UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Управлінням підведені підсумки роботи у сфері атестації робочих місць за умовами праці у 2017 році

Управлінням підведені підсумки роботи у сфері атестації робочих місць за умовами праці у 2017 році

Упродовж 2017 року посадовими особами Управління Держпраці у Чернігівській області перевірено 307 суб’єктів господарювання стосовно якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Упродовж 2017 року посадовими особами Управління Держпраці у Чернігівській області перевірено 307 суб’єктів господарювання стосовно якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

У ході перевірок було виявлено 150 порушень пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, зокрема:

- не проведено атестацію робочих місць за умовами праці – 142 порушення;

- не дотримано періодичність проведення атестації робочих місць – 8 порушень.

 

Крім того, виявлено 74 порушення законодавства про працю в частині надання пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах:

- стаття 76 КЗпП щодо надання додаткових відпусток за роботу у шкідливих і важких умовах праці – 34 порушення;

- стаття 100 КЗпП щодо встановлення підвищеної оплати праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці – 20 порушень;

- стаття 166 КЗпП щодо видачі молока і лікувально-профілактичного харчування на роботах із шкідливими і особливо шкідливими умовами праці – 20 порушень.

 

За результатами проведених перевірок було надано 210 приписів для усунення виявлених порушень, внесено 41 подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб суб’єктів господарювання.

 

Донаправлено до суду 155 протоколів про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 41 КУпАП за рішеннями яких накладено штрафних санкцій на суму 73 тис. 270 гривень.

 

Крім того, фахівці експертизи умов праці взяли участь у 198 превентивних заходах, під час яких надавали роз’яснення стосовно проведення експертизи умов праці, контролю за якістю проведення атестації робочих місць та недопущення порушень діючого законодавства у цій сфері на підприємствах, установах та організаціях області.

 

Матеріали щодо проведених заходів систематично висвітлювались на офіційних веб-сайтах Держпраці, Управління та Чернігівської обласної державної адміністрації. Так, на офіційному сайті Управління упродовж року опубліковано 55 матеріалів, що стосуються роботи відділу з питань експертизи умов праці. У періодичних друкованих засобах масової інформації розміщено 10 статей.

 

У 2017 році на особистому прийомі надано 325 консультацій та роз’яснень посадовим особам та найманим працівникам суб’єктів господарювання області щодо додержання законодавства з проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг та компенсацій за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.