UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Зернозбиральні роботи – період підвищеної уваги до питань охорони праці

Зернозбиральні роботи – період підвищеної уваги до питань охорони праці

На Чернігівщині триває превентивна робота на підприємствах сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт. На Чернігівщині триває превентивна робота на підприємствах сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт.

Цього разу посадовці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінари-наради з працівниками Приватно-орендного підприємства імені Герасименка (с. Анисів), фермерського господарства «Напорівське» (с. Лукашівка) Чернігівського району та інших.

 

У заходах брали участь керівники підприємств, інженери з охорони праці, трактористи і комбайнери, робітники та водії.

Під час заходів посадові особи Управління доводили учасникам інформацію про стан виробничого травматизму на сільгосппідприємствах Чернігівської області з початку 2019 року, проводили аналіз причин та наслідків нещасних випадків у сільськогосподарській галузі. Обговорювалися шляхи організації профілактики й недопущення виробничого травматизму, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків.

 

Фахівці Управління звернули увагу керівників підприємств на необхідність організації дієвого контролю з боку посадових осіб господарств у частині дотримання працівниками вимог безпеки, а також закликали напередодні та під час проведення зернозбиральних робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму, організувати роботу відповідно до Правил з охорони праці у сільськогосподарському виробництві.

Окремо опрацьовувалися питання легалізації заробітної плати і трудових відносин. Посадовці знайомили працівників і керівників підприємств з новаціями у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, розповідали про соціальні гарантії легального працевлаштування, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі виявлення незадекларованої праці. При цьому наголошувалося на неприпустимості застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, залучення неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

 

У підсумку кожної зустрічі фахівці Управління підкреслювали, що проведення зернозбиральної робіт є складним періодом річного циклу сільськогосподарського виробництва, коли об’єктивно збільшуються ризики виробничого травматизму. Тож неухильне дотримання вимог безпеки, створення безпечних умов праці, забезпечення належного контролю є головною умовою запобігання виробничого травматизму та успішного проведення зернозбиральної кампанії.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...