gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернігові будівельне підприємство консультували після встановлення баштового крану

21 Липня 2025

Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області надав технічну консультацію на одному з будівельних підприємств.

Йшлося про вимоги чинного законодавства з охорони праці, зокрема, НПАОП 0.00-1.80-18, після встановлення на будівельному майданчику баштового крану.

Фахівець Держпраці нагадав, що власники баштових кранів, що змонтовані поблизу житлових кварталів на об’єктах будівництва, мають вживати відповідних заходів щодо своєчасного проведення на кранах регламентних робіт та недопущення до них сторонніх осіб, а також заходів, спрямованих на попередження руйнування чи падіння таких кранів (встановлення всіх штатних захватів, закріплення тупикових упорів та додаткових упорів на рейкових коліях, переведення висотних кранів у «флюгерний» режим тощо).

Безпосередньо на прикладі баштового крану державний інспектор провів зразкову демонстрацію методики виконання перевірки приладів та пристроїв безпеки, а також проведення перевірки технічного стану основних вузлів та механізмів баштового крану перед початком роботи.

За підсумками заняття учасників закликали посилити роботу з проведення профілактичних заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків і небезпечних факторів у виробничому процесі.

Більше інформації за посиланнями https://dsp.gov.ua/ та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/