Роботодавцям Чернігівського району – про особливості праці неповнолітніх

25 червня 2021

З метою надання роз’яснень та консультацій в частині правової обізнаності громадян стосовно особливостей трудових відносин, безпечних та гідних умов праці, а також у рамках системної роботи щодо запобігання використанню праці неповнолітніх осіб без належного оформлення трудових відносин, представники Управління Держпраці в Чернігівський області провели інформаційний захід для керівників та колективів суб’єктів господарювання Чернігівського району.

 

Спілкуючись з підприємцями, інспектори праці розповіли про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

 

Окрема увага приділялася питанням віку, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, особливостей працевлаштування неповнолітніх осіб та припинення трудових відносин, медичних оглядів осіб молодше вісімнадцяти років. Обговорили тривалість робочого часу і часу відпочинку, нарахування та виплату заробітної плати працівникам молодше вісімнадцяти років, гарантії при наданні відпусток, а також розглянули особливості заборони залучати неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці.

 

Усі охочі отримували друковану методичну продукцію, розроблену фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області, та мали можливість поставити представникам Управління свої запитання і отримати вичерпні відповіді і роз’яснення.