UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Працівників обласного бюро судмедекспертизи консультували з питань охорони та умов праці

Працівників обласного бюро судмедекспертизи консультували з питань охорони та умов праці

У рамках системної превентивної роботи з підприємствами, установами і організаціями Чернігівщини фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з колективом КЗ «Чернігівське обласне бюро судово-медичної експертизи». У рамках системної превентивної роботи з підприємствами, установами і організаціями Чернігівщини фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з колективом КЗ «Чернігівське обласне бюро судово-медичної експертизи».

До участі у заході, окрім керівників бюро, були залучені представники профспілкового комітету закладу, судово-медичні експерти, судові експерти-імунологи, сестринський склад закладу.

 

Посадовці довели учасникам семінару-наради стан виробничого травматизму на підприємствах області упродовж 2019 та з початку поточного року, проаналізували типові порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Окремо звернули увагу працівників лабораторії бюро на дотримання Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18).

Обговорили також порядок і терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

 

Окремий блок питань порядку денного заходу фахівці Управління присвятили нагальним проблемам легалізації праці. Посадовці підкреслили, що на сьогодні детінізація зайнятості населення, боротьба із виплатами заробітної плати у «конвертах» є одним із пріоритетних завдань Державної служби України з питань праці.

Присутні опрацювали правові наслідки нелегальної праці, види відповідальності і розміри штрафних санкцій за порушення трудового законодавства, обговорили гарантії та пільги працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

 

Наприкінці семінару-наради посадовці вкотре закликали працівників закладу посилити контроль за недопущенням порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, забезпечити функціонування системи охорони праці на належному рівні, дотримувати вимоги чинного законодавства про працю.