UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Працівникам Коропського агролісгоспу надано методичну допомогу

Працівникам Коропського агролісгоспу надано методичну допомогу

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели виробничу нараду для керівного складу і працівників Коропського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Агролісгосп» з питань охорони праці і дотримання вимог трудового законодавства. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели виробничу нараду для керівного складу і працівників Коропського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Агролісгосп» з питань охорони праці і дотримання вимог трудового законодавства.

У рамках порядку денного учасникам заходу були доведені вимоги нормативно правових актів з охорони праці під час використання деревообробних інструментів та обладнання, порядок проведення медоглядів, первинних та повторних інструктажів на робочому місці і роботи на висоті.

 

Посадовці звернули увагу присутніх на неприпустимість виконання робіт на несправних машинах та обладнанні, використовування інструментів і пристосувань не за призначенням, а також експлуатації обладнання, виготовленого за раціоналізаторськими пропозиціями, якщо відсутня експлуатаційна документація.

Також було зазначено, що небезпечні зони на всіх верстатах, машинах, механізмах, що експлуатуються на підприємстві, мають бути обладнані захисними огородженнями, пристроями і засобами, що запобігають: можливості контакту працівника з рухомими, нагрітими та відкритими струмопровідними частинами верстата; випаданню з верстата різального інструменту або деталі; попаданню на працівника частинок матеріалу, що обробляється; можливості травмування під час установлення і заміни різального інструменту; перепаду висот тощо.

 

Були опрацьовані питання порядку оформлення трудових відносин з найманим працівниками, додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Представники Управління Держпраці у Чернігівській області підкреслили, що належне оформлення трудових відносин є обов’язком сторін трудового договору. Роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції. Лише після належного оформлення трудових обов’язків працівник приступає до виконання своїх обов’язків. При прийомі на роботу за укладеним трудовим договором роботодавець повинен внести відповідний запис до трудової книжки працівника. Працівникам, які стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.

Також учасникам виробничої наради було доведено порядок та терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці; надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

 

Наприкінці заходу посадовці у форматі вільного спілкування відповіли на поставлені працівниками підприємства запитання, надали кваліфіковані роз’яснення та практичні рекомендації.