UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

ДО ВІДОМА виробників, уповноважених представників, імпортерів та розповсюджувачів

ДО ВІДОМА виробників, уповноважених представників, імпортерів та розповсюджувачів

Управління Держпраці у Чернігівській області доводить до відома суб’єктів господарювання які є виробниками, імпортерами або розповсюджувачами продукції, а також споживачів, що протягом 2020 року набувають чинності наступні технічні регламенти, які встановлюють вимоги до безпечності певних видів продукції та їх обігу на території України. Управління Держпраці у Чернігівській області доводить до відома суб’єктів господарювання які є виробниками, імпортерами або розповсюджувачами продукції, а також споживачів, що протягом 2020 року набувають чинності наступні технічні регламенти, які встановлюють вимоги до безпечності певних видів продукції та їх обігу на території України.

З 01 січня 2020 року набуває чинності  нова редакція Технічного регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском - Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2018 р. № 536.

Документом визначено:

 • обов’язки суб’єктів господарювання (виробників, уповноважених представників виробника, імпортерів, розповсюджувачів);
 • питання, пов’язані із загальними принципами маркування знаком “Пі”;
 • питання, пов’язані із процедурою оцінки відповідності та переоцінки відповідності;
 • вимоги до призначених органів з оцінки відповідності та їх обов’язки;
 • положення щодо здійснення державного ринкового нагляду.

З 23 січня 2020 року вступає в дію Технічний регламент обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 27

Технічним регламентом передбачено:

 • підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;
 • спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);
 • усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.

З 30 серпня 2020 року вступає в дію Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 771.

Документом визначаються:

 • суттєві вимоги щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
 • обов’язки до виробників засобів індивідуального захисту;
 • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
 • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

Також, з 04 травня 2020 року набуває чинності Технічний регламент канатних доріг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 342.

Затвердженням зазначених Технічних регламентів забезпечено адаптацію національного законодавства до європейського, що дає змогу усунути технічні бар’єри у торгівлі та спрощує доступ вітчизняних товарів на світовий та європейський ринки.