UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

За неналежно оформленого працівника на фізичну особу-підприємця накладено фінансові санкції

За неналежно оформленого працівника на фізичну особу-підприємця накладено фінансові санкції

Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці. Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці.

Зокрема, у квітні поточного року інспектором праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця міста Носівка, що спеціалізується на роздрібній торгівлі напоями і торгівлі тютюновими виробами у спеціалізованих магазинах.

 

В результаті у суб’єкта господарювання було виявлено працівника, який виконував роботу без укладання трудового договору, ведення табелю обліку робочого часу, без оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, що є порушенням частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.

 

За результатами проведених контрольних заходів фізичній особі-підприємцю видано припис на усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування. Уповноваженими посадовими особами Управління були розглянуті матеріали інспекційного відвідування та, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, накладені фінансові санкції на суму 111 тис 690 гривень.

 

Під час розгляду матеріалів підприємець повністю визнав порушення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України – допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин.

 

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...