Колективу молочно-консервного комбінату надали консультативну допомогу

29 березня 2024

Про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану йшлося під час семінару з працівниками одного з молочно-консервних комбінатів, який фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели для його колективу.

Учасників поінформували про особливості укладення та припинення трудових договорів, зміни істотних умов праці, надання відпусток, забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати, дотримання  мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Також посадовці нагадали, що у відповідності до вимог статті 39 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» у 2024 році передбачено проведення індексації заробітної плати, при чому, обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення буде проводитись з наростаючим підсумком починаючи з 01 січня 2024 року.

Державні інспектори надали працівникам підприємства роз’яснення стосовно запобігання використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, розповіли про ризики неофіційної зайнятості. Також обговорили питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, психосоціальної підтримки на робочому місці, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці, запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.