Які правила безпеки під час використання генераторів?

04 березня 2024

Питання: Які правила безпеки під час використання генераторів?

Пропонується купувати лише сертифіковану продукцію, тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій виробника.

Розміщення

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано — під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) – мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання потрібно усувати негайно.

Підключення

Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися відповідної інструкції. Під’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.

Треба перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано — засоби захисту органів зору та слуху). У процесі варто використовувати подовжувані й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.

Експлуатація

Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження. Також необхідно уникати перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, появи корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити. Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.

Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігопаду. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.

Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань пального, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.

Зберігання ПММ

Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах.

Найбезпечніше їх зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом та обмеженим доступом сторонніх і дітей. Не допускайте проливання пального, щільно закривайте каністри. У випадку проливання пального, посипте це місце піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.