UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Триває превентивна робота з охорони праці на підприємствах Чернігівщини

Триває превентивна робота з охорони праці на підприємствах Чернігівщини

У лютому поточного року посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують проведення на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності інформаційно-роз’яснювальних заходів, спрямованих на попередження виникнення виробничого травматизму, порушень вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки. У лютому поточного року посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують проведення на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності інформаційно-роз’яснювальних заходів, спрямованих на попередження виникнення виробничого травматизму, порушень вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

Зокрема, фахівці Управління провели з керівним складом і працівниками ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна» (м. Чернігів) семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на поліграфічно-видавничих підприємствах».

 

Учасникам були доведені вимоги НПАОП 22.1-1.02-07 «Правила охорони праці для підприємств та організацій поліграфічної промисловості» щодо безпечної експлуатації та утримання у справному технічному стані виробничого обладнання, інструментів та пристроїв на поліграфічно-видавничих підприємствах.

Були надані роз’яснення стосовно загальних вимог безпеки до виробничого обладнання, роз’яснені загальні вимоги до змісту технологічної документації в частині забезпечення безпеки виробничого обладнання, вимоги до конструкції обладнання, засобів захисту та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію. Опрацювали також питання порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, види та порядок проведення інструктажів з охорони праці.

 

З керівниками, інженерно-технічними працівниками, водіями й трактористами ТОВ «Плиски-Агро» (с. Плиски Борзнянського району) державні інспектори Управління провели семінар-нараду за темою «Попередження виробничого травматизму на сільськогосподарських підприємствах під час експлуатації транспортних засобів».

Учасники заходу були ознайомлені зі станом виробничого травматизму на сільськогосподарських підприємствах Чернігівської області в 2017 році в порівнянні з минулими роками, з типовими причинами й юридичними наслідками нещасних випадків, у тому числі, зі смертельними наслідками.

 

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області надали аграріям роз’яснення основних вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів, вимог до їхнього технічного стану, зауважуючи, що транспорті засоби, які мають несправності, які можуть привести до аварій і травм пасажирів, втраті вантажу, а також брудні, без номерів і розпізнавальних знаків автопоїзда, забороняється експлуатувати.

 

Також забороняється експлуатація транспортних засобів у разі їх виготовлення або переобладнання з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху, якщо вони не пройшли державного технічного огляду або не мають талона про його проходження, якщо номерні знаки не відповідають вимогам відповідних стандартів, у разі обладнання без відповідного дозволу спеціальними звуковими та світловими сигналами.

Спілкуючись з колективами підприємств, державні інспектори Управління систематично звертають увагу як керівників, так і працівників на неухильне дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки з метою недопущення нещасних випадків, на посилення контролю керівників підрозділів за додержанням вимог особистої безпеки під час роботи, на оптимізацію діяльності служб охорони праці, доводять юридичні наслідки та види відповідальності за відповідні порушення чинного законодавства тощо.

Новини
Трагiчнi випадки
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...
Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Смертельний нещасний випадок внаслідок падіння дерева Детальніше...
Нещасний випадок внаслідок електротравми Нещасний випадок внаслідок електротравми Детальніше...
Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Груповий нещасний випадок внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...