До Дня охорони праці проведено зустріч із науковцями “Чернігівського колегіуму”
25 квітня 2024До Дня охорони праці, який відзначається в Україні 28 квітня представники керівного складу і фахівці Управління інспекційної діяльності в Чернігівській області, провели семінар із викладачами та завідуючими кафедр Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
Теми семінару: «Попередження виробничого травматизму на робочому місці, шкідливі умови праці», «Медичні огляди та порядок їх проведення», «Торгівля людьми», «Професійне та емоційне вигорання».
Посадовці розповіли, що кожного року Міжнародна організація праці визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці. Девізом 2024 року є: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health).
Під час зустрічі були розглянуті наступні питання:
- попередження виробничого травматизму на робочому місці
- порядок проведення інструктажів з охорони праці
- роз’яснення поняття «шкідливі умови праці»
- порядок проведення медичних оглядів
- види медичних оглядів
- поняття «торгівля людьми»
- примусова праця, її форми та ознаки
- поняття «професійне вигорання» та «емоційне вигорання»
- профілактика емоційного вигорання
- як подолати емоційне вигорання.
Представники Управління підкреслили, що в умовах повномасштабної війни питання безпеки праці набувають особливої уваги, а ризики від зміни клімату суттєво збільшуються. Війна стала справжнім небезпечним чинником, який суттєво змінює «клімат» на робочих місцях та підвищує ризики настання великих промислових аварій та впливу небезпечних хімічних речовин, і як наслідок – додаткові нещасні випадки, що є нехарактерними для мирного часу.