UA
Управління Держпраці у Чернігівській області
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Проведено низку превентивних заходів для працівників сільгосппідприємств області

Проведено низку превентивних заходів для працівників сільгосппідприємств області

На Чернігівщині триває цикл превентивних заходів для працівників підприємств сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт. На Чернігівщині триває цикл превентивних заходів для працівників підприємств сільськогосподарської галузі стосовно організації роботи з охорони та умов праці, дотримання вимог безпеки під час підготовки та проведення зернозбиральних робіт.

Упродовж червня-липня державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели низку семінарів-нарад з колективами ДП «Левона-С», ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля», ФГ «Зоряне», ФГ «Аліна», СТОВ «Віра» та інших.

 

У заходах брали участь керівники підприємств, інженери з охорони праці, трактористи і комбайнери, робітники та водії фермерських господарств, страхові експерти районних відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернігівській області.

Під час зустрічей посадові особи Управління доводили учасникам інформацію про стан виробничого травматизму на сільгосппідприємствах Чернігівської області з початку 2018 року, проводили аналіз причин та наслідків нещасних випадків у сільськогосподарській галузі, підкреслюючи, що, за статистикою, основними причинами нещасних випадків при проведенні зернозбиральних робіт є технічна несправність техніки, порушення технологічного процесу і виробничої дисципліни, не проведення навчання та перевірки знань з охорони праці тощо.

 

Учасники семінарів-нарад обговорювали шляхи організації профілактики й недопущення виробничого травматизму, мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. посилення контролю з боку посадових осіб господарства в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів, розглядали питання створення на робочих місцях безпечних умов праці, зокрема, при проведенні зернозбиральних робіт.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області роз’яснювали аграріям вимоги організації та проведення навчання з питань охорони праці працівникам, Порядку перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України 05.08.2008 № 974, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.09.2008 за № 794/15485, НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» тощо. Підкреслювали обов’язковість проведення передрейсових медичних оглядів водіїв та перевірки технічного стану транспортних засобів перед випуском на лінію.

Окрему увагу під час обговорень приділялася питанню легалізації заробітної плати і трудових відносин. Посадовці знайомили працівників і керівників підприємств з новаціями у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, розповідали про соціальні гарантії легального працевлаштування, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі виявлення незадекларованої праці. При цьому наголошувалося на неприпустимості застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, залучення неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

У підсумку кожної зустрічі державні інспектори Управління підкреслювали, що проведення зернозбиральної робіт є складним періодом річного циклу сільськогосподарського виробництва, коли об’єктивно збільшуються ризики виробничого травматизму. Тож неухильне дотримання вимог безпеки, створення безпечних умов праці, забезпечення належного контролю є головною умовою запобігання виробничого травматизму та успішного проведення зернозбиральної кампанії.

Новини
Трагiчнi випадки
Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Під час валки дерев смертельно травмовано лісоруба в Новгород-Сіверському районі. Детальніше...
Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ Смертельний нещасний випадок на будівництві ТОВ "ОСНОВА-БУД-7" Детальніше...
На прилеглій території корпорації  На прилеглій території корпорації "Укртрансбуд" 14 січня поточного року стався смертельний нещасний випадок Детальніше...
Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Смертельно травмовано трьох працівників внаслідок ДТП Детальніше...

Всi випадки...