UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

У рамках тижня правових знань проведено лекцію щодо нового порядку розслідування

У рамках тижня правових знань проведено лекцію щодо нового порядку розслідування

У рамках тижня правових знань та з нагоди Дня юриста представник Управління Держпраці у Чернігівській області провів лекцію для працівників юридичних служб, юрисконсультів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій Чернігівської області стосовно нового порядку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві. У рамках тижня правових знань та з нагоди Дня юриста представник Управління Держпраці у Чернігівській області провів лекцію для працівників юридичних служб, юрисконсультів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій Чернігівської області стосовно нового порядку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві.

Захід відбувся за підтримки Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій.

 

Учасникам зустрічі було доведено зміст нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та введено в дію з 01.07.2019. Присутнім нагадано, які саме випадки підлягають такому розслідуванню, які дії повинен негайно виконати потерпілий чи особа, яка його виявила, та чого не слід робити. Присутні розглянули обов’язки роботодавця, медичних закладів, комісії з розслідування, опрацювали основні етапи та процедури. Особливу увагу було приділено відмінностям, які внесені до Порядку, порівняно з попереднім.

Зокрема, представник Управління наголосив, що потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), чи інша особа-свідок нещасного випадку, повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому, та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства або іншій уповноваженій особі підприємства.

 

У разі отримання інформації про нещасний випадок від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити Управління Держпраці, Фонд соціального страхування та ряд інших установ з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення встановленої форми. Комісія утворюється наказом роботодавця не пізніше наступного робочого дня після отримання ним інформації про нещасний випадок, а розслідування проводиться, зазвичай, протягом 5 робочих днів з дня її утворення (15 робочих днів для спеціального розслідування).

Також було підкреслено, що дублювання змісту актів скасовано. Відтепер не застосовується форма Н-5 і висновки комісії зазначаються у єдиному документі – акті за формою Н-1 (в окремих випадках для пришвидшення соціального захисту дозволяється також складати тимчасові акти за формою Н-1). Вперше у Порядку прописано чітку процедуру прийняття рішення щодо визнання нещасного випадку пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом. Воно приймається комісією шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

 

Також строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві становить лише три роки з дня їх настання. Після спливу цього строку факт нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) встановлюється у судовому порядку.

 

Наприкінці зустрічі представник Управління відповів на актуальні питання присутніх, надав відповідні роз’яснення.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Смертельний нещасний випадок в КП Куликівської селищної ради Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП Смертельний нещасний випадок внаслідок ДТП в ПОСП "Ічнянське" Детальніше...
Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ Смертельний нещасний випадок у ВП Корюківський РЕМ АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" Детальніше...
Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Нещасний випадок стався у Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» Детальніше...

Всi випадки...