Вихованцям Центру реабілітації – про особливості праці неповнолітніх

22 квітня 2021

З метою надання роз’яснень та консультацій в частині правової обізнаності неповнолітніх осіб стосовно особливостей трудових відносин, безпечних та гідних умов праці, а також у рамках системної роботи щодо запобігання використанню праці неповнолітніх осіб без належного оформлення трудових відносин, представники Управління Держпраці в Чернігівський області провели інформаційний захід для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Чернігівської області, який знаходиться у с. Хмільниця Чернігівського району.

Спілкуючись з дітьми, посадовці розповіли про вимоги трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх, роз’яснили їхні права, гарантії та обмеження.

Окрему увагу приділили питанням віку, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, особливостей працевлаштування неповнолітніх осіб та припинення трудових відносин, медичних оглядів осіб молодше вісімнадцяти років. Обговорили тривалість робочого часу і часу відпочинку, нарахування та виплату заробітної плати працівникам молодше вісімнадцяти років, гарантії при наданні відпусток, а також розглянули особливості заборони залучати неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці.

Наприкінці зустрічі всі присутні мали можливість поставити представникам Управління Держпраці у Чернігівській області свої запитання та отримати вичерпні відповіді і роз’яснення.