Інспекційними відвідуваннями виявлено 34 працівника без оформлення трудових відносин

03 лютого 2021

Упродовж січня 2021 року в рамках кампанії з питань подолання незадекларованої праці інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області провели 75 контрольних заходів. Під час 59 з них вивчалися питання належного оформлення працівників. У підсумку у 18 роботодавців було виявлено 34 працівника без належного оформлення трудових відносин.

За результатами відвідувань посадовими особами Управління видано приписи керівникам суб’єктів господарювання стосовно усунення виявлених порушень. Відповідні матеріали передано до правоохоронних органів, в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 172 Кримінального Кодексу України «Грубе порушення законодавства про працю».

Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує!

Працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.