 

Посадовими особами Управління буде прийнято рішення про накладення фінансових санкцій за статтею 265 КЗпП України – 30 мінімальних заробітних плат за одного працівника без належного оформлення трудових відносин, що на даний час становить 111 тисяч 690 гривень.

 

 

 

Управління Держпраці у Чернігівській області у черговий раз звертає увагу керівників суб’єктів господарювання: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, усі соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством України! А дотримання вимог трудового законодавства позбавляє роботодавця ризику отримати суттєві фінансові санкції за використання незадекларованої праці!

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...