UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

У НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» впроваджено Корпоративний стандарт безпеки

У НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» впроваджено Корпоративний стандарт безпеки

За ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області у приміщенні нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» проведено семінар-нараду стосовно впровадження на підприємстві Корпоративного стандарту «Золоті правила безпечного виконання робіт», розробленого Департаментом екологічної безпеки, охорони праці та техніки безпеки ПАТ «Укрнафта» і введеного в дію 26 січня 2017 року. За ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області у приміщенні нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» проведено семінар-нараду стосовно впровадження на підприємстві Корпоративного стандарту «Золоті правила безпечного виконання робіт», розробленого Департаментом екологічної безпеки, охорони праці та техніки безпеки ПАТ «Укрнафта» і введеного в дію 26 січня 2017 року.

У ході заходу учасники – працівники відділу охорони праці підприємства та посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області – обговорювали основні вимоги правил, розглянули шляхи їх впровадження у виробничий процес.

 

Як було зазначено, метою «Золотих правил безпечного виконання робіт» є забезпечення основних правил безпеки (вимог), їх реалізація і дотримання на кожному об’єкті ПАТ «Укрнафта», зменшення/усунення ризиків. Це, у свою чергу, сприятиме створенню послідовно безпечного і безаварійного середовища та відповідність виконання робіт, виробничих процесів вимогам законодавства, внутрішнім стандартам Товариства.

 

Десять «Золотих правил безпечного виконання робіт» основані на основних ризиках, які призвели до нещасних випадків в компаніях нафтогазової галузі, і мають виконуватися всіма працівниками підприємства, підрядниками, субпідрядниками за десятьма основними напрямками.

 

 

 

Так, відповідно до цих правил, керівництво повинно забезпечити оцінку потреб, надання та розподіл ресурсів, прийняття необхідних рішень і вжиття заходів. Усі співробітники і підрядники Товариства несуть відповідальність за власну безпеку та безпеку оточуючих. Лінійні керівники відповідають за дотримання вимог безпеки праці та показників рівня охорони праці на об’єктах. Від особистого ставлення керівника до безпеки праці залежать показники рівня безпеки його команди.

 

Крім того, документ декларує, що керівники всіх рівнів повинні демонструвати наочний приклад узятих на себе зобов’язань щодо питань безпеки праці, мають постійно долучатися до процесу планування, організації, впровадження і контролю дотримання вимог правил охорони праці в роботі.

 

Корпоративний стандарт, окрім іншого, визначає такі правила, із дотриманням яких мають виконуватися усі роботи на підприємстві:

- попередня оцінка ризиків та перевірка проблемних питань охорони праці;

- розробка та погодження наряду-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки;

- організація та забезпечення належного порядку на робочому місці з мінімальними ризиками;

- навчений, кваліфікований персонал з відповідним станом здоров’я, без будь-якої ознаки алкогольної та наркотичної інтоксикації;

- уважність і пильність персоналу щодо питань власної безпеки (падіння, спотикання, підняття предметів, тощо);

- чітке виконання працівниками наявних операційних процедур, інструкцій, застережних знаків щодо дотримання правил техніки безпеки на робочих місцях;

- використання засобів індивідуального захисту, які відповідають вимогам оцінки ризиків, правилам безпеки на об’єкті;

- розроблення до початку роботи планів дій у надзвичайних ситуаціях;

- виключення з місця проведення робіт персоналу, не пов’язаного з виконуваною роботою;

- встановлення належного обладнання, механізмів, інструментів та устаткування для безпечної роботи;

- наявність паспортів та інструкцій з експлуатації, наданих виробником, для всіх видів обладнання, інструментів, матеріалів і речовин;

- кожен співробітник має право і зобов’язаний припинити будь-яку роботу, яка є небезпечною.