UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Увага: лісосічні роботи!

Увага: лісосічні роботи!

Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком. Упродовж 2018 року на підприємствах лісового господарства Чернігівської області сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, у тому числі 4 випадки, що спричинили тяжкі наслідки. З початку поточного року вже сталося 2 нещасні випадки, у тому числі один зі смертельним наслідком.

Аналіз цих нещасних випадків свідчить про те, що переважною більшістю причин їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення технологічного процесу та невиконання посадовими особами своїх посадових обов’язків щодо здійснення контролю за дотриманням працівниками вимог інструкцій та нормативно-правих актів з охорони праці.

 

Зокрема, 15 березня 2018 року вальник лісу ДП «Корюківське лісове господарство» після розкряжування стовбура, заглушивши бензопилку та піднявши щиток захисної каски, вирішив перейти в іншу частину ділянки, щоб залишити небезпечну зону. Пересуваючись по ділянці, працівник задів тулубом гілку дерева, що росло поруч, внаслідок чого вона відхилилась від тулуба в бік та вивільнившись, вдарила в праве око. Потерпілий отримав проникаюче рогівкове поранення правого ока. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

17 червня 2018 року вальник лісу ДП «Сосницярайагролісгосп» під час пересування в дощову погоду по території ділянки підсковзнувся та впав, вдарившись лівим коліном об пень, внаслідок чого отримав закритий перелом наружного мищелка лівої великої гомілкової кістки. Основна причина настання нещасного випадку – невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 

01 серпня 2018 року під час лісосічних робіт звалюване дерево при падінні верхів’ям та боковими гілками зачепило дерево, що росло поруч, внаслідок чого воно вивернулось з кореневою брилою та прийшло в некерований рух, травмувавши при падінні верхівкою лісника ДП «Ніжинрайагролісництво». Працівник отримав забій м’яких тканин поперекової області. Основна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

07 лютого 2019 року під час виконання лісосічних робіт лісоруб ДП «Чернігівський військовий лісгосп» був травмований частиною падаючого дерева внаслідок чого потерпілий отримав травми плеча. Розслідування нещасного випадку триває, основна причина його настання – порушення технологічного процесу.

 

Того ж дня під час виконання лісосічних робіт лісоруб Новгород-Сіверського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» отримав травму голови упавшим деревом. При транспортуванні до лікарні потерпілий помер в автомобілі швидкої медичної допомоги. Розслідування не завершено. Ймовірна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу.

 

З метою попередження нещасних випадків при експлуатації деревообробного обладнання і виконанні лісосічних робіт Управління Держпраці у Чернігівській області пропонує посилити на підприємствах лісової галузі інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань організації безпечного виконання робіт працівниками та підвищити з боку керівництва рівень контролю і вимогливості щодо дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки.

 

Одночасно Управління попереджує працівників підприємств та населення про необхідність дотримання правил безпеки під час перебування в лісі.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний випадок в КП «Вербівка» Ріпкинського району Смертельний випадок в КП «Вербівка» Ріпкинського району Детальніше...
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...

Всi випадки...