UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

На Чернігівщині триває роз’яснювальна робота у медичних закладах

На Чернігівщині триває роз’яснювальна робота у медичних закладах

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівним складом і медичними працівниками комунального некомерційного підприємства «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з керівним складом і медичними працівниками комунального некомерційного підприємства «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради.

Під час заходу йшлося, зокрема, про стан виробничого травматизму в закладах охорони здоров’я Чернігівської області з початку поточного року. Посадовці проаналізували причини й правові наслідки порушень вимог охорони праці та промислової безпеки, довели учасникам вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, Положення про розробку інструкцій з охорони праці, надали методичні рекомендації стосовно організації роботи служби охорони праці у закладі. Були надані роз’яснення стосовно організації роботи з профілактики нещасних випадків, мінімізації ризиків їхнього виникнення.

Крім того, присутні опрацювали питання дотримання конституційних прав громадян на належні умови праці, охорони праці і промислової безпеки на підприємствах, гігієни праці тощо.

У ході зустрічі фахівці Управління розглянули питання організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року; складання та погодження відповідного плану-графіку, визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду; складання поіменних списків працівників, Акту визначення категорій, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, оформлення заключного акту за результатами медогляду, особливості складання та надання оперативної інформації. Представникам закладу були надані рекомендації стосовно профілактики професійних захворювань, організації відповідних заходів на виробництві.

 

Окремо порушувалося питання офіційного працевлаштування, переваг легального працевлаштування, порядку отримання мінімальної заробітної плати, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю, розмірів штрафних санкцій тощо.

 

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поставити представникам Управління Держпраці у Чернігівській області актуальні питання і отримати кваліфіковані роз’яснення та практичні поради.