UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Питання охорони праці обговорили з правниками підприємств гірничовидобувної галузі

Питання охорони праці обговорили з правниками підприємств гірничовидобувної галузі

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі ДП «Чернігівторф» семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для представників підприємств гірничовидобувної галузі Чернігівської області. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели на базі ДП «Чернігівторф» семінар-нараду щодо організації роботи з питань охорони, гігієни та умов праці для представників підприємств гірничовидобувної галузі Чернігівської області.

До участі у заході були залучені інженери з охорони праці та маркшейдери (гірничі майстри) TOB ВТФ «Керамік-Прилуки», TOB «Папернянський кар’єр пісків», ПрАТ «Ніжинський цегельний завод», ПрАТ «Новгород-Сіверський завод будматеріалів», ПрАТ «Чернігівський цегельний завод № 3», ТОВ «Чернігівські будівельні конструкції», ПП «Кварцбуд», ТОВ «АПБ-Цегла», ТОВ «Чернігівська Будівельна Кераміка», ТОВ «АННАТ КЕРАМІК», ДП «Чернігівторф».

 

Державні інспектори Управління надали роз’яснення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері гірничих відносин, зокрема, Кодексу України про надра та Водного кодексу України. Вони нагадали про правильність і своєчасність проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, гірничих виробок і свердловин від шкідливого впливу робіт, пов’язаних з користуванням надрами. Було підкреслено важливість застосування на практиці безпечних методів проведення газонебезпечних робіт, а також обговорено права та обов’язки користувачів надр.

 

Учасникам заходу було доведено стан виробничого травматизму на підприємствах області з початку 2019 року, проведено аналіз типових порушень вимог охорони праці та їх наслідки. Фахівці Управління опрацювали з присутніми зміни у положенні Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, обговорили основні вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Положення про розробку інструкцій з охорони праці в частині основних вимог до змісту розділів інструкцій з охорони праці.

 

Ще одним питанням порядку денного став розгляд діючого законодавства України про державний ринковий нагляд. Посадовці обговорили з працівниками підприємств сферу відповідальності Держпраці, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», яка набрала чинності 20 червня 2017 року. Увага присутніх була акцентована на тому, що придбання засобів індивідуального захисту повинно здійснюватися у суб’єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності, а також задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761.

 

Окрім того, представникам гірничовидобувних підприємств були доведені деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року; роз’яснено порядок визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників; складання поіменних списків працівників, а також профілактики професійних захворювань.

 

Не обійшли представники Управління і питання порядку й термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, наголошуючи на актуальності атестації та наслідках, які можуть виникнути внаслідок її не проведення.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...