Відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи

26 листопада 2021

23 листопада відбулося перше спільне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, до складу якої увійшли представники державних органів та соціальних партнерів.

Основним завданням Міжвідомчої робочої групи є відпрацювання спільних заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму. Для цього Міжвідомча робоча група розділена на дві підгрупи, одна з яких опікується питаннями оформлення трудових відносин, а друга – питаннями безпеки і здоров’я на роботі.

Найпершим питанням, що має вирішити Міжвідомча робоча група це відпрацювання стратегічного плану на найближчі три роки та операційного плану на наступний рік. 2022 рік має стати переломним у формуванні нових принципів державного нагляду і контролю у діяльності Держпраці.

Тристороння взаємодія дозволяє сторонам брати активну участь у вирішенні питань, які становлять взаємний інтерес, сприяючи цим покращенню розуміння спільних і конфліктних інтересів. Шляхом тристоронньої взаємодії можна знайти баланс між економічними, політичними та соціальними аспектами, а також між індивідуальними інтересами кожної із сторін і загальними галузевими чи національними інтересами.

Співробітництво має починатися із співпраці у розробленні законодавства про працю та охорону праці і тривати до його застосування на робочому місці, включаючи вивчення проблем та пропозицій щодо покращення умов праці.

Тому потрібен глобальний та системний підхід до системи інспекції праці в умовах соціального діалогу та з визнанням того, що високий рівень охорони праці сприяє соціальній згуртованості. Сильніша роль інспекції праці, поєднана з соціально відповідальними роботодавцями та здоровими соціально-трудовими відносинами, може стати безпрограшною стратегію для створення гідних умов праці на кожному робочому місці.