UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

У Чернігові обговорили дотримання трудових прав жінок у контексті гендерної політики держави

У Чернігові обговорили дотримання трудових прав жінок у контексті гендерної політики держави

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у роботі дискусійної платформи «Права жінок: український політико-правовий контент», який проводився у приміщенні підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області у межах відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок та міжнародний мир. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у роботі дискусійної платформи «Права жінок: український політико-правовий контент», який проводився у приміщенні підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області у межах відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок та міжнародний мир.

До участі у дискусії були також запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських і профспілкових організацій, професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів, студенти, аспіранти, представники громадськості.

 

За словами організаторів, головною метою заходу визначено привернення уваги суспільства до різноманітних форм порушення прав жінок, досягнення реальної гендерної рівності.

 

Учасники обговорили правові аспекти подолання проявів дискримінації та насильства стосовно жінок, гендерний аспект у трудових відносинах і на ринку праці, розглянули актуальні проблеми подолання протидії домашньому насильству.

 

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області, у свою чергу, проінформували присутніх про трудові права і забезпечення соціальних гарантій для працюючих жінок, роз’яснили відповідні вимоги чинного трудового законодавства, зокрема, щодо обмежень та заборон застосування жіночої праці у певних видах робіт, видів відпусток для жінок, трудових гарантій для жінок, які мають дітей тощо.

 

Упродовж заходу неодноразово підкреслювалося, що систематичне проведення таких заходів із залученням до обговорень і дискусій спеціалістів і представників наукових, громадських, мистецьких, управлінських сфер суспільства сприятиме більш ефективній профілактиці порушень прав жінок, у тому числі, на ринку праці, зумовить підвищення соціальній захищеності жіноцтва.