Безпечне використання переносного електрогенератора опрацювали на одному з підприємств Чернігівщини

28 лютого 2024

Посадові особи відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань безпечного виконання відновлювальних робіт та забезпечення електропостачання в аварійних ситуаціях із використанням переносного електрогенератора на одному із підприємств Чернігівщини.

Під час проведення семінару працівникам підприємства енергетичної галузі довели вимоги безпеки та охорони праці під час виконання робіт без наявності стаціонарного електроживлення на об’єкті, зокрема, використовуючи електрогенератор як джерело електропостачання. У першу чергу звернули увагу на навчання та підготовку електротехнічних працівників відповідно до вимог ПБЕЕс (НПАОП 40.1-1.21-98), забезпечення працівників електрозахисними засобами і особливий контроль експлуатації електрогенератора під час вимкнення стаціонарного електроживлення на ділянці виконання робіт та на всьому об’єкті.

Окрім того, із працівниками підприємства розглянули питання:

  • огляду електрогенератора перед використанням;
  • підготовки електрогенератора до запуску;
  • порядку проведення перемикань для безпечної роботи;
  • контролю параметрів електромережі під час роботи електрогенератора;
  • зняття навантаження та вимкнення електрогенератору;
  • підготовки електрогенератора до зберігання при готовності до наступного запуску.

Також відпрацювали дії електротехнічних працівників на випадок вимкнення електроживлення та порядок виконання робіт з використання електрогенератора під час відновлення стаціонарного електропостачання.