UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Колективи підприємств Чернігівщини отримують методичну допомогу з питань трудового законодавства

Колективи підприємств Чернігівщини отримують методичну допомогу з питань трудового законодавства

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для працівників та керівництва ТОВ «Березнянське заводоуправління» та СФГ «Конопля» смт. Березна Менського району за темою «Порядок виплати заробітної плати». «Додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці». Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду для працівників та керівництва ТОВ «Березнянське заводоуправління» та СФГ «Конопля» смт. Березна Менського району за темою «Порядок виплати заробітної плати». «Додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці».

Присутнім були роз’яснені вимоги чинного законодавства стосовно оплати праці, зокрема, статті 43 Конституції України, статей 15, 21, 24 Закону «Про оплату праці», статті 97 Кодексу законів про працю України та інших.

 

Представники Управління підкреслили, що зарплата повинна виплачуватися працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць. У випадках порушення встановлених строків виплати заробітної плати роботодавець зобов’язаний компенсувати працівникам втрати частини заробітної плати відповідно до Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

Учасникам семінару-наради були наведені приклади нарахування заробітної плати як при виконанні працівником місячної норми праці, так і при неповній зайнятості, роботі за сумісництвом, при невиконанні місячної норми праці. Було наголошено, що мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна заробітна плата, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці» та Кодексом Законів про працю України.

 

Окрім того, учасникам заходу були доведені переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювалися негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, надали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин.

 

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Новини
Трагiчнi випадки
Нещасний випадок з тяжкими наслідками призвів до смерті. Нещасний випадок з тяжкими наслідками призвів до смерті. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок стався внаслідок ДТП. Смертельний нещасний випадок стався внаслідок ДТП. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...

Всi випадки...