UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Управлінням за 9 місяців 2019 року видано 305 документів дозвільного характеру

Управлінням за 9 місяців 2019 року видано 305 документів дозвільного характеру

За 9 місяців 2019 року Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 305 та продовжено дію 25 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 43 та продовженні 37 дозволів. За 9 місяців 2019 року Управлінням Держпраці у Чернігівській області видано 305 та продовжено дію 25 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Відмовлено у видачі 43 та продовженні 37 дозволів.

Зареєстровано 231 декларацію відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Також було здійснено 78 реєстраційних дій щодовідомчої реєстрації та обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, зокрема, проведено реєстрацію 71 технологічного транспортного засобу та 7 технологічних транспортних засобів знято з обліку. Відмовлено в реєстраційних діяхв 1випадку.

Нагадуємо: згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може також здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Порядок видачі дозволів, складання декларацій, переліки видів робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, подачі декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці визначено Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 10 Порядку строк видачі (продовження строку дії) дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його видачі (продовженні строку дії) становить десять робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 9 Порядку (у разі продовження строку дії дозволу - документів, зазначених в абзацах п’ятому і шостому пункту 15 Порядку).

Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 5 статті 41 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» із змінами, у разі усунення суб’єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви суб’єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, і документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, якщо інше не встановлено законом.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...