UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Увага! Вимоги безпеки під час експлуатації велосипедів

Увага! Вимоги безпеки під час експлуатації велосипедів

З кожним роком в Україні набуває більшої популярності велосипедний рух, збільшується кількість велосипедистів, розвивається велосипедна інфраструктура. Досить багато суб’єктів господарювання використовують у своїй діяльності велосипеди (центри надання соціальних послуг, АТ «Укрпошта», служби кур’єрської доставки та інші). З кожним роком в Україні набуває більшої популярності велосипедний рух, збільшується кількість велосипедистів, розвивається велосипедна інфраструктура. Досить багато суб’єктів господарювання використовують у своїй діяльності велосипеди (центри надання соціальних послуг, АТ «Укрпошта», служби кур’єрської доставки та інші).

Разом з тим, не всі дотримуються заходів безпеки під час експлуатації велосипедів. З початку року в області з велосипедистами сталося три пов’язані з виробництвом нещасні випадки, у тому числі одна особа загинула.

 

Так, 23.07.2019 листоноша Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», рухаючись на службовому велосипеді, впала з нього та отримала тяжкі травми внаслідок самовільного відкручування педалі велосипеда.

 

05.10.2019 листоноша Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», рухаючись на службовому велосипеді, впала з нього та отримала травми внаслідок розриву ланцюга велосипеда.

 

03.12.2019 соціальний робітник Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради на службовому велосипеді потрапила в дорожньо-транспортну пригоду внаслідок зіткнення з зустрічним автомобілем. Від отриманих травм соціальний робітник померла на місці події.

 

Відповідно до Правил дорожнього руху в Україні велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

 

Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

 

Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

 

Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

 

Велосипедисту забороняється:

- керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;

- рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;

- рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

- під час руху триматися за інший транспортний засіб;

- їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);

- перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);

- буксирувати велосипеди;

- буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

 

З метою попередження виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернігівській області радить утриматись від пересування на велосипедах в зимовий період.