На Чернігівщині завершено перевірку підприємств АТ «Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України»

27 серпня 2021

Відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернігівській області на 2021 рік, з метою перевірки додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в період з 30.07.21 по 12.08.2021 проведено планову перевірку Менського хлібоприймального підприємства, Хлібної бази № 83 (м. Бобровиця), Ічнянського хлібоприймального підприємства Акціонерного Товариства «Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України».

Під час перевірки зазначених підприємств фахівцями Управління виявлено більше 170 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки.

Зокрема, інспекторами було встановлено, що опалювальне газове обладнання з відведенням продуктів згорання в димохід, не обладнано автоматичними пристроями, що забезпечують відключення пальника за умови припинення подавання газу, зниження тиску газу нижче робочого, погасання полум’я, відсутності тяги в димоході. Відсутні технологічні схеми переробки та обробки зерна на зерносушильному комплексі, затверджені керівником підприємства, відсутні графік ППР на проведення технічного огляду, поточних і капітальних ремонтів технологічного обладнання зерносушильного комплексу з відмітками про виконання ремонтних робіт. У місцях ведення вантажно-розвантажувальних робіт відсутня транспортно-технологічна схема з установленими відповідними дорожніми знаками, стрічкові транспортери механізованих складів не забезпечені додатковими вимикачами для зупинки транспортерів і аварійних ситуаціях, норії завантажувальної естакади, норії зерносушарки FARM FANC 1500 не оснащені реле контролю швидкості, датчиками підпору, гальмівними пристроями при вибузорозрядниками.

За результатами проведеної перевірки інспекторами Управління складено відповідні акти та приписи щодо усунення виявлених порушень у визначені терміни. Винних посадових осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності.