UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Безпечне виробництво у легкій та текстильній промисловості – на контролі державних інспекторів

Безпечне виробництво у легкій та текстильній промисловості – на контролі державних інспекторів

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах легкої, текстильної промисловості» для працівників ТОВ «Новофіл» (м. Чернігів), яке займається прядінням натуральних шовкових, штучних та синтетичних волокон. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на підприємствах легкої, текстильної промисловості» для працівників ТОВ «Новофіл» (м. Чернігів), яке займається прядінням натуральних шовкових, штучних та синтетичних волокон.

У ході роботи учасники заходу обговорили стан виробничого травматизму на підприємствах легкої, текстильної промисловості Чернігівської області в 2017 році в порівнянні з минулими роками, розглянули конкретні нещасні випадки, які трапились на підприємствах галузі упродовж останніх років, проаналізували основні причини їхнього настання і правові наслідки.

 

Державні інспектори звернули увагу присутніх на основні причини настання нещасних випадків, серед яких: не виконання посадовими особами своїх обов’язків щодо створення безпечних умов праці працівникам; не виконання самими працівниками вимог інструкцій з охорони праці щодо безпечного виконання робіт; не використання засобів індивідуального захисту працівниками під час виконання робіт та інші.

Працівникам підприємства були доведені основні вимоги нормативно-правових актів з охорони праці під час безпечної експлуатації та утримання у безпечному технічному стані виробничого обладнання, інструментів та пристроїв на підприємствах легкої, текстильної промисловості, загальні вимоги безпеки до виробничого обладнання (ГОСТ 12.2.003-91 «ССБТ. Оборудование производственное. Общие требования безопасности»), вимоги до змісту технологічної документації в частині забезпечення безпеки виробничого обладнання, вимоги до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію.

Окремим питанням фахівці Управління надали роз’яснення стосовно порядку й термінів проведення атестації робочих місць, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

 

У ході спілкування державні інспектори неодноразово наголошували на необхідності посилення відомчого нагляду за технічним станом та експлуатацією технологічного обладнання, на організації контролю за недопущенням порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки під час виробничого процесу.