На підприємстві обговорили питання безпеки праці та проведення медичних оглядів працівників

15 квітня 2023

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели для колективу одного з підприємств Чернігщини інформаційно-роз’яснювальний захід з питань охорони праці, гігієни праці та трудових відносин під час дії воєнного стану.

З учасниками опрацювали заходи стосовно профілактики нещасних випадків на виробництві, надали роз’яснення вимог нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки в підрозділах підприємства, зокрема, під час експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, машин і механізмів деталі яких рухаються та/або обертаються, опрацювали питання стажування і допуску працівників до роботи тощо.

Також обговорили порядок організації та проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, питання визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду тощо.

Також приділили увагу питанням порядку роботи відділу кадрів, вимогам Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», іншим питанням трудового законодавства. Поінформували учасників про вимоги законодавства щодо недопущення дискримінації та мобінгу, зокрема осіб із ВІЛ/СНІД.

Окрім того, посадовці наголосили на запобіганні нещасних випадків та боротьбі з прихованими нещасними випадками на підприємстві, поінформували щодо неприпустимості випадків прихованого травматизму.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.