Методи психологічного відновлення у воєнний і післявоєнний час. Коротко про важливе для ментального здоров’я працівників

18 січня 2024

Війна змусила людей відчувати себе більш пробудженими, уважнішими один до одного та до подій навколо. Водночас війна – це випробування для нашої психологічної стійкості. Усі ресурси психіки зосереджені на тому, щоб допомогти впоратися з раптовим болем.

Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так самоважлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють.

Найважливіший фокус уваги – це психологічний стан працівника!

Важливо вчасно помічати ознаки стресу, щоб запобігти появі ризиків, як-от психічні розлади, депресія, залежність, самогубство, міжособистісні конфлікти, зниження мотивації і продуктивності, травмування на роботі тощо.

Оцінити психологічний стан за допомогою тесту: https://www.idrlabs.com/ua/anxiety-stress-depression/test.php

https://www.idrlabs.com/ua/anxiety-stress-depression/test.php

Що ти робиш, щоб залишатися в ресурсному стані?

Усвідомлюю, що може відбуватися із психікою людини під час війни й на що можна вплинути, щоб підтримати себе.

Вмію застосовувати психологічну техніку «заземлення» й усвідомленого дихання, коли «накриває» відчуття страху, паніки, тривоги.

Розумію, що таке «інформаційна дієта» в умовах війни і знаю, як її дотримуватися.

Дозволяю собі приємні емоції, підтримую позитивні взаємини, виконую корисну рутинну діяльність, маю хобі, роблю фізичні вправи.

Турбуючись про інших, усвідомлюю, що я можу робити найкраще, щоб відчувати свою корисність і бути ефективним/ефективною.

Знаю, які сигнали моєї психіки й тіла можуть вказувати на значний стрес.

Якщо не можу впоратися зі стресом, то не соромлюся і вчасно звертаюся до фахівця, адже усвідомлюю, що психологічне консультування — це безпечна та конфіденційна розмова про свої страхи, занепокоєння і психологічне відновлення.

Дізнатися більше про психосоціальну підтримку на робочому місці у воєнний і післявоєнний час – на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/ilo/psykhosotsialna-pidtrymka-na-roboti.html