На Чернігівщині триває інформаційна робота щодо безпечної експлуатації медичного кисню

30 травня 2022

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують надавати консультативну допомогу з питань безпечної експлуатації кисневих балонів, систем централізованої подачі медичного кисню, кисневих станцій та систем трубопроводів з киснем.

Цього разу проведено інструкторсько-методичне заняття для посадових осіб одного з медичних закладів Чернігова, які є відповідальними за справний стан та безпечну експлуатацію кисневих установок.

Учасникам заходу були доведені вимоги Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України № 333 від 05.03.2018, вимоги Правил безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря (НПАОП 0.00-1.65-88). Посадовці надали роз’яснення стосовно питання безпечної експлуатації, транспортування та зберігання кисневих балонів, систем трубопроводів з киснем, запобігання нещасним випадкам, оформлення технічної документації, яка має бути в наявності на кожну систему подачі кисню. Розглянули необхідні заходи контролю у процесі експлуатації обладнання (огляди, випробування, знежирення киснепроводів тощо).

Також державні інспектори нагадали учасникам, що у процесі експлуатації киснепроводи підлягають наступним видам контролю:

– огляд (візуальний) – не рідше одного разу на місяць;

– випробування на щільність – не рідше 1 разу на 5 років;

– гідравлічні та пневматичні випробування – не рідше 1 разу на 8 років;

– знежирення кисне проводів під час експлуатації проводять у разі забруднення їх внутрішньої поверхні не рідше 1 разу на рік, а періодичність проведення аналізів не рідше 1 разу на 6 місяців;

– вибіркова ревізія запірної арматури на кисне проводах та ревізія регулюючої арматури – не рідше 1 разу на рік.

Киснепроводи підлягають гідравлічним та пневматичним випробуванням на міцність після ремонту і переробок (підключення додаткових відгалужень, заміна частини тощо) або розбирання, а також перед пуском в експлуатацію кисне проводів що були в законсервованому стані понад 1 рік. Проведені роботи по огляду та контролю вносяться в журнал експлуатації трубопроводів.