Надано технічну консультацію колективу водопровідно-каналізаційного господарства

17 травня 2023

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели офлайн cемінар і технічну консультацію на робочому місці з керівництвом та працівниками одного з водопровідно-каналізаційних підприємств Чернігівщини.

З настанням теплого періоду року зростає інтенсивність ремонтних, земляних та очисних робіт, робіт в колодязях, котлованах, траншеях, закритих приміщеннях. Такі роботи нерідко супроводжуються певним ризиком виникнення нещасних випадків під час їх виконання.

Здебільшого цьому сприяє недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а саме:

  • виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;
  • незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту або невикористання їх працівниками під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища;
  • низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки тощо.

Особливу увагу приділили необхідності дотримання вимог Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13). Також розяснили вимоги розділу 6.7 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21.-98), а саме роботи з електроінструментом, трансформаторами, перетворювачами, переносними світильниками, переносними електричними машинами та електрозварювальним устаткуванням.