Безпека працівників під час проведення відновлювальних робіт – на особливому контролі Держпраці

20 грудня 2022

На пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів будівлях підприємств міста Чернігова продовжуються роботи з відновлення та ремонту.

Відповідні роботи з підвищеною небезпекою здійснюються як професійними бригадами суб’єктів господарювання будівельної галузі, так і звичайними працівниками підприємств.

Застосування праці не підготовленого належним чином персоналу значно підвищується ризик травмування працівників, зайнятих на виконання будівельних і відновлювальних робіт.

У зв’язку з цим Управлінням проведено семінар-нараду і технічне навчання стосовно вимог безпеки, встановлених «Мінімальними вимогами з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 105, та спрямованих на запобігання випадкам травмування, як працюючих, так і сторонніх осіб, що перебувають у зонах дії небезпечних факторів у місцях ведення вищезгаданих робіт.

Учасникам роз’яснювались вимоги законодавства про працю, зокрема Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІV, який визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ і організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану. Розглянуто особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану, переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу, розірвання трудового договору, встановлення та обліку часу роботи та часу відпочинку.

Окремо посадовці зазначили, що на будівельних майданчиках має бути забезпечена можливість надання невідкладної медичної допомоги працівникові у будь-який момент відповідно підготовленим персоналом.

Також зверталась увага на чітке додержання вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17.04.2019 № 337 у зв’язку з підвищенням рівня прихованих нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, на фоні воєнного стану в Україні.