Із посадовцями Чернігівської облдержадміністрації говорили про охорону праці і належно оформлені трудові відносини

26 липня 2023

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційно-роз’яснювальний захід для керівників структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації, її апарату та осіб, відповідальних за стан охорони праці, за темою: «Охорона праці та задекларована праця».

Зокрема, заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці Олена Антоненко довела особливості організації трудових відносин в умовах воєнного стану, у тому числі, стосовно укладення трудового договору, особливостей оформлення трудових відносин із внутрішньо переміщеними особами. Наголосила на перевагах офіційного працевлаштування та необхідності дотримання існуючого порядку укладення трудових договорів, звернула увагу на ризики для працівників та роботодавців у разі використання незадекларованої праці, нагадала про рекомендації та правила, як не попастись на «гачок» непорядних роботодавців та мінімізувати ризики від примусової праці і торгівлі людьми.

Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Лариса Барзіловська розповіла учасникам про основні вимоги законодавства про охорону праці, акцентуючи увагу на правах працівників на охорону праці під час укладення трудового договору та під час роботи. Поінформувала про обов’язки роботодавців щодо забезпечення додержання вимог законодавства в галузі охорони праці, у тому числі, про обов’язки та відповідальність посадових осіб за підготовку та організацію проведення виконання робіт з підвищеною небезпекою. Також роз’яснила основні вимоги щодо організації та проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці безпосередньо на суб’єктах господарювання.

https://pratsia.in.ua/