UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Шкільні автобуси повинні їздити безпечно

Шкільні автобуси повинні їздити безпечно

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області 27 листопада провели інструкторсько-методичне заняття у Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті Менського району, де навчають водіїв і забезпечують функціонування мережі шкільних автобусів, які здійснюють перевезення учнів шкіл з віддалених населених пунктів району. Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області 27 листопада провели інструкторсько-методичне заняття у Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті Менського району, де навчають водіїв і забезпечують функціонування мережі шкільних автобусів, які здійснюють перевезення учнів шкіл з віддалених населених пунктів району.

Основним питанням, про яке йшлося під час зустрічі, було дотримання особливих вимог безпеки під час перевезення неповнолітніх пасажирів.

 

Зокрема, увага учасників заходу була акцентована та тому, що до початку організованого перевезення груп дітей шкільним автобусом директор школи зобов’язаний: підготувати у 3-х примірниках схему маршруту та графік руху автобуса, погодити їх у територіальних підрозділах Національної поліції і затвердити наказом відділу освіти; скласти у 3-х примірниках список дітей і педагогічних працівників, що допускаються до перевезення.

 

Фахівці Управління підкреслили, що водії шкільних автобусів повинні мати стаж керування автобусом не менше 5 років. У водія, що здійснює перевезення дітей, повинен бути маршрутний лист, наказ директора закладу про використання автобуса, список осіб, які перевозяться, схема маршруту. На автобусах, що здійснюють перевезення дітей, повинен бути розпізнавальний знак «Діти» та увімкнене ближнє світло фар. Перевезення дітей здійснюється тільки у світлу пору доби та з урахуванням складних погодних умов. Рух шкільного автобуса дозволяється із швидкістю не більше 80 км/год.

 

Крім того, учасникам була доведена інформація про стан виробничого травматизму у транспортній галузі з початку 2018 року, проаналізовані обставини та причини нещасних випадків на транспорті, опрацьовані заходи, які необхідно вживати з метою недопущення небезпечних ситуацій.

 

Наприкінці заходу державні інспектори взяли участь у проведенні технічного огляду шкільних автобусів перед виїздом на лінію, під час якого вони надали методичну допомогу водіям та технічному і обслуговуючому персоналу закладу.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...