Вихованцям клубу «Ровесник» – про особливості праці неповнолітніх

01 червня 2021

У рамках системної роботи щодо запобігання використанню праці неповнолітніх осіб без належного оформлення трудових відносин, а також до Міжнародного дня захисту дітей представники Управління Держпраці у Чернігівський області провели інформаційний захід за темою: «Особливості трудових відносин з неповнолітніми. Безпечні та гідні умови праці працюючих неповнолітніх» для вихованців клубу «Ровесник» позашкільного навчального закладу «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради.

Спілкуючись з дітьми, посадовці розповіли про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

Окрему увагу приділили питанням віку, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, особливостей працевлаштування неповнолітніх осіб та припинення трудових відносин, медичних оглядів осіб молодше вісімнадцяти років. Обговорили тривалість робочого часу і часу відпочинку, нарахування та виплату заробітної плати працівникам молодше вісімнадцяти років, гарантії при наданні відпусток, а також розглянули особливості заборони залучати неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці.

Наприкінці зустрічі всі присутні мали можливість поставити представникам Управління Держпраці у Чернігівській області свої запитання та отримати вичерпні відповіді і роз’яснення.