На часі – безпечна експлуатація систем газопостачання зерносушарок

20 червня 2023

У зв’язку з наближенням сезону сушіння зерна державні інспектори відділу з питань безпеки праці провели зустріч із представниками підприємств Прилуччини, які займаються сушінням та зберіганням зерна.

Учасники розглянули питання безпечної експлуатації систем газопостачання природним газом зерносушарок відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15). До відома присутніх доведено інформацію про види технічного обслуговування газопроводів та газовикористовуючого обладнання, а також періодичність, з якою проводяться дані роботи.

Також обговорили вимоги з охорони праці до працівників, які допускаються до експлуатації газовикористовуючого обладнання зерносушарок. Опрацювали основні права та обов’язки осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію газового господарства підприємства, проаналізували можливі аварійні ситуації, які можуть виникнути під час експлуатації систем газопостачання та дії обслуговуючого персоналу згідно з ПЛАС. Посадовці роз’яснили представникам підприємств особливості оформлення документів дозвільного характеру (дозволи, декларації) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.