UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Увага! Газ у побуті – підвищена небезпека!

Увага! Газ у побуті – підвищена небезпека!

З метою попередження виникнення нещасних випадків та аварій під час використання газу в побуті Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про неухильне дотримання вимог Правил користування газовими приладами. З метою попередження виникнення нещасних випадків та аварій під час використання газу в побуті Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про неухильне дотримання вимог Правил користування газовими приладами.

У більшості нещасних випадків, що пов’язані з використанням газу в побуті, основними причинами є порушення абонентами правил користування газом, а також незадовільний технічний стан газових приладів і димовентканалів. Незнання елементарних правил безпечного користування газом у побуті призводить до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж. Так, лише цього року на території Чернігівської області сталося дві аварії під час використання газових приладів, внаслідок яких було травмовано три особи, з них дві людини загинули.

 

Тож Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує, що громадяни, які користуються побутовими газовими приладами та обладнанням, зобов’язані:

1. Пройти інструктаж, включаючи дітей шкільного віку, по безпечному користуванню газовими приладами в класі інструктажу спеціалізованого підприємства газового господарства, або при пуску газу на місці проведення робіт.

2. Стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до включення і під час роботи газових приладів.

3. Перед включенням газової колонки або котла необхідно перевірити наявність тяги в димоході, для цього підноситься палаючий сірник до отвору у запальника або під ковпак колонки. Якщо тяга відсутня, полум’я спокійне, не відхиляється у бік приладу або полум’я відхиляється у бік приміщення, користуватися газовим приладом забороняється!

4. По закінченні користування газом закрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів зрідженого газу всередині кухонь – додатково закрити вентилі у балонів.

5. Не дозволяти користуватися газовими приладами особам, які не пройшли інструктаж.

6. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

При включеному газовому приладі (плиті, колонці, котлі) на кухні обов’язково повинна бути відкрита кватирка для забезпечення припливу повітря. Перед користуванням духовою шафою її необхідно провітрити, відкривши дверцята для припливу повітря до пальника духовки. По закінченні користування газом необхідно закрити крани перед газовими приладами та на них. Якщо газ балонний – закрити вентиль на балоні і крани на приладі.

Абоненти – споживачі природного газу, які проживають у багатоповерхових житлових будинках, у випадку виявлення відсутності тяги мають звернутися до балансоутримувачів житла (ЖКП, відомство, товариство співвласників, будинковий кооператив) для приведення димових та вентиляційних каналів у належний технічний стан, так як, згідно з п. 6.1 розділу V «Правил безпеки систем газопостачання» безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні використовуватися спеціалізованою організацією, яка має декларацію на виконання цих робіт.

 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1. Користуватися газовими приладами при закритих кватирках, відсутності тяги в димових та вентиляційних каналах.

2. Втручатися в роботу автоматичної системи безпеки газових приладів.

3. Проводити самостійну установку, заміну і ремонт газового обладнання.

4. Користуватися несправним газовим обладнанням.

5. Залишати працюючі газові прилади без нагляду.

6. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням.

7. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів. Самовільно встановлювати додаткові шибери в димоходах і на димовідвідних трубах від водонагрівачів.

8. Користуватися газом після закінчення терміну дії акту про перевірку і чищення димових і вентиляційних каналів.

9. Відкривати крани газової плити, не маючи в руках запаленого сірника.

 

Проектування, монтаж, пусконалагоджувальні роботи газового обладнання повинні проводити спеціалізовані організації, що мають на даний вид діяльності відповідні дозволи. Самостійно встановлювати і запускати газове обладнання в роботу категорично забороняється.

 

Виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати й не вимикати світло та електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу, і викликати аварійну службу за телефоном 104.

Усі аварійні виклики з ліквідації витоків газу виконуються газовим господарством цілодобово та безкоштовно.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...