UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Увага! Пригоди (події) на транспорті!

Увага! Пригоди (події) на транспорті!

На Чернігівщині упродовж 2019 року внаслідок пригод (подій) під час руху транспортних засобів на виробництві травмувалось 20 осіб, або 17,5 % (у 2018 році – 22 особи, або 18,5 %). На Чернігівщині упродовж 2019 року внаслідок пригод (подій) під час руху транспортних засобів на виробництві травмувалось 20 осіб, або 17,5 % (у 2018 році – 22 особи, або 18,5 %).

Внаслідок дорожньо-транспортних пригод на дорогах (шляхах) загального користування травмувалось 14 осіб, або 70 % та внаслідок наїзду транспортних засобів на потерпілих – 6 осіб, або 30 %.

 

Найбільш поширеними причинами настання нещасних випадків, пов’язаних з пригодами на транспорті, є порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування та порушення вимог безпеки під час експлуатації мобільних транспортних засобів.

 

У 2019 році під час пригод (подій) на транспорті загинуло 4 особи, або 36,37 % від загальної кількості загиблих на виробництві.

 

Так, 15.05.2019 водій ПрАТ «Чернігівський механічний завод», транспортуючи металевий щит навантажувачем, здійснив наїзд на слюсаря механоскладальних робіт, внаслідок чого останній отримав травми ніг, від яких помер в лікарні. Основна причина настання нещасного випадку – недосконалість технологічного процесу.

 

22.05.2019 водій автотранспортних засобів Філії Ірванцівський торфозавод ДП «Чернігівторф» отримав тяжкі травми, від яких помер на місці події внаслідок некерованого руху автомобіля, що знаходився на похилій площадці та не був загальмований стоянковим гальмом. Основна причина настання нещасного випадку – незадовільне функціонування системи охорони праці.

 

25.07.2019 начальник служби безпеки ПОСП «Ічнянське», керуючи службовим автомобілем Нива-2121, потрапив в дорожньо-транспортну пригоду внаслідок зіткнення з причепом зустрічного вантажного автомобіля КАМАЗ. Потерпілий від отриманих травм помер на місці події. Основна причина настання нещасного випадку – порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів загального користування.

 

03.12.2019 соціальний працівник Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради, рухаючись на службовому велосипеді по автомобільній дорозі на території Корюківського району, потрапила в дорожньо-транспортну пригоду внаслідок зіткнення з зустрічним автомобілем. Від отриманих травм потерпіла померла на місці події. Основна причина настання нещасного випадку – порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування.

 

З метою попередження травмування працівників внаслідок дорожньо-транспортних пригод Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує суб’єктам господарювання, які здійснюють вантажні та пасажирські перевезення або експлуатують транспортні засоби, про необхідність вжиття наступних заходів безпеки:

- забезпечити організацію безпечного руху транспортних засобів на територіях підприємств і дорогах загального користування;

- забезпечити проведення водіям транспортних засобів інструктажів з безпеки руху і з питань охорони праці, при проведенні яких особливу увагу наголошувати на особливостях маршруту, погодних умовах, особливостях вантажу, що впливає на безпеку руху, особливостях керування транспортним засобом за умов надзвичайних ситуацій;

- забезпечити дотримання вимог Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013 № 65/80, зокрема в частині проходження водіями транспортних засобів періодичних, передрейсових та післярейсових медичних оглядів;

- забезпечити своєчасне проведення спеціального навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з питань охорони праці водіям транспортних засобів;

- забезпечити контроль за дотриманням водіями вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

 

Одночасно Управління нагадує, що за ускладнення погодних умов (коливання температурних показників, високої вологості, опадів, ожеледиці) швидкість руху необхідно знижувати, уникати різких поворотів та ризикованих маневрів, тримати дистанцію з іншими транспортними засобами. Також слід враховувати, що гальмування на мокрій та слизькій дорозі може бути більш тривалим і, як наслідок, можна не встигнути зупинитися перед перешкодою або іншими учасниками дорожнього руху.