UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

На порядку денному – молодіжна праця

На порядку денному – молодіжна праця

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління», яке проводилося у приміщенні Семенівського районного центру зайнятості у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні. Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління», яке проводилося у приміщенні Семенівського районного центру зайнятості у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні.

На заході також були присутні посадовці структурних підрозділів Семенівської райдержадміністрації, Семенівської міської ради, представники освітніх та медичних закладів.

 

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області ознайомили учасників засідання з основними тезами звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, довели статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини. Вони зазначили, що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком від 15 до 24 років працюють у шкідливих умовах праці. А це понад 15% працездатного населення планети. Серед молодих працівників рівень виробничого травматизму на 40% вищий, ніж серед працівників віком старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій працівник віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян.

Серед іншого, присутні обговорювали особливості прийняття на роботу учнівської та студентської молоді, дотримання їх трудових прав, організацію трудового процесу для цих вікових категорій та низку інших актуальних на сьогодні питань.

 

Фахівці Управління підкреслили, що відповідно до чинного законодавства усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному огляду, а заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

 

Окремо було акцентовано увагу присутніх на необхідності офіційного працевлаштування працівників, у тому числі, молоді, які будуть задіяні на виконанні у 2018 році сезонних весняно-польових робіт.

 

Підсумовуючи засідання «круглого столу», державні інспектори зауважили, що збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток економіки країни. Витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молодих працівників, значно більші, ніж у дорослих через більшу їх тривалість. Тільки спільними зусиллями держави, роботодавців, профспілок і самих працівників, а також завдяки комплексному підходу в цьому питанні, можна забезпечити організацію безпечних та нешкідливих умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню рівня виробничого травматизму та професійних захворювань серед молоді.

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...