UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Діти обласного санаторію «Зелений гай» досліджували вимоги до працевлаштування неповнолітніх

Діти обласного санаторію «Зелений гай» досліджували вимоги до працевлаштування неповнолітніх

У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії у дитячих оздоровчих закладах щодо запобігання використання праці неповнолітніх під час шкільних канікул та з метою роз’яснення школярам законодавства про працю фахівці Управління відвідали Чернігівський обласний дитячий санаторій «Зелений гай». У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії у дитячих оздоровчих закладах щодо запобігання використання праці неповнолітніх під час шкільних канікул та з метою роз’яснення школярам законодавства про працю фахівці Управління відвідали Чернігівський обласний дитячий санаторій «Зелений гай».

Під час спілкування з дітьми інспектори праці розповіли про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

 

Юним мешканцям санаторію було доведено, що одним із основних принципів трудового законодавства є рівність трудових прав усіх громадян. Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

 

За загальним правилом, що міститься у частині 1 статті 188 КЗпП України, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які досягли шістнадцяти років. Втім, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Також згідно з частиною 3 статті 188 КЗпП України допускається прийняття на роботу осіб, яким виповнилося чотирнадцять років при дотриманні низки певних умов.

 

Окрему увагу учнів інспектори праці звертали на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Усі неповнолітні особи приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

 

Наприкінці зустрічі посадовці відповіли на всі запитання, що ставили їм діти, і закликали у разі потреби тих чи інших роз’яснень або консультацій звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-vUosWAlWfU&feature=youtu.be

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...