Чернігів: на порядку денному – безпечне проходження опалювального сезону

20 жовтня 2023

З метою належної підготовки до опалювального сезону та безаварійного його проведення державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар-нараду для працівників низки комунальних підприємств міста Чернігова.

У ході заходу відповідальним особам і працівникам, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою, надані роз’яснення вимог до проведення відповідних підготовчих робіт перед опалювальним сезоном та при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

Посадовці наголосили на необхідності дотримуватись відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки з метою запобігання виникнення нещасних випадків, аварійних ситуацій чи аварій.

Також увагу комунальників звернули на те, що під час виконання робіт підвищеної небезпеки необхідно врахувати індивідуальні особливості кожного з працівників. До складних і небезпечних робіт слід залучати лише тих осіб, які мають відповідну підготовку, кваліфікацію та допуски. Перед початком роботи слід обов’язково поводити відповідний інструктаж. У разі виявлення кимось з працівників будь-якої виробничої ситуації, щодо якої вони мають обґрунтовані підстави вважати, що вона може бути серйозною і безпосередньою загрозою безпеці і здоров’ю працівників, а також про будь-який помічений дефект у захисній системі, слід негайно повідомляти про це керівника робіт та інших працівників.

Окремим питанням висвітлили вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві з метою недопущення нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, та прихованих нещасних випадків.