UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Безпека місць масового перебування людей – на постійному контролі державних інспекторів

Безпека місць масового перебування людей – на постійному контролі державних інспекторів

На виконання витягу з протоколу № 11 засідання Кабінету Міністрів України та доручення Мінсоцполітики України від 06.04.2018 № 19949/0/1-18/0.2-2 Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведені позапланові перевірки на об’єктах з масовим перебуванням людей, зокрема, у торгівельно-розважальних закладах, у закладах освіти та лікувально-профілактичних закладах. На виконання витягу з протоколу № 11 засідання Кабінету Міністрів України та доручення Мінсоцполітики України від 06.04.2018 № 19949/0/1-18/0.2-2 Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведені позапланові перевірки на об’єктах з масовим перебуванням людей, зокрема, у торгівельно-розважальних закладах, у закладах освіти та лікувально-профілактичних закладах.

Проводилися, окрім іншого, і планові перевірки в дошкільних навчальних закладах Чернігівського району, в Новгород-Сіверському, Семенівському, Сосницькому районних центрах первинної медико-санітарної допомоги і Професійно-технічному училищі № 33 Носівського району.

 

Під час зазначених перевірок було виявлено понад 900 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки.

 

Перевірки закладів охорони здоров’я області показали, що робота з дотримання вимог законодавства з охорони праці, в цілому, проводиться: розроблені інструкції з охорони праці; працівникам проводяться інструктажі з питань охорони праці з відміткою у відповідних  журналах; керівники закладів, їх заступники, а також інженери з охорони праці проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці в навчальних центрах; устаткуванню підвищеної небезпеки проводиться технічний огляд представниками спеціалізованих підприємств. Для визначення шкідливих умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу в таких умовах та приведення робочих місць до вимог нормативних актів з охорони праці в медичних закладах області проводиться атестація робочих місць. Працівники, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, отримують пільги, доплати, пільгове пенсійне забезпечення, додаткові відпустки.

 

Разом з тим було виявлено, що не всі керівники лікувально-профілактичних закладів приділяють достатню увагу стану охорони праці і ряд питань залишається невирішеним.

 

Так, у деяких закладах виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, а саме: відсутні дозволи на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не забезпечено проходження у встановлені терміни посадовими особами (завідуючі відділень, амбулаторій) навчання і перевірки знань з питань охорони праці; медичні працівники допускаються до роботи без проходження первинного інструктажу з питань охорони праці та інструктажу по наданню домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих. Виявлені випадки порушень вимог безпечної експлуатації медичного автомобільного транспорту, об’єктів системи газопостачання та іншого обладнання.

 

Не обійшли увагою державні інспектори Управління і торгівельно-розважальні заклади. Зокрема. у ході їх перевірок були виявлені порушення під час експлуатації ліфтового господарства, а саме: не витримується термін проведення періодичного технічного огляду ліфтів; у машинних приміщеннях ліфтів відсутні докладні інструкції, яких необхідно дотримуватися у випадку несправності ліфта; суб’єктом господарювання за підсумками технічного огляду ліфтів не зазначено дані про дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду тощо.

 

Під час перевірки дитячого атракціонного комплексу в місті Чернігові встановлено, що на території комплексу не передбачена система обмеження доступу, відсутні акти огляду атракціонів перед проведенням монтажу та допуску до експлуатації, не призначені працівники, які мають виконувати роботи з ремонту та підтриманням атракціонів у справному стані.

 

За результатами проведених перевірок керівникам закладів видані розпорядчі документи щодо необхідності усунення виявлених порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 53 особи, у тому числі 29 перших керівників.

 

Усунення виявлених порушень та дотримання вимог безпеки у торгівельно-розважальних закладах та у закладах освіти і лікувально-профілактичних закладах знаходиться на постійному контролі Управління.

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...