UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Оновлено списки професій, які дають право на пільгову пенсію

Оновлено списки професій, які дають право на пільгову пенсію

З 01 січня 2018 року набрали чинності Зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. З 01 січня 2018 року набрали чинності Зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Загалом, зміни стосуються працівників, зайнятих ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва.

 

Зокрема, розділи I. «Гірничі роботи», II. «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III. «Чорна металургія», IV. «Виробництво коксопродуктів», VII. «Виробництво кольорових металів», VIII «Хімічне виробництво» та X «Перероблення нафти, газу, газового конденсату, вугілля та сланцю» Списку № 1 доповнено позицією «Працівники ремонтних служб, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва».

 

Цією позицією також доповнено наступні розділи Списку № 2: I. «Гірничі роботи», II. «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III. «Чорна металургія», IV. «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка», V. «Виробництво вогнетривів», VI. «Виробництво метизів», VII. «Виробництво генераторного газу і одержання газів у процесі металургійного виробництва», VIII. «Виробництво кольорових металів», X. «Хімічне виробництво», та підрозділ 1. «Ливарне виробництво» розділу XIV. «Оброблення металу».

 

У відповідності до діючого законодавства, з метою визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, чинні на період роботи особи. Так, до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями, незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

 

На підставі зазначеного, до стажу роботи працівників, професії (посади) яких включено до списків № 1 і № 2 за постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року № 479 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461», і які продовжать працювати за цими професіями (посадами) після набрання чинності цією постановою, зараховується весь період їхньої роботи за відповідними професіями (посадами) за умови підтвердження такого права за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

 

В разі, коли таким працівникам після проведення атестації робочих місць, п’ятирічний термін якої не минув, підтверджено право на пільгову пенсію та умови праці за цей час докорінно не змінювались, проводити позачергову атестацію робочих місць за умовами праці не потрібно. Для підтвердження стажу роботи зі шкідливими та важкими умовами праці необхідні:

- трудова книжка з оформленими належним чином записами про займану посаду та період виконуваної роботи;

- виписка з наказу по підприємству про проведення атестації на робочому місці;

- у разі, якщо в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пільгову пенсію, необхідно надати уточнюючу довідку.

 

Таким чином, періоди роботи, що підлягають зарахуванню до пільгового стажу, визначає підприємство (установа) або його правонаступник з урахуванням вимог законодавства щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Детальніше...
Нещасний випадок внаслідок електротравми Нещасний випадок внаслідок електротравми Детальніше...
Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...