Аграріїв консультували щодо безпеки праці в умовах воєнного стану

04 липня 2022

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативну допомогу стосовно безпеки праці під час зернозбиральних робіт в умовах воєнного стану колективу одного з підприємств області.

Під час заходів керівному складу і робітникам доводяться вимоги безпечних та безаварійних умов праці, обговорюються шляхи мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві. Опрацювують також питання створення на робочих місцях безпечних умов праці на підприємствах по зберіганню і переробці зерна (НПАОП 15.0-1.01-17) тощо.

Одночасно учасникам надаються роз’яснення змін у законодавстві про працю в умовах воєнного стану, зокрема, щодо особливостей укладення трудових договорів, переведення працівників на іншу роботу, змін істотних умов праці, надання відпусток, оплати праці, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також щодо небезпеки потрапляння у трудове рабство та запобігання ризикам примусової праці.

Наприкінці посадовці Управління нагадали учасникам про інформаційні кампанії “Україна працює!” та “Виходь на світло!”, а також закликали користуватися інформаційним порталом Держпраці https://pratsia.in.ua/ про трудові відносини в умовах воєнного стану для оперативного отримання відповідей на найпоширеніші питання з трудового законодавства та безпеки праці.