UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Учням Батуринської загальноосвітньої школи розповіли про трудові права неповнолітніх

Учням Батуринської загальноосвітньої школи розповіли про трудові права неповнолітніх

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальних захід для учнів Батуринської загальноосвітньої школи I – III ступенів за темою «Особливості трудових прав неповнолітніх та державні гарантії їх забезпечення». У рамках проведення Всеукраїнського тижня права посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели інформаційно-роз’яснювальних захід для учнів Батуринської загальноосвітньої школи I – III ступенів за темою «Особливості трудових прав неповнолітніх та державні гарантії їх забезпечення».

Під час спілкування з фахівцями Управління школярі познайомилися з основними вимогами чинного законодавства України стосовно праці неповнолітніх, з умовами та особливостями прийняття їх на роботу і порядком припинення трудових відносин, вимогами до робочого часу і часу відпочинку неповнолітніх працівників, особливостями надання відпусток тощо.

Інспектори праці підкреслили, що за загальним правилом, яке міститься у частині 1 статті 188 Кодексу законів про працю України, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які досягли шістнадцяти років. Втім, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Також, згідно з частиною 3 статті 188 Кодексу законів про працю України допускається прийняття на роботу осіб, яким виповнилося чотирнадцять років при дотриманні низки певних умов.

Представники Управління звернули увагу учнів на те, що при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання письмової форми договору є обов’язковою умовою для роботодавця. Обговорювали питання заборони залучення неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, низку інших актуальних питань.

 

Упродовж зустрічі посадовці відповідали на всі запитання, що ставили їм діти, закликаючи у разі потреби тих чи інших роз’яснень або консультацій звертатися до фахівців Управління Держпраці у Чернігівській області.