Державні інспектори консультують працівників підприємств критичної інфраструктури

27 грудня 2022

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар-нараду з працівниками підприємства критичної інфраструктури міста Чернігова, у ході якої працівникам, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою, роз’яснювалися вимоги охорони праці під час проведення відновлювальних та поточних робіт на зруйнованих внаслідок бойових дій об’єктах та при виконанні робіт на висоті.

Також, у зв’язку з підвищенням рівня прихованих нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом у зв’язку з подіями, які відбуваються в Україні, учасники приділили увагу Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17.04.2019 № 337.

Одночасно роз’яснювались вимоги законодавства про працю, зокрема, Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІV, який визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ і організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану. Розглянуто особливості укладення трудового договору, переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу, встановлення і обліку часу роботи та часу відпочинку.

Держпраці нагадує!

Неухильне дотримання нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки є запорукою запобігання виникнення нещасних випадків, аварійних ситуацій чи аварій.

Слід пам’ятати, що під час виконання будівельних робіт необхідно врахувати індивідуальні особливості кожного з працівників. До складних і небезпечних робіт залучати лише тих осіб, які мають відповідну підготовку, кваліфікацію та допуски. Перед початком роботи обов’язково поводиться відповідний інструктаж.

Потрібно застосовувати засоби колективного захисту (зокрема, огородження небезпечних робочих зон). Окрім цього, обов’язково користуватися засобами індивідуального захисту (каски, окуляри, наколінники, рукавиці, спецодяг, запобіжні пояси тощо). Роботи слід проводити лише за умови наявності належного природного чи штучного освітлення у місцях їх здійснення. У холодну пору року необхідно забезпечити можливість періодичного обігріву персоналу.

Також під час виконання будівельних робіт необхідно узгоджувати умови виконання цих робіт з іншими роботами, що проводяться на будівельному майданчику або поблизу нього. У разі виявлення кимось з працівників будь-якої виробничої ситуації, щодо якої вони мають обґрунтовані підстави вважати, що вона може бути серйозною і безпосередньою загрозою безпеці і здоров’ю працівників, а також про будь-який помічений дефект у захисній системі, слід негайно повідомляти про це керівника робіт та інших працівників.

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – https://cutt.ly/LZYgbeT та про можливості інформаційного порталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/