Безпека праці у нафтогазовидобувній галузі – під особливим контролем Держпраці

02 лютого 2023

У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці Управління внспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар-нараду стосовно організації безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою в нафтогазовидобувній галузі для керівників, інженерно-технічного складу та працівників одного з галузевих підприємств міста Прилуки.

Учасники заходу опрацювали основні вимоги Правил безпеки в нафтогазовидобувній галузі України, розглянули питання допуску осіб до виконання робіт з підвищеною небезпекою, у тому числі, у замкнених просторах, на висоті та інших. Особливу увагу приділили обов’язкам відповідального за проведення робіт, обов’язкам виконавців, питанням оформлення нарядів-допусків, проведення цільових інструктажів, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту тощо.

Державні інспектори зазначили, що власник повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України. На підприємстві, де експлуатується система газопостачання власними силами, повинна бути створена газова служба, затверджене відповідне положення про неї та визначено особу, відповідальну за газове господарство.